Jump to content

Blackberry Leap


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57713&stc=1&d=1425559573

 

H Blackberry παρουσίασε το νέο Leap, μια προσιτή 4G συσκευή η οποία, όπως υποστηρίζει, απευθύνεται σε νέους επαγγελματίες που κάνουν τα πρώτα τους βήματα στον επαγγελματικό χώρο και θα πωλείται σε δελεαστική τιμή.

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής, μεταξύ άλλων, έχουμε:

- Blackberry 10 OS

- 2800mAH μπαταρία, η οποία προσφέρει 25 ώρες λειτουργίας σε βαριά χρήση

- οθόνη 5", 1280x720 (294ppi)

- Qualcomm MSM 8960 1.5 GHz

- 2GB RAM, 16GB flash μνήμη με δυνατότητα επέκτασης μέσω microSD

- καταγραφή video 1080p, 30fps

 

Αναμένεται στην Ευρώπη τον επόμενο μήνα (Απρίλιο), με την τιμή που έχει αναφερθεί να βρίσκεται στα 279 δολλάρια.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη μπαταρία και την hd ανάλυση θα πρέπει να κρατάει για πάντα.

Μεγάλο ερωτηματικό η ποιότητα της απεικόνισης της οθόνης για μένα (χρώματα, αντίθεση κ.ά.)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε καταλαβαινω γιατι να μην αγορασει κανεις ενα Z30 που εχει ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα, ειναι πιο ομορφο και σε τιμη χαμηλη πλεον και να παει σε αυτο που ειναι ασχημο κατ εμε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε καταλαβαινω γιατι να μην αγορασει κανεις ενα Z30 που εχει ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα, ειναι πιο ομορφο και σε τιμη χαμηλη πλεον και να παει σε αυτο που ειναι ασχημο κατ εμε.

 

Αυτό.. Υποτίθεται είναι το νέο Ζ3 ("φτηνή" συσκευή για mid range αλλά worldwide version αυτή την φορά..).

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορεί να το φέρουν οι πάροχοι, γιατί κάποια στιγμή θα εκλείψει, γιατί αν ξεκινάει απο χαμηλά θα φτάσει χαμηλότερα κλπ κλπ κλπ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οι μεγαλύτεροι "σαμποτέρ" της Blackberry στην Ελλάδα είναι συνολικά οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας οπότε δύσκολα να διαθέσουν το συγκεκριμένο μοντέλο, όπως το ίδιο έκαναν και με τα προηγούμενα μοντέλα. Εδω πλέον δεν παρέχουν υπηρεσίες BIS & BES.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλύτεροι "σαμποτέρ" της Blackberry στην Ελλάδα είναι συνολικά οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας οπότε δύσκολα να διαθέσουν το συγκεκριμένο μοντέλο, όπως το ίδιο έκαναν και με τα προηγούμενα μοντέλα. Εδω πλέον δεν παρέχουν υπηρεσίες BIS & BES.

 

Ontopic: Εμένα μια χαρά όμορφο μου φαίνεται, αλλά γούστα είναι αυτά (νομίζω ότι μοιάζει και πάρα πολύ στο Ζ3)... Αν έρθει σε καλή τιμή, θα είναι αξιόλογη εναλλακτική (όπως και τα νέα Lumia), απέναντι στο δίπολο Αndroid-OS... :p Preorder by the way στο Γερμανικό store της Βlackberry 289 euros...

 

Offtopic: Επειδή είχα παλιά ΒΒ με BIS, τότε ξέρω πως είχε νόημα το ΒΙS για διάφορους λόγους... Πλέον που τα data στο κινητό είναι (σχετικά) φθηνά, δε μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει... Αγνοώ κάτι; Ευχαριστώ... :)

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Ontopic: Εμένα μια χαρά όμορφο μου φαίνεται, αλλά γούστα είναι αυτά (νομίζω ότι μοιάζει και πάρα πολύ στο Ζ3)... Αν έρθει σε καλή τιμή, θα είναι αξιόλογη εναλλακτική (όπως και τα νέα Lumia), απέναντι στο δίπολο Αndroid-OS... :p Preorder by the way στο Γερμανικό store της Βlackberry 289 euros...

 

Offtopic: Επειδή είχα παλιά ΒΒ με BIS, τότε ξέρω πως είχε νόημα το ΒΙS για διάφορους λόγους... Πλέον που τα data στο κινητό είναι (σχετικά) φθηνά, δε μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει... Αγνοώ κάτι; Ευχαριστώ... :)

 

Επειδή η απάντηση στο off topic ειναι εκτός θέματος θα στην στείλω με μνμ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Ολα καλα με το κινητο,αλλα dual core Krait & adreno 225 σε κινητο παραγωγης 4/2015??? :shock: Προφανως για να κρατηθει το κοστος χαμηλα αλλα και παλι πωλειται στα 260Ε ακομα, οποτε καμια τυχη....Κριμα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

και ο αδελφος μου το πηρε προχτες απο vodafone...οντως απο specs αστα αλλα δεν μπορω να πω οτι παει αργα..ειναι η πρωτη επαφη του αδελφου μου με smartphone και κυριως το θελει για τηλεφωνο,ημερολογιο και email ως δικηγορος(αντε και bbm,whatup,viber τωρα που μπηκε στον κοσμο των smartphones)...καλυτερες ρυθμισεις για μπαταρια ποιες προτεινεται ;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργόποίηση NFC και GPS όταν δε χρειάζονται... Ρυθμιση φωτεινότητας σε μέσο επιπεδο

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...