Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Giannis_95

Μετά από επικοινωνία με την vodafone, μου επιβεβαίωσε ότι το 4g δεν είναι για voice. Η Samsung μου είπε ότι δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ κατά τη διάρκεια ομιλίας. Αυτό το μήνυμα βγαίνει και όταν προσπαθώ να ανοίξω τον browser όταν τηλεφωνώ. Απλά αναφέρω τις επίσημες τοποθετήσεις των εταιρειών. Όμως εάν έχεις άλλη συμπεριφορά στο τηλέφωνο μπορείς να μου πεις σε ποιον πάροχο έχεις σύνδεση και ποια έκδοση λογισμικού ή οποία άλλη πληροφορία για να το ψάξω περισσότερο.

 

Ευχαριστώ

Φίλε μου εγώ έχω wind f2go και μέχρι πριν απο μια εβδομάδα δε μου το έκλεινε τα δεδομένα.. Χθές παρατήρησα πως ενώ μιλούσα και πριν ξεκινήσω την κλήση είχα 4g 3 γραμμές αυτό έμενε για λίγο σε 3g και μετά εκλειναν τα δεδομένα. θυμαμαι πως παλιοτερα δεν εκλειναν τα δεδομένα με την κλήση.. εγω έχω νουγκατ.. ασε που σε καποιες φορές παρατηρώ να κλεινει bluetooth και wifi..

 

ΜΌΛΙς τώρα τσέκαρα τις αναβαθμίσεις και έχει μία 375 mb.. τι να ειναι αυτή; να την κάνω; εχω ελληνικό κοσμοτε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου εγώ έχω wind f2go και μέχρι πριν απο μια εβδομάδα δε μου το έκλεινε τα δεδομένα.. Χθές παρατήρησα πως ενώ μιλούσα και πριν ξεκινήσω την κλήση είχα 4g 3 γραμμές αυτό έμενε για λίγο σε 3g και μετά εκλειναν τα δεδομένα. θυμαμαι πως παλιοτερα δεν εκλειναν τα δεδομένα με την κλήση.. εγω έχω νουγκατ.. ασε που σε καποιες φορές παρατηρώ να κλεινει bluetooth και wifi..

 

ΜΌΛΙς τώρα τσέκαρα τις αναβαθμίσεις και έχει μία 375 mb.. τι να ειναι αυτή; να την κάνω; εχω ελληνικό κοσμοτε..

 

Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον δεν το έχουν εντοπίσει πολλοί χρήστες αυτό. Λόγω εργασίας μιλάω πολλές ώρες στο τηλ. και σχεδόν πάντα με Bluetooth,οπότε παρατηρώ την συμπεριφορά του τηλ.. Κάποιες φορές πρέπει να τσεκάρω κάποιο mail ενώ μιλάω και λόγω αυτής της "δισλειτουργιας " πρέπει να διακόψω την κλήση , να συνδεθώ να δω το mail και να ξανατηλεφωνήσω. Ασε εάν πρέπει να να απαντήσω σε κάτι μέσω mail πρέπει να ξανακλεισω και ξανά από την αρχή.

Σήμερα σε επικοινωνία με συνάδελφό που έχει galaxy s7 nougat εντόπισε το ίδιο θέμα. Σε ξένα forum λένε οτι η σειρά NOTE δεν έχει αυτό το θέμα. Συνεχίζω να το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εκανα την αναβάθμιση που σας ελεγα.. παρατηρω αυτό που ειχα πει και στο προηγουμενο ποστ μου.. εχω βαλει δεδομενα και 4g και εχω μαζι και Wi-Fi.. βλεπω πως αν το αφήσω αρκετη ωρα σε αδράνεια με πετάει εκτός wifi..

 

Δοκίμασα να βγάλω(απεπιλέξω) την έξυπνη εναλλαγή δικτύου αλλά και πάλι με πετάει εκτός wifi .. καμιά ιδέα γι αυτό και για το άλλο που είπαμε με το οταν κάνεις κλήσει και σου κλείνει τα δεδομένα σε προηγούμενο μήνυμα ( 3 μηνυματα πίσω).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εκανα την αναβάθμιση που σας ελεγα.. παρατηρω αυτό που ειχα πει και στο προηγουμενο ποστ μου.. εχω βαλει δεδομενα και 4g και εχω μαζι και Wi-Fi.. βλεπω πως αν το αφήσω αρκετη ωρα σε αδράνεια με πετάει εκτός wifi..

 

Δοκίμασα να βγάλω(απεπιλέξω) την έξυπνη εναλλαγή δικτύου αλλά και πάλι με πετάει εκτός wifi .. καμιά ιδέα γι αυτό και για το άλλο που είπαμε με το οταν κάνεις κλήσει και σου κλείνει τα δεδομένα σε προηγούμενο μήνυμα ( 3 μηνυματα πίσω).

Το δοκιμασα αυτο με 4G+ και να κανω κληση και το 4G εγινε 3G και το internet δεν κοπηκε.Το 'μοντελο' που εχω ειναι γερμανικο αν αυτο παιζει ρολο.(Android 7)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εκανα την αναβάθμιση που σας ελεγα.. παρατηρω αυτό που ειχα πει και στο προηγουμενο ποστ μου.. εχω βαλει δεδομενα και 4g και εχω μαζι και Wi-Fi.. βλεπω πως αν το αφήσω αρκετη ωρα σε αδράνεια με πετάει εκτός wifi..

 

Δοκίμασα να βγάλω(απεπιλέξω) την έξυπνη εναλλαγή δικτύου αλλά και πάλι με πετάει εκτός wifi .. καμιά ιδέα γι αυτό και για το άλλο που είπαμε με το οταν κάνεις κλήσει και σου κλείνει τα δεδομένα σε προηγούμενο μήνυμα ( 3 μηνυματα πίσω).

 

Καλησπέρα

 

Μάλλον είναι στην ρύθμιση wifi ->συνθέτες->διατήρηση του wifi στην αδράνεια και επιλέγεις την ρύθμιση που σε βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μάλλον είναι στην ρύθμιση wifi ->συνθέτες->διατήρηση του wifi στην αδράνεια και επιλέγεις την ρύθμιση που σε βολεύει

 

Εκει εχω επιλέξει την πανω πανω επιλογή "πάντα".. δεν ξέρω ίσως να φταίει ο χώρος που ειμαι 3 μέρες.. ισως να μην εχει σταθερό wifi..αν και είναι πολύ δυνατό.. θα δω απο παρασκευη που θα ειμαι σε δθαφορετικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εκει εχω επιλέξει την πανω πανω επιλογή "πάντα".. δεν ξέρω ίσως να φταίει ο χώρος που ειμαι 3 μέρες.. ισως να μην εχει σταθερό wifi..αν και είναι πολύ δυνατό.. θα δω απο παρασκευη που θα ειμαι σε δθαφορετικό χώρο.

 

Καλησπέρα έχεις ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σήμερα έκανα factory reset στο κινητό, επειδή θέλω να το δώσω.

 

Μετά το ρεσταρτ δεν ξαναανοιξε ποτέ. Πεφτει συνέχεια σε bootloop, καμια γνώμη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σήμερα έκανα factory reset στο κινητό, επειδή θέλω να το δώσω.

 

Μετά το ρεσταρτ δεν ξαναανοιξε ποτέ. Πεφτει συνέχεια σε bootloop, καμια γνώμη ?

 

Του ξαναπερνας το firmaware με odin η με το smart switch.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ψαχνω για εφαρμογη που κανει backup και τις ρυθμισεις των εφαρμογων που εχω εγκατεστημενες.δεν θελω να ξαναπερναω χαρτες στα gps,αναβαθμισεις,κωδικους κτλ.να μην χρειαστει να κανω τιποτα απλα να κανω restore το αρχειο backup.υπαρχει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ψαχνω για εφαρμογη που κανει backup και τις ρυθμισεις των εφαρμογων που εχω εγκατεστημενες.δεν θελω να ξαναπερναω χαρτες στα gps,αναβαθμισεις,κωδικους κτλ.να μην χρειαστει να κανω τιποτα απλα να κανω restore το αρχειο backup.υπαρχει κατι τετοιο?

 

Ναι, επι πληρωμή... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ οταν η μπαταρια ηταν 25% με πεταξε ενα παραθυρο που με ειχε επιλογες για να κλεισω το wi-fi να πειραξω την φωτινοτητα κ.α. Πως το απενεργοποιω;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ οταν η μπαταρια ηταν 25% με πεταξε ενα παραθυρο που με ειχε επιλογες για να κλεισω το wi-fi να πειραξω την φωτινοτητα κ.α. Πως το απενεργοποιω;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κι εγω θέλ γιατί πολλές φορές παω να το διώξω και παταω αποδοχή και σβήνει τα δεδομένα ή το wifi.. Ασε που καποιες φορές το βγάζει στα αγγλικά και άλλες στα ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ οταν η μπαταρια ηταν 25% με πεταξε ενα παραθυρο που με ειχε επιλογες για να κλεισω το wi-fi να πειραξω την φωτινοτητα κ.α. Πως το απενεργοποιω;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κι εγω θέλ γιατί πολλές φορές παω να το διώξω και παταω αποδοχή και σβήνει τα δεδομένα ή το wifi.. Ασε που καποιες φορές το βγάζει στα αγγλικά και άλλες στα ελληνικά..

 

Έχετε το good lock εγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε το good lock εγκατεστημένο?

 

Δεν το εχω...Εχθες μου το πεταξε πρωτη φορα.Μια αγγλικα μια ελληνικα....Απο ποια εφαρμογη γινετε...

https://cloud.tapatalk.com/s/594481f21047a/20170617_041110.png? Αυτο ειναι το μηνυμα που πεταει

Edited by testatos
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω...Εχθες μου το πεταξε πρωτη φορα.Μια αγγλικα μια ελληνικα....Απο ποια εφαρμογη γινετε...

https://cloud.tapatalk.com/s/594481f21047a/20170617_041110.png? Αυτο ειναι το μηνυμα που πεταει

 

Μήπως έχεις την εφαρμογή http injector?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λέτε το κανει στην έκδοση 7.0 δεν ξερω απο ποια εφαρμογη είναι αλλα στις προηγουμενες εκδοσεις δεν το έκανε.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου το πεταει και οταν εχω 35%....Πρεπει να βρω ποια εφαρμογη το κανει και να απενεργοποιησω της ειδοποιησεις της....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου το πεταει και οταν εχω 35%....Πρεπει να βρω ποια εφαρμογη το κανει και να απενεργοποιησω της ειδοποιησεις της....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν το βρεις πεστο και σε εμας γιατι το κανει και σε μενα..

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που αναφέρατε από ότι διάβασα είναι ρύθμιση του Peel Remote. Είτε απενεργοποιήστε την εφαρμογή , είτε βγάλτε την είτε μπείτε στις ρυθμίσεις της και βάλτε το στο off.
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που αναφέρατε από ότι διάβασα είναι ρύθμιση του Peel Remote. Είτε απενεργοποιήστε την εφαρμογή , είτε βγάλτε την είτε μπείτε στις ρυθμίσεις της και βάλτε το στο off.

 

Όντως.. επιτέλους βρέθηκε ο ένοχος.. και μιας που το αναφέραμε, καμία καλή app προς αντικατάσταση του Peel?

Τώρα τελευταία θέλει να γίνει πολλά περισσότερα από ένα remote και έχει καταντήσει άκρως ενοχλητικό (όσο χρήσιμο κι αν είναι..).

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που αναφέρατε από ότι διάβασα είναι ρύθμιση του Peel Remote. Είτε απενεργοποιήστε την εφαρμογή , είτε βγάλτε την είτε μπείτε στις ρυθμίσεις της και βάλτε το στο off.

 

Όντως.. επιτέλους βρέθηκε ο ένοχος.. και μιας που το αναφέραμε, καμία καλή app προς αντικατάσταση του Peel?

Τώρα τελευταία θέλει να γίνει πολλά περισσότερα από ένα remote και έχει καταντήσει άκρως ενοχλητικό (όσο χρήσιμο κι αν είναι..).

 

Ευχαριετούμε.. οντως αν υπαρχει κατι αλλο καλό για remote θα ηταν ευχής έργον..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριετούμε.. οντως αν υπαρχει κατι αλλο καλό για remote θα ηταν ευχής έργον..

 

Galaxy Universal Remote, με έχει βολέψει αφάνταστα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ρουφάει πιο γρήγορα την μπαταρία το τελευταίο 3μερο λη είναι ιδέα μου;

 

Edit: βασικα προσεξα πως οταν κλεινεις το τηλ. Μηδενιζει την μπαταρια και το χρονο Χρήσης της..το εκανα restart σημερα και λογικα αυτο ειναι.. αημερα το ειχα απο το πρωι σε φουλ χρηση και τωρα με 30% εχω οθονη μια ωρα και 21 λεπτα.. μαλλον το τελευταιο update την κανει τη δουλεια.. ισχύει πως την τρωει πιο γρηγορα βεβαια..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...