Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε φως με φακό πάνω στον αισθητήρα και πες μου. Εγώ με το Plus και το κάνει. Αλλά είναι δύσκολο να είναι Hardware.

Και μιλάμε ότι οι περισσότεροι το έχουν. Για να πω την αλήθεια είσαι ο πρώτος που μαθαίνω ότι δεν έχει θέμα.

Βέβαια δεν έχω ρωτήσει απλά ακούω που λένε.

Απο την στιγμή που στην καθημερινότητα δεν συμβαίνει σε νορμαλ συνθήκες όλα αψογα πχ σε ηλιοφάνεια η έντονο τεχνητό φως και σε εναλλαγή συννεφια με ήλιο και βροχή.

Τωρα με τον φακό πες μου(που δεν το δοκίμασα καν) ποιο το νόημα και σε τι επηρεάζει την καθημερινότητα μου;;

Απόλυτος κανενα νόημα.

 

Αν ειναι να βρούμε ψεγάδια σοβαρά και υπαρκτά αυτο με το φλας ειναι πιο σοβαρό,αυτο με την καμπούρα της κάμερας εξίσου διοτι ειναι πιο επίφοβο να πάθει το οτιδήποτε,πες για την αυτονομια που για τα δεδομένα της Samsung ειναι σε ικανοποιητικά επιπεδα,αλλα δεν παυει να τσιγκουνεύτηκαν οσο δεν παει,να πούμε για την micro sd η ακόμα και το ταπεινό ραδιόφωνο,ΑΛΛΑ να λέμε τωρα για φακό και δέσμη λέιζερ σε λίγο για να τεστάρουμε......ειναι το λιγότερο υπερβολή.

 

Δηλαδη υπαρχουν πολυ πιο σοβαρά κριτήρια κσι παράμετροι να κριτικάρουμε τις επιλογές της Samsung παρα αυτο με τον φακό και αυτόματη φωτεινοτητα.

 

Ώρες ώρες δηλαδη οι τύποι στο xda δεν έχουν με τι να ασχοληθούν,βαριούνται κοινός και να περνάει η ώρα γράφουμε,απλά για να γράψουμε.

 

Κάποια πράγματα πρεπει να τα οριαθετουμε υπό πιο ψυχρή λογική και σκέψη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α ρε Alex... Εισαι απο τους πιο ρεαλιστες εδω μεσα!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Alex... Εισαι απο τους πιο ρεαλιστες εδω μεσα!

 

ρε παιδια, μπορει το παιδι απλα για ευκολια να πηρε εναν φακο να δοκιμασει, δε σημαινει οτι καθεται και κανει πειραματα.. και εγω δεν πηρα φακο, απλα πηγα σε σκοτεινο δωματιο, αναψα το φως και δεν αλλαξε η φωτεινοτητα, το εβαλα πανω απο το πορτατιφ παλι τα ιδια. Οκ δεν εβαλα φακο, το παιδι ειχε φακο προχειρο και εκανε το πειραμα να δει αν ηταν η ιδεα του. Μην το κανουμε τοσο θεμα. ΠΡοφανως και θα εχει θεμα και χωρις φακο αλλα σε πραγματικες συνθηκες. Δε νομιζω οτι ο φακος κανει τη διαφορα. Αν παλι μονο με το φακο εχει θεμα (πραγμα περιεργο θα ελεγα), τοτε εχει δικιο ο αλεξ. Το θεμα ειναι να προλαβει doa αν το κινητο ηταν αγορα καινουριο και να παρει ενα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που στην καθημερινότητα δεν συμβαίνει σε νορμαλ συνθήκες όλα αψογα πχ σε ηλιοφάνεια η έντονο τεχνητό φως και σε εναλλαγή συννεφια με ήλιο και βροχή.

Τωρα με τον φακό πες μου(που δεν το δοκίμασα καν) ποιο το νόημα και σε τι επηρεάζει την καθημερινότητα μου;;

Απόλυτος κανενα νόημα.

 

Αν ειναι να βρούμε ψεγάδια σοβαρά και υπαρκτά αυτο με το φλας ειναι πιο σοβαρό,αυτο με την καμπούρα της κάμερας εξίσου διοτι ειναι πιο επίφοβο να πάθει το οτιδήποτε,πες για την αυτονομια που για τα δεδομένα της Samsung ειναι σε ικανοποιητικά επιπεδα,αλλα δεν παυει να τσιγκουνεύτηκαν οσο δεν παει,να πούμε για την micro sd η ακόμα και το ταπεινό ραδιόφωνο,ΑΛΛΑ να λέμε τωρα για φακό και δέσμη λέιζερ σε λίγο για να τεστάρουμε......ειναι το λιγότερο υπερβολή.

 

Δηλαδη υπαρχουν πολυ πιο σοβαρά κριτήρια κσι παράμετροι να κριτικάρουμε τις επιλογές της Samsung παρα αυτο με τον φακό και αυτόματη φωτεινοτητα.

 

Ώρες ώρες δηλαδη οι τύποι στο xda δεν έχουν με τι να ασχοληθούν,βαριούνται κοινός και να περνάει η ώρα γράφουμε,απλά για να γράψουμε.

 

Κάποια πράγματα πρεπει να τα οριαθετουμε υπό πιο ψυχρή λογική και σκέψη.

 

Ειναι φιλε μου καθαρα θεμα για δοκιμη.

Το κινητο ειναι πραγματικα αψογο.

Απλα εγω σαν χρηστης του plus το μονο παραπονο που εχω ειναι κατι σκιες που εμφανιζει η οθονη σε πολυ ανοιχτα χρωματα νταλα στον ηλιο και ειδικα στο λευκο. Και φαινεται μονο στο φως του ηλιου. Και λιγο που εψαξα το εχουνε αρκετοι και προσωπικα 5 συσκευες που ειδα ολες εχουνε το ιδιο πραγμα. Και μαλιστα μια ητανε ντεμο απο vodaphone ενω οι αλλες απο χρηστες. Πολυ περιεργο.Κανει σαν να εχει σταμπες και καποιες πιο σκουρες επιφανειες.

Και αφορα μονο το plus.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή σκέφτομαι να κάνω factory reset, υπάρχει τρόπος να σωζεις τις data των εφαρμογών σε συσκευή που δεν έχει ρουτ; Δοκίμασα το helium, αλλά δεν τα κατάφερα, όλο κολλάει η διαδικασία του backup και δεν πάει μέχρι το τελος
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που στην καθημερινότητα δεν συμβαίνει σε νορμαλ συνθήκες όλα αψογα πχ σε ηλιοφάνεια η έντονο τεχνητό φως και σε εναλλαγή συννεφια με ήλιο και βροχή.

Τωρα με τον φακό πες μου(που δεν το δοκίμασα καν) ποιο το νόημα και σε τι επηρεάζει την καθημερινότητα μου;;

Απόλυτος κανενα νόημα.

 

Αν ειναι να βρούμε ψεγάδια σοβαρά και υπαρκτά αυτο με το φλας ειναι πιο σοβαρό,αυτο με την καμπούρα της κάμερας εξίσου διοτι ειναι πιο επίφοβο να πάθει το οτιδήποτε,πες για την αυτονομια που για τα δεδομένα της Samsung ειναι σε ικανοποιητικά επιπεδα,αλλα δεν παυει να τσιγκουνεύτηκαν οσο δεν παει,να πούμε για την micro sd η ακόμα και το ταπεινό ραδιόφωνο,ΑΛΛΑ να λέμε τωρα για φακό και δέσμη λέιζερ σε λίγο για να τεστάρουμε......ειναι το λιγότερο υπερβολή.

 

Δηλαδη υπαρχουν πολυ πιο σοβαρά κριτήρια κσι παράμετροι να κριτικάρουμε τις επιλογές της Samsung παρα αυτο με τον φακό και αυτόματη φωτεινοτητα.

 

Ώρες ώρες δηλαδη οι τύποι στο xda δεν έχουν με τι να ασχοληθούν,βαριούνται κοινός και να περνάει η ώρα γράφουμε,απλά για να γράψουμε.

 

Κάποια πράγματα πρεπει να τα οριαθετουμε υπό πιο ψυχρή λογική και σκέψη.

 

Το προβλημα ειναι οτι εχω ενα κινητο 500+ ευρω και δεν μπορω να χαρω την απιστευτα ομορφη οθονη του. Γιατι ενω εχω την φωτεινοτητα στην μεση και στο manual mode αυτο με δικη του πρωτοβουλια σκωτινιαζει.Θεωρω αυτες τις δυσκολες εποχες που κανουμε την υπερβαση και αγοραζουμε μια τετοια συσκευη δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι εχω ενα κινητο 500+ ευρω και δεν μπορω να χαρω την απιστευτα ομορφη οθονη του. Γιατι ενω εχω την φωτεινοτητα στην μεση και στο manual mode αυτο με δικη του πρωτοβουλια σκωτινιαζει.Θεωρω αυτες τις δυσκολες εποχες που κανουμε την υπερβαση και αγοραζουμε μια τετοια συσκευη δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε.

 

για μενα το οτι συμβαινει σε πολλα δεν ειναι δικαιολογια ή λογος να μην ασχοληθεις. πηγαινε σερβις, απλα. ή doa.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι εχω ενα κινητο 500+ ευρω και δεν μπορω να χαρω την απιστευτα ομορφη οθονη του. Γιατι ενω εχω την φωτεινοτητα στην μεση και στο manual mode αυτο με δικη του πρωτοβουλια σκωτινιαζει.Θεωρω αυτες τις δυσκολες εποχες που κανουμε την υπερβαση και αγοραζουμε μια τετοια συσκευη δεν πρεπει να συμβιβαζομαστε.

Αν το πρόβλημα ειναι υπαρκτό και εμφανές υπό νορμαλ συνθήκες στην συσκευή σου τότε service η αν το εχεις αποκτήσει πολυ πρόσφατα να κανεις χρηση του DOA οπως αναφερθηκε.

 

Εγω στην δικιά μου συσκευή δεν εχω τέτοιο θέμα σε καθημερινές συνθήκες και εναλλαγή φυσικού η τεχνητού φωτός και εναλλαγή με σκοτάδι η συννεφιά.

 

Αλλιως πίστεψε με θα είχε φύγει την επόμενη ημέρα στο κατάστημα αγοράς για αντικατασταση οπως εχω κανει σε ανάλογες περιπτώσεις(κινητά η tablet η τηλεοράσεις) με διαφορα μη φυσιολογικά θέματα των πρώτων ημερών αποκτήσεις τους.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια αναβαθμιση λογισμικου που ηρθε σημερα, τι ηταν? την εκανε αυτοματα και δεν προσεξα.

 

Επισης ειμαι στην ευχαριστη θεση να διαπιστωνω οτι ολο το βραδυ δεν επεσε ουτε 1%!! τελικα οντως η πλαινη οθονη καιει πολυ. Χθες εκανα το πειραμα με flight mode Και εμεινε 12-7 στο 51%. Επισης βγαζω και 2η μερα με χαμηλες φωτεινοτητες και μετρια χρηση.

Το επομενο πειραμα ειναι με ολα ανοιχτα τα δικτυα χωρις πλαινη οθονη να δω ποσο καταναλωνει, δηλαδη wifi και κλησεις ανοιχτες.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα ειναι υπαρκτό και εμφανές υπό νορμαλ συνθήκες στην συσκευή σου τότε service η αν το εχεις αποκτήσει πολυ πρόσφατα να κανεις χρηση του DOA οπως αναφερθηκε.

 

Εγω στην δικιά μου συσκευή δεν εχω τέτοιο θέμα σε καθημερινές συνθήκες και εναλλαγή φυσικού η τεχνητού φωτός και εναλλαγή με σκοτάδι η συννεφιά.

 

Αλλιως πίστεψε με θα είχε φύγει την επόμενη ημέρα στο κατάστημα αγοράς για αντικατασταση οπως εχω κανει σε ανάλογες περιπτώσεις(κινητά η tablet η τηλεοράσεις) με διαφορα μη φυσιολογικά θέματα των πρώτων ημερών αποκτήσεις τους.

 

Σήμερα έκαναν στην συσκευή απομακρυσμένο έλεγχο και ο τεχνικός δεν μπορούσε να δει κάτι από μακριά. Μου είπε να το πάω σε ένα service να το ελέγξουν. Το κατάστημα τώρα για το θέμα του doa που παρεμπιπτόντως λήγει αύριο μου είπε να τους το πάω και να το στείλουν αυτοί στην Samsung και φέξε μου και γλίστρησε. Δεν ψήνομαι να μην έχω καμιά βδομάδα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκαναν στην συσκευή απομακρυσμένο έλεγχο και ο τεχνικός δεν μπορούσε να δει κάτι από μακριά. Μου είπε να το πάω σε ένα service να το ελέγξουν. Το κατάστημα τώρα για το θέμα του doa που παρεμπιπτόντως λήγει αύριο μου είπε να τους το πάω και να το στείλουν αυτοί στην Samsung και φέξε μου και γλίστρησε. Δεν ψήνομαι να μην έχω καμιά βδομάδα συσκευή.

 

εγω παντως που ειχα τετοιο θεμα (προβλημα μεσα σε doa) σε 3 ημερες ειχα συσκευη. Το εστειλα στο καταστημα, το εστειλαν arvato (ενα σονυ περισυ) και πιστοποιησε η αρβατο το προβλημα και την αλλη μερα μου εστειλαν καινουριο. Παντως και απο τη samsung δικαιουσαι doa. Αλλα το καταστημα σου δινει ολοκληρη συσκευασια ενω η samsung λογικα μονο συσκευη οποτε εκει τα φοβαμαι λιγο γιατι λενε οτι ειναι ολοκαινουριο αλλα παιζουν και refurbished, κατι που δε το λενε φυσικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ενημέρωση για XEU 5.39MB την έκανα μόλις. Αν διαπιστώσω κάποια αλλαγή θα ενημερώσω.

 

Xeu? Τι είναι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι το firmware που είναι εγκατεστημένο στο κινητό. Πχ. Εμένα το κινητό μου είχε Ουγγρικό firmware αλλά του έβαλα το αγγλικό γιατί τα εγγλέζικα παίρνουν από τα πρώτα όλες τις ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια αναβαθμιση λογισμικου που ηρθε σημερα, τι ηταν? την εκανε αυτοματα και δεν προσεξα.

 

Επισης ειμαι στην ευχαριστη θεση να διαπιστωνω οτι ολο το βραδυ δεν επεσε ουτε 1%!! τελικα οντως η πλαινη οθονη καιει πολυ. Χθες εκανα το πειραμα με flight mode Και εμεινε 12-7 στο 51%. Επισης βγαζω και 2η μερα με χαμηλες φωτεινοτητες και μετρια χρηση.

Το επομενο πειραμα ειναι με ολα ανοιχτα τα δικτυα χωρις πλαινη οθονη να δω ποσο καταναλωνει, δηλαδη wifi και κλησεις ανοιχτες.

Όταν λες απενεργοποίησες την πλαϊνή οθόνη εννοείς το night clock ή τελείως την οθόνη edge.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες απενεργοποίησες την πλαϊνή οθόνη εννοείς το night clock ή τελείως την οθόνη edge.

 

Όχι τελείως.δηλαδή επαφές και εφαρμογές έχω κανονικά αλλά δεν είναι αναμμένη όταν είναι κλειδωμένη.πχ με ρολόι ή αν το γυρίσω ανάποδα για ειδοποιήσεις. Οπότε όλο το βράδυ ήταν σβηστη όλη η οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι το firmware που είναι εγκατεστημένο στο κινητό. Πχ. Εμένα το κινητό μου είχε Ουγγρικό firmware αλλά του έβαλα το αγγλικό γιατί τα εγγλέζικα παίρνουν από τα πρώτα όλες τις ενημερώσεις.

 

Δηλαδή εννοείς ότι ήταν μικρή αναβάθμιση στο firmware? Οκ αυτό το φαντάστηκα και εγώ αλλά έλεγα μήπως ξέρουμε αν άλλαξε τίποτα. Με 5ΜΒ δύσκολο βέβαια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πόσο στοιχίζει η αλλαγή της μποστινής κάμερας και που μπορώ να απευθυνθώ χωρίς να μου πιάσουν τον ποπό? γιατί μου βγάζει στο σκοτάδι κάτι μπλέ subpixels. (όχι ότι με ενοχλεί)

το κινητό είναι εκτός εγγύησης (knox 0x1) παραγωγής σεπτεμβρίου.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πόσο στοιχίζει η αλλαγή της μποστινής κάμερας και που μπορώ να απευθυνθώ χωρίς να μου πιάσουν τον ποπό? γιατί μου βγάζει στο σκοτάδι κάτι μπλέ subpixels. (όχι ότι με ενοχλεί)

το κινητό είναι εκτός εγγύησης (knox 0x1) παραγωγής σεπτεμβρίου.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις να το στειλεις στο σερβις;Εχει τυχει σε παιδια να τους το φτιαξουνε χωρις να τους βγαλουν εκτος εγγυησης.Εγω θα το δοκιμαζα..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις να το στειλεις στο σερβις;Εχει τυχει σε παιδια να τους το φτιαξουνε χωρις να τους βγαλουν εκτος εγγυησης.Εγω θα το δοκιμαζα..

 

δεν έχω ούτε απόδειξη.... έχει φλασαρισμένο το ελληνικό EUR firmware μέσα...

για να μην το στέλνω τζάμπα, πόσο περίπου στοιχίζει η αλλαγή της μπροστινής κάμερας και σε ποιο service? αν στοιχίζει κάτω από 50 ευρώ να το στείλω, το κάνουν δεν το κάνουν τζάμπα. αλλιώς το κρατάω ούτος η άλλος μόνο στο σκοτάδι φαίνονται οι μπλε κουκίδες...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ούτε απόδειξη.... έχει φλασαρισμένο το ελληνικό EUR firmware μέσα...

για να μην το στέλνω τζάμπα, πόσο περίπου στοιχίζει η αλλαγή της μπροστινής κάμερας και σε ποιο service? αν στοιχίζει κάτω από 50 ευρώ να το στείλω, το κάνουν δεν το κάνουν τζάμπα. αλλιώς το κρατάω ούτος η άλλος μόνο στο σκοτάδι φαίνονται οι μπλε κουκίδες...

 

Πρωρα ρωτα στην Smartec 21 0582 0000.Eιναι μεχρι τις 5 οποτε παρτους αυριο.Αν δεις οτι βγαινει πολλα ψαξου εξω απο επισημο σερβις.

Τωρα για εκτος επισημου δεν ξερω να σε βοηθησω..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

φλάσαρα την XEU με odin, αλλά στο phone info στο multicsc μου βγάζει XEU/EUR..... τι κάνω λάθος?

έκανα και φορμάτ μετά

 

edit:

έπρεπε να κάνω το εξής:

φλασάρισμα με odin, ρεσταρτ, ξανά ρεστάρτ στο ρεκόβερι, clear cache-wipe data, ξανά restart, (τώρα εδώ είχε και τα δύο XEU/EUR) ξανά ρεστάρτ, και τώρα όλα οκ..... (απλά το γράφω για όσους δεν κάνανε φορμάτ, ειναι απαραίτητο δυστυχώς). δεν τελειώσαμε ακόμα! το csc κάτω από το firmware tab στο phoneinfo ειναι κενό! πήγα έλεγχος αναβαθμίσεων-μου έβγαλε μήνυμα ότι η συσκευή μου εγγράφηκε, και τώρα όλα οκ......

ακολούθησα το φίλο πιο πάνω που είπε ότι τα αγγλικα παίρνουν πιο γρήγορα ενημερώσεις.....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Και ετοιμάσου σε ένα μήνα να ξανακάνεις format όταν θα βγουν τα Android 6...

 

δηλαδη σε κανα μηνα προβλεπετε να ερχονται οι αναβαθμισεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφερθεί ξανά αλλά δεν θυμάμαι να έχει απαντηθεί. Υπάρχει εφαρμογή να παίρνει backup και τα δεδομένα εφαρμογών κάτι αντίστοιχο του LG backup. Διότι ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα μόνο apks παίρνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφερθεί ξανά αλλά δεν θυμάμαι να έχει απαντηθεί. Υπάρχει εφαρμογή να παίρνει backup και τα δεδομένα εφαρμογών κάτι αντίστοιχο του LG backup. Διότι ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα μόνο apks παίρνει.

 

Γιατί το lg backup παίρνει και τα data??

Μόνο με helium έχω κάνει δουλειά, σε μη rooted συσκευές, για να πάρω data.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...