Jump to content

South Park (Comedy Central)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Ποιος ειναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;  

125 members have voted

  1. 1. Ποιος ειναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;

    • Cartman
      54
    • Stan
      8
    • Kyle
      5
    • Kenny
      24
    • Chef
      9
    • Timmy
      8
    • Mr. Garrison
      5
    • Officer Barbrady
      3
    • Mr. Mackey
      4
    • Άλλος
      5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το ανάποδο: στην αρχή γέλαγα συνεχεια μόνο και μόνο που σκεφτόμουν τι σατανικό σχέδιο θα χει οργανώσει πάλι ο Cartman, αλλά συνολικά δεν το βρήκα από τα πολύ ιδιαίτερα επεισόδια, αν και είχε κάποια καλά σημεία (και στο επιπεδο της κριτικής) και σημεία με γέλιο. Η κουλαμάρα με τον Slash δεν κατάλαβα πώς κόλλησε αλλά είχε πλάκα.

Γενικά η σεζόν έχει πάει πολύ καλά πάντως. Την απολαμβάνω απολυτα...το South Park επιβεβαιώνει συνεχώς τη θέση του στο τοπ 5 των αγαπημενων μου σειρων εβερ.

Link to comment
Share on other sites

Τρελό γέλιο οι ατάκες του Cartman! To αστείο με τον Slash δεν το πιασα....

 

Ξέρεις ότι έχεις φάει τρελό κάψιμο με το South Park , όταν περνάς από τις διαδηλώσεις "των αγανακτισμένων" στο Λευκό Πύργο και φωνάζεις με φωνή Cartman : Damn hippies!!!!!:kill::kill::kill:

Link to comment
Share on other sites

Τρελό γέλιο οι ατάκες του Cartman! To αστείο με τον Slash δεν το πιασα....

 

Ξέρεις ότι έχεις φάει τρελό κάψιμο με το South Park , όταν περνάς από τις διαδηλώσεις "των αγανακτισμένων" στο Λευκό Πύργο και φωνάζεις με φωνή Cartman : Damn hippies!!!!!:kill::kill::kill:

 

ελιωσα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως στο mid-season finale μας είπαν ξεκάθαρα πώς βλέπουμε την τελευταία season του South Park...:worry: Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Θεϊκό το shitty sushy!!:lol::lol:

 

Πιστεύω πως στο mid-season finale μας είπαν ξεκάθαρα πώς βλέπουμε την τελευταία season του South Park...:worry:

 

Μολις κατεβασα και το 7ο και ελπίζω όταν το δω να μην εχω την ίδια εντυπωση γιατί θα πάθω κατάθλιψη :worry:

 

Edit: To είδα. Και την έπαθα την κατάθλιψη.

 

Δεν ξέρω αν σήμαινε ότι αυτή είναι η τελευταία σεζόν - το βρίσκω πιθανό αν και μπορεί απλώς να θέλουν να μας ταρακουνησουν λίγο...εξ άλλου μένουν άλλα 7 επεισόδια για το φθινόπωρο: αν ήταν season finale τότε ναι, οι πιθανότητες να το κρατούσαν και για series finale θα ταν πολύ μεγάλες.

 

Σαν επεισόδιο το βρήκα υπέροχο. Το λέω συχνά (και ακόμα συχνότερα τώρα τελευταία για κάποιο λόγο) ότι τη λατρεύω τη σειρά και ομολογώ ότι, όσο παράδοξο κι αν ακούγεται, κατά καιρούς με έχει κάνει και να συγκινηθώ και να δακρύσω ... Αυτό το τελευταίο μου άφησε μια πικρή γεύση και με άγγιξε (περνάω κι εγώ μια ανάλογη mid-twenties-getting older κρίση). Σαφώς και ο καυγάς Randy-Sharon αντικατόπτριζε ένα διάλογο Matt-Trey και είναι πολύ λογικό στα 15 χρόνια της σειράς να τους έχουν πιάσει τα υπαρξιακά τους.

Νομίζω ότι ήταν ένα ιστορικό επεισόδιο και θα μπορουσαμε να το συζητάμε για ώρες.

 

Προς το παρόν κρατάω το κορυφαίο: "It's a condition called being a cynical asshole" :p και παραθέτω διάφορα ενδιαφέροντα reviews:

http://www.tvfanatic.com/2011/06/south-park-review-youre-getting-old

http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/south-park-youre-getting-old-getting-ready-to-say-goodbye

http://blogcritics.org/video/article/tv-review-south-park-youre-getting

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Same here.

Επίσης με άγγιξε το επεισόδιο και κατά έναν περίεργο τρόπο, παρά το ότι αφήνει κάτι πικρό κλπ, ήταν κάπως παρήγορο το να βλέπεις ότι αυτή η αλλαγή στο πώς αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα δεν οφείλεται μόνο σε σένα, αλλά είναι μια φυσική ροή των πραγμάτων από όπου δεν μπορείς να ξεφύγεις.

 

Και ναι, όλα συνηγορούν στο ότι σύντομα τελειώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

South Park s15e09: The Last of the Meheecans.

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα........ Είχε καιρό να γελάσω τόσο!! Ειδικά στο πρώτο μισό του επεισοδίου :D

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πως σας φάνηκε το πρώτο μισό της 16ης σεζόν (16x01-07)?

Εμένα ψιλοξενέρωτο. Ο βαθμός καφρίλας παραμένει ίδιος, αλλά το χιούμορ ήταν χλιαρό- δεν είχε κανένα απο εκεινα τα επεισόδια που με αφήνουν με την αίσθηση ότι βλέπω κάτι ιδιοφυές (το οποίο -ξέρω ότι πολλοί διαφωνούν - εμένα μου συνέβαινε και μέχρι την προηγούμενη σεζόν σε αρκετά επεισόδια).

 

Καλύτερα επεισόδια: "Cash for gold", "Jewpacabra" αλλά και η εύστοχη κριτική στην ταινία Bullying που έκανε μεγάλο ντόρο "Butterballs" -Το πρώτο της σεζόν (Reverse Cowgirl) είχε κι αυτό κάποια καλά σημεία, αλλά παραήταν αηδία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Λοιπον παιδια, ειδα ολα τα south park μεσα σε ενα χρονο. Απο περιεργη κωμωδια με καλα στοιχεια καταφερε με τη παροδο των σεζον να αναπτυξει αυτα τα καλα στοιχεια (κυριως παρωδηση των αμερικανικων υστεριων) και να βελτιωθει εξαιρετικα. Μονο μελανο σημειο, η χωρις μετρο, ακαιρη κ ακατανοητη κοπρολαγνεια.

 

Απο σεζον ισως η 14η να ειναι η καλυτερη, η τελευταια (16η) νομιζω δεν ηταν τοσο καλη. Αλλα σε γενικες γραμμες οσο περνουσαν οι σεζον, σαν το καλο κρασι, τα επεισοδια βελτιωνονταν.

 

Για πρωτη φορα, η 17η σεζον δεν ξεκινησε την ανοιξη του 2013 αλλα θα ξεκινησει το φθινοπωρο με 10 επεισοδεια και οχι με 14 οπως γινοταν τις τελευταιες χρονιες.

 

Στη ψηφοφορια του φορουμ, πρεπει να μπει οπωσδηποτε ο Μπατερς, αναγκαστηκα να ψηφισω "αλλος". Φυσικα ειναι κ ο Καρτμαν.

 

Αναμενουμε με γλυκια προσμονη τα καινουργια επεισοδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

25 Σεπτεμβριου ξεκινανε τα καινουρια επεισοδια!!!Αντε να ξεκινησουν γιατι κοντευουμε να παθουμε συνδρομο στερησης τοσους μηνες(σχεδον 1 χρονο) χωρις νεο επεισοδιο.Το τελευταιο ηταν τοτε που κερδισε ο Ομπαμα τις αμερικανικες εκλογες του 2012(που ο Cartman εκανε νοθεια στους ψηφους).Για ενα διαστημα θυμαμαι εβαζε επεισοδια και το MTV greece καθε Τεταρτη,στα πρωτα χρονια εκπομπης του καναλιου.Οχι για πολυ ομως.Εφτασαν μεχρι 2ο ή 3ο κύκλο και το σταματησαν.Γιατι σταματησαν να το δειχνουν?Φαγανε καμια καμπανα απ'το ΕΣΡ(πολυ πιθανον αφου επαιζε σχετικα νωρις)?Ακομη και ετσι ομως θα μπορουσαν να το βαζουνε μετα τα μεσανυχτα με αναλογη σημανση(καταληλο ανω των 15 ετων).Θα ηταν πολυ καλυτερο απο τις αηδιες τυπου jersey shore που βαζουν τωρα. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σημερα βγαινει επιτελους νεο επεισοδιο μετα απο πολυ καιρο:up:.Μετα απο μια τοσο μεγαλη παυση,περιμενουμε κατι πολυ καλο.To 1o επεισοδιο της 17ης σεζον θα ονομαζεται "Let Go,Let Gov".Δυστυχως,η 17η σεζον θα αποτελειται μονο απο 10 επεισοδια αντι για 14 που ειχαν οι προηγουμενες,τα οποια ομως θα προβληθουν συνεχομενα,χωρις διακοπη που σημαινει οτι η σεζον θα τελειωσει γυρω στα τελη Νοεμβριου-αρχες Δεκεμβριου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...