Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποτε σου έρθει.(λογικό εντος του μηνός με Απρίλιο στη χειρότερη να την λάβεις)

Η στειλε email στην Samsung Αυστραλίας και ρώτησε.

Απλα κάνε τον κόπο να εγκαταστήσεις το Smart Switch στο PC σου διοτι ισως βγει εκει η αναβάθμιση πιο γρήγορα απο οτι OTA και να κοιτάζεις συχνά-πυκνά αν ήρθε η αναβάθμιση.

 

ok ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!2 ερωτήσεις θα κάνω..1η:υπάρχει τρόπος να μένει ο φωτισμος στα πληκτρα μονιμα αναμμενος?2η:στην αρχική οθόνη touchwiz γίνεται άπειρη κύλιση των ταπετσαριων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!2 ερωτήσεις θα κάνω..1η:υπάρχει τρόπος να μένει ο φωτισμος στα πληκτρα μονιμα αναμμενος?2η:στην αρχική οθόνη touchwiz γίνεται άπειρη κύλιση των ταπετσαριων?

 

τι τα θες τα πληκτρα αναμμενα? δεν τα βρισκεις δηλαδη? (αστειευομαι αλλα ετσι μου ελεγαν και μενα οταν ηθελα να εχω εξοικονομηση ανοιχτη και τα πληκτρα αναμμενα για να βλεπω που θα πατησω..και οι απαντησεις που πηρα ηταν απο ειρωνικες και περα..)

Δυστυχως μονο με κλειστη εξοικονομηση αναβουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι τα θες τα πληκτρα αναμμενα? δεν τα βρισκεις δηλαδη? (αστειευομαι αλλα ετσι μου ελεγαν και μενα οταν ηθελα να εχω εξοικονομηση ανοιχτη και τα πληκτρα αναμμενα για να βλεπω που θα πατησω..και οι απαντησεις που πηρα ηταν απο ειρωνικες και περα..)

Δυστυχως μονο με κλειστη εξοικονομηση αναβουν.

χαχαχα κλειστή την έχω αλλά θέλω να είναι μόνιμα αναμμένα..να μη σβήνουν καθόλου!δεν είναι λειτουργικός ο λόγος που τα θέλω αναμμένα αλλά μόνο και μόνο επειδή μου αρέσει πιο πολύ!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κλειστή την έχω αλλά θέλω να είναι μόνιμα αναμμένα..να μη σβήνουν καθόλου!δεν είναι λειτουργικός ο λόγος που τα θέλω αναμμένα αλλά μόνο και μόνο επειδή μου αρέσει πιο πολύ!

 

Η μπαταρία σου δε θα σ' αρέσει καθόλου όμως μετά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κλειστή την έχω αλλά θέλω να είναι μόνιμα αναμμένα..να μη σβήνουν καθόλου!δεν είναι λειτουργικός ο λόγος που τα θέλω αναμμένα αλλά μόνο και μόνο επειδή μου αρέσει πιο πολύ!

 

εγω με κλειστη και χαλαρη χρηση του κινητου με 4G και wifi αλλα οχι κανα λιωσιμο, 10 ωρες δουλεια με αρκετη ομιλια και 3-4 ωρες εκτος γραφειου με ο,τι χρηση κατσει και ειναι με 40%. υπερκαλα για μενα..με εξοικονομηση θα ηταν 60%. ΠΡιν την αναβαθμιση παιζει να ημουν 20-30% απο αυτα τα ποσοστα, τουλαχιστον στην εξοικονομηση η οποια λειτουργει πολυ καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!2 ερωτήσεις θα κάνω..1η:υπάρχει τρόπος να μένει ο φωτισμος στα πληκτρα μονιμα αναμμενος?2η:στην αρχική οθόνη touchwiz γίνεται άπειρη κύλιση των ταπετσαριων?

Για όσους ενδιαφέρονται για τον φωτισμό των πλήκτρων υπάρχει η εφαρμογή από το play-galaxy button lights ή άλλες παρόμοιες. Μπορεί να τις γνωρίζετε αλλά ήθελα να το αναφέρω!

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ερχομενος απο s4 που ακομα ζει και βασιλευει και τρεχει πολυ καλα πηγα σε iphone 6.Οταν εμαθα οτι βγαινει το 6s ομως καθοτι εχω κολλημα με την ram αποφασισα να πουλησω το iphone 6 και να περιμενω 1 μηνα να παρω 6s.Οταν ομως ειδα την οθονη/καμερα s6 edge αμεσως αλλαξα γνωμη και εδω και 6 μηνες ημουν ευχαριστημενος κατοχος. Εδω και ενα μηνα ομως αρχισε αδικαιολογητα lags που κρατουσαν 1-2 δευτερολεπτα,στην αρχη δεν εδινα σημασια αλλα καποια στιγμη εμφανιζοταν συνεχως οποτε και προχωρησα στην πωληση του.

 

Δεν ειμαι κατα η υπερ καποιας απο τις 2 εταιριες αλλα οταν πληρωνω τοσα λεφτα για μια συσκευη δεν συγχωρω τετοιες συμπεριφορες. Κατοχος iphone 6s πλεον με λογισμικo απιστευτα smooth αλλα με καποια αρνητικα οπως οθονη και καμερα. Δεν μπορουμε να τα χουμε ολα :D

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ερχομενος απο s4 που ακομα ζει και βασιλευει και τρεχει πολυ καλα πηγα σε iphone 6.Οταν εμαθα οτι βγαινει το 6s ομως καθοτι εχω κολλημα με την ram αποφασισα να πουλησω το iphone 6 και να περιμενω 1 μηνα να παρω 6s.Οταν ομως ειδα την οθονη/καμερα s6 edge αμεσως αλλαξα γνωμη και εδω και 6 μηνες ημουν ευχαριστημενος κατοχος. Εδω και ενα μηνα ομως αρχισε αδικαιολογητα lags που κρατουσαν 1-2 δευτερολεπτα,στην αρχη δεν εδινα σημασια αλλα καποια στιγμη εμφανιζοταν συνεχως οποτε και προχωρησα στην πωληση του.

 

Δεν ειμαι κατα η υπερ καποιας απο τις 2 εταιριες αλλα οταν πληρωνω τοσα λεφτα για μια συσκευη δεν συγχωρω τετοιες συμπεριφορες. Κατοχος iphone 6s πλεον με λογισμικo απιστευτα smooth αλλα με καποια αρνητικα οπως οθονη και καμερα. Δεν μπορουμε να τα χουμε ολα :D

Συμφωνώ ότι με την έκδοση 5 του Android κι ανάλογα την χρήση το κινητό είχε κάποια μικρο-lags αλλά με την 6 δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Σε κάθε περίπτωση προτιμώ την ελευθερία του Android και την ευκολία χρήσης παρά να μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που θέλω να κάνω το πιο απλό πράγμα με το iPhone..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ερχομενος απο s4 που ακομα ζει και βασιλευει και τρεχει πολυ καλα πηγα σε iphone 6.Οταν εμαθα οτι βγαινει το 6s ομως καθοτι εχω κολλημα με την ram αποφασισα να πουλησω το iphone 6 και να περιμενω 1 μηνα να παρω 6s.Οταν ομως ειδα την οθονη/καμερα s6 edge αμεσως αλλαξα γνωμη και εδω και 6 μηνες ημουν ευχαριστημενος κατοχος. Εδω και ενα μηνα ομως αρχισε αδικαιολογητα lags που κρατουσαν 1-2 δευτερολεπτα,στην αρχη δεν εδινα σημασια αλλα καποια στιγμη εμφανιζοταν συνεχως οποτε και προχωρησα στην πωληση του.

 

Δεν ειμαι κατα η υπερ καποιας απο τις 2 εταιριες αλλα οταν πληρωνω τοσα λεφτα για μια συσκευη δεν συγχωρω τετοιες συμπεριφορες. Κατοχος iphone 6s πλεον με λογισμικo απιστευτα smooth αλλα με καποια αρνητικα οπως οθονη και καμερα. Δεν μπορουμε να τα χουμε ολα :D

 

τωρα που δεν εχει lags, με android 6, ειναι καιρος να πουλησεις το 6s και να πας σε s6 edge παλι. Ή στο 7 αν θες να ρισκαρεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάνει κανείς hard reset με την marshmallow; Επανέρχονται τα εικονίδια στις επιφάνειες εργασίες και οι φάκελοι στο μενού όπως ήταν πριν το hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ερχομενος απο s4 που ακομα ζει και βασιλευει και τρεχει πολυ καλα πηγα σε iphone 6.Οταν εμαθα οτι βγαινει το 6s ομως καθοτι εχω κολλημα με την ram αποφασισα να πουλησω το iphone 6 και να περιμενω 1 μηνα να παρω 6s.Οταν ομως ειδα την οθονη/καμερα s6 edge αμεσως αλλαξα γνωμη και εδω και 6 μηνες ημουν ευχαριστημενος κατοχος. Εδω και ενα μηνα ομως αρχισε αδικαιολογητα lags που κρατουσαν 1-2 δευτερολεπτα,στην αρχη δεν εδινα σημασια αλλα καποια στιγμη εμφανιζοταν συνεχως οποτε και προχωρησα στην πωληση του.

 

Δεν ειμαι κατα η υπερ καποιας απο τις 2 εταιριες αλλα οταν πληρωνω τοσα λεφτα για μια συσκευη δεν συγχωρω τετοιες συμπεριφορες. Κατοχος iphone 6s πλεον με λογισμικo απιστευτα smooth αλλα με καποια αρνητικα οπως οθονη και καμερα. Δεν μπορουμε να τα χουμε ολα :D

 

Φίλε μου κάτι ψιλολαγκάκια υπήρχαν στην 5.1.1 όντως, όμως με την 6.0.1 έφυγαν. Τι έγινε όμως με μένα, έβλεπα ότι το κινητό έτρεχε κάπως βαριά δηλ. έχανε αμέσως την σπιρτάδα που είχε μετά από ένα restart και ζεσταινόταν αρκετά. Όταν έτρεχα κάποιες εφαρμογές π.χ Speedtest μου έβγαινε pop up για ένα παιχνίδι που κράσαρε και ότι έπρεπε να σταματήσει να λειτουργεί. Εγώ όμως αυτό το παιχνίδι είχα να το παίξω καιρό και έτρεχε στο παρασκήνιο χωρίς να το γνωρίζω. Η λύση, έσβησα αυτά τα 5-6 παιχνίδια (κάτι κοριτσίστικα που έπαιζε η ανιψιά μου) και αμέσως το κινητό απέκτησε τη σπιρτάδα του και χωρίς να ζεσταίνεται. Πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα εφαρμογών. Όταν η εφαρμογή είναι καλογραμμένη δεν θα σου μειώσει την απόδοση της συσκευής. Όμως επειδή κυκλοφορούν χιλιάδες κ@λοεφαρμογές, πολύς κόσμος δεν γνωρίζει οπότε μετά κατηγορεί το κινητό του επειδή σέρνεται στα λαγκς. Ίσως κάποια εφαρμογή-ές σου έκανε τη ζημιά!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν χαρηκα την 6.0 διοτι παντα ημουν απο τους τελευταιους που επερναν updates (csc NEE nordic countries).Μεχρι πριν μια βδομαδα που το πουλησα δεν ειχε ερθει . Η 9.3 ios απο την αλλη αμεσως μολις βγηκε την ελαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που δεν εχει lags, με android 6, ειναι καιρος να πουλησεις το 6s και να πας σε s6 edge παλι. Ή στο 7 αν θες να ρισκαρεις.

 

 

Μετα απο 2 sams και 2 apple κατεληξα στα δευτερα..θα μου λειψει η οθοναρα σιγουρα απο edge αλλα οπως ζυγιζω τα πραγματα κλεινω προς apple.Στο μελλον θα δουμε :D

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν χαρηκα την 6.0 διοτι παντα ημουν απο τους τελευταιους που επερναν updates (csc NEE nordic countries).Μεχρι πριν μια βδομαδα που το πουλησα δεν ειχε ερθει . Η 9.3 ios απο την αλλη αμεσως μολις βγηκε την ελαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μετα απο 2 sams και 2 apple κατεληξα στα δευτερα..θα μου λειψει η οθοναρα σιγουρα απο edge αλλα οπως ζυγιζω τα πραγματα κλεινω προς apple.Στο μελλον θα δουμε :D

 

O καθε ενας οπως βολευεται. Εγω περιορισμους τυπου "κλειδωμενο ΒΤ", "κλειδωμενοι χωροι αποθηκευσης- δεν μπορεις να κανεις ενα copy paste αρχειων χωρις itunes", ελλειψη file manager, συν τις τραγικες μπαταριες, τη μετρια καμερα, το ακριβο κοστος κτησης και τον μικρο χωρο αποθηκης, και οτι πολλες εφαρμογες ειναι επι πληρωμη ενω στο ανδροιδ οχι,με κανουν να το αποφευγω σταθερα. Αμα προσθεσεις τωρα οτι το ανδροιδ πλεον ρολαρει τελεια και ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμο και ευχρηστο, δεν βρισκω το λογο να παω σε ios. Ποσο μαλλον οταν το edge ειναι πολυ πιο ομορφο, εχει καλυτερη οθονη και το μεγεθος τους παλευεται (ειμαι υπερ των μικρων κινητων γενικα αλλα το iphone εχει μπεζελαρες). Οποτε ισως να το ξανασκεφτεις, εκτος αν κριτηριο σου ειναι μην κανει κανα λαγκακι μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

O καθε ενας οπως βολευεται. Εγω περιορισμους τυπου "κλειδωμενο ΒΤ", "κλειδωμενοι χωροι αποθηκευσης- δεν μπορεις να κανεις ενα copy paste αρχειων χωρις itunes", ελλειψη file manager, συν τις τραγικες μπαταριες, τη μετρια καμερα, το ακριβο κοστος κτησης και τον μικρο χωρο αποθηκης, και οτι πολλες εφαρμογες ειναι επι πληρωμη ενω στο ανδροιδ οχι,με κανουν να το αποφευγω σταθερα. Αμα προσθεσεις τωρα οτι το ανδροιδ πλεον ρολαρει τελεια και ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμο και ευχρηστο, δεν βρισκω το λογο να παω σε ios. Ποσο μαλλον οταν το edge ειναι πολυ πιο ομορφο, εχει καλυτερη οθονη και το μεγεθος τους παλευεται (ειμαι υπερ των μικρων κινητων γενικα αλλα το iphone εχει μπεζελαρες). Οποτε ισως να το ξανασκεφτεις, εκτος αν κριτηριο σου ειναι μην κανει κανα λαγκακι μονο.

 

Συμφωνω με οτι γραφεις παραπανω,μπαταρια κραταει σχετικα λιγο αν και το χω λιωσει μιας και ειναι καινουριο.Apple store οντως ζηταει πληρωμη για πολλες εφαρμογες.Κοστος θα λεγα οτι ειναι στα ιδια κυβικα οι 2 εταιρειες. Δινει ομως μια εντυπωση το ios πως δεν θα σε κρεμασει σε οτιδηποτε κανεις στην καθημερινοτητα. Απο εμφανιση τα λατρευω εξισου το ιδιο,το καθενα διαφορετικο αλλα πολυ ομορφα.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που χτυπηθεί άσχημα το αλουμινένιο frame και θες να το αλλάξεις, τι κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που χτυπηθεί άσχημα το αλουμινένιο frame και θες να το αλλάξεις, τι κάνεις?

 

Στο ebay το μεταλλικό frame στοιχίζει γυρω στα 30€. Η διαδικασία πάντως δεν είναι καθόλου εύκολη, χτυπα στο YouTube να βρεις βίντεο αποσυναρμολόγισης και επανασυναρμολόγισης.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay το μεταλλικό frame στοιχίζει γυρω στα 30€. Η διαδικασία πάντως δεν είναι καθόλου εύκολη, χτυπα στο YouTube να βρεις βίντεο αποσυναρμολόγισης και επανασυναρμολόγισης.

Ναι το πήρε το μάτι μου το ανταλλακτικό στο ebay και σε συζήτηση που είχα με τεχνικό, μου είπε τα ίδια ακριβώς, ότι είναι δύσκολη διαδικασία και ότι σαν το εργοστασιακό δεν θα είναι. Δλδ μπορεί να προεξεχει λίγο το πίσω τζάμι λόγω κολλησης κλπ. Οπότε ή το ρισκάρω να το αλλάξω ή το πουλάω;

Link to comment
Share on other sites

...είναι δύσκολη διαδικασία και ότι σαν το εργοστασιακό δεν θα είναι. Δλδ μπορεί να προεξεχει λίγο το πίσω τζάμι λόγω κολλησης κλπ. Οπότε ή το ρισκάρω να το αλλάξω ή το πουλάω;
Τι να σου πω... εξαρτάται τον τεχνικό. Εγω θα επιχειρούσα να το αλλάξω. Κόλλες μπαίνουν καινούριες αφου αφαιρέσεις τελείως την παλιά απο το πίσω τζάμι. Λογικά αν ολα μπουν σωστά στην θέση τους δε θα προξέχει.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω συγκινημενος έχω firmware eu και λάβαμε update αυτό το μικρό, ημέρα αργιας! Δεν έχω να πω τπτ άλλο! Αν συνεχιστεί κιόλας θα είναι τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...