Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκε η Γαλλικη XEF στο samfirmware για κατεβασμα για οποιον βιαζεται.

 

Ερώτηση αν φλασαρουμε την επισημη 6.0.1 στην 5.0.1 γράφει ο Knox η έχει τις ίσες πιθανότητες να γράφει οταν φλασαραμε άλλες επισημες?

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγο για το s7, δεν βλέπω λόγο να αφήσω το s6 μου, πλην της μπαταρίας, που έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Να δούμε όμως αν έχει και μεγαλύτερους χρόνους στην πράξη.

Επίσης να δούμε την νέα κάμερα, με λιγότερα MP, αλλά μεγαλύτερη πυκνότητα.

 

 

Αν και έχω beta, μου φαίνεται θα βάλω xef, αν μέχρι αύριο δεν δώσουν btu

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Πως μπορώ να μεταφέρω ότι έχω στην συσκευη σε άλλη?

Φωτογραφίες εφαρμογές μηνύματα τα πάντα ..

Είναι εφικτό με κάποια εφαρμογη ?

Link to comment
Share on other sites

αυτη που εχω βαλει στο παραπανω Link?

Ναι αυτη Γιαννη

 

Ερώτηση αν φλασαρουμε την επισημη 6.0.1 στην 5.0.1 γράφει ο Knox η έχει τις ίσες πιθανότητες να γράφει οταν φλασαραμε άλλες επισημες?

 

Ιδιες πιθανοτητες με τις αλλες.

 

Αυτο που δεν ξερω ειναι αν καποιος βαλει την 6.0.1 αν μπορει να γυρισει στην 5.1.1.Οποτε προσεχτε το λιγο αυτο...

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Πως μπορώ να μεταφέρω ότι έχω στην συσκευη σε άλλη?

Φωτογραφίες εφαρμογές μηνύματα τα πάντα ..

Είναι εφικτό με κάποια εφαρμογη ?

Μόνο σε Samsung με το smart switch. Με άλλα κινητά άλλης εταιρείας δλδ δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς έχει έρθει η ενημέρωση σε Android 6 Marshmallow για το Galaxy S6 σας, η όχι; Εγώ κάθε μέρα κάνω έλεγχο για την ενημέρωση και όλο το ίδιο μήνυμα βλέπω. Πότε θα βγει και για μας γνωρίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή η αναβάθμιση αλλά τρόπος για root υπάρχει στην 6άρα? (Και κατά προτίμηση KNOX free!)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη Γιαννη

 

 

 

Ιδιες πιθανοτητες με τις αλλες.

 

Αυτο που δεν ξερω ειναι αν καποιος βαλει την 6.0.1 αν μπορει να γυρισει στην 5.1.1.Οποτε προσεχτε το λιγο αυτο...

 

Αυτο το ξέρω Εγώ και το γράφω να το δουν και οι υπόλοιποι αν βάλετε 6.0.1 και θέλετε.να.γυρίσετε στην lolipop γράφει ο Knox.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε ειδοποίηση σε branded Vodafone Ιταλίας. Το περίεργο είναι ότι τα details σχετικά με το τι νέο φέρνει τα γράφει στα ρώσικα. Δε προλαβαίνω τώρα το βράδυ θα την περάσω. Μέγεθος 1326.96MB

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σε edge που εχθες εβαλα την 6 σημερα ξαναγυρισα σε 5.1.1 δεν εγραψε

 

Δεν έγραψε??? Ποιο παλιά ο ταν γυριζαν.απο 5.0.1 στην 5.0 έγραφε.Καλό αυτό. Γιατί γύρισες αν επιτρέπεται στην 5 είδες κάτι άσχημο?

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αλλαγή σε XEF και πέρασμα με OTA της 6.0.1 έκδοσης, δεν υπάρχει η εφαρμογή SpO2.

 

Το έχετε παρατηρήσει και εσείς?

 

 

Ευχαριστώ

Υπαρχει το tile που αν το πατησω έχει προηγούμενες μετρήσεις κτλ αλλα φεν υπαρχει κουμπί για μετρηση, οχι. Περιεργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά,καλημέρα,αυτή http://www.sammobile.com/firmwares/download/65754/G920FXXU3DPAD_G920FOXA3DPAE_XEF/ δεν είναι unbranded?

καλημερα. Ναι είναι, αυτη περασα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα για να περασω οταν βγει τη γαλλικη 6

 

Έχει βγει η 6 γαλλική unbranded

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η 6 γαλλική unbranded

 

εχω το edge απλως εγραψα εδω για να πω οτι δεν εγραψε ο κνοξ οταν γυρισα απο 6 σε 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εμπειρία από android 6.0.1 σε galaxy s6. το κινητό πετάει.. η RAM δεν ανεβαίνει πάνω από 57%.. μικρά lags στο scroll των ρυθμίσεων αποτελούν παρελθόν. Αλλαγές στα εικονίδια και χρώμα στο banner που ενεργοποιούμε wi-fi, δεδομένα κτλ. ταχύτερο ξεκλείδωμα με δακτυλικά. Στην έξυπνη διαχείριση>μπαταρία>γρήγορη ενσύρματη φόρτιση ορίζεις εσύ αν θες αργή ή γρήγορη φόρτιση με τον fast charger. Γρηγορότερη φόρτωση σελίδων στο browser. Αυτά ανακάλυψα μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Samsung με το smart switch. Με άλλα κινητά άλλης εταιρείας δλδ δεν γνωρίζω

 

Σε Samsung συσκευή θέλω να τα μεταφέρω ..

 

Μπορώ να μεταφέρω ότι έχω στην συσκευη?

 

Είναι εύκολο με την συγκεκριμένη εφαρμογή?

 

Μεταφέρονται και εφαρμογές με το smart switch ?

Πχ εγώ δεν θέλω να χάσω θα μηνύματα που έχω στο viber γίνονται μεταφορά με αυτή την εφαρμογή?

Και αν όχι υπάρχει κάποια που να το κάνει ?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εμπειρία από android 6.0.1 σε galaxy s6. το κινητό πετάει.. η RAM δεν ανεβαίνει πάνω από 57%.. μικρά lags στο scroll των ρυθμίσεων αποτελούν παρελθόν. Αλλαγές στα εικονίδια και χρώμα στο banner που ενεργοποιούμε wi-fi, δεδομένα κτλ. ταχύτερο ξεκλείδωμα με δακτυλικά. Στην έξυπνη διαχείριση>μπαταρία>γρήγορη ενσύρματη φόρτιση ορίζεις εσύ αν θες αργή ή γρήγορη φόρτιση με τον fast charger. Γρηγορότερη φόρτωση σελίδων στο browser. Αυτά ανακάλυψα μέχρι στιγμής.

 

Απο κάμερα κάμερα βλέπεις καμια αλλαγή προς το θετικό ή αρνητικό?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η ενημέρωση σε Android 6 Marshmallow (1326.96 MB) !! :up:

 

Γερμανικό 64άρι unbranded , με σύνδεση vodafone ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εμπειρία από android 6.0.1 σε galaxy s6. το κινητό πετάει.. η RAM δεν ανεβαίνει πάνω από 57%.. μικρά lags στο scroll των ρυθμίσεων αποτελούν παρελθόν. Αλλαγές στα εικονίδια και χρώμα στο banner που ενεργοποιούμε wi-fi, δεδομένα κτλ. ταχύτερο ξεκλείδωμα με δακτυλικά. Στην έξυπνη διαχείριση>μπαταρία>γρήγορη ενσύρματη φόρτιση ορίζεις εσύ αν θες αργή ή γρήγορη φόρτιση με τον fast charger. Γρηγορότερη φόρτωση σελίδων στο browser. Αυτά ανακάλυψα μέχρι στιγμής.

 

Θεωρείς ότι με την αργή φόρτιση είναι καλύτερο για το κινητό απ ότι με την γρήγορη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...