Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Στα lg μπορούσα να δω το περιεχόμενο του κινητού ασύρματα στην τηλεόραση σαν dlna ας πούμε.

Εδώ δεν έχω βρει κάτι.

Υπάρχει τρόπος η όχι?

 

Εννοείται! Χρησιμοποιείς την λειτουργία Screen Mirroring....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται! Χρησιμοποιείς την λειτουργία Screen Mirroring....

 

Ευχαριστω. Εγω εψαχνα στις ρυθμισεις.

Εμενα παντως μονο με την γρηγορη συνδεση την βλεπει την TV.

Με το Screen mirroring ενω το παταω και ξεκιναει να ψαχνει δεν βρισκει τιποτα.

Γιατι ομως?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Που βρισκεται ρε συ αγορινα αυτο?

Δεν το βρισκω

Το μονο που βρισκω ειναι το mirror link

 

Μέσα στα menu δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα υπάρχει στο Notification Panel γιατί το χρησιμοποιώ συχνά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Εγω εψαχνα στις ρυθμισεις.

Εμενα παντως μονο με την γρηγορη συνδεση την βλεπει την TV.

Με το Screen mirroring ενω το παταω και ξεκιναει να ψαχνει δεν βρισκει τιποτα.

Γιατι ομως?

Και εμένα ακριβώς έτσι.. Δεν γίνεται αλλιώς;;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς έτσι.. Δεν γίνεται αλλιώς;;

 

Στα lg τα εσπαγε.

Διαβαζε η tv το κινητο σαν σκληρο δισκο ενω εδω και καλα διαλεγεις τι να δειξει απο το κινητο στην τηλεοραση.

Αχ ρε LG ποσο μπροστα εισαι σε software?

Λιγο πιο πολυ να προσεχες τις συσκευες σε προβληματα hardware ειδικα στην οθονη και ουτε που θα εδινα σημασια στην sammy.

Αυτα εκανε και με εδιωξε απο fan που ημουν καποτε αλλα δυστυχως ο λυκος αλλαζει μονο γουνα και το χουι μενει το ιδιο.

Ειδικα που σε καθε update φτιαχνει αλλα και χαλαει αλλα.

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε LG ποσο μπροστα εισαι σε software?

Λιγο πιο πολυ να προσεχες τις συσκευες σε προβληματα hardware ειδικα στην οθονη και ουτε που θα εδινα σημασια στην sammy.

Αυτα εκανε και με εδιωξε απο fan που ημουν καποτε αλλα δυστυχως ο λυκος αλλαζει μονο γουνα και το χουι μενει το ιδιο..

 

Έτσι ακριβώς. Στο μυαλό μου είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Μία υπενθύμιση.με το phone info βλέπω για ποια χώρα προοριζόταν το τηλέφωνο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία υπενθύμιση.με το phone info βλέπω για ποια χώρα προοριζόταν το τηλέφωνο?

Μόνο αν δεν έχει αλλαχτεί η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο αυτα εδω (αντιχαρακτικο γυαλι οθονης) https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=samsung+galaxy+s6+edge+tempered+glass ποιο μου προτεινεται;Εννοειται να πιανει και την edge οθονη για την εχω πατησει ειδη μια φορα δεν εφαρμοζε σε ολη την οθονη μονο στο κεντρο.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι μετά το update της 5.1.1 το κινητό άλλαξε σαφώς προς το καλύτερο..

 

Βελτιώθηκε επιτέλους η μπαταρία, καλύτερη διαχείριση της RAM, καλύτερο multitasking και εξαφανίστηκε κάθε ίχνος lag...

 

Ήμουν στο παρά πέντε να το δώσω και να πάρω το blackberry Passport αλλά τελικά θα το κρατησω.. :)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι μετά το update της 5.1.1 το κινητό άλλαξε σαφώς προς το καλύτερο..

 

Βελτιώθηκε επιτέλους η μπαταρία, καλύτερη διαχείριση της RAM, καλύτερο multitasking και εξαφανίστηκε κάθε ίχνος lag...

 

Ήμουν στο παρά πέντε να το δώσω και να πάρω το blackberry Passport αλλά τελικά θα το κρατησω.. :)

Εφόσον έστρωσε μετά από 3.5 μήνες καθίστε στα αυγά σας και μην δοκιμάσετε να αναβαθμίσετε σε επόμενη έκδοση εφόσον 100% δεν είστε σίγουροι αν θα είναι το ίδιο καλή.

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει εκτός αν σας αρέσει το ρίσκο με τις οποίες πιθανότητες να σας κάτσει αρνητικό και δυσάρεστο αποτέλεσμα.

 

Όπως βλέπεις στατιστικά 1 στις 5 αναβαθμίσεις πετυχαίνουν να είναι σχεδόν άριστες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει εκτός αν σας αρέσει το ρίσκο με τις οποίες πιθανότητες να σας κάτσει αρνητικό και δυσάρεστο αποτέλεσμα.

 

Όπως βλέπεις στατιστικά 1 στις 5 αναβαθμίσεις πετυχαίνουν να είναι σχεδόν άριστες.

 

+1000 Ακριβώς έτσι. Το τηλέφωνο πλέον είναι άριστο...

Link to comment
Share on other sites

+1000 Ακριβώς έτσι. Το τηλέφωνο πλέον είναι άριστο...

Το έχω στην άκρη του μυαλού μου ίσως να το τιμήσω κάποια στιγμή,εφόσον πέσει αρκετά η τιμή του και να αρθουν τα capital control διότι μόνο κανα Amazon αυστηρά θα το αγόραζα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο στα πάντα και διοτι unbranded θέλω μόνο και να ελπίζω η έκδοση λειτουργικού που θα φοράει να είναι η πλέον σταθερή και ομαλή και δεν έχω πρόβλημα να κάτσω με αυτήν όλο το διάστημα που το έχω.

 

Εως σήμερα μόνο αυτή η συσκευή μου κάνει κλικ κυρίως εμφανισιακά,άμα δεν ρίξει τιμή η Samsung όμως δεν υπάρχει περίπτωση να την τιμήσω διότι πιο πολύ για αλλαγή παράστασης θα το αγόραζα όχι διότι δεν είμαι ικανοποιημένος με τις παρόν συσκευες μου.

 

Αλλα 600-700 δεν δίνω με την καμία,μόνο αν έκανε παπάδες και είχε καμία 3000-3200 μπαταρία τότε ναι για μια και βασική συσκευή μου θα τα έδινα αυτά τα λεφτά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

+1000 Ακριβώς έτσι. Το τηλέφωνο πλέον είναι άριστο...

Συμφωνώ ότι πλέον δουλεύει πολύ καλά αλλά άριστο δεν είναι ειδικά όταν έχεις bug που βγάζει ματιά όπως το κινούμενο wallpaper άσχετα αν χρησιμοποιείται ή όχι.

Επίσης ακόμα στο multitasking θέλει δουλειά. Όμως είναι σε καλό δρόμο.

Αλλά το κακό με την Samsung είναι ότι όταν θα φτιάξει αυτά θα χαλάσει αλλά.

Μαθημένα τα βουνά στα χιόνια δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μου επεσε το κινητο και εκανε ενα μικρο ραγισμα στην οθονη.Το touch δουλευει τελεια και πανω απο το σημειο που εγινε το ραγισμα,αρα θελω να αλλαξω μονο το τζαμι.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ? Στο service της samsung μου ειπανε 250 ευρω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην άκρη του μυαλού μου ίσως να το τιμήσω κάποια στιγμή,εφόσον πέσει αρκετά η τιμή του και να αρθουν τα capital control διότι μόνο κανα Amazon αυστηρά θα το αγόραζα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο στα πάντα και διοτι unbranded θέλω μόνο και να ελπίζω η έκδοση λειτουργικού που θα φοράει να είναι η πλέον σταθερή και ομαλή και δεν έχω πρόβλημα να κάτσω με αυτήν όλο το διάστημα που το έχω.

 

Εως σήμερα μόνο αυτή η συσκευή μου κάνει κλικ κυρίως εμφανισιακά,άμα δεν ρίξει τιμή η Samsung όμως δεν υπάρχει περίπτωση να την τιμήσω διότι πιο πολύ για αλλαγή παράστασης θα το αγόραζα.

 

Alex θα ξενερωσεις με την αυτονομια ερχομενος απο Ζ3!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Alex θα ξενερωσεις με την αυτονομια ερχομενος απο Ζ3!

Τρελά όμως...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μου επεσε το κινητο και εκανε ενα μικρο ραγισμα στην οθονη.Το touch δουλευει τελεια και πανω απο το σημειο που εγινε το ραγισμα,αρα θελω να αλλαξω μονο το τζαμι.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ? Στο service της samsung μου ειπανε 250 ευρω!!!!!!!!

Δυστυχώς από την εποχή του S2 στη Samsung όπως και στις περισσότερες συσκευές η αλλαγή digitizer (εξωτερικό τζάμι) πηγαίνει μαζί με την οθόνη, έτσι είναι το ανταλλακτικό. Γι'αυτό και η εξωφρενική τιμή.

Εν ολίγοις ακόμα κι αν βρεις κάποιον να σου αλλάξει μόνο το digitizer δύσκολα να βρεις ανταλλακτικό της προκοπής.

 

Ρώτησε καλού κακού σε όλα τα αναγνωρισμένα service αλλά κάτω π.χ. απο 180-200€ μην περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Από lg g2 αξίζει να πάει κάποιος σε s6 edge;

 

Aν εξαιρεσεις την κατα πολυ χειροτερη αυτονομια, φυσικα και αξιζει.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Alex θα ξενερωσεις με την αυτονομια ερχομενος απο Ζ3!

 

Τρελά όμως...

Το ξέρω,αλλα μιλάμε μόνο εφόσον πέσει αρκετά η τιμή διότι έχω θέσει ένα ανώτατο όριο χρημάτων που διαθέτω που δεν παρεκκλίνω εκτός άμα κάνει παπάδες.

Όταν στα 500 ευρώ βρίσκεις το G4 ειναι εντελώς αδικαιολόγητα τα 700 του edge.

 

Η αυτονομία θα μπορέσω να ζήσω,δεύτερη μέρα αδύνατο να μου βγάλει αλλα την ημέρα άνετα πιστεύω και θα μπορέσω να ζήσω,αλίμονο :p

 

Ετσι κι αλλιώς αυτονομίες τύπου g2/z3 δεν θα ξαναδούμε από εδω και περα όπως βλέπω αφού συναγωνίζονται σε αναλύσεις οθόνης και ποιος την έχει πιο λεπτή.

 

Δεν θα κάτσω μια ζωή με το z3(ήδη χρόνο κλείνω,άντε ένα εξάμηνο ακόμα να κάτσω,παραπάνω δύσκολα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω ότι έχεις γενικά μεγάλη εμπειρία ποιο προτείνεις htc m9 ή S6 EDGE, η κάμερα δεν είναι στις πρώτες προτεραιότητές μου, αλλά η ταχύτητα εκτέλεσης εφαρμογών , οθόνη ,μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aν εξαιρεσεις την κατα πολυ χειροτερη αυτονομια, φυσικα και αξιζει.

 

επειδή βλέπω ότι έχεις γενικά μεγάλη εμπειρία ποιο προτείνεις htc m9 ή S6 EDGE, η κάμερα δεν είναι στις πρώτες προτεραιότητές μου, αλλά η ταχύτητα εκτέλεσης εφαρμογών , οθόνη ,μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω ότι έχεις γενικά μεγάλη εμπειρία ποιο προτείνεις htc m9 ή S6 EDGE, η κάμερα δεν είναι στις πρώτες προτεραιότητές μου, αλλά η ταχύτητα εκτέλεσης εφαρμογών , οθόνη ,μπαταρία

 

Χμμμ.... Νομιζω οτι η χρυση τομη ειναι το LG G4. Tελεια καμερα, αψογη οθονη, ταχυτατο στο ανοιγμα εφαρμογων και με το καλυτερο multitasking. Στον τομεα της μπαταριας το S6 edge και το G4 ερχονται ισοπαλα. Το M9 ειχα ακουσει οτι εχει χειροτερη μπαταρια αλλα δεν ξερω τι γινεται τωρα τελευταια με το update που πηρε. Ασε που δεν εχει την οθοναρα των G4 και S6 edge.

Με λιγα λογια αν μπορεις να ξεπερασεις την ασχημια του G4, παρ'το, αλλιως πηγαινει στο S6 edge που ειναι εργο τεχνης εμφανισιακα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!::!:

Το συγκεκριμένο θέμα δεν αφορά την επιλογή ή την σύγκριση συσκευών ,υπάρχουν οι αντίστοιχες ενότητες όπου μπορείτε να απευθυνθείτε .

Από εδω και πέρα τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται χωρις προειδοποίηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...