Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα!

εχω φλασαρει πολλες φορες μεσω οντιν το κινητο σε διαφορα φιρμγουερ κατα το παρελθον,δεν το εχω ρουταρει.

ειπα χθες να περασω μεσω οντιν την ελληνικη κοσμοτε 7 που ειδα στο sammobile,πηγα να την φλασαρω και μου εβγαλε fail!

πηγα να βαλω την γαλλικη 7 παλι fail.

προσπαθω για την αγγλικη btu 6 που φοραγε,παλι fail...

ξαναδοκιμαζω την γαλικη 7 την κανει pass και μου κολησε ολη μερα στο λογοτυπο μπουταροντας.

διαβαζοντας απο δω και απο κει στον οντιν ειπαν να ξεκλικαρουμε το auto reboot οπου και το δοκιμασα και με το που τελειωσε δεν εκανε επανεκινηση,το εβγαλα απο το καλωδιο και πειραματιζομενος με συνδιασμο κουμπιβν power κεντρικο και φωνης εκανε επανεκιννηση και μπηκε επιτελους στην 7 εκδοση!!!!

 

ε,μετα ηθελα να δοκιμασω με τον ιδιο τροπο την ελληνικη κοσμοτε,αλλα παλι fail...

 

ξαναπερναω την γαλλικη,χωρις autoreboot εννοειται,κανω εγω reboot αφου την περασε ,και ξανακολησε στο λογοτυπο και δεν ανοιγει παλι....

 

ξερει κανεις τι να κανω για να ανοιξει επιτελους?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ακριβως οτι και στο βιντεο,αλλα αυτα που βαζει αυτος στα πεδια : BL - CP - CSC δεν ξερω που μπορω να τα βρω......

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο κάνει Γιατί μάλλον είναι διαφορετικό το partition ( hidden.img ). Θέλει να περάσεις rom με το ίδιο partition η να το αλλάξεις μόνος σου χειροκίνητα.

Μπορεί να γράψει ο Knox όμως.

Μπορώ να σου πω πως το απόγευμα γιατί δεν έχω πρόσβαση τώρα στο pc μου.

Είμαι από κινητό

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

ok,αλλωστε δεν πιστευω να τα εχω καταφερει,οποτε θα χρειαστω βοηθεια.

εκανα και με το ελληνικο firmware που μου εβγαζε fail,την διαδικασια με το να περασω μετα το hiden image που ειδα καπου,με αποτελεσμα να εμφανιζει το λογοτυπο της κοσμοτε,αλλα να κολαει παλι στο λογοτυπο samsung...

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξααα!!!!!!!

 

το κουμπωσα στον οντιν,περασα την γαλλικη 7,ολα οκ οπως καθε φορα δλδ pass,αφου ειχα κλεισει το auto reboot.

αφου την περασε,πατησα power+volum down και εκανε επανεκινηση,εφτασε 32% εγκατασταση μετα εγραψε erase και πηγαμε στο κλασικο κολημενο λογοτυπο.

εκει τωρα,ακομα το ειχα στο καλωδιο στον οντιν και ανοιξε απο τον υπολογιστη μια προοδος εγκαταστασης λογυσμικου(οπως καθε φορα που κουμπωνουμε μια καινουργια συσκευη) και ξαφνικα ανοιξε το κντ με το νεο λογυσμικο!!!!!!!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Product code:

SM-G920FZBABTU

Original CSC code:

Κενο

Firmware's CSC code:

BTU

Active CSC code :

BTU

Available CSC codes:

BTU, CPW, DBT, ITV, KOR, NEE, XEF, XEO

CSC County :

Uk /Ireland GB

 

Στο Firmware όλα είναι G920FXXU5EQAC

 

Τώρα πώς εκατσαν όλα αυτά μεταξύ τους σε εγκατάσταση από όντιν, δεν μπορώ να καταλάβω...

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Product code:

SM-G920FZBABTU

Original CSC code:

Κενο

Firmware's CSC code:

BTU

Active CSC code :

BTU

Available CSC codes:

BTU, CPW, DBT, ITV, KOR, NEE, XEF, XEO

CSC County :

Uk /Ireland GB

 

Στο Firmware όλα είναι G920FXXU5EQAC

 

Τώρα πώς εκατσαν όλα αυτά μεταξύ τους σε εγκατάσταση από όντιν, δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Χρονια πολλα σε ολους πως γινεται να μιλαω και να γραφει μηνυμα μπορει να μου πει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους πως γινεται να μιλαω και να γραφει μηνυμα μπορει να μου πει καποιος

Σου είπα πιο πάνω τι μπορεί να παίζει...

Αν δεν ισχύει αυτό σβήσε κάποια πρόσφατη εφαρμογή που έβαλες από τότε που το παρατήρησες...

Αν δεν στρώσει και πάλι factory reset!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα πιο πάνω τι μπορεί να παίζει...

Αν δεν ισχύει αυτό σβήσε κάποια πρόσφατη εφαρμογή που έβαλες από τότε που το παρατήρησες...

Αν δεν στρώσει και πάλι factory reset!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο λεει τοση ωρα ο φιλος και δε καταλαβες.. Θελει να μιλαει και να γραφει μυνημα.. Όχι ότι γραφει μονο του χωρις να θελει αυτος, όπως εσυ καταλαβες

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους πως γινεται να μιλαω και να γραφει μηνυμα μπορει να μου πει καποιος

 

Αυτή την δυνατότητα την έχουν κάποια πληκτρολόγια,

προσωπικά έχω δοκιμάσει το swype και ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ στην αναγνώριση του κειμένου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την δυνατότητα την έχουν κάποια πληκτρολόγια,

προσωπικά έχω δοκιμάσει το swype και ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ στην αναγνώριση του κειμένου...

 

Καλησπερα σε ευχαρειστω Giannis....95 για τον χρονο σου αλλα δεν καταλαβα, οτι το εγραφες για μενα εχει δικιο ο aby θελω να γραφω μηνυματα μιλωντας παντως σας ευχαρειστω ολους

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε η παρακατω αναβαθμιση (εχω την 6.0.1 τωρα).

Τι ακριβως κανει? Να την κανω αφοβα? Γιατι διαβαζα καποια παιδια που εγραφαν οτι με τις τελευταιες αναβαθμισεις η αυτονομια μειωθηκε παρα πολυ...

Ευχαριστω!

 

 

http://i63.tinypic.com/14ilijr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε η παρακατω αναβαθμιση (εχω την 6.0.1 τωρα).

Τι ακριβως κανει? Να την κανω αφοβα? Γιατι διαβαζα καποια παιδια που εγραφαν οτι με τις τελευταιες αναβαθμισεις η αυτονομια μειωθηκε παρα πολυ...

Ευχαριστω!

 

 

http://i63.tinypic.com/14ilijr.jpg

 

αυτή δεν ειναι η 7 μπορείς να την κάνεις άφοβα..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην nougat η φωτο και το βιντεο εχουν την ιδια ποιοτητα με την mm η εχουμε καποια βελτιωση?

Ίδια είναι!!! Δεν αλλάζει κάτι!! Για μενα η εφαρμογή της κάμερα έχει γίνει πιο σπαστικη στο θέμα χειρισμού προτιμώ της ΜΜ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιδια δεν αξιζει η nougat? θα το εχω αυριο μεταχειρα και δεν ξερω τι να κανω...ν αφησω mm?

Αρχικα καλοδουλευτο να σου βγει!! Αξίζει σαν συσκευή (ανάλογα πόσο θα την παρεις φυσικά) και με τις 2 εκδόσεις απλά η Nougat συγκριτικά την κάνει δευτερόλεπτα πιο αργή, έχουν αύξηση κατά 20 λεπτά την γρηγορη φόρτιση!! Για μένα καλύτερα να περιμένεις να την φτιάξουν λίγο (αν την φτιαξουν) την Nougat με update και να μην βιαστείς να την βάλεις!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιδια δεν αξιζει η nougat? θα το εχω αυριο μεταχειρα και δεν ξερω τι να κανω...ν αφησω mm?

 

Και από μένα μην αναβαθμιστείς=υποβαθμιστείς στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ανέφερε κάποιος φίλος αλλά έχω να κάνω μια παρατήρηση για το Samsung Ηealth.

Δεν μπορώ να μετρήσω Stress και SpO2 ενώ παλιότερα με ΜΜ και S Ηealth μπορούσα να κάνω κανονικά μετρήσεις.Πλέον μόνο heart rate μπορώ να μετρήσω. Είναι ζήτημα Nougat , Samsung Health, ξηλώσανε αυτές τις επιλογές ? Μου γράφει χαρακτηριστικα " This phone cant measures your stress /SpO2 level but you can sync your stress level /SpO2 data from your Samsung account with this tracker" έχω γαλλική rom και την τελευταία έκδοση του samsung health.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ανέφερε κάποιος φίλος αλλά έχω να κάνω μια παρατήρηση για το Samsung Ηealth.

Δεν μπορώ να μετρήσω Stress και SpO2 ενώ παλιότερα με ΜΜ και S Ηealth μπορούσα να κάνω κανονικά μετρήσεις.Πλέον μόνο heart rate μπορώ να μετρήσω. Είναι ζήτημα Nougat , Samsung Health, ξηλώσανε αυτές τις επιλογές ? Μου γράφει χαρακτηριστικα " This phone cant measures your stress /SpO2 level but you can sync your stress level /SpO2 data from your Samsung account with this tracker" έχω γαλλική rom και την τελευταία έκδοση του samsung health.

 

Μιας και αναφέρθηκες, σε health εφαρμογή εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με Nougat στην εισαγωγή δεδομένων στο Google fit. Ποιο συγκεκριμένα με ελληνικό locale δεν δέχεται την τελεία ως υποδιαστολή (σωστά κατά την γνώμη) αλλά το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζει το κόμμα ή τουλάχιστον επιλογή να γυρίσω σε ελληνικό (αριθμητικό πληκτρολόγιο). Τώρα είναι πρόβλημα του πληκτρολογίου είναι πρόβλημα της έκδοσης Android δεν ξέρω. Να αναφέρω εδώ ότι με MM και τελεία αντί για κόμμα η εισαγωγή δεδομένων ήταν αποδεκτή από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Νεα Αναβαθμηση σε γαλλικοXEF 167 MB πριν λιγο...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν γραψει ο knoxx μπορω με offcial rom με odin να εχω ota updates κανονικα?

..............όχι

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...