Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!Εκανα σήμερα το μεσημέρι firmware update που με έβγαλε οτι ειναι διαθέσιμο και τωρα εχω το G920FXXU5EQCD(Εκδοση βασικου φασματος).Το αποτέλεσμα του update;Να χασω 10 κλήσεις λέγοντας στον καλούντα οτι ειναι κλειστό το τηλέφωνο.Αν και τωρα χτυπαει κανονικα οταν κανω κληση στο κινητο δεν ξερω αν το επαναλαβει...Απλα προς ενημερωση σε οσους την κατεβασουν να το ελέγξουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.. Έκανα κι εγώ τη τελευταία αναβάθμιση που μου έβγαλε και από χθες το τηλέφωνο όλο κλείνει μόνο του. Πάω πχ να μπω σε μια εφαρμογή και γραφει η εφαρμογή διακόπηκε και μετά από λίγο επανεκκίνηση. Το έχει κι άλλος αυτό ς

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έκανα κι εγώ τη τελευταία αναβάθμιση που μου έβγαλε και από χθες το τηλέφωνο όλο κλείνει μόνο του. Πάω πχ να μπω σε μια εφαρμογή και γραφει η εφαρμογή διακόπηκε και μετά από λίγο επανεκκίνηση. Το έχει κι άλλος αυτό ς

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

δοκίμασε να καθαρίσεις την cache της συσκευής μέσα απο το recovery menu

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έκανα κι εγώ τη τελευταία αναβάθμιση που μου έβγαλε και από χθες το τηλέφωνο όλο κλείνει μόνο του. Πάω πχ να μπω σε μια εφαρμογή και γραφει η εφαρμογή διακόπηκε και μετά από λίγο επανεκκίνηση. Το έχει κι άλλος αυτό ς

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έκατσε σωστά η ρομ κάνε αυτό που σου είπε ο φίλος από πάνω αλλιώς factory reset αν δεν φτιάξει ξαναπερνα την ρομ μετά το factory reset!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Με ΜΜ 4 ώρες από 6 που είχα στην αρχή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το SOT???
Screen on time, ώρες ανοιχτής οθόνης πόση ώρα ουσιαστικά χρησιμοποιείς το τηλέφωνο σου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Από την ωρα που ξήλωσα μια εφαρμογή η μπαταρία έχω την εντύπωση ότι κρατάει πολύ περισσότερο! Πάνω που σκεφτόμουν να το πουλήσω!
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τι SOT έχεις λίγο πριν μηδενίσει η μπαταρία σου.

 

3μιση ώρες με 9%μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

είμαι οπουδήποτε στον μανίσιο browser και πατά λήψη σε οποιαδήποτε εικόνα μου λέει έναρξη λήψης και σταματάει εκεί.

πάνω δεν εμφανίζεται το βελάκι που δείχνει ότι κάτι λαμβάνει το κινητό.

από μοτζίλα, άλλο browser ή εφαρμογή (πχ. facebook) κάνει κανονικά λήψη.

άλλαξε κάτι με κάποια ενημέρωση ρε παιδιά; ψάχνω ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο dialer είναι πιο αργός από υπερηλικη χελώνα. Ανοίγεις να πάρεις τηλ και ξεχνιέσαι από την πολλή αναμονή, στο τέλος δεν παίρνεις. Google Chrome, Google search bar, Google now καίνε κάρβουνο χαμηλής ποιότητας. Βραδεία καύση. Μέχρι να ανοίξει το πρόγραμμα, μέχρι να σηκωθεί το πληκτρολόγιο ξημερώνει η επομένη. Λες κι έχω το παλιό μου ΖΤΕ Blade. Εκείνο το είχα πάρει και φθηνά τουλάχιστον, ήξερα οτι μαζί με το κινητό αγόραζα κι υπομονή. Η RAM... Τι να πεις για τη διαχείριση της. Άλλο τεφαρίκι αυτή. Ανοίγεις ένα πρόγραμμα, κανείς ένα multitasking, γυρνάς να δεις τι κάνει 2 λεπτά αργότερα και οοοοπ, ξαναφορτωνει. Αυτό με τη RAM κάπου έχει πάρει το μάτι μου ότι μόνο τα iPhone το κάνουν σωστά. 8GB έχει το 1+5 και πάλι δεν κρατάει εφαρμογές ανοιχτές. Μας δουλεύει η Google και το Android της ή είναι ιδέα μου; Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/android-8-0-oreo-aftes-ine-i-syskeves-pou-tha-anavathmistoun-87329-2/

 

Οχι οτι δεν ρο ξέραμε οτι δεν θα πάρουμε την 8... απλά κλαίω τη μολιρα μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Το S6 G920FZWAEUR φίλου μου έπεσε στο νερό :( και έκαψε πλακέτα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει από που μπορώ να αγοράσω μία και πόσο κοστίζει ...

Θα το ψάξω και εγώ σήμερα αλλά όποια πρόταση σας θα βοηθούσε ιδιαίτερα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Το S6 G920FZWAEUR φίλου μου έπεσε στο νερό :( και έκαψε πλακέτα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει από που μπορώ να αγοράσω μία και πόσο κοστίζει ...

Θα το ψάξω και εγώ σήμερα αλλά όποια πρόταση σας θα βοηθούσε ιδιαίτερα.

 

Ευχαριστώ

 

Κάτι τέτοιο θες;

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XG920F+motherboard.TRS0&_nkw=G920F+motherboard&_sacat=0

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει καμιά πρόταση service να το πάω ? Κέντρο , Νότια ή Βόρεια προάστια ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Λάρισα. Που μπορώ να απευθυνθώ για αλλαγή μπαταρίας για το κινητό μας.

Πήρα τηλ. Smartec Αθήνα και μου είπαν 47 ευρώ.

Με ρώτησε βέβαια αν το κινητό είναι εκτός εγγύησης δηλ. πάνω από 2 χρονια το οποίο είναι και μου έδωσε αυτή την τιμή.

Σαν πολλά μου φαίνονται.

Υπάρχει κάπου αλλού να ρωτήσω Αθήνα - Θεσσαλονίκη .

Δεν ξέρω εδώ στα τοπικά service τι δουλειά θα μου κάνουν.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Λάρισα. Που μπορώ να απευθυνθώ για αλλαγή μπαταρίας για το κινητό μας.

Πήρα τηλ. Smartec Αθήνα και μου είπαν 47 ευρώ.

Με ρώτησε βέβαια αν το κινητό είναι εκτός εγγύησης δηλ. πάνω από 2 χρονια το οποίο είναι και μου έδωσε αυτή την τιμή.

Σαν πολλά μου φαίνονται.

Υπάρχει κάπου αλλού να ρωτήσω Αθήνα - Θεσσαλονίκη .

Δεν ξέρω εδώ στα τοπικά service τι δουλειά θα μου κάνουν.

Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι πιο κάτω απ' αυτό δεν θα βρεις. Μόνο αν πάρεις τη μπαταρία από ebay και βρεις κάποιον γνωστό που να ξέρει από τέτοιες "επεμβάσεις".

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Λάρισα. Που μπορώ να απευθυνθώ για αλλαγή μπαταρίας για το κινητό μας.

Πήρα τηλ. Smartec Αθήνα και μου είπαν 47 ευρώ.

Με ρώτησε βέβαια αν το κινητό είναι εκτός εγγύησης δηλ. πάνω από 2 χρονια το οποίο είναι και μου έδωσε αυτή την τιμή.

Σαν πολλά μου φαίνονται.

Υπάρχει κάπου αλλού να ρωτήσω Αθήνα - Θεσσαλονίκη .

Δεν ξέρω εδώ στα τοπικά service τι δουλειά θα μου κάνουν.

Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι πιο κάτω απ' αυτό δεν θα βρεις. Μόνο αν πάρεις τη μπαταρία από ebay και βρεις κάποιον γνωστό που να ξέρει από τέτοιες "επεμβάσεις".

 

Ρωτω γιατι καποια στιγμη νομιζω οτι διαβασα εδω μεσα στο φορουμ για 18 ευρω για τη smartec ; !!!!

δεν ξερω αν παιζει ρολο αν το κινητο ειναι μεσα στα δυο χρονια τις εγγυησης.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά πρόταση service να το πάω ? Κέντρο , Νότια ή Βόρεια προάστια ?

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Στην smartec κοιτανε την εγγυηση απ το ιμει ή πρεπει να τους παω και την αποδειξη ? Την μπαταρια την αλλαζουν αυθημερόν? Τελος αξιζει να αλλαξω το τρεμουλιαστο home button που λεγαμε παλιοτερα? ( η εγγυηση ληγει σε 1 μηνα και 17 μερες :P)
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Στην smartec κοιτανε την εγγυηση απ το ιμει ή πρεπει να τους παω και την αποδειξη ? Την μπαταρια την αλλαζουν αυθημερόν? Τελος αξιζει να αλλαξω το τρεμουλιαστο home button που λεγαμε παλιοτερα? ( η εγγυηση ληγει σε 1 μηνα και 17 μερες :P)

 

Ναι ζητανε αποδειξη.Για την μπαταρια αν την εχουν αμεσα διαθεσιμη θα στην αλλαξουν σε 1 ωρα,αναλογα και το φορτο εργασιας την ωρα που θα πας.

Και ναι αξιζει να το αλλαξεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά τέλος δεύτερου χρόνου μου άλλαξαν δωρεάν μπαταρία, οθονη, μπροστινή κάμερα και θύρα micro-USB.. (την μπροστινή κάμερα για δεύτερη φορά)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...