Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε και στα δικά μας :)
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ελληνικό cosmote σε κανα δίμηνο λογικα

Χτες ήρθε στην κοπέλα μου από Ελληνικό Cosmote!! 1396MB ήταν!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε στην κοπέλα μου από Ελληνικό Cosmote!! 1396MB ήταν!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το τσεκάρω.. Παιδιά θερμή παράκληση..Όποιος έκανε την αναβάθμιση και μπορεί ας ανεβάσει τι διαφορές βλέπει σε ταχυτητα, smooth, μπαταρία και κάμερα.. καλύτερα ή χειρότερα??

 

ευχαριστώ Giannis_95..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε update 1374mb Nougat 7.0 σε Ιταλικό vodafone. Αυριο πρωι κάνω το update και βραδυ γραφω εντυπώσεις.

 

Και μένα σε Ιταλικό Vodafone, 1375,24ΜΒ

Κατεβάζω τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να «κατσει» καλα η νεα εκδοση ή οχι ;

 

(σε πορτογαλικο unbranded περιμενω ακομη , απλα να μαι ετοιμος να ξερω! )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να «κατσει» καλα η νεα εκδοση ή οχι ;

 

(σε πορτογαλικο unbranded περιμενω ακομη , απλα να μαι ετοιμος να ξερω! )

 

Κοίτα, μετά απο ένα χρόνο... εγώ θα την κάνω, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο εαν μετά την αναβάθμιση ρολάρει το κινητό σου καλά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τρελη διαφορα στην μπαταρια.

 

:confused: Με γρίφους μιλάς γέροντα... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση....

πρώτη εντύπωση, στις ειδοποιήσεις εκτός από το led μπροστά, αναβοσβήνει και το φλάς πίσω!!! καμιά ιδέα πώς το απενεργοποιώ? -> για ένα περίεργο λόγο είχε ενεργοποιηθεί το Προσβασιμότητα/Ακοή/Ειδοποίηση Φλάς!! Το απενεργοποίησα και έστρωσε

 

edit

2 ακόμα προβλήματα που διαπίστωσα

-κατά την επανεκκίνηση μου ζητάει να κατεβάσω τις γλώσσες για το πληκτρολόγιο samsung γιατί (λέει) πως δε θα δουλεύει κανονικά, πράγμα που δεν ισχύει γιατί λειτουργεί οκ -> λύθηκε από μόνο του!!

-επίσης κατά την επανεκκίνηση μου ζητάει να ρυθμίσω χειροκίνητα την ημερομηνία και την ώρα επειδή (λέει) ότι "το δίκτυο δεν παρέχει πληροφορίες....". Φυσικά ούτε και αυτό ισχύει

 

Κατά τα άλλα μια χαρά

Edited by garet
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε στην κοπέλα μου από Ελληνικό Cosmote!! 1396MB ήταν!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα εμενα δεν μου ήρθε ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ την αναβάθμιση σε γαλλική firmware XEF

 

άλλο τηλέφωνο εντελώς... πολύ πιο γρήγορο το δαχτυλικό αποτυπομα που μου έδωσε σαν πρώτη εντύπωση... αλλα η μπαταρία καταστροφή...!!!! πλέον τελειώνει πολύ πιο γρήγορα....! επίσης έγινε ελάχιστα πιο smooth ακόμα στο άνοιγμα τον εφαρμογών.. αλλα ύπαρξη μια πολύ μικρή καθυστέρηση έως και μικρό lag... όχι τίποτα το σπουδαίο.. πιστεύω θα φτιάξουνε αυτά με τον καιρό...! με βελτίωσης...!!!! αξίζει πάντως...! αν δεν σας νοιάζει τόσο η μπαταρία... εγώ είμαι συνεχεια με powerbank..! το τηλέφωνο ζεματάει επίσης με ανοιχτό 4G καμια ώρα θα σκάσει στο χέρι μου...! έχω αλλάξει 2 φορες μητρική γιατί κάηκε.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου...

Φλάσαρα χτες με odin την γαλλική XEF μετά από αποτυχημένες προσπάθειες να φλασάρω την κυπριακή. Οι γενικές εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Θετικά:

-Βρίσκω βελτίωση στην μπαταρία παρόλο που δεν έχω τεστάρει σε συνθήκσες 4G. Είμαι εντός σπιτιού με wifi σχεδόν συνέχεια.

-Γρήγορη απόκριση στο άνοιγμα εφαρμογών.

-Σταθερότατη ως τώρα...

Αρνητικά:

-Δεν μου αρέσουν τα εικονίδια του stock launcher και ακόμα δεν υπάρχει πληθώρα επιλογών sta themes, οπότε Nova...

-Δεν μου άρεσε που αφαίρεσαν το quick settings.Αναγκάζομαι να ψάχνω στο μενού το battery usage...

 

Αυτά εκ πρώτης ...

www.guessthescore.gr
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου...

Φλάσαρα χτες με odin την γαλλική XEF μετά από αποτυχημένες προσπάθειες να φλασάρω την κυπριακή. Οι γενικές εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Θετικά:

-Βρίσκω βελτίωση στην μπαταρία παρόλο που δεν έχω τεστάρει σε συνθήκσες 4G. Είμαι εντός σπιτιού με wifi σχεδόν συνέχεια.

-Γρήγορη απόκριση στο άνοιγμα εφαρμογών.

-Σταθερότατη ως τώρα...

Αρνητικά:

-Δεν μου αρέσουν τα εικονίδια του stock launcher και ακόμα δεν υπάρχει πληθώρα επιλογών sta themes, οπότε Nova...

-Δεν μου άρεσε που αφαίρεσαν το quick settings.Αναγκάζομαι να ψάχνω στο μενού το battery usage...

 

Αυτά εκ πρώτης ...

 

Η κυπριακή θέλει καποιο τρικ για να περάσει γιατί έχεις διαφορετικό μέγεθος partition csc ( hidden.img )

Δεν ξέρω αν γράφει ο Knox όμως.

Εγώ τον έχω γράψει απ την πρώτη στιγμή και δεν με ένοιαζε.

 

Για τα εικονίδια του stock launcher αν λες για το στρογγυλό περίγραμμα φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις.

Όπως και η έξυπνη διαχείριση.

 

20170312_164434.png

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Να δω σε ελληνικό cosmote ποτε θα μπει.. καποιος φιλος ειπε πως ηρθε στην κοπελα του αλλα σε εμένα ακομα.. διαβαζω που γραφετε καλά λόγια και με ψηνει να την περασω... καποια ουσιαστικη προσθηκη υπαρχει? Πχ στη marshlow μπηκε η δυνατότητα φωτογραφιας σε raw και η απρνεργοποιηση της γρηγορης φορτισης.. εδω κάτι νέο?

 

Να κανω hard reset οταν ερθει ή δεν χρειαζεται?πως την βαλατε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρία με νοιαζει. Αν γινει χειροτερη να μου λειπει...

 

Οι περισσότεροι εδω είπαν πως η μπαταρία εχει βελτιωθεί.. μονο ενας είπε πως χειροτερεψε.. κατα τα αλλα λενε πως εγινε πιο γρήγορο και smoothy..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...