Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλάκα πλάκα έχω ξεχάσει αν με wipe χανεις αρχεία. Νομίζω μόνο τις εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ χάνεις σωστά;

 

Με wipe data χανεις τα παντα.Σβηνονται τα παντα σα να αγορασες καινουριο κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται πως κάπου κόλλησε η διανομή... Απο τις 13 του μηνός έχουν να δώσουν "τυράκι"...

Πάλι με τα νεύρα μας παίζει ο θείος Sam Sung :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως κάπου κόλλησε η διανομή... Απο τις 13 του μηνός έχουν να δώσουν "τυράκι"...

Πάλι με τα νεύρα μας παίζει ο θείος Sam Sung :(

 

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Στα γερμανικά (DBT) αργούν συνήθως οι αναβαθμίσεις;

 

Τις μικρές αναβαθμίσεις τις έπαιρνα λίγες μέρες μετά από όσους είχαν BTU αν λέει κάτι αυτό. Για τις μεγάλες ( της αλλαγής έκδοσης android) δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί τις φλασάρω πάντα με ODIN και συνήθως περνώ αυτή που πρωτοκυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Στα γερμανικά (DBT) αργούν συνήθως οι αναβαθμίσεις;

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Οχι δεν αργουν. Αμεδως μετα την btu και xef παιρνουν αυτα συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και μέρες την nougat αλλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει σταματήσει ένα πολύ χρήσιμο future που είχαμε στο παρελθόν . Στο screenshot που κάναμε παλιά μας έδινε αμέσως μετά την επιλογή περικοπής ώστε να πάρουμε από την οθόνη μόνο στιγμιότυπο που χρειαζόμασταν . Πλέον δεν το βλέπω γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάπου η επιλογή αυτή?
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και μέρες την nougat αλλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει σταματήσει ένα πολύ χρήσιμο future που είχαμε στο παρελθόν . Στο screenshot που κάναμε παλιά μας έδινε αμέσως μετά την επιλογή περικοπής ώστε να πάρουμε από την οθόνη μόνο στιγμιότυπο που χρειαζόμασταν . Πλέον δεν το βλέπω γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάπου η επιλογή αυτή?

την εμφανίζει κανονικά την επιλογή από κάτω, μαζί με κάποιες άλλες επιλογές...μετά από μερικά δευτερόλεπτα χάνεται

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

την εμφανίζει κανονικά την επιλογή από κάτω, μαζί με κάποιες άλλες επιλογές...μετά από μερικά δευτερόλεπτα χάνεται

 

Χαίρω πολύ γι'αυτό άνοιξα θεμα ποιο πάνω γράφω ότι δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή πλέον όπως με την προηγούμενη έκδοση λογισμικού.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Χαίρω πολύ γι'αυτό άνοιξα θεμα ποιο πάνω γράφω ότι δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή πλέον όπως με την προηγούμενη έκδοση λογισμικού.

 

Μα για την 7 σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω. Πήγαινει στις ρυθμίσεις ->σύνθετες λειτουργίες και σιγουρέψου ότι έχεις στο ON τnν έξυπνη αποτύπωση. Κανονικά εμφανίζονται οι επιλογές :

 

Screenshot_20170318_013113.png

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την αγγλική BTU θα τη πάρουμε τη 7αρα ποτέ?

 

Πάντα από τους τελευταίους παίρνουμε τις αναβαθμίσεις, τι σκας...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα από τους τελευταίους παίρνουμε τις αναβαθμίσεις, τι σκας...

 

Στο S7 edge πάντως με την αγγλική πρώτοι πήραμε την 7αρα μετά οι υπόλοιποι, παράξενο που με το s6 γίνεται το αντίθετο αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε nougat, τεράστια διαφορά σε κατανάλωση μπαταρίας.

μου είπαν να περιμένω να ολοκληρωθεί της επόμενες μέρες μια αυτόματη διαδικασία που ονομάζεται calibration και συντονίζεται η μπαταρία με τον νέο ρυθμό κατανάλωσης.

άλλος μου είπε να κάνω οπωσδήποτε hard reset μετά την αναβάθμιση και θα επανέλθει η κατανάλωση σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

μετά από την αναβάθμιση κάνετε όλοι hard reset ή είναι περιττό; :confused:

ή μήπως είναι κάποια λύση ίσως, η επιστροφή ξανά στο δοκιμασμένο μαρσμάλοου;

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Κατα την προσωπικη μου αποψη χρειαζεται να γινουν ολα τα reset και πριν και μετα την αναβαθμιση. τωρα πολυς κοσμος βαριεται και δεν ειναι λιγες οι φορες που δεν συμβαινει και τιποτε που δεν εγιναν τα reset.αλλα εγω προσωπικα οχι μονο υποστηριζω στο να γινουν αλλα και η αναβαθμιση να γινεται χωρις την sim μεσα.Υπερβολικο σιγουρα αλλα αλλο τοσο ασφαλες. και καλιο γαιδουροδενε.....
Link to comment
Share on other sites

...άλλος μου είπε να κάνω οπωσδήποτε hard reset μετά την αναβάθμιση και θα επανέλθει η κατανάλωση σε φυσιολογικά επίπεδα. Μετά από την αναβάθμιση κάνετε όλοι hard reset ή είναι περιττό; :confused:

 

Κατα την προσωπικη μου αποψη χρειαζεται να γινουν ολα τα reset και πριν και μετα την αναβαθμιση. τωρα πολυς κοσμος βαριεται και δεν ειναι λιγες οι φορες που δεν συμβαινει και τιποτε που δεν εγιναν τα reset.

 

Και εγώ ανήκω σε αυτούς που κάνουν hard reset αλλά κάνω το μετά και το όχι το πριν. Το αν κάνει καλό να κάνει κάποιος hard reset, σίγουρα κάνει. Φαντάζομαι αυτό το διαπιστώνουμε όλοι και όταν κάνουμε format στα Windows μας. Τώρα το αν το οποιοδήποτε πρόβλημα οφείλεται στη μη εκτέλεση hard reset, αυτό είναι κάτι που δεν μπορεί να το απαντήσει κάποιος 100%. Πάντως στο θέμα "μπαταρία" σίγουρα η επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων κάνει καλό. Μια χαρά είναι η μπαταρία στην 7.0 και χωρίς να έχω κάνει συγκριτική μέτρηση έχω την εντύπωση ότι δίνει λίγο μεγαλύτερο SOT σε σχέση με την Μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ipred εγω απο εσενα και το dimitris & niki κυριως μορφωθηκα εδω μεσα απο το αθανατο S2 και φυσικα σε εκεινο το νημα ηταν πολλα τσακαλια που βοηθησαν. τωρα για πριν την αναβαθμιση reset εβαλα κι'εγω την υπερβολη μου.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που μπορεί να εντοπίσουν κάποιοι στην Ν είναι ένα stutter όταν έχεις ανοίξει μια φωτογραφία στη stock συλλογή και πατήσεις το return για να γυρίσεις πίσω στις φωτογραφίες του album. Το transition εφέ της επιστροφής πίσω στις φωτογραφίες δεν είναι smooth. Το προβληματάκι αυτό λύνεται απλά χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη εφαρμογή από το playstore ( πχ το quickpic). Oύτως ή άλλως η stock εφαρμογή φωτογραφιών και στην L και στην Μ και στην Ν παρουσιάζει λάθος τις φωτογραφίες κάνοντας υπερβολικό sharpening και τονίζοντας το contrast. Ξέρω, ψιλά γράμματα, απλά το επισημαίνω για όσους θέλουν να βλέπουν σωστά τις φωτογραφίες που τραβάνε. Aνοίξτε παράλληλα μια ίδια φωτογραφία στη stock συλλογή και σε μια άλλη εφαρμογή φωτογραφιών και θα καταλάβετε τι λέω.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση της Γαλλικής έκδοσης XEF σε nougat 7 και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. Είναι στο 47% η μπαταρία και μου λέει ότι θέλει 1 ώρα για την πλήρης φόρτιση. Στις ρυθμίσεις είναι κανονικά ενεργή η ρύθμιση για γρήγορη φόρτιση. Έβγαλα τον φορτιστή και το καλώδιο, τα ξανά έβαλα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και άλλον φορτιστή γρήγορης φόρτισης (μη τυχόν και φταίει ο φορτιστής), αλλά πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κανείς κάτι; Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε όσοι χρησιμοποιείτε το δακτυλικό αποτύπωμα να ξεκλειδώσετε το κινητό μόνο με swipe στημ οθόνη. Μόλις συνειδητοποίησα ότι ξεκλειδώνει έτσι ενώ έχω βάλει να ξεκλειδώνει με το δάχτυλο. Πείραξα το Ok Google recognition, ίσως γι αυτό έγινε αυτό αλλά το απενεργοποιησα και πάλι ξεκλειδώνει με swipe. Έχω πάθει σοκ.

 

Edit : Απενεργοποιησα το Google lock (lock screen and security - > other security settings - > trust agents) και συνήλθε

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Υπαρχει δυνατότητα απενεργοποιησης του App drawer στη nougat??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...