Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανενας να ρουταρει με το pingpong apk στο νεο firmware? Ξερουμε αν γινεται trip o knox?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει την παρακάτω firmware και την πέρασα με odin.. το θέμα είναι ότι δεν μου ήρθε η αναβάθμιση τις πιο πρόσφατης 5.1.1 που έχει αλλαγές στο menu και τα σχετικά... :/

http://www.sammobile.com/firmwares/download/51274/G920FXXU2BOG8_G920FOXA2BOG8_XEF/

καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει την παρακάτω firmware και την πέρασα με odin.. το θέμα είναι ότι δεν μου ήρθε η αναβάθμιση τις πιο πρόσφατης 5.1.1 που έχει αλλαγές στο menu και τα σχετικά... :/

http://www.sammobile.com/firmwares/download/51274/G920FXXU2BOG8_G920FOXA2BOG8_XEF/

καμια ιδέα?

 

 

Κατεβασε το phone info κ πες μου τι σου λεε στο active csc

Link to comment
Share on other sites

Μπες recovery κ κανε ενα clera cashe k μια επαναφορα κ θα αλλαξει. Τωρα δεν εχεις γαλλικο active γι αυτο

 

εκανα επαναφορα και clear cache απο recovery αλλα τπτ...

 

θα φλασαρω ξανα απο odin γαλλικη

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει ακομα της nordic country την firmware.... Και με επαναφορα δεν αλλαξε τπτ

 

μπες στο recovery menu και κανε 2 φορες wipe data και reboot λογικα θα στρώσει ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας να ρουταρει με το pingpong apk στο νεο firmware? Ξερουμε αν γινεται trip o knox?

 

Το έκανα εγώ αλλά με 5.0.2 κι όλα κομπλέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα εχει ακομα της nordic country την firmware.... Και με επαναφορα δεν αλλαξε τπτ

 

 

Αυτο το κανει καποιος οταν περασει αλλης χωρας ρομ. Αν ο φιλος δεν αλλαξε ρομ τοτε τζαμπα κοπο κανουμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει καποιος οταν περασει αλλης χωρας ρομ. Αν ο φιλος δεν αλλαξε ρομ τοτε τζαμπα κοπο κανουμε ολοι

 

ότι και να κάνω όσα wipe data τα ίδια έχει κόλληση στο nordic country ενώ με odin την πέρασα ξανά την γαλλική... αλλα δεν αλλάζει το csc code... χτες καθώς "φλασαρα" με το odin αποσυνδέθηκε το κινητό την ώρα που έκανε flashing την γαλλική... αλλα το έφτιαξα μετά το θέμα είναι γιατί τώρα συμβαίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξετε csc code χρειάζεται μέσω recovery να κάνετε system format. Δεν αλλάζει μόνο με το format cache.
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξετε csc code χρειάζεται μέσω recovery να κάνετε system format. Δεν αλλάζει μόνο με το format cache.

 

wipe data/factory reset κανω... system format δεν λεει καπου :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάνω επαναφορά του λογισμικού με smart switch... κάτι παίχτηκε σίγουρα χτες από το odin στην συσκευή μου... είχε πρόβλημα με τα drivers στα windows 10.. ενώ έδειχνε ότι πέρασα την γαλλική το csc όσα wipe data από recovery και αν έκανα δεν άλλαζε... :/

 

αν το πρόβλημα παραμείνει τι κάνω σε αυτή την περίπτωση??

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σταματησει να περναω rom μεσω odin γιατι εχω παρατηρησει οτι απο το s5 και μετα δεν αλλαζει το csc. Ετσι κι αλλιως τις αναβαθμησεις τις περνουμε ολοι πολυ γρηγορα στο s6.
Link to comment
Share on other sites

όλα τέλεια...! πέρασα την ελληνική και μετά την γαλλική ξανά μέσω odin και άλλαξε το csc απλά έπρεπε να μου συμβεί εμενα κάτι κουλό...!!! τώρα περνάω την αναβάθμιση με το νέο UI...!!!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω σταματησει να περναω rom μεσω odin γιατι εχω παρατηρησει οτι απο το s5 και μετα δεν αλλαζει το csc. Ετσι κι αλλιως τις αναβαθμησεις τις περνουμε ολοι πολυ γρηγορα στο s6.

 

αλλάζει απλά κάνει κάποιες φορες κόλπα...! :P

Link to comment
Share on other sites

Το Knox σου έμεινε κομπλέ;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

wipe data/factory reset κανω... system format δεν λεει καπου :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάνω επαναφορά του λογισμικού με smart switch... κάτι παίχτηκε σίγουρα χτες από το odin στην συσκευή μου... είχε πρόβλημα με τα drivers στα windows 10.. ενώ έδειχνε ότι πέρασα την γαλλική το csc όσα wipe data από recovery και αν έκανα δεν άλλαζε... :/

 

αν το πρόβλημα παραμείνει τι κάνω σε αυτή την περίπτωση??

πως γινεται η επαναφορα λογισμικου με smart switch? Και αν χρειαζεται να γινει..

ευχαριστω

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/download/52648/G920FXXU2BOG8_G920FEUR2BOG8_EUR/

για το ελληνικο unbranded firmware του galaxy s6 SM-G920F !

Αυτήν έχω.. Παρατήρησα ότι σε δύο τρεις εναλλαγές από gsm σε lte έστρωσε για λίγο αλλά και πάλι μου φαίνεται θα χρειαστεί factory reset

Link to comment
Share on other sites

όλα τέλεια...! πέρασα την ελληνική και μετά την γαλλική ξανά μέσω odin και άλλαξε το csc απλά έπρεπε να μου συμβεί εμενα κάτι κουλό...!!! τώρα περνάω την αναβάθμιση με το νέο UI...!!!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αλλάζει απλά κάνει κάποιες φορες κόλπα...! :P

Δωσε μας ενα feedback οταν εισαι ετοιμος φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ή widget που να τερματίζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτές;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ή widget που να τερματίζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτές;

Δοκιμασε το greenify..πιο πολυ σε root παει αλλα κανε μια δοκιμη..πολλοι χωρις root το εχουν και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ή widget που να τερματίζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτές;

 

Φίλε μην βάλεις τίποτα γιατί και να της κλείσεις αυτές θα ανοίξουν πάλι οπότε τζάμπα! !!απλά θα σου τρώει πιο πολύ μπαταρία! !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...