Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, Ψάξε το 2g-3g on off στο play store.

Ευχαριστώ, αλλά ψάχνω tile για Nougat και όχι widget...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λιγότερο απο 9 ώρες στην αναμονή η μπαταρία είναι στο 36% με 1 ώρα οθόνη. ΑΥΤΟ είναι το κινητό μας κύριοι.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

λιγότερο απο 9 ώρες στην αναμονή η μπαταρία είναι στο 36% με 1 ώρα οθόνη. ΑΥΤΟ είναι το κινητό μας κύριοι.

 

20 ώρες uptime, 1:30 SOT, 53% battery

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παληκάρια! :)

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε κάποιο tile, με το οποίο να έχουμε την δυνατότητα να αλλάξουμε 2G-3G-4G ή έστω να μας πηγαίνει στην οθόνη Settings ->Connections -> Mobile Networks -> Network mode ?

 

Αν εννοείς συντόμευση τότε μπορείς αν χρησιμοποιείς Nova launcher να βγάλεις απλά έξω μια εξειδικευμένη συντόμευση για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Αν χρησιμοποιείς Nova πες μου να σου πω πως. :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς συντόμευση τότε μπορείς αν χρησιμοποιείς Nova launcher να βγάλεις απλά έξω μια εξειδικευμένη συντόμευση για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Αν χρησιμοποιείς Nova πες μου να σου πω πως. :)

 

Καλημέρα, για πες, για πες :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς συντόμευση τότε μπορείς αν χρησιμοποιείς Nova launcher να βγάλεις απλά έξω μια εξειδικευμένη συντόμευση για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Αν χρησιμοποιείς Nova πες μου να σου πω πως. :)

Το θέλω και εγώ αυτό... Το έψαχνα προχτές αλλά δεν το βρήκα ποτέ...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς συντόμευση τότε μπορείς αν χρησιμοποιείς Nova launcher να βγάλεις απλά έξω μια εξειδικευμένη συντόμευση για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Αν χρησιμοποιείς Nova πες μου να σου πω πως. :)

πες μου και εμενα !

 

Εν τω μεταξυ τραγικη για επιδαυρο η μπαταρια μας ετσι ? απο εκει που στην εξαρα ειχα βγαλει και 48 ωρες και κατι ψιλα με το κινητο [τις πιο πολλες σε sleep βεβαια νταξει] τωρα ξεφορτιζει για πλακα ! προσωπικα την παλευω διοτι το φορτιζω καθε βραδυ αλλα ...:X

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ τραγικη για επιδαυρο η μπαταρια μας ετσι ? απο εκει που στην εξαρα ειχα βγαλει και 48 ωρες και κατι ψιλα με το κινητο [τις πιο πολλες σε sleep βεβαια νταξει] τωρα ξεφορτιζει για πλακα ! προσωπικα την παλευω διοτι το φορτιζω καθε βραδυ αλλα ...:X

 

Γι΄αυτό λοιπόν κι εγώ το αντικατέστησα με το Xiaomi Redmi Note 4X! Το οποίο μου έβγαλε 2,5 μέρες (!!!) με 8:30 ώρες SOT (!!!) κάνοντας την ίδια (και μεγαλύτερη) χρήση με το S6 το οποίο μπορεί να το φόρτιζα και 2 φορές την μέρα (δε θυμάμαι να μου έβγαλε ποτέ περισσότερες από 2-2:30 ώρες SOT).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κανενα app για offline χαρτες και GPS εχουμε; Κυρίως για Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για πες, για πες :)

 

Το θέλω και εγώ αυτό... Το έψαχνα προχτές αλλά δεν το βρήκα ποτέ...

 

πες μου και εμενα !

 

Sorry που δεν σας απάντησα νωρίτερα αλλά έπηζα στο γραφείο σήμερα. Λοιπόν :

1) Παρατεταμένο πάτημα στη homescreen και επιλογή "γραφικά στοιχεία"

2) Στα γραφικά στοιχεία 1 σειρά Νοva launcher και κύλιση τέρμα δεξιά για να επιλέξετε την "εξειδικευμ.συντόμευση" και να τη σύρετε έξω.

3) Στις εξειδικευμένες συντομεύσεις κυλίστε προς τα κάτω μέχρι να βρείτε το "Τηλέφωνο" , το 3ο όμως στη σειρά που θα λέει δεξιά ότι περιέχει 96 συντομεύσεις.

4) Πατάτε το βελάκι για να εμφανιστούν οι 96 συντομεύσεις και επιλέγετε αυτή που λέει "Τηλέφωνο" και που με μικρά γράμματα από κάτω της λέει ".MobileNetworkSettings" ( σε μένα είναι το 5ο στη σειρά )

 

Πολύ θα θέλαμε να υπάρχει και εντελώς κατευθείαν συντόμευση μόνο στα 2G, 3G.4G αλλά δεν είναι αυτοτελής σελίδα στις ρυθμίσεις όπως θα έχετε παρατηρήσει ( απλά ανοίγει το μικρό παραθυράκι) σε αντίθεση πχ με τους φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου που έχει δική της αφιερωμένη σελίδα. Υπάρχει και συντόμευση για λειτουργία δικτύου αλλά σε μεταφέρει σε μια σελίδα που έχει να επιλέξεις μόνο ανάμεσα σε 4G και 3G γι' αυτό και δεν αξίζει να σας αναφέρω το μονοπάτι της.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν σας απάντησα νωρίτερα αλλά έπηζα στο γραφείο σήμερα. Λοιπόν :

1) Παρατεταμένο πάτημα στη homescreen και επιλογή "γραφικά στοιχεία"

2) Στα γραφικά στοιχεία 1 σειρά Νοva launcher και κύλιση τέρμα δεξιά για να επιλέξετε την "εξειδικευμ.συντόμευση" και να τη σύρετε έξω.

3) Στις εξειδικευμένες συντομεύσεις κυλίστε προς τα κάτω μέχρι να βρείτε το "Τηλέφωνο" , το 3ο όμως στη σειρά που θα λέει δεξιά ότι περιέχει 96 συντομεύσεις.

4) Πατάτε το βελάκι για να εμφανιστούν οι 96 συντομεύσεις και επιλέγετε αυτή που λέει "Τηλέφωνο" και που με μικρά γράμματα από κάτω της λέει ".MobileNetworkSettings" ( σε μένα είναι το 5ο στη σειρά )

 

Πολύ θα θέλαμε να υπάρχει και εντελώς κατευθείαν συντόμευση μόνο στα 2G, 3G.4G αλλά δεν είναι αυτοτελής σελίδα στις ρυθμίσεις όπως θα έχετε παρατηρήσει ( απλά ανοίγει το μικρό παραθυράκι) σε αντίθεση πχ με τους φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου που έχει δική της αφιερωμένη σελίδα. Υπάρχει και συντόμευση για λειτουργία δικτύου αλλά σε μεταφέρει σε μια σελίδα που έχει να επιλέξεις μόνο ανάμεσα σε 4G και 3G γι' αυτό και δεν αξίζει να σας αναφέρω το μονοπάτι της.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ από μέρους μου! Μου έβγαλε την ψυχή να το βρω και δεν πήγε καν το μυαλό μου στο τηλέφωνο! Έψαχνα να το βρω στις ρυθμίσεις αλλά ποτέ... Με μονταρες!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κανενα app για offline χαρτες και GPS εχουμε; Κυρίως για Ελλάδα.

 

Here MAPS. Α-Σ-Υ-Ν-Α-Γ-Ω-Ν-Ι-Σ-Τ-Ο...

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό λοιπόν κι εγώ το αντικατέστησα με το Xiaomi Redmi Note 4X! Το οποίο μου έβγαλε 2,5 μέρες (!!!) με 8:30 ώρες SOT (!!!) κάνοντας την ίδια (και μεγαλύτερη) χρήση με το S6 το οποίο μπορεί να το φόρτιζα και 2 φορές την μέρα (δε θυμάμαι να μου έβγαλε ποτέ περισσότερες από 2-2:30 ώρες SOT).

 

Πέρα από την μπαταρία λέει σαν τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την μπαταρία λέει σαν τηλ;

 

Ικανοποιητικό αν και απογοητεύτηκα από την κάμερα (λογικό θα μου πεις, από τα ψηλά στα χαμηλά :p) και λιγάκι από τον επεξεργαστή, κυρίως στα παιχνίδια (βλέπω κάποια κολλήματα).

Μπορώ να ζήσω με αυτά! Ας μη βγαίνουμε offtopic ομως.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν σας απάντησα νωρίτερα αλλά έπηζα στο γραφείο σήμερα. Λοιπόν :

 

Ευχαριστώ!!! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικό αν και απογοητεύτηκα από την κάμερα (λογικό θα μου πεις, από τα ψηλά στα χαμηλά :p) και λιγάκι από τον επεξεργαστή, κυρίως στα παιχνίδια (βλέπω κάποια κολλήματα).

Μπορώ να ζήσω με αυτά! Ας μη βγαίνουμε offtopic ομως.

 

Καλησπέρα.. Αν και βγαίνουμε offtopic, τι σε προβληματίζει στην κάμερα; Ρωτάω γιατί αν και μου άρεσε η κάμερα στην αρχή, όσο πάει και με χαλάει λίγο.. Η κάμερα ήταν και είναι βασικό κριτήριο για την αγορά κινητού για μένα και το σκέφτομαι αν και το επόμενο θα είναι samsung. Βλέπω τα : pixel, HTC 10 και HTC U11 να παίρνουν κεφάλι με διαφορετικού τύπου απεικόνιση φωτογραφιών (ίσως με έχει κουράσει η samsung τόσα χρόνια) και τα ζαχαρώνω.

 

Για να μην παρεξηγηθώ το s6 βγάζει τρομερές φωτογραφίες αλλά θα ήθελα να μάθω τι σε χαλάει και σε εσένα..

 

Παίδες μια ακόμα ερώτηση.. Χρησιμοποιώ για την πληκτρολόγηση την κλασικό πληκτρολόγιο που έχει η samsung και παρατηρώ από χθες ή προχθές (μάλλον με κάποια αναβάθμιση απο το play store) όταν αλλάζω τη γλώσσα απο αγγλικά σε ελληνικά και το αντίστροφο (σκρολάροντας το κουμπί space) υπάρχει τρομερή καθυστέρηση στην εναλλαγή. Το έχει παρατηρήσει κανείς; Αλλάζει με κάποια ρύθμιση η ταχύτητα εναλλαγής; Δεν θέλω να αλλάξω πληκτρολόγιο αν και το SwiftKey είναι αρκετά καλό.

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αρκετές ημέρες με το Nougat στο κινητό. Είμαι υπερ-ευχαριστημένος με την μπαταρία.. Κάνει καταπληκτική διαχείριση των apps σαν σβήνει η οθόνη. Δεν έχω μετρήσει τη διαφορά αλλά πλέον βγάζω 1 ημέρα πολύ άνετα. Με clean install πάντα και πέρασμα των apps εκ νέου.

Το μόνο που παρατηρώ είναι κάποιες επανεκκινήσεις που κάνει το κινητό μόνο του. Αν δεν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό, τότε μάλλον οφείλεται στην νέα κάρτα sim από Wind.

 

Κανενα app για offline χαρτες και GPS εχουμε; Κυρίως για Ελλάδα.

Για offline: HERE MAPS (της NOKIA)

Για online προτείνω το WAZE (της GOOGLE πλέον) με μια καταπληκτική ελληνική κοινότητα, traffic σε real time και ανανέωση χαρτών 2-3 φορές την εβδομάδα.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω να εγκαταστήσω το SmartSwitch στον υπολογιστη για να κανω Backup αλλα μου πεταει μηνυμα για side-to-side error. Εχω δει μερικα βιντεακια στο Youtube αλλα κανενα αποτελεσμα. Το εχει αντιμετωπισει κανεις;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Αν και βγαίνουμε offtopic, τι σε προβληματίζει στην κάμερα; Ρωτάω γιατί αν και μου άρεσε η κάμερα στην αρχή, όσο πάει και με χαλάει λίγο.. Η κάμερα ήταν και είναι βασικό κριτήριο για την αγορά κινητού για μένα και το σκέφτομαι αν και το επόμενο θα είναι samsung. Βλέπω τα : pixel, HTC 10 και HTC U11 να παίρνουν κεφάλι με διαφορετικού τύπου απεικόνιση φωτογραφιών (ίσως με έχει κουράσει η samsung τόσα χρόνια) και τα ζαχαρώνω.

 

Για να μην παρεξηγηθώ το s6 βγάζει τρομερές φωτογραφίες αλλά θα ήθελα να μάθω τι σε χαλάει και σε εσένα..

 

Μιλούσα για την κάμερα του Xiaomi RDN 4X που έχω τώρα, μιας και ρώτησε ο/η φίλος/η για την συγκεκριμένη συσκευή, εκτός και αν κατάλαβα λάθος.

 

Η κάμερα του S6 με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και με το παραπάνω μπορώ να πω. Τόσο που για χάρη του παροπλισα την DSLR μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα για την κάμερα του Xiaomi RDN 4X που έχω τώρα, μιας και ρώτησε ο/η φίλος/η για την συγκεκριμένη συσκευή, εκτός και αν κατάλαβα λάθος.

 

Η κάμερα του S6 με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και με το παραπάνω μπορώ να πω. Τόσο που για χάρη του παροπλισα την DSLR μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουυπς.. λαθος κατάλαβα.. σε ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει ειδοποίηση για τις αναπάντητες κλήσεις με αποτέλεσμα να πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά το ιστορικό κλήσεων για να δω αν με πήρε κάποιος τηλ όταν. Π. Χ. Είμαι κάπου έξω κ δεν το ακουω. Ξέρει κανείς τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει ειδοποίηση για τις αναπάντητες κλήσεις με αποτέλεσμα να πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά το ιστορικό κλήσεων για να δω αν με πήρε κάποιος τηλ όταν. Π. Χ. Είμαι κάπου έξω κ δεν το ακουω. Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Μήπως εχεις μπλοκάρει να μην εμφανίζει ειδοποιήσεις απο της κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις μπλοκάρει να μην εμφανίζει ειδοποιήσεις απο της κλήσεις;

 

Από που γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα factory reset μετά από 14-15 μήνες. Περασα τις φωτος, ρυθμισεις κλπ στο smart switch αλλά επέλεξα να κατεβάσω τις εφαρμογες ξανα γιατι θεωρουσα πως κατι ειχε κολλησει και μου ετρωγε μπαταρια ακομα και σε flight mode. Το κινητο το νιωθω πολυ πιο ελαφρυ και ρολαρει καλυτερα απο πριν. Οποιος θεωρει οτι λαγκάρει, ας το δοκιμάσει. Θα πάρει καμια ώρα όλη η διαδικασια αλλα αξιζει.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :)

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ από μέρους μου! Μου έβγαλε την ψυχή να το βρω και δεν πήγε καν το μυαλό μου στο τηλέφωνο! Έψαχνα να το βρω στις ρυθμίσεις αλλά ποτέ... Με μονταρες!!

 

Τίποτα παιδιά. Εδώ είμαστε να βοηθάμε όπου μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...