Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω ένα S6 με ράγισμα στο ΠΙΣΩ καπάκι.

Ξέρετε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση?

Δεν ξέρω αν μπορώ να την κάνω μόνος μου οπότε πείτε μου πόσο θα μου πάρει ένα εξειδικευμένο μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το κοιταξα αλλα γινεται λιγο μπαχαλο! υπαρχει περιπτωση για μπρικαρισμα?

 

φυσικά και ύπαρxει περίπτωση για brick τις συσκευής από ένα λάθος.. επίσης αν βγάλεις video 4k πάνω από 5λεπτά τότε η συσκευή θα φτάσει να ζεματάει.... γιαυτο και η samsung έχει το όριο...! το σίγουρο είναι ότι θα γίνει ζημια.. νομίζω δεν αξίζει να ασχοληθείς..

 

αν θες 4k video πάρε μια καλή κάμερα... :P

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και ύπαρxει περίπτωση για brick τις συσκευής από ένα λάθος.. επίσης αν βγάλεις video 4k πάνω από 5λεπτά τότε η συσκευή θα φτάσει να ζεματάει.... γιαυτο και η samsung έχει το όριο...! το σίγουρο είναι ότι θα γίνει ζημια.. νομίζω δεν αξίζει να ασχοληθείς..

 

αν θες 4k video πάρε μια καλή κάμερα... :P

 

τελικα βρηκα τη λυση χωρις ροοτ! cimena 4k απεριοριστο 4κ!

τραβηξα 10 λεπτα δεν καταλαβε τιποτα!! ιχνος απο ζεσταμα!! σκυλι το σ6!

και το 4κ ειναι μαγεια που τραβαει φιλε μου και τωρα χωρις οριο 5 λεπτα ειναι απλα τελειο!!:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα S6 με ράγισμα στο ΠΙΣΩ καπάκι.

Ξέρετε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση?

Δεν ξέρω αν μπορώ να την κάνω μόνος μου οπότε πείτε μου πόσο θα μου πάρει ένα εξειδικευμένο μαγαζί...

 

Φίλε, δεν ξέρω πόσο κοστίζει η αντικατάσταση,

εαν όμως αυτός που στο πουλάει στο δίνει σε πολύ καλή τιμή, στην τελική του φοράς μια όμορφη θήκη και είσαι κομπλέ...

(εγώ προσωπικά απο τότε που το πήρα του φοράω μια κουκλίτσα spigen και έχω ξεχάσει πως μοιάζει γυμνό :) )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν ξέρω πόσο κοστίζει η αντικατάσταση,

εαν όμως αυτός που στο πουλάει στο δίνει σε πολύ καλή τιμή, στην τελική του φοράς μια όμορφη θήκη και είσαι κομπλέ...

(εγώ προσωπικά απο τότε που το πήρα του φοράω μια κουκλίτσα spigen και έχω ξεχάσει πως μοιάζει γυμνό :) )

 

Το δίνει 180 - νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.

Φυσικά με θήκη θα το έχω αλλά φοβάμαι μην αποχωριστούν τα 2 κομμάτια της πλάτης...

Link to comment
Share on other sites

Το δίνει 180 - νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.

Φυσικά με θήκη θα το έχω αλλά φοβάμαι μην αποχωριστούν τα 2 κομμάτια της πλάτης...

 

Α, τόσο καλό ράγισμα είναι

βάλτου και μια μεμβράνη στην τελική...

 

Για θήκη δες κάτι όμορφο και συμπαγές, πχ σαν αυτή που φοράω εγώ:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η μπαταρία τα έχει παίξει τελευταία αρκετά. Από 3 ώρες περίπου οθόνη έχει πέσει στις 2 με 2,5. τώρα στο 65% έχω οθόνη 1 ώρα και 2 λεπτά εκεί που το ειχα στο 75-80%.

 

Παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση βασικά στο facebook..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η μπαταρία τα έχει παίξει τελευταία αρκετά. Από 3 ώρες περίπου οθόνη έχει πέσει στις 2 με 2,5. τώρα στο 65% έχω οθόνη 1 ώρα και 2 λεπτά εκεί που το ειχα στο 75-80%.

 

Παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση βασικά στο facebook..

 

τα ιδια και εγω χωρις facebook.η μονη μας ελπιδα με το αντροιντ 7 να μας δωσει και την ρυθμιση που εδωσε στο s7,να μειωνεις την αναλυση σε 720p η 1080p.αλλιως πουλημα,βαρεθηκα 2 φορες την ημερα φορτιση και ας ειναι γρηγορη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και εγω χωρις facebook.η μονη μας ελπιδα με το αντροιντ 7 να μας δωσει και την ρυθμιση που εδωσε στο s7,να μειωνεις την αναλυση σε 720p η 1080p.αλλιως πουλημα,βαρεθηκα 2 φορες την ημερα φορτιση και ας ειναι γρηγορη

 

εμένα μου φαίνεται καλύτερη τελευταία. βέβαια έχω σταματήσει να το λιώνω τον τελευταίο καιρό.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Μολις παρηγγειλα το s6 απο Αγγλια. Υπαρχει καποιος λογος να του περασω ελληνικο firmware οταν ερθει;

( ρωταω γιατι πχ στα sony μονο τα ελληνικα με αφηνανε να στειλω sms με 160 χαρακτηρες )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Μολις παρηγγειλα το s6 απο Αγγλια. Υπαρχει καποιος λογος να του περασω ελληνικο firmware οταν ερθει;

( ρωταω γιατι πχ στα sony μονο τα ελληνικα με αφηνανε να στειλω sms με 160 χαρακτηρες )

 

Με το καλό να σου ρθει!

 

Όχι δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Ίσα ίσα καλύτερα να το αφήσεις αγγλικό γιατί συνήθως παίρνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου ρθει!

 

Όχι δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Ίσα ίσα καλύτερα να το αφήσεις αγγλικό γιατί συνήθως παίρνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ! Αντε να δουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Αντε να δουμε :)

 

Για πες τιμή ειτε σε λιρες ειτε σε ευρω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με τα μεταφορικα στα 236 ευρω. Ηταν new open box ομως.

 

New open box? Ελαφρως μεταχειρισμενο εννοεις; 263 ευρω για καινουριο ειναι οκ αν και ειναι σχεδον 2 χρονων πλεον. Θα γουσταρεις με την ομορφια του παντως, νομιζω οτι ειναι απο τα πιο ομορφα τηλεφωνα που εχουν βγει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

New open box? Ελαφρως μεταχειρισμενο εννοεις; 263 ευρω για καινουριο ειναι οκ αν και ειναι σχεδον 2 χρονων πλεον. Θα γουσταρεις με την ομορφια του παντως, νομιζω οτι ειναι απο τα πιο ομορφα τηλεφωνα που εχουν βγει.

Ανοιχτο κουτι και λεει το ανοιξε καποιες φορες για να το δειξει σε πελατες αλλα νομιζω για 236 με ολα μεσα ειναι κομπλε σα τιμη.

Ειπε βεβαιως οτι δε μπορει να στειλει αποδειξη αγορας αλλα οτι η πρωτη ενεργοποιηση εγινε πριν 3 μηνες και θα φανει αυτο στο σερβις αν , χτυπα ξυλο, παθει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο παει η αλλαγη οθονης γιατι μου επεσε και απεκτησε μια οριζοντια ρωγμη απο ακρη σε ακρη;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο παει η αλλαγη οθονης γιατι μου επεσε και απεκτησε μια οριζοντια ρωγμη απο ακρη σε ακρη;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω ακριβώς αλλά είναι τσουχτερη η τιμη κάπου στα 180 είναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Στην αργή φόρτιση σε πόση ώρα φορτίζει κ ποσό στην γρήγορη ;

 

νομιζω σχεδον το ιδιο,απλα στη γρηγορη παει σφαιρα μεχρι το 60% και μετα κοβει ταχυτητα για συντηρηση της μπαταριας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στην αργή φόρτιση σε πόση ώρα φορτίζει κ ποσό στην γρήγορη ;

 

Με την αργή φόρτιση κάνει 2 ώρες και 30 λεπτά, ενώ με την γρήγορη 1 ώρα και 15 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Με την αργή φόρτιση κάνει 2 ώρες και 30 λεπτά, ενώ με την γρήγορη 1 ώρα και 15 λεπτά.

 

Στην αργή που το έβαλα να φορτισει από 30% μου γράφει 1ωρα κ 40'.Ειναι νορμάλ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι αποψη εχετε για την αναβάθμιση των εφαρμογων ( πχ Chrome, facebook, instagram κλπ). Οσο περναει ο καιρος ολο και με περισσουερα mb βγαινουν και νιωθω οτι βαραινουν πολυ το κινητο.. οταν βγαινει μια ας πουμε κολλαω στο να την κανω αναβάθμιση.. ειδικα του Facebook μου λαγκαρει συγκεκριμενες εφαρμογες και αναγκαζομαι να κανω wipe catch και διαφορους τετοθους καθαρισμους..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι αποψη εχετε για την αναβάθμιση των εφαρμογων ( πχ Chrome, facebook, instagram κλπ). Οσο περναει ο καιρος ολο και με περισσουερα mb βγαινουν και νιωθω οτι βαραινουν πολυ το κινητο.. οταν βγαινει μια ας πουμε κολλαω στο να την κανω αναβάθμιση.. ειδικα του Facebook μου λαγκαρει συγκεκριμενες εφαρμογες και αναγκαζομαι να κανω wipe catch και διαφορους τετοθους καθαρισμους..

 

Facebook Lite + Messenger Lite βρε παιδιά... Μια χαρά είναι και δεν πατώνουν την συσκευή...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...