Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για καλύτερη απόδοση μπαταρίας μην χρησιμοποιείς το fast charge αλλα μόνο wireless charging η τρίτο φορτιστή απο άλλη συσκευή με εξοδο 1.5Α η 1.8Α.

Επίσης πλήρους κύκλους φόρτισης να κανεις μεγιστοποιείται ετσι η απόδοση σε μακροχρόνια χρήση.

 

Πλήρης κύκλους εννοείς από 15% - 100% έτσι? Μου προτείνετε την 2η φόρτιση να την κάνω με τον fast charge ή με τον wireless? Επειδή ακόμα στη βδομάδα του DOA μήπως θ ήταν καλύτερα να το κάνω με fast charge ν δω αν μου βγάλει κ το πρόβλημα με το accelerometer? Ευχαριστώ

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβως αυτη αν την περασεις θα σπυ ερθει οτα αφου κανεις μια επαναφορα κ ενα clear cashe να αλλαξει το csc

 

Κανω παντα επαναφορα πριν και παντα μετα!

Το clear cache πώς γινεται; Απο recovery;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση με τον Fast charger από 15 σε 100 αυτή τη φορά το άφησα ένα τέταρτο παραπάνω μετά την πλήρη φόρτιση και όλα οκ με το accelerometer. Δόξα το θεό. Από δω κ πέρα θα το φορτίζω με τον Wireless.

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την αγγλικη (ΧΕU) και αμεσως μου ηρθε το update (ΟΗ2) με τα νεα εικονιδια και τα edge apps απο το S6 edge plus.

Aυτο που εχω να πω ειναι ενα μπραβο στη Σαμμυ γιατι πλεον δεν υπαρχει δικο της bloatware, ενω τα apps της MS που βρισκονται μεσα μπορουν να γινουν ολα Uninstall. Αυτο που μενει ειναι να περιορισει και η google το δικο της bloatware (hangouts κτλ).

Περισσοτερα εν καιρω..

 

ΥΓ. θελω να ευχαριστησω και τα παιδια εδω που μου ειπαν ποιo firmware παιρνει γρηγοροτερα τα updates.

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση με τον Fast charger από 15 σε 100 αυτή τη φορά το άφησα ένα τέταρτο παραπάνω μετά την πλήρη φόρτιση και όλα οκ με το accelerometer. Δόξα το θεό. Από δω κ πέρα θα το φορτίζω με τον Wireless.

 

γιατί βρε φοβάσαι μη χαλάσει απο το fast charge? ελάχιστα καιγοντε απο τον φορτιστή. και καλύτερα να το φορτιζεις στην αρχη με τον fast charge, έτσι ώστε αν παθει κάτι να το πας κατευθείαν πίσω.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Οταν το πήρα ήταν με bloat Voda και φλαςαρα την unbranded GR ,να την κρατήσω η να πάω στην UK?

Για να την αλλάξω χρειάζεται hard reset πριν;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το 4g η γενικά το σήμα του τηλεφώνου?

Έχω ένα μαύρο s6 edge τώρα το οποίο έχει σήμα καμπάνα. Πιάνω 4g και μέσα στο σπίτι.

Με το προηγούμενο χρυσό s6 edge που είχα δεν έπιανα 4g πουθενά. ... και όταν έπιανα μόνο σε κεντρικά σημεία. ...

Δεν θα καταλάβαινα τη διαφορά αν δεν είμουν ήδη κάτοχος της ίδιας συσκευής. ...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μέσω odin την XEU ενώ είχα την GREECE EUR...έκανα clear cashe & wipe data...και πήρα το update αμέσως. ...Η εντυπώσεις μου πολύ καλές. ..βελτιωμένω σε όλα,και στην διαχείριση τις μνήμης...και στην μπαταρία αλλά και στο σήμα. ..το edge apps μενού είναι πολύ βολικό και πιστεύω θα μας γίνει συνήθεια. .

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το 4g η γενικά το σήμα του τηλεφώνου?

Έχω ένα μαύρο s6 edge τώρα το οποίο έχει σήμα καμπάνα. Πιάνω 4g και μέσα στο σπίτι.

Με το προηγούμενο χρυσό s6 edge που είχα δεν έπιανα 4g πουθενά. ... και όταν έπιανα μόνο σε κεντρικά σημεία. ...

Δεν θα καταλάβαινα τη διαφορά αν δεν είμουν ήδη κάτοχος της ίδιας συσκευής. ...

Κοίτα εμένα στην αρχή δεν έπιανε με τίποτα. Κάποια στιγμή και μετά είχε συνέχεια 4G. Τώρα έχω εδώ και 4 μέρες που δεν το έχω δει ξανά να πιάνει 4g. Βέβαια είμαι Βόλο που δεν υπάρχει επίσημα κεραία από cosmote. Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μας παιδιά όσοι έχετε XEU. Καλή η ενημέρωση? Βελτιώθηκε η συσκευή όσον αφορά τη μπαταρία, ταχύτητα κλπ? Ποια είναι τα νέα features που δώθηκαν σε εμάς τλκ?

 

Αυτή εδώ είναι: http://www.sammobile.com/firmwares/download/53859/G925FXXU2COH2_G925FOXA2COH2_XEU/

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση 20MB περίπου για την Edge Screen. (v15.0.91)

 

Ενημέρωση στην νέα ενημέρωση? Έχεις το XEU FIRMWARE?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση στην νέα ενημέρωση? Έχεις το XEU FIRMWARE?

 

XEU έχω ναι, αλλά η αναβάθμιση ήρθε από τo Galaxy Apps Application.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να καταλάβω αν είναι ελληνική η rom μου;;

Κατέβασε το phone info από το store και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Γύρω από την οθόνη σε Black sapphire edge ακριβός στο περίγραμμα της οθόνης υπάρχει μια γραμμή με λίγο πιο ανοιχτό χρώμα; Έτσι είναι το design; Γιατί είμαι στο τσακ να πάω στο service μη με κοροϊδεύουν όμως :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Γύρω από την οθόνη σε Black sapphire edge ακριβός στο περίγραμμα της οθόνης υπάρχει μια γραμμή με λίγο πιο ανοιχτό χρώμα; Έτσι είναι το design; Γιατί είμαι στο τσακ να πάω στο service μη με κοροϊδεύουν όμως :wacko: :wacko:

 

Φυσιολογικο ειναι.

 

Όταν αλλάζουμε το firmware σε αγγλικό χάνουμε την εγγύηση ;

 

Εξαρταται απο τον αν θα γραψει ο ΚΝΟΧ.

99,9% οταν φλασαρεις επισημο firmware, ακομα και αν ειναι απο αλλη ευρωπαϊκη χωρα, δε γραφει ο ΚΝΟΧ οπότε δε χανεις και εγγυηση.

Εγω φαντασου απο την ελληνικη που ειχε το κινητo, εβαλα ολλανδικη, γαλλικη και τωρα αγγλικη χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας πιο γρηγορος τροπος να κατεβει το βρετανικο firmware? γιατι απο το sammobile θα νυχτωσουμε? (μεσω pm)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν χρειαστεί Service, η συσκευή πρέπει να πάει με το firm της χώρας για την οποία προορίζεται.

Φυσικά και είναι τυπικό, μιας και μπορεί να ξαναπεραστει εύκολα με το odin.

Ολη η ουσία είναι στο knox 0x0

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας πιο γρηγορος τροπος να κατεβει το βρετανικο firmware? γιατι απο το sammobile θα νυχτωσουμε? (μεσω pm)

 

Για δοκίμασε

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν καταφερα να βγαλω ακρη και συνεχεια μου βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...