Jump to content

Vivodi: πού υπάρχει πρόβλημα;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία πολλοί παραπονιούνται ότι έχουν πρόβλημα με τη Vivodi σύνδεσή τους.

Σκέφτηκα ότι για να βοηθήσουμε και όσους σκέφτονται να κάνουν σύνδεση αλλά και για να δούμε πόσο μεγάλη έκταση έχει το πρόβλημα να γράψει ο καθένας:

1. σε ποιό DSLAM βρίσκεται (το βλέπετε αν βάλετε το τηλέφωνό σας στη φόρμα στο site της Vivodi)

2. τι τύπου πρόσβαση έχει (full LLU, shared LLU, ΟΤΕ Α.Ρ.Υ.Σ.)

3. την ταχύτητα με την οποία συνδέεται

4. αν έχει προβλήματα

5. τι είδους προβλήματα

 

 

Κάνω την αρχή:

DSLAM Αλυσίσας, shared LLU, 256/128.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα από την εποχή που κάθε τρεις και λίγο έπεφτε η σύνδεση με το εξωτερικό. Πρόσφατα έκανα format και κατεβάζω συνέχεια διάφορα προγράμματα από διάφορους servers. Όταν δε σερφάρω παράλληλα η συνολική ταχύτητα των downlοads είναι σταθερά πάνω από 25,5Kbps και συνήθως γύρω στα 26,5.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνδέομαι στο κέντρο Χαλάνδρι, με shared LLU στα 256/128Kbps και έχω και dsl phone.

Όλα δουλεύουν καλά, κάποια προβλήματα με τα ξένα sites είχαμε προ καιρού, αλλά τελευταία (μη το ματιάσω) όλα πολύ καλά. :D

 

ταχύτητες:

Downstream 211 Kbps (26.4 KB/sec) 227 Kbps (inc. overheads)

Upstream 151 Kbps (18.9 KB/sec) 163 Kbps (inc. overheads)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 3 μέρες έχω πρόβλημα. Πάει πάρα πολύ αργά (τα tests δείχνουν 50-100Kbps). Τουλάχιστον δεν έχει προβλήματα με τη σύνδεση σε κανένα site. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (22 Νοέ. 2004 , 23:00)

 

Εγώ εδώ και 3 μέρες έχω πρόβλημα. Πάει πάρα πολύ αργά (τα tests δείχνουν 50-100Kbps). Τουλάχιστον δεν έχει προβλήματα με τη σύνδεση σε κανένα site. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα.

 

 

DSLAM Αλυσίσας, shared LLU, 256/128 κι εγώ με τα ίδια προβλήματα ταχύτητας και αρκετά αστάθειας. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι κάνουν εργασίες που θα ολοκληρωθούν εντος της εβδομάδος. Για να διούμε...

 

Από την άλλη DSL Phone OK!

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε το ξέρουν το πρόβλημα...

Ελπίζω να μην αργήσουν να το διορθώσουν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Downstream 413 Kbps (51.6 KB/sec) 446 Kbps (inc. overheads)

Upstream 112 Kbps (14.0 KB/sec) 120 Kbps (inc. overheads)

 

512 συνδεση με full llu στους Αμπελοκηπους. με DSL Phone

και εγω εχω παρατηρησει της τελευταιεσ μερες πτωση στην ταχητητα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Άνω Πατησίων

Shared LLU (256/128)

 

Ενώ η ταχύτητα πάντοτε τελίκιαζε, την τελευταία εβδομάδα αυτό σπάνια συμβαίνει, και αυτή τη στιγμή κατεβάζω email από τη vivodinet με ταχύτητα που αγγίζει το απόλυτο... μηδέν !

 

Σε sites και downloads, υπάρχουν προβλήματα με διακυμάνσεις ανάλογα με την ώρα. Τί θα γίνει με αυτό το πρόβλημα ?

 

Ξέρει κανείς τι φταίει ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DxL (25 Νοέ. 2004 , 18:05)

 

Ξέρει κανείς τι φταίει ?

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos (22 Νοέ. 2004 , 23:38)

 

Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι κάνουν εργασίες που θα ολοκληρωθούν εντος της εβδομάδος. Για να διούμε...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα και πάλι μαζί τους καθώς είχα σοβαρότατα προβλήματα (ping ~2sec κ.α.). Μου είπαν και πάλι ότι γίνονται εργασίες που δικαιολογούν τις χαμηλές ταχύτητες.

 

Όταν ρώτησα πότε προβλέπεται να ολοκληρωθούν μου απάντησε ότι το πρόβλημα είναι αρκετά γενικό και γι' αυτό το λόγo δεν πρόκειται να χρεωθούμε έως τις 15/12.

 

Ρώτησα ακόμα εάν θα αρχίσουν να χρεώνουν τις αστικές και τις υπεραστικές κλήσεις στο dsl phone και η απάντηση ήταν ένα αβέβαιο όχι.

 

Σχετικά με τις χρεώσεις θα ήθελα να το διασταυρώσω. Εάν μιλήσει κάποιος μαζί τους ας μας ενημερώσει.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos (25 Νοέ. 2004 , 22:21)

 

Όταν ρώτησα πότε προβλέπεται να ολοκληρωθούν μου απάντησε ότι το πρόβλημα είναι αρκετά γενικό και γι' αυτό το λόγω δεν πρόκειται να χρεωθούμε έως τις 15/12.

 

 

Όλε! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε στις περιοχές με πρόβλημα (για παράδειγμα πατήσια) και έχετε dslphone, το dslphone παρουσιάζει προβλήματα;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Σε 'μενα όχι Νίκο. Κανένα πρόβλημα. Αναφέρομαι μόνο σε εξερχόμενες, καθώς δεν δεχομαι κλήσεις στα νούμερα της Vivodi.
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εντοπίζεται στους κόμβους Πατησίων και Αλυσίδας. Τα στελέχη της Vivodi, ΑΠΟ την πρώτη μέρα κάνουν ότι μπορούν να το επιδιορθώσουν. Θα αποζημιωθούν οι πελάτες (σε αυτές τις περιοχές) για την παροχή "προβληματικής υπηρεσίας".

 

Τεχνικές λεπτομέρειες για το τεχνικό πρόβλημα, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ζητήσει στο customerservice@vivodi.gr αν και οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα ενημερωθούν είτε μέσω mail, είτε δια τηλ/νου, είτε μέσω αλληλογραφίας.

 

R.I.P., η Vivodi ΠΟΤΕ δεν προέβη σε νέες συνδέσεις DSL σε αυτές τις περιοχές απ' όταν εντόπισε το πρόβλημα. Οι νέες αιτήσεις βρίσκονται σε κατάσταση "αναμονής". :)

 

ΜΗ γενικεύετε το πρόβλημα.... είπαμε, ΜΟΝΟ στα Πατήσια υπάρχει πρόβλημα. Τo DSLphone "δουλεύει" απροβλημάτιστα, έρχεται & η φορητότητα... οπότε το πακέτο θα ολοκληρωθεί... :alien:

Όσον αφορά τις αναφορές περι μη αποδοχής εισερχομένων κλήσεων στο DSLphone το κοιτάζω αυτή τη βδομάδα & θα ενημερώσω εαν υπάρχει κάποιο νέο.

 

ipparxos... σε ποιον κόμβο της Vivodi ανήκεις?

 

CU

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (26 Νοέ. 2004 , 12:22)

 

Όσον αφορά τις αναφορές περι μη αποδοχής εισερχομένων κλήσεων στο DSLphone το κοιτάζω αυτή τη βδομάδα & θα ενημερώσω εαν υπάρχει κάποιο νέο.

 

ipparxos... σε ποιον κόμβο της Vivodi ανήκεις?

 

CU

 

 

Να διευκρινήσω: Δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις διότι δεν έχω δόσει τους συγκεκριμένους αριθμούς. Δεν εννοούσα πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα, εάν υπάρχει δεν είμα σε θέση να το διαπιστώσω.

 

Στον κόμβο της Αλυσίδας συνδέομαι.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos (26 Νοέ. 2004 , 15:44)

 

Να διευκρινήσω: Δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις διότι δεν έχω δόσει τους συγκεκριμένους αριθμούς. Δεν εννοούσα πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα, εάν υπάρχει δεν είμα σε θέση να το διαπιστώσω.

 

Στον κόμβο της Αλυσίδας συνδέομαι.

 

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ.

Τεσπα... λάθος συνεννόηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (26 Νοέ. 2004 , 12:22)

 

Το πρόβλημα εντοπίζεται στους κόμβους Πατησίων και Αλυσίδας. Τα στελέχη της Vivodi, ΑΠΟ την πρώτη μέρα κάνουν ότι μπορούν να το επιδιορθώσουν. Θα αποζημιωθούν οι πελάτες (σε αυτές τις περιοχές) για την παροχή "προβληματικής υπηρεσίας".

 

Τεχνικές λεπτομέρειες για το τεχνικό πρόβλημα, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ζητήσει στο customerservice@vivodi.gr αν και οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα ενημερωθούν είτε μέσω mail, είτε δια τηλ/νου, είτε μέσω αλληλογραφίας.

 

R.I.P., η Vivodi ΠΟΤΕ δεν προέβη σε νέες συνδέσεις DSL σε αυτές τις περιοχές απ' όταν εντόπισε το πρόβλημα. Οι νέες αιτήσεις βρίσκονται σε κατάσταση "αναμονής". :)

 

 

 

 

Ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειχα αδικο σε οτι ειπα και το μονο που σε πειραξε ειναι οτι τα ειπα για την Vivodi .

Αν ηταν οποιαδηποτε αλλη εταιρεια δεν θα ειχες κανενα προβλημα :p

 

Θα μπορουσα καλλιστα να το συνεχισω αλλα δεν εχει κανενα νοημα .

Το μονο που θα κανω ειναι μια ερωτηση και αυτη αφορα το εξης απλο?

Τι ακριβως ηταν αυτο που δημιουργησε το προβλημα απο την μια μερα στην αλλη και τι ειναι αυτο που θα το λυσει?

 

Οι ταχυδρομικες , τηλεφωνικες κλπ απαντησεις προς συγκεκριμενους συνδρομητες , το μονο που μου δημιουργησαν ειναι περισσοτερες αποριες και το καταλαβαινεις οτι ειναι λογικο .

Η απαντηση δεν εξηγει την στιγμιαια εμφανιση του προβληματος .

Επισης , ολοι νευριαζουμε και ολοι τσαντιζομαστε , αλλα μπορουμε να παρουμε και ενα τηλεφωνο αντι να βαζουμε αλλους :whistel:

Βασικα δεν σε εχω παρεξηγησει για χειροτερα , δεν θα το κανω τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. (26 Νοέ. 2004 , 22:42)

 

...αλλα μπορουμε να παρουμε και ενα τηλεφωνο αντι να βαζουμε αλλους Βασικα δεν σε εχω παρεξηγησει για χειροτερα , δεν θα το κανω τωρα

 

 

Όταν δεν "απαντάτε" κύριε R.I.P. στο κινητό σας (ίσως επειδή βλέπετε απόκρυψη?) και στο σταθερό δε βρίσκεστε ποτέ :p είναι φυσικό να τηλ/νεί κάποιος άλλος αντί εμού - δεν έχω χρόνο να σας τηλ/νώ κάθε 5 λεπτά, μέχρι να "απαντήσετε".

 

Αυτό έλειπε να παρεξηγηθείς... :confused:

 

Να παρεξηγήσεις τα χειρότερα? Το ότι δεν παρευρέθηκα σε κάποια meetings τους 2 τελευταίους μήνες είναι κακό? 'H μήπως επειδή δεν "απαντώ" ποτέ στο κινητό μου :o θα πρέπει να το κάνετε μείζον θέμα συζήτησης με άλλα άτομα? (νομίζες ότι δε θα το μάθω?) Αφού ξέρεις ότι δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ χρόνο - ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ... τι να παρεξηγήσεις? Και μόνο που το ανέφερες στο forum, παρεξηγήθηκα :lol:

 

Παράλληλα στο "myPhone forum" σχολιάζεις αρνητικά τη Vivodi & απευθύνεις το λόγο σε μένα - λες & εγώ εργάζομαι εκεί & ξέρω τα πάντα! :alien: Αυτό πράγματι, με ενόχλησε... σίγουρα θα ενοχλεί και τη Vivodi. Οπότε, τέλος - Θα γράφεις τα παράπονά σου - τα διαβάζουν στη Vivo, μην περιμένεις απάντηση σε forums - αν και μόνο αν έχω κάποια ενημέρωση, τότε γράφω στο forum για τη Vivo - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απάντηση σε όλες τις απορίες σου. :cool:

 

Anyway, σε 10-15 μέρες θα έχω χρόνο... κανονίστε meeting προς παραλιακή για φαγητό :)

 

Ούτε αυτή τη στιγμή "απαντάς" στο κινητό (neither @ fixed-phone) οπότε, όταν βρείτε χρόνο κύριε R.I.P. επικοινωνήστε μαζί μας στο κινητό. :lol:

 

Ευχαριστούμε που μας ακούσατε - διαβάσατε & συγνώμη για την ταλαιπωρία. :blink: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (27 Νοέ. 2004 , 13:34)

 

 

 

Παράλληλα στο "myPhone forum" σχολιάζεις αρνητικά τη Vivodi & απευθύνεις το λόγο σε μένα

 

 

Την Vivodi την σχολιασα και ασχετα απο εσενα και την σχολιασα αρνητικα για αυτα που κανει .

Αν διαβασεις λιγο καλυτερα τα ποστ μου θα δεις οτι σε λιγα απο αυτα αναφερομαι και σχολίαζω αυτα που γραφεις εσυ :p

 

σίγουρα θα ενοχλεί και τη Vivodi.

 

 

Στα @@@@@@@ μου στην κυριολεξια τι ενοχλει και τι οχι την Vivodi .

Αν δεν θελει να τα διαβαζει , να φροντιζει να μην γινονται .

Οπως σου ειπα και τηλεφωνικως , μπορουν να "σωσουν" τετοιες καταστασεις , το θεμα ειναι οτι προφανως δεν τους ενδιαφερει και δεν θελουν να το κανουν .

 

Περιπτωση να μην γραψω εγω κατι στο φορουμ απλα και μονο επειδη ενοχλει την Vivodi , δεν υπαρχει και το ξερεις καλα και εσυ και οποιος αλλος χρειαζεται να το ξερει :whistle:

 

 

Οπότε, τέλος - Θα γράφεις τα παράπονά σου - τα διαβάζουν στη Vivo, μην περιμένεις απάντηση σε forums - αν και μόνο αν έχω κάποια ενημέρωση, τότε γράφω στο forum για τη Vivo - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απάντηση σε όλες τις απορίες σου. :cool:

 

 

Εγραψα στο φορουμ οτι ειχα να γραψω .

Απο εκεινη την ημερα πηρε 15 μερες να μαθω τι προβλημα υπαρχει και αλλες 5 για να μαθω τι θα γινει με αυτο .

Αν εχει ενα καλο αυτη η εταιρεια ειναι το τι γινεται μεσα σε αυτη και το ποσο οργανωμενη ειναι .

Μην φοβασαι , τα ακουω και απο αλλους και μαλιστα πολυ πιο αναλυτικα απο οτι νομιζεις :p

 

Εσυ οτι ενημερωση εχεις , την γραφεις με τετοιο τροπο που να ξεκινησει συζητηση , και γενικα νταβαντουρι (σικ)

Οπως ειδες , αυτο μπορει να σταματησει οταν το παρακανεις :whistle:

 

 

Anyway, σε 10-15 μέρες θα έχω χρόνο... κανονίστε meeting προς παραλιακή για φαγητό

 

Ούτε αυτή τη στιγμή "απαντάς" στο κινητό (neither @ fixed-phone) οπότε, όταν βρείτε χρόνο κύριε R.I.P. επικοινωνήστε μαζί μας στο κινητό.

 

 

Αντε και καλος .... (χα,χα,χα)

 

Αφου δεν απανταω , πως με βρηκες?

Ειδες ποσο ευκολο ηταν? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. (27 Νοέ. 2004 , 15:07)

 

 

 

 

 

Αντε και καλος .... (χα,χα,χα)

 

Αφου δεν απανταω , πως με βρηκες?

Ειδες ποσο ευκολο ηταν? :p

 

 

Σε 10-15 μέρες ο surfer θα έχει χρόνο!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! :p

Αντε και καλός (καλώς) .... να επιστρεψεις στην Αθηνα (χα,χα,χα) :wacko:

............... :(

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζετε ότι τα μεταξύ σας μπορείτε να βγείτε για έναν καφέ να τα πείτε;; :eek:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (27 Νοέ. 2004 , 13:34)

 

.......

 

 

 

Tην πρωτη φορα εγινε γιατι ειχες δικιο .

Την δευτερη επειδη δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω περισσοτερο και γιατι ειχε δικιο .

Πλεον δεν προκειται να ξαναγινει .

 

Εαν το ξαναζητησεις , οχι μονο δεν θα γινει θα γινει ακριβως το αντιθετο και μαλιστα με τροπο που τα πρωτα θα μοιαζουν μηδαμινα .

 

Ξερεις πολυ καλα τι εννοω . :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες η σύνδεσή μου είναι μια χαρά, όπως ήταν από όταν την ενεργοποίησα.

Το πρόβλημα δείχνει να έχει λυθεί.

DSLAM Aλυσίδας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nαι κι εγώ είμαι στο DSLAM Αλυσίδας, φαίνεται να είναι εντάξει από χθες.
Link to comment
Share on other sites

λυσανε τα δικα σας αρχισανε σε εμας , ολη μερα σημερα πεφτει η συνδεση.........για να δουμε αυριο που θα τους τα συρω λιγακι τι θα πουνε, επιτρεπεται τωρα με 512 συνδεση να κατεβαζω με 8-9????
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Eιναι που το προβλημα υπαρχει μονο στο κεντρο των Πατησιων (στο οποιο ειμαι εγω γαμω την τυχη μου) και που η υπολοιπη εταιρεια δουλευει ρολοι :whistle:

 

Χαιρομαι παντως που σαν εταιρεια βολευεται στο να ασχολειται με προβληματα χωρητικοτητας μονο απο την στιγμη που αυτα εμφανιζονται και ποτε δεν ενδιαφερεται απο πριν να μην εμφανιστουν καν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...