Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα, καμια σχεση. Την ρομ κατεβαζεις, και το odin με το οποιο φλασαρεις. Κλεινεις το κινητο, ενω στο pc ανοιγεις το odin, πατας ταυτοχρονα volume down, power button, και κουμπι μενου, και ανοιγει σε odin mode (ας το πουμε ετσι) το κινητο. συνδεεις το κινητο με το καλωδιο στο pc και μετα κανεις browse την ρομ στο odin, περιμενεις 1-2 λεπτα να την φορτωσει και πατας εναρξη..Σε 5-10 λεπτα το πολυ εχει φλασαριστει. Θα ανοιξει μονο του για πιν, και τοτε το βγαζεις. Εισαι ετοιμος.

Πραγματικα αστεια διαδικασια. Και εγω αγχωθηκα μεχρι να την κανω αλλα δεν ειναι τιποτα.

 

Θα ανεβασω τα αρχεια τωρα στο dropbox Να τα παρεις..γιατι απο αλλες σελιδες κανει μιση μερα να σου κατεβει.

 

 

Πρωτα απ'ολα, 1000 thanx.. :D

 

Θέμα με εγγύηση κτλ δεν έχω, σωστά;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks :)

 

Αν εννοείς την Πάτρα, είμαι εδώ 4 χρόνια πια.... :)

Οχι βρε αν θυμάμαι είχες παρει κατι Note 5 η κατι παρομοιο αλλα μεγάλο σε διαστάσεις συσκευή το καλοκαιρι περσι αφου προηγούμενος είχες το 6 edge:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε αν θυμάμαι είχες παρει κατι Note 5 η κατι παρομοιο αλλα μεγάλο σε διαστάσεις συσκευή το καλοκαιρι περσι αφου προηγούμενος είχες το 6 edge:p

Α.. Οκ..

 

Ειχα πάρει το oppo find 7 (έφυγε λόγω μπαταρίας) και μετά HTC one m8, μετά edge και τώρα edge plus..

 

Σκέφτηκα να πάω πρός ΝΟΤΕ αλλά το γεγονός οτι δεν καλυπτεται με εγγύηση με έκανε να αλλάξω γνώμη.. :)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα, 1000 thanx.. :D

 

Θέμα με εγγύηση κτλ δεν έχω, σωστά;;

 

Υπαρχει μια περιπτωση να σου γραψει ο Knox, ετσι λενε. Εγω εδω μεσα δεν εχω δει καποιον να εχει θεμα, ουτε εγω ειχα. Περασα την ρομ κανονικα και δεν εγγραψε. Απλα δεν πας πισω, που και εκει λενε πλεον δεν εχει θεμα αλλα αν πας απο 6 σε 5 τοτε ισως γραψει. Τωρα τι να σου πω, αν θες μην το ρισκαρεις, εγω εφοσον δεν εχω δει εδω καποιον να εχει προβλημα το ρισκαρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια περιπτωση να σου γραψει ο Knox, ετσι λενε. Εγω εδω μεσα δεν εχω δει καποιον να εχει θεμα, ουτε εγω ειχα. Περασα την ρομ κανονικα και δεν εγγραψε. Απλα δεν πας πισω, που και εκει λενε πλεον δεν εχει θεμα αλλα αν πας απο 6 σε 5 τοτε ισως γραψει. Τωρα τι να σου πω, αν θες μην το ρισκαρεις, εγω εφοσον δεν εχω δει εδω καποιον να εχει προβλημα το ρισκαρα.

Όκ.. Μάλλον θα το δοκιμάσω.. :)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τη γαλλικη με odin να τελειωνεις..και εγω βαρεθηκα να περιμενω. Παντως reload Μου εκανε στον chrome με 3tabs τωρα που τον ανοιξα.. Βεβαια οταν ειδα ποσες εφαρμογες εχω τρεξει απο το πρωι ειχε παρα πολλες (αν πιανονται οι επαφες, τα μηνυματα, το ημερολογιο, κτλ ), ηταν πανω απο 20 τετοια. Τα εκλεισα τα πιο πολλα και ανοιξα chrome, Και εκανε ενα γρηγορο reload. Και δυσκολο να μην κανει γιατι ετσι δουλευει. Τωρα αν μερικοι δοκιμαζουν αν κανει reload στο 1 λεπτο λογικο ειναι να μην κανει..το θεμα ειναι μετα απο ωρες να κραταει..

 

Νικο άσε τον chrome και δούλεψε τον browser της Samsung από τότε που.άρχισα να τον δουλεύω βρήκα την υγεία μου το πρωί ξύπνησα στο task manager είχα τον browser ανοιχτό απο το βράδυ. Τον είχε κρατήσει κανονικά μαζί με τις 3 καρτέλες που.εείχα ανοιχτές απο χθες. Έπαθα πλάκα σοβαρή!

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα, 1000 thanx.. :D

 

Θέμα με εγγύηση κτλ δεν έχω, σωστά;;

 

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412549 ,τα έχουν γράψει πολύ αναλητικά και κατανοητά. :)

Επίσης, την rom θα την κατεβάσεις από sammobile, εκεί έχει οδηγίες για το πως θα την κάνεις. Όπως σου είπε και ο Νίκος, είναι απλή διαδικασία & υπόθεση λεπτών. :)

Link to comment
Share on other sites

Νικο άσε τον chrome και δούλεψε τον browser της Samsung από τότε που.άρχισα να τον δουλεύω βρήκα την υγεία μου το πρωί ξύπνησα στο task manager είχα τον browser ανοιχτό απο το βράδυ. Τον είχε κρατήσει κανονικά μαζί με τις 3 καρτέλες που.εείχα ανοιχτές απο χθες. Έπαθα πλάκα σοβαρή!

 

φιλαρακι θελω να συγχρονιζει με το pc συνεχεια και ο chrome ειναι μονοδρομος, τον εχω σπιτι και δουλεια και θελω να μενουν κωδικοι, ιστορικο κτλ και να μην ξανα ψαχνω απο τη μια ή την αλλη συσκευη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν περνάω τίποτα χειροκινητα με φλασαρισμα.

Θα περιμενω εως έρθει επίσημα αν δεν το εχω δωσει ενδιάμεσα την συσκευη:p

 

 

Νικο άσε τον chrome και δούλεψε τον browser της Samsung από τότε που.άρχισα να τον δουλεύω βρήκα την υγεία μου το πρωί ξύπνησα στο task manager είχα τον browser ανοιχτό απο το βράδυ. Τον είχε κρατήσει κανονικά μαζί με τις 3 καρτέλες που.εείχα ανοιχτές απο χθες. Έπαθα πλάκα σοβαρή!

 

Εγω προσωπικά μονο dolphin σε android.

Τους άλλους ουτε ζωγραφιστούς να τους βλέπω.:p

Και συγχρονίζει με chrome.

http://www.ehow.com/how_8789679_sync-chrome-dolphin.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση βελτιωθηκαν και καποια ενοχλητικα πραγματα οπως το μηνυμα που εμφανιζεται καθε φορα που κλεινεις τα δεδομένα. Ή ενα μηνυμα που έβγαινε αν δεν απανταγε αυτος που καλούσες (call+ κατι). Γενικα είναι αστερι.

 

Γενικα απο μπαταρια ημουν στις 4 ωρες οθονη. Με την ιδια χρηση αλλα αντι για 3g, 4g νομιζω παει καλυτερα. Με 2ωρες οθονη εκ των οποιων οι 1.5 ηταν σερφαρισμα με 4γ , η μπαταρια ηταν στο 52%

 

Σε συνδιασμο με το s7 edge που βγηκε στις 5.5, δν με κολαζει καθολου το ατιμο :Ρ

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν περνάω τίποτα χειροκινητα με φλασαρισμα.

Θα περιμενω εως έρθει επίσημα αν δεν το εχω δωσει ενδιάμεσα την συσκευη:p

 

 

 

Εγω προσωπικά μονο dolphin σε android.

Τους άλλους ουτε ζωγραφιστούς να τους βλέπω.:p

Και συγχρονίζει με chrome.

http://www.ehow.com/how_8789679_sync-chrome-dolphin.html

 

Alex νομιζω οτι ο συγχρονισμος με chrome δεν γινεται καθε φορα, αλλα μονο μια φορα.. Αν δηλαδη εγω ανοιξω απο το pc μια σελιδα, δε θα την δω στον dolphin μετα. Θα πρεπει να ξανα κανω συγχρονισμο, ετσι ισχυε τουλαχιστον..και αυτο ειναι που θελω να αποφυγω. Θελω ο,τι αλλαζω στο pc, ειτε boomarks ειτε κωδικους σε σελιδες, να περνανε στο κινητο την ιδια στιγμη..και αυτο γινεται με chrome ευκολα. Απο εκει και περα, γιαυτο εχουμε τερατα κινητα, να μην κωλωνουν..το οτι κανει ενα reload δε μου λεει τιποτα καθως το κινητο ειναι αστερι, παει γρηγορα και προτιμω να ευχαριστιεμαι την ευκολια που μου δινει ο συγχρονισμος.

 

 

Με την αναβάθμιση βελτιωθηκαν και καποια ενοχλητικα πραγματα οπως το μηνυμα που εμφανιζεται καθε φορα που κλεινεις τα δεδομένα. Ή ενα μηνυμα που έβγαινε αν δεν απανταγε αυτος που καλούσες (call+ κατι). Γενικα είναι αστερι.

 

Γενικα απο μπαταρια ημουν στις 4 ωρες οθονη. Με την ιδια χρηση αλλα αντι για 3g, 4g νομιζω παει καλυτερα. Με 2ωρες οθονη εκ των οποιων οι 1.5 ηταν σερφαρισμα με 4γ , η μπαταρια ηταν στο 52%

 

Σε συνδιασμο με το s7 edge που βγηκε στις 5.5, δν με κολαζει καθολου το ατιμο :Ρ

 

Συμφωνω και εγω στην μπαταρια, δειχνει να τα πηγαινει καλυτερα. Βεβαια παιζει ρολο και ποσο κλειστο το εχεις στην εξοικονομηση καθως αν το αφησεις default στα κλεινει ολα. Εγω εχω ανοιξει viber,fb Κτλ γιατι βλεπω οτι δεν ερχονται οι ειδοποιησεις, ομως και παλι βλεπω καλυτερη αποδοση..και σε αναμονη μηδενικη πτωση.

επισης ηταν τοσο ηλιθιο να σε ειδοποιει που κλεινεις τα δεδομενα..και οχι που τα ανοιγεις και να μην μπορεις να το σταματησεις, επρεπε καθε φορα να πας οκ.

 

Εδω ριχνω ενα λινκ απο Odin και γαλλικη Unbranded για οποιον βιαζεται να φλασαρει. Εμενα δουλευει αψογα απο χθες το βραδυ:

https://www.dropbox.com/s/x8hqn7xf34nydy9/G925FXXU3DPAD_G925FOXA3DPAD_XEU.zip?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xyahwa7vrzagoqz/Odin3_v3.10.7.zip?dl=0

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδω ριχνω ενα λινκ απο Odin και γαλλικη Unbranded για οποιον βιαζεται να φλασαρει. Εμενα δουλευει αψογα απο χθες το βραδυ

 

Aν και έχω φλασάρει πολλές rom μέσω Odin , τη συγκεκριμένη δεν μπορώ να τη φλασάρω. Μου βγάζει εξαρχής fail και ναι δοκίμασα διαφορετικές θύρες usb και ναι είχα κάνει factory reset και ναι δοκίμασα και άλλη έκδοση odin πέρα από την 3.10.7.

Link to comment
Share on other sites

Aν και έχω φλασάρει πολλές rom μέσω Odin , τη συγκεκριμένη δεν μπορώ να τη φλασάρω. Μου βγάζει εξαρχής fail και ναι δοκίμασα διαφορετικές θύρες usb και ναι είχα κάνει factory reset και ναι δοκίμασα και άλλη έκδοση odin πέρα από την 3.10.7.

 

Δοκίμασε να.την κατεβάζεις και απο sammobile....η να την ξανα κατεβάσεις γενικά...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να.την κατεβάζεις και απο sammobile....η να την ξανα κατεβάσεις γενικά...

 

Όλα OK :)

 

@Νikos_Mpl : Eυχαριστώ πολύ για το link :)

Link to comment
Share on other sites

Aν και έχω φλασάρει πολλές rom μέσω Odin , τη συγκεκριμένη δεν μπορώ να τη φλασάρω. Μου βγάζει εξαρχής fail και ναι δοκίμασα διαφορετικές θύρες usb και ναι είχα κάνει factory reset και ναι δοκίμασα και άλλη έκδοση odin πέρα από την 3.10.7.

 

Όλα OK :)

 

@Νikos_Mpl : Eυχαριστώ πολύ για το link :)

 

τιποτα! τη ρομ την ανεβασα οπως μου κατεβηκε απο το sammobile, απλα για να εχετε καλυτερες ταχυτητες..

Τι εφταιγε τελικα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης διόρθωσαν την κιτρινιλα που είχε το lock screen wallpaper όταν είχες κωδικό η δακτυλικό αποτύπωμα και επιτέλους μπορείς να σταματήσεις το notification που έλεγε για app optimization
Link to comment
Share on other sites

Το quick connect στο notifications panel μπορει να βγει; Επισης αυτο το σπαστικο στην gallery με το πλαισιο γυρω απο τις photos που φευγει και ερχεται με το srolling το κανει και σε εσας;

Δεν μου αρεσει που εβγαλαν τον καιρο στην lockscreen και απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει τροπος να βγαλεις το ρολοι.

Κατα τ'αλλα η 6 φαινεται εξαιρετικη. Σαφως πιο smooth και με τις νεες λειτουργιες στην edge screen, το κινητο εγινε καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το quick connect στο notifications panel μπορει να βγει; Επισης αυτο το σπαστικο στην gallery με το πλαισιο γυρω απο τις photos που φευγει και ερχεται με το srolling το κανει και σε εσας;

Δεν μου αρεσει που εβγαλαν τον καιρο στην lockscreen και απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει τροπος να βγαλεις το ρολοι.

Κατα τ'αλλα η 6 φαινεται εξαιρετικη. Σαφως πιο smooth και με τις νεες λειτουργιες στην edge screen, το κινητο εγινε καλυτερο.

 

γενικα το κινητο ανανεωθηκε και εμφανισιακα εν τελει και αυτο ειναι ευχαριστο. Μικρες αλλα ωραιες αλλαγες. Αυτο που δεν βρισκω εγω και μαλλον θα πρεπει να κατεβασω ειδικη εφαρμογη ειναι widget με τη μπαταρια..οπου ειχε χρηση ραμ και μπαταρια μαζι και με τη μια σε πηγαινε στη διαχειριση χωρις να μπαινεις μενου. Δεν το βλεπω, αλλα μηπως μπορουμε να το κατεβασουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γενικα το κινητο ανανεωθηκε και εμφανισιακα εν τελει και αυτο ειναι ευχαριστο. Μικρες αλλα ωραιες αλλαγες. Αυτο που δεν βρισκω εγω και μαλλον θα πρεπει να κατεβασω ειδικη εφαρμογη ειναι widget με τη μπαταρια..οπου ειχε χρηση ραμ και μπαταρια μαζι και με τη μια σε πηγαινε στη διαχειριση χωρις να μπαινεις μενου. Δεν το βλεπω, αλλα μηπως μπορουμε να το κατεβασουμε?

 

Νομιζω οι λειτουργίες αυτες εμφανιζονται σαν edge panels αν πηρε καλα το ματι μου.

 

Το quick connect στην 6αρα απενεργοποιειται ως εξης: κατω η notification bar, προβολη ολων των εικονιδίων,edit πανω και απενργοποιηση του quick connect που βρισκεται στο τερμα κατω της notification bar

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα προβλημα με το google maps.Μου προτεινει μια διαδρομη και μολις παω απο αλλο δρομο απο αυτον που προτεινει δεν μου βγαζει την καινουργια.Μου γαφει υπολογισμος διαδρομης αλλα δεν την υπολογιζει ποτε...Μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα προβλημα με το google maps.Μου προτεινει μια διαδρομη και μολις παω απο αλλο δρομο απο αυτον που προτεινει δεν μου βγαζει την καινουργια.Μου γαφει υπολογισμος διαδρομης αλλα δεν την υπολογιζει ποτε...Μπορει να βοηθησει καποιος;

 

δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα εγω πηγα βολτα με το ποδηλατι και εβαλα sports tracker Και strava και αντι να γραψουν τη διαδρομη απλα γραψανε 4 ευθειες που ουσιαστικα ειναι σα εβλεπε μονο τα σημεια που εστριβα. Πχ πηγα απο το σημειο Α στο Β μεσω δρομου και αυτο εχει τραωβηξει μια ευθεια και με εχει παει σε αυτα τα σημεια αλλα καμια σχεση με τη διαδρομη, απο το Β στο Γ που ηταν αλλαγη πορειας παλι με μια ευθεια...Τι να φταιει??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο power bank να φορτίζει γρήγορα το s6?

 

Παρήγγειλα απο ebay το AUKEY 10000mAh με Quick Charge 2.0, ρίξτου μια ματιά, ειναι και σε πολύ ανταγωνιστική τιμή! :-)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα εγω πηγα βολτα με το ποδηλατι και εβαλα sports tracker Και strava και αντι να γραψουν τη διαδρομη απλα γραψανε 4 ευθειες που ουσιαστικα ειναι σα εβλεπε μονο τα σημεια που εστριβα. Πχ πηγα απο το σημειο Α στο Β μεσω δρομου και αυτο εχει τραωβηξει μια ευθεια και με εχει παει σε αυτα τα σημεια αλλα καμια σχεση με τη διαδρομη, απο το Β στο Γ που ηταν αλλαγη πορειας παλι με μια ευθεια...Τι να φταιει??

 

Μιας και κανεις δεν βλεπω να ασχολειται, θα το επαναφερω το θεμα ξανα γιατι βλεπω οτι εχω διαπιστωσει ενα θεμα στην εκδοση 6 που θα μας ταλαιπωρησει..

Μετα απο πολλες δοκιμες διαπιστωσα οτι με εξοικονομηση ενεργειας ανοιχτη το κινητο δεν κανει tracking και ετσι οι εφαρμογες τυπου sportstracker αλλα και η πλοηγηση, οταν κλεισει η οθονη (πχ πατησεις το κλειδωμα κατα τη διαρκεια πλοηγησης ή οταν κανεις ποδηλατο και γραφεις με sportstracker) τοτε κλεινει και το gps. Σε ξανα λοκαρει καποια στιγμη συνηθως μολις αναψεις οθονη ή στο ασχετο αργοτερα αλλα δεν εχει καταγραψει την διαδρομη ή εχει χασει την πλοηγηση..

Προσωπικα το βρισκω χαζο να πρεπει να κλεινω εξοικονομηση για να χρησιμοποιησω αυτα τα χαρακτηριστικα καθως ποτε δεν ηταν απαραιτητο να εχεις ολη την επεξεργαστικη ισχυ ή την φωτεινοτητα σου για να κανεις tracking.

Ελπιζω να δοθει λυση συντομα. Το ιδιο θεμα βρηκα οτι το εχουν στα Μ8 στο site androidpit και ακομα δεν εχει μαθευτει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κανεις δεν βλεπω να ασχολειται, θα το επαναφερω το θεμα ξανα γιατι βλεπω οτι εχω διαπιστωσει ενα θεμα στην εκδοση 6 που θα μας ταλαιπωρησει..

Μετα απο πολλες δοκιμες διαπιστωσα οτι με εξοικονομηση ενεργειας ανοιχτη το κινητο δεν κανει tracking και ετσι οι εφαρμογες τυπου sportstracker αλλα και η πλοηγηση, οταν κλεισει η οθονη (πχ πατησεις το κλειδωμα κατα τη διαρκεια πλοηγησης ή οταν κανεις ποδηλατο και γραφεις με sportstracker) τοτε κλεινει και το gps. Σε ξανα λοκαρει καποια στιγμη συνηθως μολις αναψεις οθονη ή στο ασχετο αργοτερα αλλα δεν εχει καταγραψει την διαδρομη ή εχει χασει την πλοηγηση..

Προσωπικα το βρισκω χαζο να πρεπει να κλεινω εξοικονομηση για να χρησιμοποιησω αυτα τα χαρακτηριστικα καθως ποτε δεν ηταν απαραιτητο να εχεις ολη την επεξεργαστικη ισχυ ή την φωτεινοτητα σου για να κανεις tracking.

Ελπιζω να δοθει λυση συντομα. Το ιδιο θεμα βρηκα οτι το εχουν στα Μ8 στο site androidpit και ακομα δεν εχει μαθευτει..

Αυτή είναι η δουλειά της εξοικονομησης. Να εξοικονομεις μπαταρια με διάφορους τρόπους. Δεν βλέπω κανένα θέμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...