Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανες την αναβάθμιση όπως πρέπει,αν και δεν ήταν ανάγκη να διαγράψεις τις εφαρμογές σου μία,μία.

το κάνει το hard reset για σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά όταν βάζεις λάθος pin screen lock για τι πρέπει να το βαζω 2 ώρες να φορτίσει για λόγους ασφαλείας . Πως βγάζω αυτήν την ηλίθια επιλογή κρατώντας το πιν στην αρχική οθόνη

 

πόσες φορές το βάζεις λάθος;γιατί μέχρι 3 που το έχω κάνει,δεν παίζει κανένα θέμα..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

. Το λειτουργικό ακόμα πιο ελαφρύ από τα 8.1 και τρέχει νεράκι. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτή η πολύ αίσθηση αλλά θα δούμε. Το τηλέφωνο ήταν αγορασμένο από τα puplic πέρυσι τον Ιούνιο. Εάν φτιάξει και το store όλα καλά θα είναι. Κάποιες εφαρμογές ήδη έχουν αλλάξει προς το καλύτερο. Αυτά προς ώρας. Θα επανέλθω όταν θα έχω νέα.

 

1. δεν βρισκω λογο να χειροτερεψει διοτι είναι κλειστο λειτουργικο δεν είναι αντροιντ. Ισωσ me firmware upgrade αν και όταν, να βελτιωθει

2. εγω δεν γουσρταρα 10αρια λογω edge / battery / & maps (που ηταν μουγκο χωρις HERE voices)

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μετράει τα βήματα μια δουλεύει μια όχι μετά την αναβάθμιση, τι θέλει να δουλέψει σωστά? Απο 1-4 δεν μετράει καθόλου, πριν την αναβάθμιση και λίγο μετά δούλευε κανονικά, δεν έκανα επαναφορά τη συσκευή γιατί δεν είναι δική μου.
Link to comment
Share on other sites

1. δεν βρισκω λογο να χειροτερεψει διοτι είναι κλειστο λειτουργικο δεν είναι αντροιντ. Ισωσ me firmware upgrade αν και όταν, να βελτιωθει

2. εγω δεν γουσρταρα 10αρια λογω edge / battery / & maps (που ηταν μουγκο χωρις HERE voices)

 

Η μπαταρία κανένα πρόβλημα το ίδιο με πριν, ο edge πολύ καλύτερος από τον Explorer , και οι χάρτες έχουν κανονικά ελληνική γλώσσα και μάλιστα έχουν περισσότερες από μία εναλλακτικές διαδρομές. Δοκίμασα τον edge στη σελίδα του Facebook και δεν με πήγαινε στην αρχή της σελίδας όπως με πήγαινε ο Explorer .

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μετράει τα βήματα μια δουλεύει μια όχι μετά την αναβάθμιση, τι θέλει να δουλέψει σωστά? Απο 1-4 δεν μετράει καθόλου, πριν την αναβάθμιση και λίγο μετά δούλευε κανονικά, δεν έκανα επαναφορά τη συσκευή γιατί δεν είναι δική μου.

 

Κατά την προσωπική μου εμπειρία το συνήθες πρόβλημα είναι τα δεδομένα που ήτανε αποθηκευμένα/εγκαταστημένα στην κάρτα SD.

Γιαυτό μετά την εγκατάσταση καλά είναι να περάσεις τα προγράμματα στο τηλέφωνο και μέτα στην κάρτα SD.Το ίδιο και με τους αποθηκευμένους κωδικούς

Link to comment
Share on other sites

έχουν φωνή οι χάρτες.

 

Ουτε σε μενα εχουν φωνη, μονο αν βαλω περιοχη USA ή καπου αλλου που η c παλιοCORTANA ειναι διαθεσιμη, μονο τοτε εχω φωνη.

 

γενικα με cortana ενεργοποιημενη ειναι διαφορετικο κινητο. μου φαινεται οτι η λειτουργεια του πιο ομαλη.

ΙΔΕΑ ΜΟΥ?????

Link to comment
Share on other sites

H συζήτηση περί αξεσουάρ μεταφέρθηκε στο κατάλληλο θέμα:

 

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μετά την αναβάθμιση w10 νομίζω πως δεν βγαίνουν τόσο καλές φωτογραφίες.Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι η είναι η ιδέα μου; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μετά την αναβάθμιση w10 νομίζω πως δεν βγαίνουν τόσο καλές φωτογραφίες.Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι η είναι η ιδέα μου; Ευχαριστώ

 

Δεν έχει βγει ακόμη το firmware για την συγκεκριμένη συσκευή οπότε λογικό είναι να "χάνουν" λίγο οι φωτογραφίες σε σχέση με τα 8.1 .

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είναι σίγουρο αυτό με τις φωτογραφίες;σημερα το παρέλαβα και με ενδιαφέρει η ποιότητά τής φωτογραφίας.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είναι σίγουρο αυτό με τις φωτογραφίες;σημερα το παρέλαβα και με ενδιαφέρει η ποιότητά τής φωτογραφίας.ευχαριστώ

 

και εμενα δεν μου αρεσαν οι φωτο στα 10αρια αλλα αν δεν σου αρεσει και εσενα το αποτέλεσμα πας πισω και εισαι οκ φωτογραφικα μεχρι να βγει καποιο σωστο firmware για 10. νομιζω στα 10αρια η εφαρμογή είναι MS Camera και όχι LUMIA camera αν θυμαμαι καλα. Ας διορθωσουν οι 10αρηδες. Αν διαβαζεις εδώ μεσα θα το παρεις αμεσως χαμπαρι για αναβαθμιση firmware.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δεν μου αρεσαν οι φωτο στα 10αρια αλλα αν δεν σου αρεσει και εσενα το αποτέλεσμα πας πισω και εισαι οκ φωτογραφικα μεχρι να βγει καποιο σωστο firmware για 10. νομιζω στα 10αρια η εφαρμογή είναι MS Camera και όχι LUMIA camera αν θυμαμαι καλα. Ας διορθωσουν οι 10αρηδες. Αν διαβαζεις εδώ μεσα θα το παρεις αμεσως χαμπαρι για αναβαθμιση firmware.

Φυσικά και διαβάζω σε ευχαριστώ για την απάντηση.Έχουμε καμία πληροφορία για το ποτε θα βγει για 10 το firmware;

Link to comment
Share on other sites

.Έχουμε καμία πληροφορία για το ποτε θα βγει για 10 το firmware;

 

ουτε η MS ξερει

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

ουτε η MS ξερει

 

επειδή το έκανα κατευθείαν 10δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά .ειναι τόσο μεγάλη;σε ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλε μου για την βοήθεια για την κάμερα λεω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω καθοτι ασχετος. Δεν εχει παρει "επισημα" αναβαθμιση για windows 10 και τα βαζετε με καποιο "τροπο" χειροκινητα. Αναμενεται το επισημο update, Σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω καθοτι ασχετος. Δεν εχει παρει "επισημα" αναβαθμιση για windows 10 και τα βαζετε με καποιο "τροπο" χειροκινητα. Αναμενεται το επισημο update, Σωστα?

 

Επίσημο είναι, κατεβάζεις το upgrade advisor από το store και σου τα περνάει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω καθοτι ασχετος. Δεν εχει παρει "επισημα" αναβαθμιση για windows 10 και τα βαζετε με καποιο "τροπο" χειροκινητα. Αναμενεται το επισημο update, Σωστα?

 

Η αναβάθμιση σε επίσημα Windows 10 γίνεται μέσω του Windows Advisor

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σας είχα γράψει αγχωμένη πριν 2 εβδομάδες όταν μετά από πέρασμα στα 10αρια το κινητό έσβησε και δεν άνοιξε ξανά. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου αφού η αντιπροσωπία μου το γύρισε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις! Επειδή φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος ποιο καλό παιδί θα μου πει τα βήματα για μια σωστή αναβάθμιση; Θέλω να προσπαθήσω ξανά αλλά έχω μπερδευτεί με το hard reset και λοιπά!

Κάντε έναν κόπο πλιζ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σας είχα γράψει αγχωμένη πριν 2 εβδομάδες όταν μετά από πέρασμα στα 10αρια το κινητό έσβησε και δεν άνοιξε ξανά. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου αφού η αντιπροσωπία μου το γύρισε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις! Επειδή φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος ποιο καλό παιδί θα μου πει τα βήματα για μια σωστή αναβάθμιση; Θέλω να προσπαθήσω ξανά αλλά έχω μπερδευτεί με το hard reset και λοιπά!

Κάντε έναν κόπο πλιζ!

 

Αφού είναι καινούριο, και αν έχει τα 8.1 δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Κατεβάζεις από το Store το Upgrade Advisor και περνάς εύκολα τα 10. Μετά κάνεις ότι αναβαθμίσεις και ότι ρυθμίσεις χρειάζεται. Ξεκινάς και το στήνεις από την αρχή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σας είχα γράψει αγχωμένη πριν 2 εβδομάδες όταν μετά από πέρασμα στα 10αρια το κινητό έσβησε και δεν άνοιξε ξανά. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου αφού η αντιπροσωπία μου το γύρισε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις! Επειδή φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος ποιο καλό παιδί θα μου πει τα βήματα για μια σωστή αναβάθμιση; Θέλω να προσπαθήσω ξανά αλλά έχω μπερδευτεί με το hard reset και λοιπά!

Κάντε έναν κόπο πλιζ!

 

Εγώ την δικιά μου αναβάθμιση την έκανα ως εξής:

 

1)Πήγα στο Windows Store και κατέβασα την εφαρμογή Windows Advisor

2)Aνοίγοντας την εφαρμογή θα checkάρει άν το κινητό δέχεται τα 10άρια.Στην συνέχεια θα κάνει την εγκατάσταση.Μου είχε πάρει κάνα 10-15 λεπτά

3)Αφού τελείωσε η εγκατάσταση μέσω του Advisor, πήγα στις ρυθμίσεις του κινητού και πάτησα ενημέρωση τηλεφώνου.Μου πήρε άλλα 10-15 λεπτά για να μου περάσει την τελευταία έκδοση .164

 

Ούτε Hard ούτε Soft reset δεν έκανα.Το μόνο που είχα κάνει μετά την εγκατάσταση ήτανε η μεταφορά όλων των εφαρμογών που είχα από την κάρτα SD στο τηλέφωνο.Α και όλους τους κωδικούς από την αρχή (facebook,mail κτλ) για καινούργιο συγχρονισμό

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Με φοβίζει το θέμα της μπαταρίας που διαβάζω εδώ και πρέπει να σκεφτώ καλά πριν προχωρήσω...!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...