Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

......KAI GIA NA XAREITE OI MOTOROLAKIDES.....TO V980 269 EURO...!!!!!!!

 

KALOOOOO.......?????????

OSO GIA ENAN FILARAKO POU EIPE MIA ISTORIA GIA TO V800 KAI TO V980 KAI KALA OTI TO V800 APOSYR8HKE GIATI EIXE PROBLHMA....DEN APOSYR8HKE GIATI EIXE KAPOIO PROBLHMA H' BGHKE ELLATWMATIKO APLA TOU KANANE ANABA8MISH STO SOFTWARE GIA TO 3G STO 8EMA NA PIANEI XEIROKINHTA H' OXI.....

TOULAXISTON H ERICSSON TA APESYRE KAI TA KSANAKYKLOFORHSE ANABA8MISMENA OXI OPWS THN NOKIA POU POULAEI TO 7260 (AYTO TO STICK)KAI OSA KINHTA EXOUN PROBLHMA KAI TA PANE KAI UPDATE SOFTWARE TOUS LENE OTI NA ER8ETE TELOS APRILIOU GIATI TO LOGISMIKO DEN EXEI R8EI AKOMA STHN ELLADA........!!!!!!!!!!!!!!!

AISXOS....THS NOKIA......!!!! :down:

 

Το πρόβλημά μου φίλε μου δεν είναι το V800. Απλά ήθελα να εφιστήσω την προσοχή στο ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη να δώσουμε τόσα χρήματα για ένα δίκτυο που όπως φαίνεται θα αργήσει να καλύψει όλη την Ελλάδα. Ίσα ίσα είναι πολύ καλό τηλέφωνο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Και κάτι άλλο τελευταίο...για να μη μαλώνουμε!!

Υπάρχουν 3 ειδών αγοραστές κινητών. Αυτοί που απλά παίρνουν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας (επειδή έτσι γουστάρουν), αυτοί που υπολογίζουν το τι τους προσφέρει το κιητό σε εκμεταλλεύσιμο υλικό (βλέπε organizers, phonebooks με πολλές καταχωρήσεις για τη δουλειά τους) και αυτοί που το παίρνουν απλά για διασκέδαση, άρα υπολογίζουν και τη σχέση τιμής απόδοσης. Βάλτους όλους αυτούς να μιλάνε ο καθένας για το κινητό του και αν δεν γεμίσεις ένα thread με κανά 596395692862308 μηνύματα εμένα να με χ..... Αφού δεν πρόκειται να βρει άκρη. Έτσι δεν είναι.

Να είστε όλοι καλά και χαρείτε το κινητό που έχετε.... Αφού του χρόνου όλοι θα πάρουμε καινούργιο και θα είναι πιο καλό ακόμα και από αυτό που έχουμε τώρα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia telika se poia epilogh prepei na to exo stiS ry8miseis diktyoy gia na pianei mono 3G h esto 2G kai na kanei metagogh otan briskei 3G?

 

OI EPILOGES RY8MISEON EINAI OI EKSHS--------->EYROPAIKES-WCDMA 2100-AYTOMATH-AMERIKH-EYROPH & ASIA

LG G4
Link to comment
Share on other sites

paidia telika se poia epilogh prepei na to exo stiS ry8miseis diktyoy gia na pianei mono 3G h esto 2G kai na kanei metagogh otan briskei 3G?

 

OI EPILOGES RY8MISEON EINAI OI EKSHS--------->EYROPAIKES-WCDMA 2100-AYTOMATH-AMERIKH-EYROPH & ASIA

 

Αυτόματη για αυτόματη εναλλαγή (δεν δουλεύει σωστά), Ευρώπη-Ασια για 2G και WCDMA για 3G

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na balo tis ry8miseis ths cosmote gia MMS kai COSMOSVIEW epeidh h syskeyh einai vodafone live?

kai ean nai mporo pos? kai poies einai oi ry8miseis?

 

eyxaristo opoion apanthsei

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου φίλε μου δεν είναι το V800. Απλά ήθελα να εφιστήσω την προσοχή στο ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη να δώσουμε τόσα χρήματα για ένα δίκτυο που όπως φαίνεται θα αργήσει να καλύψει όλη την Ελλάδα. Ίσα ίσα είναι πολύ καλό τηλέφωνο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Και κάτι άλλο τελευταίο...για να μη μαλώνουμε!!

Υπάρχουν 3 ειδών αγοραστές κινητών. Αυτοί που απλά παίρνουν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας (επειδή έτσι γουστάρουν), αυτοί που υπολογίζουν το τι τους προσφέρει το κιητό σε εκμεταλλεύσιμο υλικό (βλέπε organizers, phonebooks με πολλές καταχωρήσεις για τη δουλειά τους) και αυτοί που το παίρνουν απλά για διασκέδαση, άρα υπολογίζουν και τη σχέση τιμής απόδοσης. Βάλτους όλους αυτούς να μιλάνε ο καθένας για το κινητό του και αν δεν γεμίσεις ένα thread με κανά 596395692862308 μηνύματα εμένα να με χ..... Αφού δεν πρόκειται να βρει άκρη. Έτσι δεν είναι.

Να είστε όλοι καλά και χαρείτε το κινητό που έχετε.... Αφού του χρόνου όλοι θα πάρουμε καινούργιο και θα είναι πιο καλό ακόμα και από αυτό που έχουμε τώρα....

Αφού του χρόνου όλοι θα πάρουμε καινούργιο.... toy hronoy? poly apaisiodoksos eisai...??!

oso gia tin timi toy v980 einai tetoia poy soy dinei tin dynatotita na paikseis me to 3g opoy yparhei eno gia paradeigma to v902 an to pareis simera tha klais konta 800 euro!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα vs στους διαξιφισμούς....

 

 

Κάνα νέο για το ΒΤ είχαμε; Μπας και ξεκλειδώθηκε;;;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα vs στους διαξιφισμούς....

 

 

Κάνα νέο για το ΒΤ είχαμε; Μπας και ξεκλειδώθηκε;;;

 

Φίλε shodanjr_gr, αφού το V980 δεν έχει bluetooth πως να ξεκλειδωθεί?!!! :O

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα στην μοτορολα στο μαρουσι για το bluetooth και μου ειπαν οτι αυτα ειναι βλακειες και να μην τα ακουω!η κυρια που ηταν στην παραλαβη μου το ειπε.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na balo tis ry8miseis ths cosmote gia MMS kai COSMOSVIEW epeidh h syskeyh einai vodafone live?

kai ean nai mporo pos? kai poies einai oi ry8miseis?

 

eyxaristo opoion apanthsei

LG G4
Link to comment
Share on other sites

...οριστικό....το 980 της βοντα δεν έχει μπλεδόντι, η μοτο έχει βγάλει το 980βτ που το πουλάει μόνο του και έχει μπλεδόντι...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

ΈΛΕΟΣ το θέμα δεν είναι V800 vs V980, υπάρχουν και οι διαξιφισμοί.

 

Και v800_13, γράφε ελληνικά και κυρίως με μικρά γράμματα αν μπορείς.

 

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ....Εντάξει τώρα με τα γράμματα....???

ΕΛΕΟΣ.....(ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ)...!!!!

 

Δεν εχω κανεναν διαξιφισμο με τα παιδια που εχουν V980....

Ενταξει....η τιμή του αυτή τη στιγμή είναι 2.5 φορές κατω από το V800...Φυσικά και είναι συμφερον να το αγοράσει καποιος ως προς το θέμα των χρημάτων....Απλά ο καθένας έχει τα δικα του "ΘΕΛΩ" από μια συσκευη...

ΕΜΕΝΑ αυτα που εχει το V980 δεν μου κάνουν...Είναι πολύ λίγα...Κατα τ'άλλα δεν είναι κακο...

Απλά μπορεί να παρεξηγήθηκα με την λέξη "πατατες" που ειχα πει σε ένα μηνυμα...Την χρησιμοποιώ αυτή την λέξη καθημερινά...!!!!

 

ΝΑ ΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ...!!!!!!

ΣΩΣΤΟΣ....??????:)

 

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ.....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΚΡΗΤΗ ΜΑΣ....!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η τιμη του βε980 ειναι χαμηλη σχετικα και μπορουν να το αγορασουν πολλοι.

Παντως παρεπιπτοντως η μοτορολα εχει κυκλοφορησει στην ευρωπαικη αγορα και το Ε1000 το οποιο ειναι εξαιρετικα καλο με τιμη γυρω στα 400 ευρω που ειναι καμμια 200ρια ευρω χαμηλοτερα απο το σονυ ερικσον.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ....Εντάξει τώρα με τα γράμματα....???

ΕΛΕΟΣ.....(ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ)...!!!!

 

Δεν εχω κανεναν διαξιφισμο με τα παιδια που εχουν V980....

Ενταξει....η τιμή του αυτή τη στιγμή είναι 2.5 φορές κατω από το V800...Φυσικά και είναι συμφερον να το αγοράσει καποιος ως προς το θέμα των χρημάτων....Απλά ο καθένας έχει τα δικα του "ΘΕΛΩ" από μια συσκευη...

ΕΜΕΝΑ αυτα που εχει το V980 δεν μου κάνουν...Είναι πολύ λίγα...Κατα τ'άλλα δεν είναι κακο...

Απλά μπορεί να παρεξηγήθηκα με την λέξη "πατατες" που ειχα πει σε ένα μηνυμα...Την χρησιμοποιώ αυτή την λέξη καθημερινά...!!!!

 

ΝΑ ΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ...!!!!!!

ΣΩΣΤΟΣ....??????:)

 

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ.....:)

 

 

Κανένα έλεος!!! No Mercy που λέγαν και οι NOD στο Command and Conquer. :Ρ

 

Από την στιγμή που το forum είναι ελληνικό και όπως φαίνεται μπορείς και εσύ να γράψεις ελληνικά, γιατί να μην το κάνεις; Κάνει το μήνυμά σου σαφώς πιο ευανάγωνστο ;)

 

Όσον αφορά τον διαξιφισμό, σωστά αυτά που λες αλλά δεν αλλάζει το θέμα ότι η συζήτηση του V800 σε αυτό το thread είναι εντελώς off topic ;)

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις τί θέλω να πω ;)

 

Φιλικά :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε shodanjr_gr, αφού το V980 δεν έχει bluetooth πως να ξεκλειδωθεί?!!! :O

 

 

Εγώ το αποκλείω να μην υπάρχει το ΒΤ hardware στην πλακέτα από την στιγμή που βγαίνει ΙΔΙΟ μοντέλο του κινητού με ΒΤ. Απλά δεν θα σύμφερε την εταιρία να το κάνει αυτό (γιατί θα έπρεπε να διατηρεί δύο γραμμές παραγωγής...).

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το BT hardware υπάρχει. Απλά πρέπει να περιμένουμε για το κατάλληλο firmware από κάποιο non-vodafone κινητό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αποκλείω να μην υπάρχει το ΒΤ hardware στην πλακέτα από την στιγμή που βγαίνει ΙΔΙΟ μοντέλο του κινητού με ΒΤ. Απλά δεν θα σύμφερε την εταιρία να το κάνει αυτό (γιατί θα έπρεπε να διατηρεί δύο γραμμές παραγωγής...).

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το BT hardware υπάρχει. Απλά πρέπει να περιμένουμε για το κατάλληλο firmware από κάποιο non-vodafone κινητό...

 

Πάντως, από την ιστοσελίδα της MOTOROLA που έριξα μια ματιά στην κατηγορία accessories για το V980, για bluetooth επικοινωνία με handsfree χρειάζεται ειδικό "βίσμα" που μπαίνει κάτω από τη συσκευή και της δείνει αυτή την δυνατότητα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αφου η ΜΟΤΟ δινει ΒΤ προσαρμοστη για αυτο το κινητο μου φαινεται εντελως παραλογο να το εχει και το κινητο μεσα στην πλακετα του!!! :wacko: :wacko: :wacko:

 

Ισως να ξεκινησε η παραγωγη του κατ αυτον τον τροπο επειδη το ζητησε η VODA και καποια στιγμη αλλαξε η γραμμη παραγωγης και βαλανε και το ΒΤ μιας και για μια τετοια συσκευη το ΒΤ ειναι κατι που δε μπορει να παραβλεψει ο υποψηφιος αγοραστης!!!! :shifty:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως αφου η ΜΟΤΟ δινει ΒΤ προσαρμοστη για αυτο το κινητο μου φαινεται εντελως παραλογο να το εχει και το κινητο μεσα στην πλακετα του!!! :wacko: :wacko: :wacko:

 

Ισως να ξεκινησε η παραγωγη του κατ αυτον τον τροπο επειδη το ζητησε η VODA και καποια στιγμη αλλαξε η γραμμη παραγωγης και βαλανε και το ΒΤ μιας και για μια τετοια συσκευη το ΒΤ ειναι κατι που δε μπορει να παραβλεψει ο υποψηφιος αγοραστης!!!! :shifty:

 

Κάτι μου λέει όμως ότι αυτός ο ΒΤ προσαρμοστής είναι μόνο για το hands free και όχι για file transfer :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καρτα μνημης τουλαζιστον ? δηλαδη ανβγαλω φωτογραφιες πως τις περναω στον υπολογιστη ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καρτα μνημης τουλαζιστον ? δηλαδη ανβγαλω φωτογραφιες πως τις περναω στον υπολογιστη ?

 

Έχει transflash 32άρα με ανταπτοράκι (SD) για να μπορούν να την διαβάζουν οι card readers :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως παιρναμε παιχνιδια jar απο τον υπολογιστη στο κινητο?σε πιον φακελο τα βαζουμε?τι παιζει?διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες οτι ειναι διαδικασια αλλα που αναφερετε??

 

προβληματα: 1) με το που ξεκιναω μια συνομιλια ειτε με παιρνουν ειτε τους καλω υπαρχει 1-2 sec που δεν ακουω ή δεν με ακουνε,στις προηγουμενες σελιδες εχει αναφερθει και απο αλλο χρηστη.

2)απαραδεκτο που δεν υπαρχει bluetooth ή υπερυθρες.οκ λες πας αγοραζεις card reader ,ωραια λες εχει και ανταπτορακι.ελα όμως που περασα 2 mp3 και μου εμφανιζει στο κινητο μονο το ένα,ενω στο card reader φαινεται και το δευτερο τραγουδακι.java παιχνιδια πως περνας?περασα μερικα ετσι απλα πετώντας τα στην καρτα αλλα δεν τα βλεπει.τι στο καλο παιζει?

3)οι φωτογραφιες του δεν με ενθουσιασαν στον υπολογιστη

4) απαραδεκτο σε βιντεοκληση με το που κανει ο συνομιλητης μια πληρη κινηση να μου δειξει για παραδειγμα τον χωρο γυρω του κολλαει για 10 sec,και μετα εχει και pixelιασματα.

5)μονο η εμφανισή του με ικανοποιει προς στιγμην

6)στην live tv απο τις 10 φορες τις 5 δεν συνδεετε και δεν μιλαω για τις εκπομπες που επιτηδες δεν μεταδιδει

7)εχω αλλαξει την καρτα μου σε usim 3g (μαλακια μου φαινεται εκανα γιατι δεν βλεπω διαφορες)

8) αυτα προς το παρών :cry: :cry:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω την κάπως εκνευριστικη καθυστέρηση του κομβίου στο ανοιγμα αλλά και κλείσιμο και την θερμότητα της μπαταριας η οποία ανεβαινει όταν για παράδειγμα παρακολουθείς livetv,τα αναφέρω ως παρατηρήσεις στην χρήση του κινητού. :X
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως παιρναμε παιχνιδια jar απο τον υπολογιστη στο κινητο?σε πιον φακελο τα βαζουμε?τι παιζει?διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες οτι ειναι διαδικασια αλλα που αναφερετε??

 

προβληματα: 1) με το που ξεκιναω μια συνομιλια ειτε με παιρνουν ειτε τους καλω υπαρχει 1-2 sec που δεν ακουω ή δεν με ακουνε,στις προηγουμενες σελιδες εχει αναφερθει και απο αλλο χρηστη.

2)απαραδεκτο που δεν υπαρχει bluetooth ή υπερυθρες.οκ λες πας αγοραζεις card reader ,ωραια λες εχει και ανταπτορακι.ελα όμως που περασα 2 mp3 και μου εμφανιζει στο κινητο μονο το ένα,ενω στο card reader φαινεται και το δευτερο τραγουδακι.java παιχνιδια πως περνας?περασα μερικα ετσι απλα πετώντας τα στην καρτα αλλα δεν τα βλεπει.τι στο καλο παιζει?

3)οι φωτογραφιες του δεν με ενθουσιασαν στον υπολογιστη

4) απαραδεκτο σε βιντεοκληση με το που κανει ο συνομιλητης μια πληρη κινηση να μου δειξει για παραδειγμα τον χωρο γυρω του κολλαει για 10 sec,και μετα εχει και pixelιασματα.

5)μονο η εμφανισή του με ικανοποιει προς στιγμην

6)στην live tv απο τις 10 φορες τις 5 δεν συνδεετε και δεν μιλαω για τις εκπομπες που επιτηδες δεν μεταδιδει

7)εχω αλλαξει την καρτα μου σε usim 3g (μαλακια μου φαινεται εκανα γιατι δεν βλεπω διαφορες)

8) αυτα προς το παρών :cry: :cry:

 

Να τα πάρουμε με τη σειρά:

1) Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ μόνο σε δίκτυο τρίτης γενιάς και κατά πάσα πιθανότητα είναι ένα από τα πολλά προβλήματα του δικτύου (δεν φταίει το κινητό)

2)Πράγματι απαράδεκτο!

3)Δεν μπορώ να κρίνω γιατί γενικά το χρησιμοποιώ μόνο για φωτογραφίες που δεν με ενδιαφέρει να τις δω στον ΗΥ

4)Για τα προβλήματα στην ποιότητα της βιντεοκλήσης φταίει το δίκτυο και όχι το κινητό!

5)Ωραία εμφάνιση

6)Πράγματι το live! TV είναι πολύ προβληματικό και γι'αυτό οφείλεται και πάλι το δίκτυο και όχι το κινητό! Αναρωτιέμαι όταν θα αρχίσει να χρεώνεται η υπηρεσία και το κινητό δεν θα συνδέεται (όπως σήμερα) τι θα γίνεται;;;

7)Οι διαφορές ανάμεσα στην απλή και την καινούρια κάρτα sim δεν είναι άμεσα ορατές στο χρήστη! Να είσαι σίγουρος όμως ότι όταν είσαι σε δίκτυο τρίτης γενιάς και έχεις κάρτα usim τότε το κινητό χρησιμοποιεί την τελευταία λέξη της τεχνολογίας στον τομέα της κρυπτογραφίας και της ασφάλειας! Επίσης η USIM επιτρέπει αποθήκευση στην κάρτα επαφών με πολλαπλά πεδία (πολλά τηλέφωνα και email για ένα άτομο)

 

 

ΥΓ: Να σημειώσω ότι την προηγούμενη εβδομάδα χρησιμοποίησα (μόνο για φωνητικές κλήσεις) το κινητό μου μέσω περιαγωγής στα δίκτυα τρίτης γενιάς της vodafone στην Αγγλία και τη Γερμανία και δεν υπήρχε κανένα μα κανένα απολύτως από τα προβλήματα που εμφανίζουν τα δίκτυα τρίτης γενιάς στην Ελλάδα (καθυστερήσεις, dropped calls, χαμένες κλήσεις, αδυναμία πραγματοποίησης κλήσης και τα λοιπά) Φαίνεται ότι οι τεχνικοί της vodafone GR πρέπει να σοβαρευτούν λίγο και να φτιάξουν επιτέλους αυτά τα προβλήματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ήμουν σίγουρος ως τώρα για την αγορά του , με γεμίσατε αμφιβολίες ρε γαμώτο. Κι αυτο κυρίως γιατί δεν έχει bluetooth...Μεγάλη βλακεία η αδυναμία μεταφοράς δεδομένων, έστω και με υπέρυθρες. Κρίμα....

--------

Πάντως μόλις είδα οτι έχει υπέρυθρες (από 9volto).Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού?

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=767

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...