Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόλαβε και ήρθε με 5??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόλαβε και ήρθε με 5??

Με την 5.0.2 ήρθε το κινητό(σε εμένα που το πήρα τέλη Αυγούστου) ισως σε άλλους σε 5.0.1.

Με kit Kat σε κανέναν.

Απο εκει και περα όπως το πάρεις αναβάθμιση στην τελευταία που σου βγάλει,ενα hard reset μετα και τέλος.

Δεν ασχολείσαι με φλασαρισματα,ουτε καν άλλης χώρας official και το δουλεύεις απλά.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Ρολάρει αψογα και υποδειγματικά το τελευταίο δίμηνο οπου βγήκαν του Αυγούστου-Σεπτεμβρίου τα τελευταία update οπου έστρωσε θεαματικά σε σχέση με το μαύρο χαλι του πρώτου τετραμήνου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.0.2 ήρθε το κινητό(σε εμένα που το πήρα τέλη Αυγούστου) ισως σε άλλους σε 5.0.1.

Με kit Kat σε κανέναν.

Απο εκει και περα όπως το πάρεις αναβάθμιση στην τελευταία που σου βγάλει,ενα hard reset μετα και τέλος.

Δεν ασχολείσαι με φλασαρισματα,ουτε καν άλλης χώρας official και το δουλεύεις απλά.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Ρολάρει αψογα και υποδειγματικά το τελευταίο δίμηνο οπου βγήκαν του Αυγούστου-Σεπτεμβρίου τα τελευταία update οπου έστρωσε θεαματικά σε σχέση με το μαύρο χαλι του πρώτου τετραμήνου.

 

κομπλε.. απλα ρωτησα γιατι δεν ειχα ασχοληθει καθολου με το τι παιζει! νομιζα πως θα ειχε και ΚΚ αφου οταν ηρθε ηταν οριακα και δεν ειχα παρακολουθησει αν προλαβε να παρει 5 ή το εστειλαν με 4.4.4.

Τελος παντων, θα το στησω ελπιζω αυριο και βλεπουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και επισημα ως χρηστης ενος edge 128GB saphire black.

Απο χθες το ψαχνω για να το στησω και εχω μερικες αποριες.

Καταρχην τα πληκτρα που αναβουν αριστερα και δεξια απο το home, δεν γινεται να ειναι μονιμα αναμενα? στο ταμπλετ μου μπορω να το επιλεξω και αν δεν εχω ενεργη την εξοικονομηση ειναι μονιμα ανοιχτα. Εδω δε βρισκω τη ρυθμιση..

Επισης η οθονη μου φαινεται οτι το λευκο της δεν ειναι τοσο ψυχρο λευκο, αλλα κιτρινιζει λιγο, ομως εχω πανω μεμβρανη, να φταιει αυτη? δεν το ειδα χωρις μεμβρανη.

Τελος, στα xperia εβγαζα οποια επαφη ηθελα στην αρχικη οθονη για να μην ψαχνω καταλογο..Αυτο γινεται εδω? θελω να βγαλω 3 επαφες στην αρχικη, υπαρχει τροπος?

Αυτα προς το παρον, θα επανελθω με περισσοτερες αποριες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και επισημα ως χρηστης ενος edge 128GB saphire black.

Απο χθες το ψαχνω για να το στησω και εχω μερικες αποριες.

Καταρχην τα πληκτρα που αναβουν αριστερα και δεξια απο το home, δεν γινεται να ειναι μονιμα αναμενα? στο ταμπλετ μου μπορω να το επιλεξω και αν δεν εχω ενεργη την εξοικονομηση ειναι μονιμα ανοιχτα. Εδω δε βρισκω τη ρυθμιση..

Επισης η οθονη μου φαινεται οτι το λευκο της δεν ειναι τοσο ψυχρο λευκο, αλλα κιτρινιζει λιγο, ομως εχω πανω μεμβρανη, να φταιει αυτη? δεν το ειδα χωρις μεμβρανη.

Τελος, στα xperia εβγαζα οποια επαφη ηθελα στην αρχικη οθονη για να μην ψαχνω καταλογο..Αυτο γινεται εδω? θελω να βγαλω 3 επαφες στην αρχικη, υπαρχει τροπος?

Αυτα προς το παρον, θα επανελθω με περισσοτερες αποριες..

 

Λοιπον boy, τα πληκτρα στα νεα galaxy δε ρυθμιζονται ως προς το ποσο ανοιχτα θα μενουν. Αν θες κατι τετοιο υπαρχει ενα app στο store που λεγεται galaxy lights ή καπως ετσι.

Η οθονη πλησιαζει τους 6500 (που ειναι και το σωστοτερο λευκο) και ειναι λιγο πιο κιτρινη σε σχεση με το ψυχρο λευκο των sony.

Αν προτιμας το ψυχρο λευκο τοτε δε θα σου αρεσει αυτη η οθονη.

Σχετικα με τις επαφες στην αρχικη οθονη νομιζω οτι εχει widget η samsung γι'αυτο το σκοπο!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και επισημα ως χρηστης ενος edge 128GB saphire black.

Απο χθες το ψαχνω για να το στησω και εχω μερικες αποριες.

Καταρχην τα πληκτρα που αναβουν αριστερα και δεξια απο το home, δεν γινεται να ειναι μονιμα αναμενα? στο ταμπλετ μου μπορω να το επιλεξω και αν δεν εχω ενεργη την εξοικονομηση ειναι μονιμα ανοιχτα. Εδω δε βρισκω τη ρυθμιση..

Επισης η οθονη μου φαινεται οτι το λευκο της δεν ειναι τοσο ψυχρο λευκο, αλλα κιτρινιζει λιγο, ομως εχω πανω μεμβρανη, να φταιει αυτη? δεν το ειδα χωρις μεμβρανη.

Τελος, στα xperia εβγαζα οποια επαφη ηθελα στην αρχικη οθονη για να μην ψαχνω καταλογο..Αυτο γινεται εδω? θελω να βγαλω 3 επαφες στην αρχικη, υπαρχει τροπος?

Αυτα προς το παρον, θα επανελθω με περισσοτερες αποριες..

Προσωπικά αν ήταν μόνιμα ανοιχτά θα το θεωρούσα μεγάλο μειονέκτημα και θα με ενοχλούσε αφάνταστα.

Ανοιχτά εχει νόημα μονο οταν τα πατάς που θεωρω το πιο φυσιολογικό.

Τωρα για την οθονη όντως το λευκο ειναι πιο θερμό σε αντιθεση με το ψυχρό του z3 αν και με το z5 έγινε ξανά προς το θερμό όπως ανέφερε ο Megatron.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για την οθονη όντως το λευκο ειναι πιο θερμό σε αντιθεση με το ψυχρό του z3 αν και με το z5 έγινε ξανά προς το θερμό όπως ανέφερε ο Megatron.

 

Alex, μη φανταστεις τρελες διαφορες στο λευκο μεταξυ Ζ3 και Ζ5. Παραμενει λιγο ψυχρο του Ζ5!

Εβγαλα το μαμα screen protector και τσεκαρα καλυτερα την οθονη.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Alex, μη φανταστεις τρελες διαφορες στο λευκο μεταξυ Ζ3 και Ζ5. Παραμενει λιγο ψυχρο του Ζ5!

Εβγαλα το μαμα screen protector και τσεκαρα καλυτερα την οθονη.

Προσωπικά προτιμώ το ψυχρό λευκο έναντι του θερμού,εστω στα σημεία και όχι τόσο ουσιαστικά που να αποτελεί deal breaker.

Αλίμονο!!:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον boy, τα πληκτρα στα νεα galaxy δε ρυθμιζονται ως προς το ποσο ανοιχτα θα μενουν. Αν θες κατι τετοιο υπαρχει ενα app στο store που λεγεται galaxy lights ή καπως ετσι.

Η οθονη πλησιαζει τους 6500 (που ειναι και το σωστοτερο λευκο) και ειναι λιγο πιο κιτρινη σε σχεση με το ψυχρο λευκο των sony.

Αν προτιμας το ψυχρο λευκο τοτε δε θα σου αρεσει αυτη η οθονη.

Σχετικα με τις επαφες στην αρχικη οθονη νομιζω οτι εχει widget η samsung γι'αυτο το σκοπο!

 

εισαι ωραιος, αμεσος και ακριβης!

Η οθονη γενικα μαρεσει αλλα επειδη μια ζωη τα σονυ ηταν κιτρινα, τωρα περιμενα να δω κανα cold λευκο και μου εκανε καπως αυτο το κιτρινωπο σε σχεση με το αλλο.. Πριν τα βαλω διπλα δεν το ειχα καταλαβει, αλλα μετα μου κακοφανηκε.

Οσο για τα κουμπια οκ, δε θα βαλω εφαρμογη αλλα ειναι χαζο να μην δινει επιλογη..

Τελος, το κινητο πεταει αλλα ρε παιδια, της σονυ το μενου ειναι πολυ πιο πρακτικο.. Το bloat ιδιο μου φαινεται

 

Προσωπικά αν ήταν μόνιμα ανοιχτά θα το θεωρούσα μεγάλο μειονέκτημα και θα με ενοχλούσε αφάνταστα.

Ανοιχτά εχει νόημα μονο οταν τα πατάς που θεωρω το πιο φυσιολογικό.

Τωρα για την οθονη όντως το λευκο ειναι πιο θερμό σε αντιθεση με το ψυχρό του z3 αν και με το z5 έγινε ξανά προς το θερμό όπως ανέφερε ο Megatron.

 

Φιλε αλεξ εγω τα θελω μονιμα ανοιχτα γιατι παταω 2-3 φορες μεχρι να πιασω στοχο.. :P

 

 

Alex, μη φανταστεις τρελες διαφορες στο λευκο μεταξυ Ζ3 και Ζ5. Παραμενει λιγο ψυχρο του Ζ5!

Εβγαλα το μαμα screen protector και τσεκαρα καλυτερα την οθονη.

 

γενικα τα χρωματα ειναι πιο ακριβη? πχ στις φωτο ειχε μια αποκλιση στο κοκκινο κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ένταξει το μενού συνηθίζεται,bloat θεωρω παραπάνω εχει η Sony αλλα το καλό οτι κάποιες εφαρμογες καταργούνται εύκολα πχ χάρτες,antivirus,Facebook,Twitter κ.α ενώ στα Samsung τίποτα δεν μπορείς να καταργήσεις,ουτε δικά της ουτε τρίτων πχ MS app.

Δεν συζητώ για το Google bloat που εκει οπουδήποτε στην μάπα το τρως.

 

Αλλα το θετικό οτι δεν επηρεάζουν αρνητικά την συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένταξει το μενού συνηθίζεται,bloat θεωρω παραπάνω εχει η Sony αλλα το καλό οτι κάποιες εφαρμογες καταργούνται εύκολα πχ χάρτες,antivirus,Facebook,Twitter κ.α ενώ στα Samsung τίποτα δεν μπορείς να καταργήσεις,ουτε δικά της ουτε τρίτων πχ MS app.

Δεν συζητώ για το Google bloat που εκει οπουδήποτε στην μάπα το τρως.

 

Αλλα το θετικό οτι δεν επηρεάζουν αρνητικά την συσκευή.

 

η σονυ εχει τα δικα της, η samsung ειχε office εφαρμογες, viber,whatsapp insta κτλ κτλ που δεν εχει σονυ..χοντρικα μια απο τα ιδια, αλλα το καλο ειναι οτι στη σονυ ολα απενεργοποιουνται ή διαγραφονται..

Στη samsung το ιδιο απλα ακομα δεν τα ξερω καλα και αφησε πολλα μεσα να δω τι θα χρειαστω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

η σονυ εχει τα δικα της, η samsung ειχε office εφαρμογες, viber,whatsapp insta κτλ κτλ που δεν εχει σονυ..χοντρικα μια απο τα ιδια, αλλα το καλο ειναι οτι στη σονυ ολα απενεργοποιουνται ή διαγραφονται..

Στη samsung το ιδιο απλα ακομα δεν τα ξερω καλα και αφησε πολλα μεσα να δω τι θα χρειαστω.

 

Προσωπικά καμία εφαρμογή δεν εχω απενεργοποιήσει εστω που δεν την χρησιμοποιώ.

Αν μου έδινε την δυνατότητα κατάργησης τότε θα τα αφαιρούσα κανονικα.

 

Δεν θεωρω οτι η απενεργοποίηση βοηθάει οπουδήποτε και σαφώς η κατάργηση ειναι το πιο αποτελεσμστικο και δραστικό σαν ενέργεια.

 

Προσωπικά το εχω αφήσει μαμά αλλα κάποια στιγμή θα βάλω Nova αμα αρχίσω να το βαριέμαι.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

η σονυ εχει τα δικα της, η samsung ειχε office εφαρμογες, viber,whatsapp insta κτλ κτλ που δεν εχει σονυ..χοντρικα μια απο τα ιδια, αλλα το καλο ειναι οτι στη σονυ ολα απενεργοποιουνται ή διαγραφονται..

Στη samsung το ιδιο απλα ακομα δεν τα ξερω καλα και αφησε πολλα μεσα να δω τι θα χρειαστω.

 

Mην το λες! Οι εφαρμογες office της microsoft και σχεδον ολα τα google apps απενεργοποιουνται στα galaxy, ενω σε G4,Z5 οχι (τα google apps).

Επισης κατι αλλα χαζα της sony (what's new, movie creator, ar effect, xperia lounge, live screen streaming κ.α.) δεν απενεργοπουνται καν.

Θεωρω οτι η sammy εχει το λιγοτερο bloatware γιατι μπορεις να απενεργοποιησεις σχεδον τα παντα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά καμία εφαρμογή δεν εχω απενεργοποιήσει εστω που δεν την χρησιμοποιώ.

Αν μου έδινε την δυνατότητα κατάργησης τότε θα τα αφαιρούσα κανονικα.

 

Δεν θεωρω οτι η απενεργοποίηση βοηθάει οπουδήποτε και σαφώς η κατάργηση ειναι το πιο αποτελεσμστικο και δραστικό σαν ενέργεια.

 

Προσωπικά το εχω αφήσει μαμά αλλα κάποια στιγμή θα βάλω Nova αμα αρχίσω να το βαριέμαι.:p

 

Λάθος με την απενεργοποιηση μπορεί να μην γλιτώνεις χώρο αλλά γλιτώνεις ram! Αν μπεις στην εφαρμογή που έχει το κινητό για την ram, θα δεις κάμποσες εφαρμογές που δεν έχεις καν ανοιχτές!

Link to comment
Share on other sites

Mην το λες! Οι εφαρμογες office της microsoft και σχεδον ολα τα google apps απενεργοποιουνται στα galaxy, ενω σε G4,Z5 οχι (τα google apps).

Επισης κατι αλλα χαζα της sony (what's new, movie creator, ar effect, xperia lounge, live screen streaming κ.α.) δεν απενεργοπουνται καν.

Θεωρω οτι η sammy εχει το λιγοτερο bloatware γιατι μπορεις να απενεργοποιησεις σχεδον τα παντα.

 

Οντως εχει βελτιωθει πολυ η samsung.. Απο σονυ μονο μια εφαρμογη δε μπορουσα να απενεργοποιησω..ολα τα αλλα που λες τα χρησιμοποιουσα και ειναι πολυ ωραια.. Γενικα παιδες, γιαυτο πληρωνουμε τα κινητα, οκ θα μου πεις γιατι να μην το επιλεξεις να το βαλεις..Αν ομως δε στο ειχε παιζει να μην το μαθαινες ποτε..ΠΧ τα AR κτλ ειναι πολυ ωραια, οπως και το movie creator. Το whats new και αλλο ενα δε μπορουσα να απενεργοποιησω οντως.

 

Λάθος με την απενεργοποιηση μπορεί να μην γλιτώνεις χώρο αλλά γλιτώνεις ram! Αν μπεις στην εφαρμογή που έχει το κινητό για την ram, θα δεις κάμποσες εφαρμογές που δεν έχεις καν ανοιχτές!

 

Ακριβως αυτο, ραμ και πορους συνεχεια απο το playstore Και τις αναβαθμισεις, οπως μπαταρια..

 

Επισης οντως εχει widget τις επαφες και χαιρομαι παρα πολυ για αυτο..

Γενικα αρχιζει και μαρεσει πολυ το κινητο..Σε καμια περιπτωση η μπαταρια του δε φτανει το Z3c αλλα δεν πεφτε τρομερα πολυ οποτε ειμαι οκ!

 

EDIT:

Αξιζει να βαλουμε tempered ρε παιδια? μπαινει? και αν ναι, φαινεται ασχημα? εχω μια μεμβρανη αλλα χαλαει ολη την ποιοτητα της οθονης..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν αξίζει,βασικά δεν έβαζε σε κανένα ποσο μάλλον σε αυτο με τις καμπύλες δεξιά-αριστερά.

Πίσω αμα βρεις πιστεύω αξίζει εφόσον σκοπεύεις γυμνό να το εχεις.

Πέφτει και άσχημο η κολλημένη ετικέτα πίσω και κινδυνεύει με το καιρό να ξεφτυσουν τα χρωματα και τα γράμματα.

Τουλάχιστον με το glass θα προστατεύεις και αυτο τον παράγοντα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν αξίζει,βασικά δεν έβαζε σε κανένα ποσο μάλλον σε αυτο με τις καμπύλες δεξιά-αριστερά.

Πίσω αμα βρεις πιστεύω αξίζει εφόσον σκοπεύεις γυμνό να το εχεις.

Πέφτει και άσχημο η κολλημένη ετικέτα πίσω και κινδυνεύει με το καιρό να ξεφτυσουν τα χρωματα και τα γράμματα.

Τουλάχιστον με το glass θα προστατεύεις και αυτο τον παράγοντα.

 

λες δε θα χαραξει η οθονη?

για πισω το εχω σε θηκη σιλικονης και θα παρω μια να το προστατευει απολυτα γιατι δε θελω να ρισκαρω, ειναι και πανακριβο, αλλα κυριως δε με ψηνει να παθει κατι και να δυσκολευτω να το πουλησω μελλοντικα.. :p:p :lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λες δε θα χαραξει η οθονη?

για πισω το εχω σε θηκη σιλικονης και θα παρω μια να το προστατευει απολυτα γιατι δε θελω να ρισκαρω, ειναι και πανακριβο, αλλα κυριως δε με ψηνει να παθει κατι και να δυσκολευτω να το πουλησω μελλοντικα.. :p:p :lol:

 

Την τελευταία 3ετια με καμία 10αρι τηλέφωνα μονο ενα κατάφερα να του κάνω αμυχές στην οθονη.

Σε όλα τα υπόλοιπα σαν out of the box κατάσταση όσο τα είχα.

 

Θήκη πήρα και εγω μια σιλικόνη διαφανής υπέρλεπτη Spiegen αλλα ουδέποτε ουτε για δοκιμή την φόρεσα :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία 3ετια με καμία 10αρι τηλέφωνα μονο ενα κατάφερα να του κάνω αμυχές στην οθονη.

Σε όλα τα υπόλοιπα σαν out of the box κατάσταση όσο τα είχα.

 

Θήκη πήρα και εγω μια σιλικόνη διαφανής υπέρλεπτη Spiegen αλλα ουδέποτε ουτε για δοκιμή την φόρεσα :lol:

 

πεταξα τη μεμβρανη και τωρα το ευχαριστιεμαι! αλλο τηλεφωνο!! Οκ, ισως βαλω κανα tempered, θηκη εννοειται πως θα εχω. ΠΑντως ειναι πανεμορφο το ατιμο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο και να το χαρείς όσο μπορείς περισσότερο, το έχω 2 μήνες περίπου και κάθε φορά που το κοιτάω και πιο όμορφο.
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο και να το χαρείς όσο μπορείς περισσότερο, το έχω 2 μήνες περίπου και κάθε φορά που το κοιτάω και πιο όμορφο.

 

Ισχυει, ελπιζω να αρχισω να το χαιρομαι γιατι ακομα παιδευομαι..τωρα προσεξα οτι θελει αλλο προγραμμα για αναβαθμιση λογισμικου, ειχα το kies, το kies 3, αλλα δε μας κανουν, θελει smart switch, και φυσικα υπηρχε αναβαθμιση 1,5GB που δεν ειχε γινει, την εκανα απο πανω και ο,τι βγει..

Ελπιζω να βελτιωνει λιγο μπαταρια γιατι πραγματικα το να το εχεις με εξοικονομηση ολη μερα και κατω την φωτεινοτητα, για να φτασεις ως το βραδυ, δεν ειναι ευχαριστηση.

Απο εμφανιση τα σπαει το κινητο, δεν το συζηταμε, και απο καμερα απο το λιγο που επαιξα, συν οτι το interface του μου αρεσει σε σχεση με παλια, οποτε μαλλον θα το κρατησω..αρκει να μου βγαζει τη μερα στη χρηση που θελω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.μια ερώτηση παρακαλώ.θελω να ξαναγυρίσω στο αντροιντ και ειμαι ανάμεσα στο s6 edge και στο huawei nexus που θα έρθει.μιας και δεν είχα ποτέ Samsung ,πόσο καιρό υποστηρίζει με αναβαθμίσεις η εταιρεία το τηλέφωνο;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για 2 χρόνια αλλά με ρυθμούς Samsung.

Εάν πας για το νέο Nexus θα λαμβάνεις τις νέες εκδόσεις αμέσως για τουλάχιστον 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για 2 χρόνια αλλά με ρυθμούς Samsung.

Εάν πας για το νέο Nexus θα λαμβάνεις τις νέες εκδόσεις αμέσως για τουλάχιστον 2 χρόνια.

Ευχαριστώ πολύ!για το nexus το ήξερα αλλά για το s6 δεν ήξερα.απλά το γλυκοκοιτάζω το s6 μιας και θεωρώ πως είναι το πιο όμορφο κινητό στην αγορά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!για το nexus το ήξερα αλλά για το s6 δεν ήξερα.απλά το γλυκοκοιτάζω το s6 μιας και θεωρώ πως είναι το πιο όμορφο κινητό στην αγορά τώρα.

 

οντως το edge για μενα ειναι απο τα πιο ωραια κινητα αυτη τη στιγμη.. ΜΕ την τελευταια αναβαθμιση την παλευει και η μπαταρια, αν και εγω που ειχα καλομαθει σε σονυ τωρα κανω πολλη οικονομια για να βγαλει τη μερα και δεν το χαιρομαι..Σου δινουν ενα καρο δυνατοτητες αλλα με τη μπαταρια που εχουν αν δεν βγαζεις μερα τι να το κανεις.

Κατα τα αλλα το κινητο αυτο θεωρω οτι εχει το πιο ομορφο σχεδιο, ειναι γρηγορο και κορυφαια καμερα. Τωρα με το G4 δεν το εχωσυγκρινει αλλα τα LG δε μαρεσουν, τοσο το μενου τους που ειναι τραγικο οσο το δουλεψα (προσωπικη αποψη) οσο και σε μεγεθος που δεν μπορω τοσες ιντσες (ασχετως μπεζελ).

Το Nexus δεν εχει δωσει δειγματα ακομα..αλλα ειναι ομορφο. Η samsung δεν τα παει καλα με αναβαθμισεις, θεωρω οτι θα το υποστηριξει απλα αργει. Απο την αλλη εγω προσωπικα θελω να δουλευει σωστα και δε με ενδιαφερει αν θα παρει και android 6.

 

Τελος, αυτο που δε μαρεσει στο edge ειναι οτι στην εξοικονομηση ενεργειας δεν εχεις επιλογες για το cpu Κτλ οπως στα παλιοτερα galaxy οπου αν θες το βαζεις να κοβει επιδοσεις αν δε θες οχι, εδω η εξοικονομηση υποχρεωτικα σου κοβει ενα συνολο πραγματων.

Με ενοχλει επισης ο τροπος που ρυθμιζει τη φωτεινοτητα. Με το σονυ ειχα σταθερο φωτεισμο στην οθονη στο αυτοματο μερα-νυχτα. Εδω μια ειναι σκοτεινο πολυ, μια πολυ φωτεινο, γενικα δεν εχει ομαλη λειτουργια το αυτοματο και ειναι ολα τα samsung ετσι. Αποτελεμα αυτου ειναι να την πειραζω συνεχεια απο τη μπαρα πανω για να κανω οικονομια αλλιως αν ειχα δυνατη μπαταρια θα το αφηνα ψηλα και δε θα με ενοιαζε.

Τελος η ελλειψη SD με ενοχλει αν και πηρα 128gb καθως οταν κανεις μια καθαρη εγκατασταση μια στο τοσο (τωρα ειχαμε καμποσες αναβαθμισεις και παντα κανω καθαρη), πρεπει να ξανα περνας αρχεια, οταν με την SD απλα την βγαζεις και την βαζεις. Εδω ο εσωτερικος χωρος καθαριζει και ετσι πρεπει να γινει.

Τελος παντων, δεν ειναι σοβαρα προβληματα αυτα, απλα με χαλανε επειδη δεν τα ειχα και ηρθα σε ενα κορυφαιο κινητο οπου εχει χαζα προβληματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...