Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως φαίνεται και από την φωτογραφία, ο προσαρμογέας αυτός συνδέεται στην έξοδο του ακουστικού (από τον system connector μάλλον μόνο παίρνει ρεύμα...) άρα δεν χρησιμεύει για μεταφορά αρχείων, παρά μόνο για χρήση του ακουστικού...

Κρίμα να έχει ενσωματωμένο bluteooth και να το έχουν απενεργοποιήσει πλήρως ώστε ακόμα και για ακουστικό να χρειάζεσαι προσαρμογέα. Παλαιότερα live! κινητά όπως το Sharp GX-30 είχαν μεν κλειδωμένο το bluetooth για μεταφορά αρχείων, αλλά δούλευε για χρήση ασύρματου ακουστικού...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους !

 

ειμαι νεος στο φορουμ και προσφατα απεκτησα και γω αυτο το καταπληκτικο κατα τη γνωμη μου κινητο !

εχω διαβασει ολες τις αποψεις των users εδω αλλα εχω μπερδευτει λιγακι με το θεμα καλωδιου usb συνδεσης με pc για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

επειδη απο την πρωτη μερα που το αγορασα εψαξα να αγορασω το καταλληλο καλωδιο για να το συνδεσω με τον υπολογιστη μου ωστε να περναω mp3 και videos στο κινητο και αντιστροφα, ειδα οτι τετοιο καλωδιο που να ειναι συμβατο με το v980 δεν υπαρχει !

αν κανω λαθος σας παρακαλω καποιος ενημερωστε με , ποιο καλωδιο usb ειναι το σωστο και απο που μπορω να το αγορασω ?

 

επισης με τον adaptor για τη memory card που μου εδωσε μαζι με την συσκευασια η vodafone μπορω να μεταφερω αρχεια στον υπολογιστη μου και πως ?

 

σας ευχαριστω για την υπομονη σας και περιμενω τις απαντησεις σας !

Link to comment
Share on other sites

an kai den exo to kinito opos exei eipothei ine to idio kalodio poy dinoyn gia to v600.Apla afoy egkatastisis to logismiko tha kaneis update me to teleyteo software poy ipostirizei kai to v980.

gia ton adaptor den ksero sigoyra.nomizo omos oti an baleis tin karta mnimis ston adaptor tha mporeis na tin bazis se card reader kai na kaneis thn doyleia soy.:)

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

an kai den exo to kinito opos exei eipothei ine to idio kalodio poy dinoyn gia to v600.Apla afoy egkatastisis to logismiko tha kaneis update me to teleyteo software poy ipostirizei kai to v980.

gia ton adaptor den ksero sigoyra.nomizo omos oti an baleis tin karta mnimis ston adaptor tha mporeis na tin bazis se card reader kai na kaneis thn doyleia soy.:)

 

/...sostos o tomorrow...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερεις κανεις την ρυθμιση για αναφορα παραδοσης μηνυματος?

Η Vodafone βεβαια μου ειπε να βαζω *# πριν το μηνυμα αλλα αυτο δεν ειναι βολικο....Αλλος τρόπος υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερεις κανεις την ρυθμιση για αναφορα παραδοσης μηνυματος?

Η Vodafone βεβαια μου ειπε να βαζω *# πριν το μηνυμα αλλα αυτο δεν ειναι βολικο....Αλλος τρόπος υπαρχει?

Αποθήκευσέ το σαν έτοιμη σημείωση και πάτα 4 φορές δεξί πλήκτρο ξεκινώντας κάθε νέο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

den katalava den ehei anafora paradoseis? ego den stelno sms alla 2-3 poy esteila moy irthe anafora oti paradothikan!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει σε κάθε ένα sms που στέλνεις χωριστά, να επιλέγεις αναφορά παράδοσης-->ναι.

 

Δεν γίνεται να σου έρχεται εξ'ορισμού, πρέπει να κάνεις τη ρύθμιση σε κάθε ένα μήνυμα που στέλνεις χωριστά...

Link to comment
Share on other sites

na kano kai mia erotisi.

pira apo vodafone to kalodio gia v600, einai to mat usb 8660, afoy egatestisa to sw apo to cd (anagastika me vasi to v600) meta etreksa to .exe apo toys neoys drivers gia 980-1000 poy katevasa apo to site tis etaireias.

mehri edo ola kala to kako omos einai oti den moy doylepse kai malista opote synedea to kalodio sto tilefono to tilefono esvine.

mporei kapoios poy to ehei kai toy doyleyei kanonika na grapsei tin oli diadikasia na do telika ti ekana lathos?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ... Όποιος έχει λύση ας μας πει γιατί είναι σπαστικό να μην μπορείς να συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή...

 

Εμένα μου άλλαξε η Motorola το κινητό γιατί το παλιό δεν φόρτιζε κι επειδή είχε τύχει το κινητό να παρουσιάσει το πρόβλημα με τη φόρτιση την επόμενη ημέρα από τότε που το συνέδεσα με τον υπολογιστή και μου έσβηνε, το καινούριο κινητό δεν έχω δοκιμάσει να το συνδέσω στον ΗΥ μήπως χαλάσει και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το καλώδιο υπήρχε σήμερα σχετική ενημέρωση από τη Vodafone:

 

Το καλώδιο που είναι συμβατό με τη συσκευή Motorola V980, είναι μόνο το Original,με κωδικό SAP 1106507003001 (καταστήματα Vodafone) και τίτλο ΚΑΛ.ΣΥΝΔ..MOT.V525-550-980-C980/USB/PC. Στη συσκευασία περιλαμβάνεται CD χωρίς τους drivers και θα πρέπει να γίνουν τα εξής βήματα:

 

  • Τοποθετούμε το cd που έχει η συσκευασία στο cd player του υπολογιστή.
    (Αν δεν ανοίξει το πρόγραμμα, το ανοίγουμε χειροκίνητα από το My computer και το αφήνουμε να τρέξει)
  • Ζητείτε από το πρόγραμμα να δηλώσουμε το μοντέλο συσκευής
  • Δεν επιλέγουμε κανένα μοντέλο συσκευής
  • Πατάμε Apply
  • Ζητείτε και γράφουμε το e-mail του χρήστη
  • Κάνουμε Register

 

Ο χρήστης θα έχει αυτόματη ενημέρωση από την Motorola για τη διεύθυνση που πρέπει να χρησιμοποιηθεί προκειμένου να πραγματοποιηθεί download των drivers

 

Οι drivers “κατεβαίνουν” αυτόματα στον υπολογιστή του χρήστη και μπορεί να δουλέψει το καλώδιο.

 

Σημείωση: Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί άλλο καλώδιο για τη συγκεκριμένη συσκευή και επιπλέον ο χρήστης θα πρέπει να διαθέτει ηλεκτρονική διεύθυνση και Internet για να κάνει download τους drivers.

 

Φυσικά, δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν το καλώδιο αυτό είναι ... το μόνο που κάνει για τη συγκεκριμένη συσκευή και σίγουρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρειάζεται email διεύθυνση για τη λήψη των απαραίτητων drivers...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως λιγο περιεργο.Δεν ειναι υποχρωμενος ο αλλος να εχει ιντερνετ και email.

Μου κανει εντυπωση γιατι το κινητο κυκλοφορει αρκετο καιρο.Νομιζω οτι ηταν το πρωτο vodafone live 3g με ελκυστικη τιμη και στα μαγαζια υπηρχε απο τον Νοεμβριο λιγο μετα την ανακοινωση της ΒΟΝΤΑΦΟΝ για τις υπηρεσιες τριτης γενιας και το επισημο λανσαρισμα αυτων των υπηρεσιων.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

paidia oso anafora to kalodio ,

 

ego agorasa telika ena usb card reader apo to plaisio , vazo ekei ton adaptora pou sou dinei i vodafone mesa sto kouti syskeyasias tou v980 kai metafero paneykola mp3, photos (jpeg) kai videakia apo kai pros to pc mou xoris kan ti xrisi driver !!

 

to sinisto !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα καθόλου το φόρουμ επειδη σε λίγα λεπτα θα μιλήσω με κάποιον φίλο που έχει κατάστημα με κινητά και μου είπε να μην το προτιμήσω διότι όσοι το αγόρασαν δεν καταφέρνουν καν να κάνουν κλήσεις και ότι δεν πιάνει πουθενά.Με λίγα λόγια οτι βγήκαν πολλά ελλατωματικά.Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

paidia oso anafora to kalodio ,

 

ego agorasa telika ena usb card reader apo to plaisio , vazo ekei ton adaptora pou sou dinei i vodafone mesa sto kouti syskeyasias tou v980 kai metafero paneykola mp3, photos (jpeg) kai videakia apo kai pros to pc mou xoris kan ti xrisi driver !!

 

to sinisto !!!

nai alla etsi sigoyra den mporeis na syndetheis sto internet...

Link to comment
Share on other sites

τίποτα φίλε, μάλιστα σε 1 ισπανικό φόρουμ που συμμετέχω ο admin του λέει το εμφάνισε στο μενού σαν επιλογή αλλά από κει και πέρα τίποτα.....

 

προφανώς υπάρχουν 2 μοντέλα το 980 και το 980βτ το 980 το πουλάει η βοντα και είναι πετσοκομένο και καρακλειδωμένο

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις.... :( Vodafone

Καλά που είναι καλό κινητάκι κατά τα άλλα... :lol:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

TI KALO KINHTO RE PAIDIA . . . . . !!!!

 

MAPA TO KARPOUZI SAS LEW...!!!!!

 

 

XALIA TA PANTA...!!!!

 

 

 

V800 THE BEST....!!!!!

 

Για τα λεφτά του μιά χαρά είναι. Το V800 έχει σχεδόν διπλή τιμή. Δεν συγκρίνονται...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

den ksero ti leei o filos me to v800 alla to v980 einai super !!

 

prosopika tis teleytaies meres to exo kseskisei stis video kliseis me ena filo moy ( tora pou einai tzampa ) kai mporo na po oti i poiotita tis eikonas kai ixou einai poli kali !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...