Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20150417_124752

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να ζητήσεις από αυτό το καταπληκτικό κινητό παιδιά. Η κάμερα είναι αλλού.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να δω πολύ ενα συγκριτικό βίντεο με τις κάμερες του note 4 και του s6 (είτε του απλού είτε του edge) σε συνθήκες μέρας και χαμηλού φωτισμού με ταυτόχρονη λήψη του ίδιου θέματος.... Ούτε στο youtube δεν βρηκα μια που να με ικανοποιεί.

 

Προς το παρών δουλεύω ένα note 4 οκταπύρηνο και ειμαι ευχαριστημένος... Είχα και το τετραπυρηνο κάποτε

 

Νομίζω προς το παρόν είναι λίγο άκυρο να δώσει κάποιος το note 4 για να πάρει το s6 (το λέω καθαρά από οικονομική άποψη είναι πολύ ακριβό για τη διαφορά που εχει).. .. .με 520-550 παίρνεις καινούργιο noteli γιατι να δώσει κάποιος Αλλα 300+? Νομίζω αξίζει να περιμένει κάποιος.... (εκτός αν είναι ο λάτσης)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω πολύ ενα συγκριτικό βίντεο με τις κάμερες του note 4 και του s6 (είτε του απλού είτε του edge) σε συνθήκες μέρας και χαμηλού φωτισμού με ταυτόχρονη λήψη του ίδιου θέματος.... Ούτε στο youtube δεν βρηκα μια που να με ικανοποιεί.

 

Προς το παρών δουλεύω ένα note 4 οκταπύρηνο και ειμαι ευχαριστημένος... Είχα και το τετραπυρηνο κάποτε

 

Νομίζω προς το παρόν είναι λίγο άκυρο να δώσει κάποιος το note 4 για να πάρει το s6 (το λέω καθαρά από οικονομική άποψη είναι πολύ ακριβό για τη διαφορά που εχει).. .. .με 520-550 παίρνεις καινούργιο noteli γιατι να δώσει κάποιος Αλλα 300+? Νομίζω αξίζει να περιμένει κάποιος.... (εκτός αν είναι ο λάτσης)

Όσο δυσκολεύουν οι συνθήκες τόσο πιο πολύ ανεβαίνει η διαφορά υπέρ του s6.

Θα ανεβάσω και σχετικές φώτο πιο αργά το βραδάκι.

Edit.

Επίσης κάτι πολύ συμαντικο έχει να κάνει με την μπαταρία του.

Με χρήση μόνο 3g από το πρωί με 2 ώρες οθόνη ενεργή και με τουλάχιστον 100 φωτογραφίες είναι ακόμα στο 50% 9 ώρες λειτουργίας.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S6 Edge Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Smartphone-Review.140746.0.html

 

 

Pro

 

+ Good display

 

+ Sophisticated materials

 

+ Great build quality

 

+ Thin and light

 

+ Fast SoC

 

+ Great camera

 

+ Good WLAN signal

 

+ High Bluetooth range

 

+ Great voice quality

 

+ Wireless charging

 

+ Quick charge

 

 

Cons

 

- Storage not expandable

 

- Neither MHL nor DLNA

 

- No IP certification anymore

 

- Mediocre GPS accuracy

 

- Poor headset

 

- Weak speaker

 

[/color]Και εδώ full αναλυτικό review

http://www.anandtech.com/show/9146/the-samsung-galaxy-s6-and-s6-edge-review

 

Final Words

http://www.anandtech.com/show/9146/the-samsung-galaxy-s6-and-s6-edge-review/13

 

Taking everything together, the Galaxy S6 is the phone to beat right now. I’m not sure I’m the biggest fan of the glass back, but the display, camera, SoC, fingerprint sensor, battery life, and design are all strong points in favor of the Galaxy S6. In the past year, all of the Android flagships seemed to be missing some critical component to make them well-rounded. This year, Samsung is the first to get everything right. Given the direction of the smartphone market, I suspect that this consistency will determine who ends up on top in this highly competitive and saturated market. If the Galaxy S6 represents the direction that Samsung wants to take, it isn’t hard to see that they might succeed.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κατοχος κι εγω...

Οθονη και εμφανιση απο αλλο πλανητη!

Τα υπολοιπα θα τα αναλυσω αφου πρωτα το δουλεψω 1 εβδομαδα! Το ηχειο παντως ειναι παρα πολυ καλο και ισαξιο σε ποιοτητα με του iPhone!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κατοχος κι εγω...

Οθονη και εμφανιση απο αλλο πλανητη!

Τα υπολοιπα θα τα αναλυσω αφου πρωτα το δουλεψω 1 εβδομαδα! Το ηχειο παντως ειναι παρα πολυ καλο και ισαξιο σε ποιοτητα με του iPhone!

 

Μεγιά, περιμένουμε εντυπώσεις, η εμπειρία σου από διάφορα τηλέφωνα είναι σημαντική ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω review για το s6 και πραγματικά βγαίνω από τα ρούχα μου. Όχι ότι δίνω πλέον ιδιαίτερη σημασία αλλά έχουν ένα τρόπο να σε αποπροσανατολιζουν.

Ειδικά στο hd Block.it ο τύπος που έχει το τηλ 10 μέρες τα βλέπει όλα καλά αλλά έχει παράπονα από την μπαταρία του. Μέχρι 3:30 ώρες οθόνη έχει βγάλει και το φορτίζει λέει δύο φορές την ημέρα. Και λέω τώρα εγώ που το έχω περίπου 15 μέρες, τι λες ρε Καραγκιόζη?

Εμένα με φουλ χρήση δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από τις 4:30 οθόνη με 3g και παράλληλα καμιά 80ρια φωτογραφίες το διάστημα αυτό.

Μάλλον ο τύπος πρέπει να έπαιζε όλη την ώρα παιχνίδια για να βγάλει μαξιμουμ 3:30 ώρες και το αναφέρει σαν το μελανο σημείο του τηλεφώνου.

Όπως και να έχει εγώ θα το ξαναπώ πως το edge είναι πιο ψηλά από το νοτελι στην μπαταρία του παιδιά.

Όποιος άλλος το έχει και το τσεκάρει ας μας πει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω review για το s6 και πραγματικά βγαίνω από τα ρούχα μου. Όχι ότι δίνω πλέον ιδιαίτερη σημασία αλλά έχουν ένα τρόπο να σε αποπροσανατολιζουν.

Ειδικά στο hd Block.it ο τύπος που έχει το τηλ 10 μέρες τα βλέπει όλα καλά αλλά έχει παράπονα από την μπαταρία του. Μέχρι 3:30 ώρες οθόνη έχει βγάλει και το φορτίζει λέει δύο φορές την ημέρα. Και λέω τώρα εγώ που το έχω περίπου 15 μέρες, τι λες ρε Καραγκιόζη?

Εμένα με φουλ χρήση δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από τις 4:30 οθόνη με 3g και παράλληλα καμιά 80ρια φωτογραφίες το διάστημα αυτό.

Μάλλον ο τύπος πρέπει να έπαιζε όλη την ώρα παιχνίδια για να βγάλει μαξιμουμ 3:30 ώρες και το αναφέρει σαν το μελανο σημείο του τηλεφώνου.

Όπως και να έχει εγώ θα το ξαναπώ πως το edge είναι πιο ψηλά από το νοτελι στην μπαταρία του παιδιά.

Όποιος άλλος το έχει και το τσεκάρει ας μας πει.

Πολλά reviews δεν λένε καλά λόγια για την μπαταρία. Νομίζω και το pocket now κάτι παρόμοιο έλεγε αλλά και ο flossy Carter! Τι να πω δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

το galaxy s6 εχει φτασει κιολας στα 655....:X

 

ενω το edge πεζει να μην εχει πεσει ουτε ευρω...τι κανουμε τωρα εμεις που το θελουμε τοσο πολυ αλλα δεν εχουμε τοσα να δωσουμε??

ποσο παραπανω λετε να παρει μεχρι να πεσει?? σαφως και δεν περιμενω να παρει την κατρακυλα του σ6 αλλα και παλι..

 

αρχιστε να το κραζετε το κινητο μπας και γινει δουλεια..οχι αλλα καλα λογια...:p

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω review για το s6 και πραγματικά βγαίνω από τα ρούχα μου. Όχι ότι δίνω πλέον ιδιαίτερη σημασία αλλά έχουν ένα τρόπο να σε αποπροσανατολιζουν.

Ειδικά στο hd Block.it ο τύπος που έχει το τηλ 10 μέρες τα βλέπει όλα καλά αλλά έχει παράπονα από την μπαταρία του. Μέχρι 3:30 ώρες οθόνη έχει βγάλει και το φορτίζει λέει δύο φορές την ημέρα. Και λέω τώρα εγώ που το έχω περίπου 15 μέρες, τι λες ρε Καραγκιόζη?

Εμένα με φουλ χρήση δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από τις 4:30 οθόνη με 3g και παράλληλα καμιά 80ρια φωτογραφίες το διάστημα αυτό.

Μάλλον ο τύπος πρέπει να έπαιζε όλη την ώρα παιχνίδια για να βγάλει μαξιμουμ 3:30 ώρες και το αναφέρει σαν το μελανο σημείο του τηλεφώνου.

Όπως και να έχει εγώ θα το ξαναπώ πως το edge είναι πιο ψηλά από το νοτελι στην μπαταρία του παιδιά.

Όποιος άλλος το έχει και το τσεκάρει ας μας πει.

 

του το γραφουμε απο κατω και πεφτει ξυλο στο φορουμ τους...

ολοι βγαζουν πανω απο 4 ωρες ανετα...

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το galaxy s6 εχει φτασει κιολας στα 655....:X

 

ενω το edge πεζει να μην εχει πεσει ουτε ευρω...τι κανουμε τωρα εμεις που το θελουμε τοσο πολυ αλλα δεν εχουμε τοσα να δωσουμε??

ποσο παραπανω λετε να παρει μεχρι να πεσει?? σαφως και δεν περιμενω να παρει την κατρακυλα του σ6 αλλα και παλι..

 

αρχιστε να το κραζετε το κινητο μπας και γινει δουλεια..οχι αλλα καλα λογια...:p

Τα είχαμε προβλέψει αυτά. Το edge είτε έτσι είτε αλλιώς θα κρατήσει την τιμή του στα λογικά βέβαια πλαίσια.

Το απλό θα πάθει ότι όλοι η σειρά τα προηγούμενα χρόνια.

του το γραφουμε απο κατω και πεφτει ξυλο στο φορουμ τους...

ολοι βγαζουν πανω απο 4 ωρες ανετα...

:lol:

Πες τα ρε φίλε. Εκτός και αν υπάρχουν παρτίδες και παρτίδες για την μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι χρήση κάνουν τα διάφορα site που το δοκιμάζουν και έχουν παράπονο από την μπαταρια,το δικό μου το πήρα Πέμπτη απόγευμα το φόρτισα και την δεύτερη φόρτιση την έκανα χθες βράδυ και τώρα είμαι με 56% με 2μιση ώρες οθονη. Παρά πολύ καλά και να φανταστείτε ότι η δεύτερη συσκευή μου (τώρα πια) είναι το z3 ποτέ ξέρω πως είναι ή καλή αυτονομια. Μια χαρά είναι μπαταρια και λογικά θα γίνει καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις 3:30-4 ωρες οθονη το εχω δει και απο αρκετους στο Reddit, και οχι μονο 1-2. Ελπιζω να ειναι ολα θεμα λογισμικου παντως, γιατι ο μονος λογος που σκεφτομαι να αφησω το Optimus G Μου ειναι η μπαταρια, καθως 4 ωρες οθονη δε μου αρκουν δυστυχως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το galaxy s6 εχει φτασει κιολας στα 655....:X

 

ενω το edge πεζει να μην εχει πεσει ουτε ευρω...τι κανουμε τωρα εμεις που το θελουμε τοσο πολυ αλλα δεν εχουμε τοσα να δωσουμε??

ποσο παραπανω λετε να παρει μεχρι να πεσει?? σαφως και δεν περιμενω να παρει την κατρακυλα του σ6 αλλα και παλι..

 

αρχιστε να το κραζετε το κινητο μπας και γινει δουλεια..οχι αλλα καλα λογια...:p

Τα εχουμε πει, αν μας βεβαιωση η Samsung οτι η τιμη του δεν θα πεσει εως το διαδοχο το minumum στα 550 ευρω το αγοραζω και τωρα.

Οχι ομως να δωσω 850 τωρα και τα Χριστουγεννα να παει 450-500

Τοτε καθομαι στα αυγα μου εως πεσει τοσο για να το παρω.

Δεν χρηματοδοτω τα κερδη της σε καμια περιπτωση απο την τσεπη μου.

Οχι αποκλειστικα ο σκυλος χορτατος κα η πιτα ολοκληρη για την Samsung και εμενα ως καταναλωτη να με αδειασει!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις 3:30-4 ωρες οθονη το εχω δει και απο αρκετους στο Reddit, και οχι μονο 1-2. Ελπιζω να ειναι ολα θεμα λογισμικου παντως, γιατι ο μονος λογος που σκεφτομαι να αφησω το Optimus G Μου ειναι η μπαταρια, καθως 4 ωρες οθονη δε μου αρκουν δυστυχως

Για χρήση 3g μιλάμε για 4:00-4:30 ώρες φίλε μου. Με χρήση μόνο wifi ξεπερνάει τις 6:00 ώρες.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το galaxy s6 εχει φτασει κιολας στα 655....:X

 

ενω το edge πεζει να μην εχει πεσει ουτε ευρω...τι κανουμε τωρα εμεις που το θελουμε τοσο πολυ αλλα δεν εχουμε τοσα να δωσουμε??

ποσο παραπανω λετε να παρει μεχρι να πεσει?? σαφως και δεν περιμενω να παρει την κατρακυλα του σ6 αλλα και παλι..

 

αρχιστε να το κραζετε το κινητο μπας και γινει δουλεια..οχι αλλα καλα λογια...:p

 

Το edge δεν ειναι ακομα διαθεσιμο σε κανενα καταστημα γι'αυτο και δεν εχει πεσει η τιμη του. Οταν θα το έχουν ολοι διαθεσιμο αμεσα θα αρχισει η κατρακυλα.

 

Το s6 έχει πεσει ηδη στα 640 ευρώ και λογικά σε κανα μήνα το edge θα έχει παει στα 700 μπορει και πιο κατω.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Για χρήση 3g μιλάμε για 4:00-4:30 ώρες φίλε μου. Με χρήση μόνο wifi ξεπερνάει τις 6:00 ώρες.

 

Και γω για χρηση 3g κυριως μιλαω (70-30) μιας και μετακινουμαι σχεδον ολη μερα (2-4 ωρες τη μερα στα ΜΜΜ). Εχω δει χρηστες με αρκετα κατω απο τις 4-4:30 ωρες που αναφερετε και ελπιζω οτι ειναι λογω ενος bug στα δικτυα της αμερικης που ειχε αναφερθει.

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω για χρηση 3g κυριως μιλαω (70-30) μιας και μετακινουμαι σχεδον ολη μερα (2-4 ωρες τη μερα στα ΜΜΜ). Εχω δει χρηστες με αρκετα κατω απο τις 4-4:30 ωρες που αναφερετε και ελπιζω οτι ειναι λογω ενος bug στα δικτυα της αμερικης που ειχε αναφερθει.

Εγώ με μικτή χρήση 70 3g 30 wifi και πολλές φωτογραφίες στην ημέρα είμαι σταθερά πάνω από τις 4:30 ώρες.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια υπόψιν.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μικτή χρήση 70 3g 30 wifi και πολλές φωτογραφίες στην ημέρα είμαι σταθερά πάνω από τις 4:30 ώρες.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια υπόψιν.

Κοιτα, προσωπικα τις βρισκω λιγες. Ελπιζω να βελτιωθει με την 5.1, αλλιως βλεπω να συνεχιζω την αγκαλια με το powerbank :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το edge δεν ειναι ακομα διαθεσιμο σε κανενα καταστημα γι'αυτο και δεν εχει πεσει η τιμη του. Οταν θα το έχουν ολοι διαθεσιμο αμεσα θα αρχισει η κατρακυλα.

 

Το s6 έχει πεσει ηδη στα 640 ευρώ και λογικά σε κανα μήνα το edge θα έχει παει στα 700 μπορει και πιο κατω.

 

με το που μπει ο σεπτεμβρης το τσιμπησα...απλα ελπιζω να ειναι κοντα στα 600 τουλαχιστον....σ4 εχω και δεν ειχα σκοπο να το αλλαξω αλλα κατι μου εκανε κλικ με αυτο το κινητο...ειναι το μαμημενο μικροβιο της τεχνολογιας...:mad::O

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα , αψογη συσκευή χωρίς να έχει κάποιο ελάτωμα (είχε ενα κόκο σκόνης στην οθόνης που αρχικά φαινόταν ότι ήταν εσωτερικός αλλά τελικά ήταν εξωτερικός και με λίγο νύχι έφυγε).

Σχετικά με την μπαταρία δεν έχω άποψη εκτός απο το ότι την ρουφάει σαν νερό

Οθόνη άψογη (ποιο προφίλ χρησιμοποιήτε ?)

Η συσκευή είναι ταχύτατη δεν κολλάει πουθενά και δεν καταλαβαίνει τίποτα

Η φωτογραφική είναι το κάτι άλλο απο το λίγο που την δοκίμασα, τραβάει άμεσα και ανοίγει απίστευτα γρήγορα.

 

Ημουν κάτοχος αρκετών high-end συσκευών, samsung είχα να ακουμπήσω απο το S3 αλλά η samsung με αυτό το τηλέφωνο προχώρησε πολύ μπροστά,

την αμεσότητα του edge δεν την έχω ξαναδεί σε άλλο τηλέφωνο καθώς και το πόσο γρήγορο είναι το ανοιγμα της φωτογραφικής και πόσο γρήγορα τραβάει.

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν.

Edited by jtheogr
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα , αψογη συσκευή χωρίς να έχει κάποιο ελάτωμα (είχε ενα κόκο σκόνης στην οθόνης που αρχικά φαινόταν ότι ήταν εσωτερικός αλλά τελικά ήταν εξωτερικός και με λίγο νύχι έφυγε).

Σχετικά με την μπαταρία δεν έχω άποψη εκτός απο το ότι την ρουφάει σαν νερό

Οθόνη άψογη (ποιο προφίλ χρησιμοποιήτε ?)

Η συσκευή είναι ταχύτατη δεν κολλάει πουθενά και δεν καταλαβαίνει τίποτα

Η φωτογραφική είναι το κάτι άλλο απο το λίγο που την δοκίμασα, τραβάει άμεσα και ανοίγει απίστευτα γρήγορα.

 

Ημουν κάτοχος αρκετών high-end συσκευών, samsung είχα να ακουμπήσω απο το S3 αλλά η samsung με αυτό το τηλέφωνο προχώρησε πολύ μπροστά,

την αμεσότητα του edge δεν την έχω ξαναδεί σε άλλο τηλέφωνο καθώς και το πόσο γρήγορο είναι το ανοιγμα της φωτογραφικής και πόσο γρήγορα τραβάει.

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν.

Η πρώτη από φόρτιση έτσι είναι. Κάνε μια δύο πλήρης φορτισεις και θα δεις την μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παραγγειλει το edge απο Πλαισιο Πειραια, αλλα ακομα να το παραλαβω..ξερετε τι παιζει με τις διαθεσιμοτητες...? Αργουν πολυ και πρεπει να τους τα ψαλω..ή ειναι ακομα νωρις...?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα για τις διαθεσιμοτητες... Κανονικα θα πρεπε να εχουν.

 

Λοιπον παιδες εκανα harad reset και ξαναστησα το τηλεφωνο χτες.

Αυτο που βλεπω στο Gsam ειναι οτι το app usage εχει 39% απο τα οποια το 16,3% ειναι του android system.

Ειναι φυσιολογικο αυτο;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...