Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι είναι θέμα software της σαμυ παιδιά. Η αλλαγή φωτεινότητας συμβαίνει ακόμα και οταν ειναι στο manual προφανώς για λόγους εξοικονόμησης της μπαταριας. Κάτι τέτοιο υπάρχει και στο tab s μου με τη διαφορά ότι εκεί υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσεις στις ρυθμίσεις της οθόνης ενώ στα s6 δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι θέμα software της σαμυ παιδιά. Η αλλαγή φωτεινότητας συμβαίνει ακόμα και οταν ειναι στο manual προφανώς για λόγους εξοικονόμησης της μπαραριας. Κάτι τέτοιο υπάρχει και στο tab s μου με τη διαφορά ότι εκεί υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσεις στις ρυθμίσεις της οθόνης ενώ στα s6 δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

πες μου ειλικρινα, με τι λογικη το λες αυτο? Δηλαδη αν για καποιο λογο θες να παιζει δυνατα, δε γινεται?

Ειναι λογικο να εχεις αυτοματο, και να θες να το κλεισεις και να μην μπορεις? Δε νομιζω.. και ουτε στο tab S εχω τετοιο θεμα. χωρις να εχω πειραξει καποια ρυθμιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο tab s υπάρχει ρυθμιση στο display, auto adjust screen tone λεγεται, δοκίμασε να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις και θα καταλάβεις...όσον αφορά το s6 δεν είναι θέμα λογικής όπως λες, το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει όπως και πολύς άλλος κόσμος. Η αλλαγή φωτεινότητας βέβαια σε manual mode είναι πολύ μικρή και δεν έχει σχέση με αυτή σε auto. Αλλά συμβαινει. Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Παιδία το πήγα. Μου ειπαν οτι ειχε φάει ενα κολημα το λογισμικό και τωρα όλα οκ.Γύρισα σπίτι αλλά παλι τα ίδια @@@

 

σου είπα ότι τζάμπα θα το πας. είναι software πρόβλημα, και πιθανός με κάποια άλλη ρομ να διορθωθεί. Δεν αναγνωρίζει ως πρόβλημα η samsung το συγκεκριμένο απλά καλό ειναι να το αναφέρεις σαν bug στο customer care της samsung (και να είσαι σίγουρος ότι και άλλοι θα το έχουν αναφέρει) μήπως και το αναγνωρίσουν σαν πρόβλημα και το διορθώσουν με κάποιο update.

 

εσύ Nikos_mpl, όταν από φωτεινό δωμάτιο πας σε σκοτεινό, δεν αλλάζει η φωτεινότητα άμεσα. δοκίμασε από τέρμα σκοτεινό δωμάτιο με καλημμένο τον αισθητήρα φωτός αριστερά του ακουστικού, να πας σε φωτεινό δωμάτιο η να ρίξεις φως με φακό, χωρίς να κλείσεις όμως την οθόνη απλά να την κοιτάς συνέχεια να δεις αν έχει μία μικρή άνοδο στο φως. αν όχι, τότε είσαι τυχερός! να μας πεις και ποιας χώρας λειτουργικό έχεις!....

ένα απίθανο σενάριο είναι να έχουν κάνει και κάποιο σιωπηλό revision της συσκευής και σε πιο καινούργιες συσκευές να το έχουν διορθωσει απο το factory

 

απο περιέργεια πήγα σε μαγαζί της vodafone που είχε ένα μαύρο edge μικρό, και έκανα το τεστάκι (κλειστή οθόνη-μετά ανοιγμα οθόνης-μετά αφησα τον αισθητήρα) και μπουμ τα ίδια!

 

νομίζω το κουράσαμε το θέμα με αυτό το brightness bug! στο xda υπάρχει αντίστοιχο θέμα (βέβαια μόνο με root το διορθώνεις) και δεν το έχει ένας και 2 το πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Στο tab s υπάρχει ρυθμιση στο display, auto adjust screen tone λεγεται, δοκίμασε να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις και θα καταλάβεις...όσον αφορά το s6 δεν είναι θέμα λογικής όπως λες, το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει όπως και πολύς άλλος κόσμος. Η αλλαγή φωτεινότητας βέβαια σε manual mode είναι πολύ μικρή και δεν έχει σχέση με αυτή σε auto. Αλλά συμβαινει.

 

 

Στο TAB S η λειτουργια που λες ειναι η αυτοματη ρυθμιση αποχρωσης οθονης. την ενεργοποιησα, εκλεισα το αυτοματο, και δεν αλλαζει καθολου η φωτεινοτητα μου. παιζω ενα δεκαλεπτο και ο,τι και να κανω, σε λαμπα απο κατω να παω και να μπω σε σκοτεινο δωματιο, η φωτεινοτητα μενει σταθερη. Οσο βαζω αυτοματο αμεσως μολις δει παραπανω ή παρακατω φως παιζει, μολις το κλεισω μενει σταθερο ειτε εχω ανοιχτη την επιλογη αυτη που λες ειτε οχι. Τα ιδια και στο edge Που δεν εχει αυτη την επιλογη...και για μενα λογικο ειναι, γιαυτο και μιλησα για λογικη, οταν εχεις κανει επαναφορες λογισμικου, επανεγκατασταση λογισμικου και δεν παιζει σωστα, τοτε για μενα ειναι θεμα h/w γιατι δεν θεωρω λογικο να εχεις την επιλογη να Manual και να λειτουργει αυτοματα για εξοικονομηση. Ειναι μη λογικο. Απο εκει και περα, θα μπορουσε να φταιει η ρομ του φιλου και οσων την εχουν, και μια ρομ αλλης χωρας να μην εχει το θεμα, αυτο το εχω συναντησει. Αν μου πειτε πως να δω ποιας χωρας τη ρομ εχω, να την κατεβασει καποιος και να δει αν λειτουργει σωστα το κινητο του, τοτε θα το αποκλεισουμε και αυτο το ενδεχομενο s/w. Μετα μενει μονο h/w για μενα.

Εκτος αν θεωρειτε πιο πιθανο, το δικο μου και του Αλεξ και οσων ακομα λειτουργουν σωστα, να ειναι τα προβληματικα, και εσας που εχουν το θεμα το οποιο δεν ειναι λογικο, να ειναι οκ.

Το οτι το κανουν και αλλα δε μου λεει κατι..Ποτε δε με ενδιεφερε τι εκανε η μαζα, ποσο μαλλον οταν η μαζα αυτη μπορει να ειναι μια αστοχια ή ενα προβλημα εργοστασιου...

Παιδία το πήγα. Μου ειπαν οτι ειχε φάει ενα κολημα το λογισμικό και τωρα όλα οκ.Γύρισα σπίτι αλλά παλι τα ίδια @@@

 

Φιλαρακι, απλα ξανα πας και ζητας επισκευη ή αντικατασταση. Μην το αφησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σου είπα ότι τζάμπα θα το πας. είναι software πρόβλημα, και πιθανός με κάποια άλλη ρομ να διορθωθεί. Δεν αναγνωρίζει ως πρόβλημα η samsung το συγκεκριμένο απλά καλό ειναι να το αναφέρεις σαν bug στο customer care της samsung (και να είσαι σίγουρος ότι και άλλοι θα το έχουν αναφέρει) μήπως και το αναγνωρίσουν σαν πρόβλημα και το διορθώσουν με κάποιο update.

 

εσύ Nikos_mpl, όταν από φωτεινό δωμάτιο πας σε σκοτεινό, δεν αλλάζει η φωτεινότητα άμεσα. δοκίμασε από τέρμα σκοτεινό δωμάτιο με καλημμένο τον αισθητήρα φωτός αριστερά του ακουστικού, να πας σε φωτεινό δωμάτιο η να ρίξεις φως με φακό, χωρίς να κλείσεις όμως την οθόνη απλά να την κοιτάς συνέχεια να δεις αν έχει μία μικρή άνοδο στο φως. αν όχι, τότε είσαι τυχερός! να μας πεις και ποιας χώρας λειτουργικό έχεις!....

ένα απίθανο σενάριο είναι να έχουν κάνει και κάποιο σιωπηλό revision της συσκευής και σε πιο καινούργιες συσκευές να το έχουν διορθωσει απο το factory

 

απο περιέργεια πήγα σε μαγαζί της vodafone που είχε ένα μαύρο edge μικρό, και έκανα το τεστάκι (κλειστή οθόνη-μετά ανοιγμα οθόνης-μετά αφησα τον αισθητήρα) και μπουμ τα ίδια!

 

νομίζω το κουράσαμε το θέμα με αυτό το brightness bug! στο xda υπάρχει αντίστοιχο θέμα (βέβαια μόνο με root το διορθώνεις) και δεν το έχει ένας και 2 το πρόβλημα....

 

γραψαμε ταυτοχρονα και ηδη στα εχω απαντησει οσα γραφεις..Δεν ειναι κακο να το αναλυουμε, και οχι δεν το κουρασαμε. Διαφωνω μαζι σου στο οτι ειναι H/w αλλα ηδη σου γραφω το τελευταιο ενδεχομενο για s/w θεμα οπου ηδη λεω να μου πειτε πως να δω ποιας χωρας τη ρομ εχω να σας την πω να κανετε ενα φλασαρισμα οποιος εχει ορεξη. ΠΑντως ουτε στο ταμπλετ εχω θεμα. Και ναι τα εχω κανει οσα ρωτας και καμια μα καμια διαφορα δεν ειδα στη φωτεινοτητα, 10 λεπτα πηγαινορχομαι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ok ο καθένας έχει τη γνώμη του

 

Έβγαλα και ένα βιντεακι και το ανέβασα έτσι να υπαρχει

 

δε διαφωνησα με την υπαρξη του προβληματος. Διαφωνησα με την αιτια, απλα δε θεωρω οτι ειναι s/w Που το κανουν για οικονομια οπως ειπωθηκε.

Ειναι προβλημα και αν δεν δοκιμασετε μια ρομ οπως πχ η δικη μου που δεν εχει θεμα, να αποκλεισουμε και αυτο το ενδεχομενο, τοτε θα μεινουμε με την απορια. Απο εκει και περα, αν δε φταιει αυτο και στο κανει με τη δικη μου ρομ, τοτε ειναι H/w 100%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνησα με την υπαρξη του προβληματος. Διαφωνησα με την αιτια, απλα δε θεωρω οτι ειναι s/w Που το κανουν για οικονομια οπως ειπωθηκε.

Ειναι προβλημα και αν δεν δοκιμασετε μια ρομ οπως πχ η δικη μου που δεν εχει θεμα, να αποκλεισουμε και αυτο το ενδεχομενο, τοτε θα μεινουμε με την απορια. Απο εκει και περα, αν δε φταιει αυτο και στο κανει με τη δικη μου ρομ, τοτε ειναι H/w 100%.

 

πια ρομ φοράς? εγώ την XEU....

διάβασα από αρκετούς στο xda τουλάχιστον, αν φλασάρεις λένε ρομ από S6 στο s6 edge, πάλι διορθώνεται αυτό το πρόβλημα.... (χωρίς ρουτ)

απλά αυτό μου κάνει εντύπωση, συν το ότι η samsung δεν έχει βγάλει επίσημη ανακοίνωση ότι όντως υπάρχει πρόβλημα (ή το μέγεθος του προβλήματος είναι τέτοιο που δεν την συμφαίρει) συν του ότι με root το διορθωνεις με ένα απλό edit στο αρχείο services.jar....

και το ίδιο θέμα ακούω έχουν πολλά s6 edge plus....

για note 5 και s6 δεν ακούστηκε....

πάντως είναι απίστευτο ακόμα δεν έχω δει edge που να μην έχει αυτό το brightness bug.... κάτι παίζει σίγουρα. Πιθανός να παθαίνουν burn-in πιο εύκολα οι οθόνες edge, γιαυτό και το βάλανε

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το ψαχνετε αλλο ειναι προβλημα του λογισμικου.. ειχα αυτο το προβλημα και τωρα που εχω το λογισμικο του note 5 απο το xda δν εχω θεμα...
Link to comment
Share on other sites

πια ρομ φοράς? εγώ την XEU....

διάβασα από αρκετούς στο xda τουλάχιστον, αν φλασάρεις λένε ρομ από S6 στο s6 edge, πάλι διορθώνεται αυτό το πρόβλημα.... (χωρίς ρουτ)

απλά αυτό μου κάνει εντύπωση, συν το ότι η samsung δεν έχει βγάλει επίσημη ανακοίνωση ότι όντως υπάρχει πρόβλημα (ή το μέγεθος του προβλήματος είναι τέτοιο που δεν την συμφαίρει) συν του ότι με root το διορθωνεις με ένα απλό edit στο αρχείο services.jar....

και το ίδιο θέμα ακούω έχουν πολλά s6 edge plus....

για note 5 και s6 δεν ακούστηκε....

πάντως είναι απίστευτο ακόμα δεν έχω δει edge που να μην έχει αυτό το brightness bug.... κάτι παίζει σίγουρα. Πιθανός να παθαίνουν burn-in πιο εύκολα οι οθόνες edge, γιαυτό και το βάλανε

 

αυτη που ειχε απο τη μανα του, τωρα ποιας χωρας ειναι κτλ, πεςς μου τι να δω να το βρουμε, δεν εχω εμπειρια απο samsung και δεν ξερω τι κοιταμε. Τι θελουμε? εκδοση βασικου φασματο? εκδοση κερνελ΄? αριθμο συσκευης? Ρομ δεν εχω αλλαξει παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτη που ειχε απο τη μανα του, τωρα ποιας χωρας ειναι κτλ, πεςς μου τι να δω να το βρουμε, δεν εχω εμπειρια απο samsung και δεν ξερω τι κοιταμε. Τι θελουμε? εκδοση βασικου φασματο? εκδοση κερνελ΄? αριθμο συσκευης? Ρομ δεν εχω αλλαξει παντως.

Βάλε το phone info Samsung θα δεις εκεί την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το phone info Samsung θα δεις εκεί την εκδοση

 

Και τι απολα κοιταζω? αρκει το firmware? G925FXXU2COH2? CSC COUNTRY μου λεει SEGR/GR

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Csc original τι λέει? πάντως η ρομ ελληνική!

 

eur λεει αν εννοεις αυτο, γιατι εχει πολλα CSC αλλα το origanl λεει eur.

Ναι το ειδα οτι ειναι ελληνικη.. για μενα καντε αλλαγη οσοι εχετε θεμα. knox 0x0 εχω παντως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του Edge (5.1.1) το οποίο πήρα από το Public.Το κινητο ειναι υπέροχο, πολυ γρήγορο ανταποκρίνεται άμεσα σε ολα όσα χρησιμοποιώ Internet,Facebook,Viber κτλ. Το θέμα ειναι οτι ενώ μένω στο κέντρο της Αθήνας και μετά από δοκιμές σε Σύνταγμα Ομόνοια, Μοναστηράκι δεν εχω δει ποτέ 4G στο σήμα. Πάντα μέχρι H+. Ο πάροχος μου έιναι η WIND. Εχετε κάποα ιδέα σχετικά με το αν δεν έχω ενεργοποιήσει κατι σωστά.Στις ρυθμίσεις πάντως το έχω βάλλει σε 4G.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του Edge (5.1.1) το οποίο πήρα από το Public.Το κινητο ειναι υπέροχο, πολυ γρήγορο ανταποκρίνεται άμεσα σε ολα όσα χρησιμοποιώ Internet,Facebook,Viber κτλ. Το θέμα ειναι οτι ενώ μένω στο κέντρο της Αθήνας και μετά από δοκιμές σε Σύνταγμα Ομόνοια, Μοναστηράκι δεν εχω δει ποτέ 4G στο σήμα. Πάντα μέχρι H+. Ο πάροχος μου έιναι η WIND. Εχετε κάποα ιδέα σχετικά με το αν δεν έχω ενεργοποιήσει κατι σωστά.Στις ρυθμίσεις πάντως το έχω βάλλει σε 4G.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

εγω στο χωριο μου εχω..γιαυτο μια βασικη ερωτηση: ΣΙΜ εχεις καινουρια ή καμια παλια κομμενη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα Public Συντάγματος μου αλλαξαν (μου έδωσαν καινούρια) την καρτα απο κανονικη που ειχα σε nano-sim.Οποτε ειναι καινουρια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο καταστημα Public Συντάγματος μου αλλαξαν (μου έδωσαν καινούρια) την καρτα απο κανονικη που ειχα σε nano-sim.Οποτε ειναι καινουρια!

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα Public Συντάγματος μου αλλαξαν (μου έδωσαν καινούρια) την καρτα απο κανονικη που ειχα σε nano-sim.Οποτε ειναι καινουρια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο καταστημα Public Συντάγματος μου αλλαξαν (μου έδωσαν καινούρια) την καρτα απο κανονικη που ειχα σε nano-sim.Οποτε ειναι καινουρια!

 

περιεργο. Το εχεις ενεργο απο τα δικτυα? (4G/3G/2G)?

Απο εκει και περα, θα πρεπει να βγεις εξω σε ενα κεντρικο σημειο να μην κλεινεται απο κτιρια και να περιμενεις λιγο με ανοιχτη την οθονη χωρις να κανεις τιποτα.. Γιατι αν υπο τετοιες συνθηκες δε σου κανει μεταβαση τοτε κατι παιζει ειτε με wind ειτε με το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικο ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Τα εχω δοκιμάσει ολα όσα μου λες. Στα κεντρικά σημεία που αναφέρθηκα πριν εξω δοκίμασα αλλά ποτέ δεν είδα 4G Θα πάω να ρωτήσω και σε μια WIND τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικο ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Τα εχω δοκιμάσει ολα όσα μου λες. Στα κεντρικά σημεία που αναφέρθηκα πριν εξω δοκίμασα αλλά ποτέ δεν είδα 4G Θα πάω να ρωτήσω και σε μια WIND τι παίζει.

 

Κανε αυτο που γραφω στο post 622 και λογικα θα πιασει 4G

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6344884#post6344884

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικο ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Τα εχω δοκιμάσει ολα όσα μου λες. Στα κεντρικά σημεία που αναφέρθηκα πριν εξω δοκίμασα αλλά ποτέ δεν είδα 4G Θα πάω να ρωτήσω και σε μια WIND τι παίζει.

 

Κι ουτε προκειται να πιασεις 4G γιατι η wind δεν εχει 4G(ασε τι λεει). Δεν εχει τιποτα ουτε η ram σου ουτε software ουτε wardware προβλημα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...