Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό τι λέτε αξίζει να το αγοράσω τώρα? Από ότι βλέπω μια χαρά αναβαθμίσεις παίρνει ακόμα και η τίμη για Ελλάδα θα έλεγα ότι είναι σε καλά επίπεδα. Είμαι κάτοχος android και ios.Γενικά δεν είμαι hardcore χρήστης και ούτε χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές,εδώ λίγο facebook μπαίνω και αυτό με το ζόρι άντε και λίγο chat στο viber.Αλλά θέλω να ξέρω αν κάνει για χρήση σαν gps και να αποδίδει πολύ καλό ήχο με την χρήση ακουστικών για μουσική. Ειλικρινά όλα τα android που είχα υστερούσαν σε αυτό το κομμάτι δηλαδή κακή απόδοση ποιοτητας και έντασης ηχου στα ακουστικά.Αυτό πως τα πάει σε αυτόν τον τομέα ? Μόνο το ipad έδινε καλό και δυνατό ήχο.Επίσης με χαμηλή εως μέτρια χρήση πόσο βγάζει η μπαταρία?

Με λίγα λόγια το θέλω για gps κυρίως με τα πόδια το χρησιμοποιώ, καλή ποιότητα μουσικής με ακουστικά, ελαφρύ browsing, να μην κολλάει γενικά κατά την χρήση του κινητού, και μια αξιόλογη αυτονομία.

Μπορεί να μου τα προσφέρει αυτά το συγκεκριμένο μοντέλο? Ρίξτε τα φώτα σας οι κάτοχοι του κινητού:)

 

Υ.Γ βρήκα αρκετά καλά δυνατά κινητά από κίνα και τέτοια android με πολύ ραμ και τέτοια,αλλά το βαρέθηκα αυτό το λειτουργικό :) Γι αυτό ψάχνομαι για windows.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδια.θελω να παρω στον ξαδερφο μου το εν λόγο κινητο μιας και η τιμη του είναι τωρα πολυ χαμηλη.Ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι με την καμερα και αν στο καταστημα υπαρχουν GPS προγραμματα πλην της μαμας για εκτος δρομου,πεζοπορια κτλ,τυπου sport tracker κτλ.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σας αντίστοιχη εφαρμογή Αντίς του google earth που έχουμε στο android υπάρχει για τα windows phone ;;;;

 

 

Η μπαταρία είναι αποσπώμενη σωστά; υπάρχει σε κατάστημα να μου δώσετε Λίνκ ποσό έχει καινούργια;;;;

 

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειάζεσαι από το Google Earth που δεν σε καλύπτει το Satellite View των Χαρτών;

 

Η μπαταρία είναι αυτή Microsoft BV-T4B

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να βλεπουμε το στικακι μας με καταλληλο καλωδιο;επισης υπαρχει καποιο εξαρτημα που να κανει ψηφιακη τηλεοραση για αυτο το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα και θέλω την γνώμη σας.

 

Αγόρασα το Lumia 640XL και το δούλευα με ένα ζευγάρι handsfree της iLuv.

Κάποια στιγμή αγόρασα και τα Nokia WH-510 της Coloud.

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι που μια μέρα το κινητό αποφάσισε να σταματήσει να τα αναγνωρίζει.

Δηλαδή, το ραδιόφωνο αναγνώριζε τα handsfree και ξεκίναγε αλλά ο ήχος έβγαινε μόνο από το ηχείο και όχι τα ακουστικά.

MP3 έπαιζε μόνο από το ηχείο παρόλο που είχα τα handsfree επάνω.

Στις κλήσεις δεν λειτουργούσε τίποτα.

Το ΠΕΡΙΕΡΓΟ είναι πως με ΑΠΛΑ ακουστικά το κινητό λειτουργούσε κανονικά, μόλις έβαζα τα handsfree τα έπαιζε. :mad:

 

Το έστειλα για επισκευή και το παρέλαβα σήμερα.

Δοκιμάζω με 2 ζευγάρια iLuv και τα CoLoud (έχουν δοκιμαστεί σε άλλο κινητό και λειτουργούν) και ΠΑΛΙ το ίδιο πρόβλημα. :mad:

Πάνω που λέω ότι με κορόιδεψαν δοκιμάζω με ένα ξεχασμένο ζευγάρι handsfree από BlackBerry και ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. :blink::blink::blink:

Δηλαδή με τα iLuv+coloud που ήταν οκ στην αρχή τώρα τίποτα, με τα blackberry όλα καλά.

 

Τί μπορεί να συμβαίνει ;;;;;:wacko:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μοδεράτορα, το πρόβλημα με τα ακουστικά το ανέβασα επίτηδες στα αξεσουάρ μπάς και είχε κάνας άλλος παρόμοιο περιστατικό με άλλο κινητό για να πεί καμμιά γνώμη.

Εδώ το είχα αναφέρει και μερικές σελίδες ποιό πισω αλλά δεν βγήκε συμπέρασμα.

 

Μπορείς να το μετακινήσεις πάλι σε παρακαλώ ;;;:)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με αναβάθμιση απο 8άρια σε 10άρια χάνουμε το ραδιόφωνο;

 

Ναι το χάσαμε

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με αναβάθμιση απο 8άρια σε 10άρια χάνουμε το ραδιόφωνο;

 

Υπάρχουν εφαρμογές που παίζουν κανονικά ράδιο όπως μια Ελληνική που στο store την βρίσκεις σαν ράδιο και είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν το εχασα αφου παρεμεινα στην 8.1 μια χαρα ειναι μονο 2 εφαρμογες χρειαζομαι βαϊμπερ και φατσομπουκι αλλες δε χρησιμοποιω οποτε;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να συνδεσουμε το κινητο με ταμπλετ για να βλεπω τισ τηλ κλησεις ? η ακομα καλυτερα και να μιλαω ? ολα win 10
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που παίζουν κανονικά ράδιο όπως μια Ελληνική που στο store την βρίσκεις σαν ράδιο και είναι καλή.

 

Πράγματι η δωρεάν ελληνική εφαρμογή ράδιο παίζει μια χαρά με ακουστικά. Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πηρα αλλο ενα το σαββατο γαλλιας και εχει ακουστικα μεσα εκτος του φορτιστη,ασε που ζηταει να κανει αναβαθμιση απο 8.1 σε 10αρια φανταζομαι αλλα δεν το επιτρεπω για πολλους λογους.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οσα ειναι για την αγορα της γαλιας εχουν ακουστικα στην συσκευασια. Αναβαθμιση απο τα 8 στα 10 κατεβαζαμε το upgrade advisor απο το store για να γινει. Πιθανον κατι αλλη ενημερωση ειναι αυτη που σου κατεβηκε.
Link to comment
Share on other sites

Οσα ειναι για την αγορα της γαλιας εχουν ακουστικα στην συσκευασια. Αναβαθμιση απο τα 8 στα 10 κατεβαζαμε το upgrade advisor απο το store για να γινει. Πιθανον κατι αλλη ενημερωση ειναι αυτη που σου κατεβηκε.

 

Γιατι μεσω ΟΤΑ δεν την παιρνει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι, στα τηλεφωνα δεν παει απο 8 σε 10 αν δεν επιλεξεις την αναβαθμιση με upgrade advisor. Μονο οταν μπουν τα 10 πανε μετα αυτοματα OTA οι αναβαθμισεις τους.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, στα τηλεφωνα δεν παει απο 8 σε 10 αν δεν επιλεξεις την αναβαθμιση με upgrade advisor. Μονο οταν μπουν τα 10 πανε μετα αυτοματα OTA οι αναβαθμισεις τους.

 

Τοτε αφου δεν εχω φοβο να την κανω γιατι τα 10 δεν τα θελω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα αναγκαστείς να τα βάλεις σύντομα.

Θα δεις και το φως το αληθινό.

 

Στην αρχή θα βρει το φως του. Μετά τα απανωτά soft και hard reset που θα αναγκαστεί να κάνει μηπως και δουλέψει σωστά η συσκευή του θα ψάχνει για φακό. Δυστυχώς όσο καλύτερα και όμορφα είναι τα 10 είναι γεμάτο bugs. Οι περισσότεροι έχουμε προβλήματα και ορισμένοι γυρίσαμε πίσω στα 8.1. Και με όλη αυτή την κατάσταση πολλοί από μας δυστυχώς δεν βλέπω η επόμενη συσκευή μας να είναι με windows. Εγώ θα πρότεινα στο φίλο να καθυστερήσει ακόμα κανα 6μηνο να βάλει τα 10 ώστε να είναι πιο σταθερά(θα είναι; ) όπως τα 8.1.Ας διαβάσει επίσης την εμπειρία μας από τα 10 και ας κρίνει εκείνος. Επίσης να τον ενημερώσουμε πως αν τα βάλει μπορεί ανά πάσα στιγμή να γυρίσει στα 8.1 με το recovery tools.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

είναι ήδη πιο σταθερά.

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις που γύρισες στα 8,1,αλλά μη ξαναλέμε τα ίδια.

Πλέον δεν υπάρχει λόγος ούτε για απανωτά reset,ούτε για κάτι άλλο,ούτε καν να μείνεις με τα 8,1.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είναι ήδη πιο σταθερά.

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις που γύρισες στα 8,1,αλλά μη ξαναλέμε τα ίδια.

Πλέον δεν υπάρχει λόγος ούτε για απανωτά reset,ούτε για κάτι άλλο,ούτε καν να μείνεις με τα 8,1.

 

+1000.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...