Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο engineer mode: mtk settings-} telephony-} mobile data service preffered-} ξετσεκαρετε το allow mobile data transmission at full speed. Δοκιμαστε το. Ισως κανει δουλεια. Δε χανετε κατι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Πέρασε πριν από λίγο ο φίλος να του στήσω το Ν3 plus, άργησε λίγο να παραλάβει, πάνω από μήνα.

Ένα συντομότατο review, το σκάλισα μόνο για κανά μισάωρο.

Θετικά:

1. Υπερβολικά ταχύτατο κινητό, σίγουρα πολύ πιο γρήγορο από το Samsung S4 μου και ας έχω cyanogenmod και μου φάνηκε πιο γρήγορο από το Coolpad F1 της συζύγου. Απιστευτη ταχύτητα απόκρισης. Κατέβασε τις εφαρμογές από το play σε κλάσματα του δευτερολέπτου, πρώτη φορά στα 15 διαφορετικά κινητά που έχω στήσει είδα κάτι τέτοιο.

2. Λεπτό και πανάλαφρο, τα μεγάλα του bezels δε με ενόχλησαν στο μάτι.

3. Όμορφη απλή ρομ με πολλά κολπάκια

4. Gps αψογο, πρώτη φορά κλείδωσε σε δευτερόλεπτα.

Ουδέτερα

1. Η κάμερα απλά μέτρια, σίγουρα χειρότερη από το Coolpad

Αρνητικά:

1. Τα χρώματα θα τα ήθελα λίγο πιο ζωηρά

2. Ο ήχος από το πίσω ηχείο / Θα τον ήθελα πιο δυνατό και καθαρό.

Και άλλες δύο παρατηρήσεις:

1. Με το eset από το pc βρήκα και αφαίρεσα τον ιό / worm . Τί να είναι αυτό?

2. Χρειάζεται root. Έχει κιτ κατ που δεν αφήνει εγγραφή στην sd. Έτσι για να τρέξει το sygic που είχε στην sd, το rootαρα με kingoroot, από το play εγκατέστησα το superuser και μετά την εφαρμογή που κάνει εγγράψιμη την sd:

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

 

Πιστεύω αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω, κομψότατο, υπεργρήγοροτατο, λειτουργικό. Τα λίγο πιο αχνά χρώματα τα συνηθίζει κανείς αμέσως.

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα το νεούδι...!!!

1ο μήνυμα στο site..:)

Μόλις πριν 4 ώρες πήρα στα χέρια μου το κινητό...δυστυχώς μέσω dhl...!:chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα το νεούδι...!!!

1ο μήνυμα στο site..:)

Μόλις πριν 4 ώρες πήρα στα χέρια μου το κινητό...δυστυχώς μέσω dhl...!:chair:

 

Που σημαίνει τί ???

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει τί ???

Μάλλον ότι πλήρωσε τελωνείο το παλικάρι... Θα μπορούσες να μας πεις και το ποσό αν δεν έχεις πρόβλημα;;;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

1. Με το eset από το pc βρήκα και αφαίρεσα τον ιό / worm . Τί να είναι αυτό?

Ειναι ιός windows, δεν μολύνει το android και δεν υπάρχει στην ρομ αν την κατεβάσεις απο την Kingzone.

Τον βάζουν μετά προφανώς και έχει στόχο τα pc αλλά όλα τα antivirus τον βρίσκουν οπότε δεν είναι τίποτα ανησυχητικό.

Στην ουσία και χωρίς antivirus μπορείς να τον σβήσεις απο το τηλέφωνο με καποιο file explorer

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...συγνώμη αλλα μπαίνω στο ίντερνετ μια στο τόσο λόγω δουλειάς...!!! έσκασα στο τελωνείο 21,12 και στην αξιαγάπητη dhl 37,53 συνολικά μιας και ήρθε το δέμα Σαββατο βράδυ και εγώ πήγα Δεύτερα απόγευμα να το πάρω και χρεώνουν και την αποθήκευση 2 ημερών...την αγορά την έκανα από GearBest και επειδή παρήγγειλα αρκετά πράγματα μου έκανε έκπτωση στα έξοδα αποστολής. Tο θέμα είναι πως η επιλογή Expedited courier ή κάπως έτσι τουλάχιστον που την έγραφε, ενώ μου την χρέωνε, λόγω έκπτωσης 1,92 δολλάρια, τη χρυσοπλήρωσα γιατί δεν ήξερα πως θα περνούσε από dhl...

 

Έπαθα και έμαθα..! Πάντως σήμερα του άλλαξα τα φώτα...χθες ,μπήκε στο συρτάρι το samsung galaxy ace 3 που τους τελευταίους τρεις μήνες μου έπρηξε τα...αυτιά..!!!! το μόνο μου παραπονο από το Kingzone είναι που δεν χτυπάει αρκετά δυνατά και επίσης δεν ακούω το συνομιλητή δυνατά...θα το γαργαλίσω λίγο αυριο στη δουλειά να δω τι θα κάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα...συγνώμη αλλα μπαίνω στο ίντερνετ μια στο τόσο λόγω δουλειάς...!!! έσκασα στο τελωνείο 21,12 και στην αξιαγάπητη dhl 37,53 συνολικά μιας και ήρθε το δέμα Σαββατο βράδυ και εγώ πήγα Δεύτερα απόγευμα να το πάρω και χρεώνουν και την αποθήκευση 2 ημερών...την αγορά την έκανα από GearBest και επειδή παρήγγειλα αρκετά πράγματα μου έκανε έκπτωση στα έξοδα αποστολής. Tο θέμα είναι πως η επιλογή Expedited courier ή κάπως έτσι τουλάχιστον που την έγραφε, ενώ μου την χρέωνε, λόγω έκπτωσης 1,92 δολλάρια, τη χρυσοπλήρωσα γιατί δεν ήξερα πως θα περνούσε από dhl...

 

Έπαθα και έμαθα..! Πάντως σήμερα του άλλαξα τα φώτα...χθες ,μπήκε στο συρτάρι το samsung galaxy ace 3 που τους τελευταίους τρεις μήνες μου έπρηξε τα...αυτιά..!!!! το μόνο μου παραπονο από το Kingzone είναι που δεν χτυπάει αρκετά δυνατά και επίσης δεν ακούω το συνομιλητή δυνατά...θα το γαργαλίσω λίγο αυριο στη δουλειά να δω τι θα κάνω...

 

Μία ερώτηση μόνο...από το play store ποιά εφαρμογή είναι καλή για "γαργάλημα" του κινητού???:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να το ρουτάρω με το Kingoroot...όλα ωραία όλα καλά αλλά έχω ακόμη θέματα με τον ήχο...2 μέρες τώρα όποτε μιλάω με κάποιον 7 στις 10 φορές μου λένε πως με ακούνε με ένα θόρυβο σα φύσημα ...κάπου είχα διαβάσει πως και άλλος ένας είχε παρόμοιο πρόβλημα...το μόνο που πρόσεξα είναι πως μόνο όταν έχω το τηλέφωνο σε 2G λειτουργία το κάνει, ενώ όταν είναι σε 3G ακούγομαι κανονικά...:confused:
Link to comment
Share on other sites

8,70 συστημενο απο ελτα.με την gearbest που μιλησα τους ειπα να μου βαλουν τα μεταφορικα και μου ειπαν οταν παραλαβουν το δεμα θα το κανουν.

 

Απαράδεκτοι... τους ζήτησα να καλύψουν και τα δικά μου μεταφορικά (2 φορές μάλιστα) που ήταν 9.80 με ΕΛΤΑ και η απάντησή τους ήταν αρνητική. Επίσης το κινητό έχει φτάσει Κίνα από τις 7 του μήνα (εγώ το στειλα 2/6) και στις 15/6 λέει πως έγινε ανεπιτυχής παράδοση και ότι οι παραλήπτες έλαβαν χαρτάκι. Από την gearbest ωστόσο, αφού αρχικά δε μου απαντούσαν για το τι γίνεται, αναγκάστηκα να ξανανοίξω ticket και μου είπαν να μην ανησυχώ κ ότι όταν το παραλάβουν θα πάρω την αποζημείωση. Έχω διαβάσει κάπου ότι πολλές φορές δεν τα παραλαμβάνουν επίτηδες... Με το δικό σου τελικά τι έγινε? έφτασε? σου στείλαν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι... τους ζήτησα να καλύψουν και τα δικά μου μεταφορικά (2 φορές μάλιστα) που ήταν 9.80 με ΕΛΤΑ και η απάντησή τους ήταν αρνητική. Επίσης το κινητό έχει φτάσει Κίνα από τις 7 του μήνα (εγώ το στειλα 2/6) και στις 15/6 λέει πως έγινε ανεπιτυχής παράδοση και ότι οι παραλήπτες έλαβαν χαρτάκι. Από την gearbest ωστόσο, αφού αρχικά δε μου απαντούσαν για το τι γίνεται, αναγκάστηκα να ξανανοίξω ticket και μου είπαν να μην ανησυχώ κ ότι όταν το παραλάβουν θα πάρω την αποζημείωση. Έχω διαβάσει κάπου ότι πολλές φορές δεν τα παραλαμβάνουν επίτηδες... Με το δικό σου τελικά τι έγινε? έφτασε? σου στείλαν άλλο?

 

γεια σου φιλε μου.δεν προκειτε να παρω τα λεφτα απο τα μεταφορικα ενω μου ειχαν πει θα μου τα δωσουν.εχει φτασει απο 12 ιοιυνιου στο ταχυδρομειο τους.ειχα λιγα μπερδεματα με τους μαλακες.θελανε να μου βαλουν λιγοτερα λεφτα.τους ειπα οτι θελω να μου στειλουν αλλο κινητο και μου λενε διαλεξε πιο θελεις και πες μας.τους ειπα πιο θελω και δεν μου απαντησαν.μετα απο αυτο μπηκα στην paypal και ζητησα επιστροφη χρηματων απο εκει.αφου θελουν να κανουν πουστιες ας τα βγαλουν περα με την paypal.απο την θηκη παντως που ειχα παρει και ποτε δεν εφτασε μου τα βαλανε τα λεφτα.για το ιδιο site μιλαω και αυτο μεσω της paypal τα πηρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου.δεν προκειτε να παρω τα λεφτα απο τα μεταφορικα ενω μου ειχαν πει θα μου τα δωσουν.εχει φτασει απο 12 ιοιυνιου στο ταχυδρομειο τους.ειχα λιγα μπερδεματα με τους μαλακες.θελανε να μου βαλουν λιγοτερα λεφτα.τους ειπα οτι θελω να μου στειλουν αλλο κινητο και μου λενε διαλεξε πιο θελεις και πες μας.τους ειπα πιο θελω και δεν μου απαντησαν.μετα απο αυτο μπηκα στην paypal και ζητησα επιστροφη χρηματων απο εκει.αφου θελουν να κανουν πουστιες ας τα βγαλουν περα με την paypal.απο την θηκη παντως που ειχα παρει και ποτε δεν εφτασε μου τα βαλανε τα λεφτα.για το ιδιο site μιλαω και αυτο μεσω της paypal τα πηρα.

 

κάτι είχα ξαναδιαβάσει για την paypal αλλά δεν το ψαξα και δεν ήξερα πως μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου. Άρα μέσω paypal ότι και να γίνει είμαι καλυμμένη? Σήμερα μου είπαν οτι είναι στο ταχυδρομείο το κινητό (λες και εγώ τους έλεγα κάτι διαφορετικό τόσες μέρες) και ότι θα μου βάλουν τα λεφτά στις επόμενες μέρες που θα το παραλάβουν . Εννοείται δεν ξαναπαίρνω από αυτό το site...

Link to comment
Share on other sites

κάτι είχα ξαναδιαβάσει για την paypal αλλά δεν το ψαξα και δεν ήξερα πως μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου. Άρα μέσω paypal ότι και να γίνει είμαι καλυμμένη? Σήμερα μου είπαν οτι είναι στο ταχυδρομείο το κινητό (λες και εγώ τους έλεγα κάτι διαφορετικό τόσες μέρες) και ότι θα μου βάλουν τα λεφτά στις επόμενες μέρες που θα το παραλάβουν . Εννοείται δεν ξαναπαίρνω από αυτό το site...

 

ειναι σιγουρο πως με την paypal θα παρεις τα λεφτα σου.επιτηδες το κανουν για να μην δωσουν τα λεφτα και να επιστρεψη πισω το προβληματικο αντικειμενο.μεσω της paypal αν δεν μου απαντησουν σε ενα μηνα αυτοι περνω τα λεφτα μου.

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο πως με την paypal θα παρεις τα λεφτα σου.επιτηδες το κανουν για να μην δωσουν τα λεφτα και να επιστρεψη πισω το προβληματικο αντικειμενο.μεσω της paypal αν δεν μου απαντησουν σε ενα μηνα αυτοι περνω τα λεφτα μου.

 

ΟΟΟκ... Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας!!

ειμαι κατοχος αυτου του κινητου και ενω στην αρχη δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα και ημουν ευχαρηστημενος απο αυτο , τωρα εχει 3 μερες που μου εβγαλε τα εξης προβληματα και δεν ξερω τι να κανω γ να τα διορθωσω

1ον) δεν αναγνωριζει τα ακουστικα ως κεραια Πχ στο ραδιοφωνο οταν τα βαζω δεν παιζει γτ λεει συνδεστε κεραια

επισης οταν παιζει μουσικη mp3 ενω εχω τα ακουστικα ακουγεται και απο το εξωτερικο ηχειο ταυτοχρονα η μουσικη που ακουω απο τα ακουστικα

2ον) ενω εχω ενεργοποιησει την ρυθμηση auto rotate δεν μπορει να κανει περιστροφη της οθονης

3ον) οταν βαζω να φορτισει και μπορει εκεινη την ωρα να ακουω μουσικη καποιες φορες μου σταματαει αυτοματα την μουσικη ενω παιζει καποιο κοματι λες και εχω κανει εγω το pause

4ον) ΚΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ ΕΦΤΑΙΞΑ ΕΓΩ Ή ΟΧΙ

ξαφνηκα σταματησε να λειτουργει η αφη σε συγκεκριμενα σημεια του κινητου πχ δεν λειτουργει το back, οταν πληκτρολογο εμφανιζει το ιδιο προβλημα και στα σημεια που η αφη ειναι στο γραμμα ι,κ,μ

συγκεκριμενα οταν παταω το ι αναγνωριζει οτι παταω ή το ο ή το θ

και αντιστοιχα και για τα αλλα δυο οταν παταω το κ αναγνωριζει οτι παταω ή το ξ ή το λ . και οταν παταω το μ αναγνωριζει οτι κανω backspace.

το προβλημα αυτο δεν εμφανιζεται μονο στο πληκτρολογιο αλλα γενικα στην αφη που βρισκονται τα συγκεκριμενα σημεια.

 

Αν γνωριζετε κατι σχετικα με αυτο σας παρακαλω ενημερωστε με

Edited by dpdimo
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να το ρουτάρω με το Kingoroot...όλα ωραία όλα καλά αλλά έχω ακόμη θέματα με τον ήχο...2 μέρες τώρα όποτε μιλάω με κάποιον 7 στις 10 φορές μου λένε πως με ακούνε με ένα θόρυβο σα φύσημα ...κάπου είχα διαβάσει πως και άλλος ένας είχε παρόμοιο πρόβλημα...το μόνο που πρόσεξα είναι πως μόνο όταν έχω το τηλέφωνο σε 2G λειτουργία το κάνει, ενώ όταν είναι σε 3G ακούγομαι κανονικά...:confused:

 

Καλησπέρα...μόλις ανακάλυψα τη λύση στο πρόβλημα με τον ήχο στο 2G....το πρόβλημα είναι στον πομποδέκτη στα 900Mhz του 2G...όσοι έχετε εγκατεστημένο το MTK Engineering μπείτε στην καρτέλα TELEPHONY, μετά Band mode, μετά επιλέγετε την κάρτα Sim που έχει τα παράσιτα κατά την κλήση και στις επιλογές για GSM MODE επιλέξτε DCS1800. Για κάποιο λόγο όταν γίνεται κλήση στα 900 το παράσιτο πάει σύννεφο:( ενώ στα 1800 ο ήχος είναι πεντακάθαρος........:D

 

Το κακό είναι πως αν είσαι σε περιοχή ή σημείο που σε καλύπτει μονο 2G στα 900 θα σας δείχνει εκτός δικτύου εκτός κι αν ξαναενεργοποιήσετε τα 900 πάλι.Η άλλη λύση είναι να το έχετε γυρισμένο μόνιμα σε 3G αλλά έτσι η μπαταρία θα αδειάζει πιό γρήγορα.

 

Και μια μικρή συμβουλή. Αν θέλετε να γίνεται πιο γρήγορα μεταγωγή απο 2g σε 3G και αντίστροφα (εντός Ελλάδος) πάλι αφού μπείτε στο MTK Engineering μπείτε στην καρτέλα TELEPHONY, μετά Band mode, μετά επιλέγετε την κάρτα Sim που θέλετε και στις επιλογές για UMTS MODE επιλέξτε μόνο WCDMA-IMT-2000 και WCDMA-GSM-900. Έτσι κι αλλιώς στην Ελλάδα καμία εταιρεία δεν υποστηρίζει 3G στα 1900 και 850.Όσο για τις επιλογές συχνοτήτων στο 4G αφήστε τις όλες επιλεγμένες...αυτά...καλό ΠΣΚ έυχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε NickThebig

 

Εγώ έχω προσέχει όταν έχω πάνω από τα ¾ σήμα στο MTK Engineering τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Εδώ που βρίσκομαι δεν μπορώ να το δοκιμάσω αυτό που λες γιατί έχω μόλις 1 γραμμή στο 3G ή και καμία

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω προσέξει ότι όσοι ΔΕΝ έκαναν root το κινητό, ΔΕΝ είχαν κανένα πρόβλημα.

Η διαπίστωση είναι αποτέλεσμα των αναρτήσεων εδώ μέσα.

Όλα λειτουργούν μια χαρά. Η μπαταρία 2 μερούλες νορμάλ (με 1 sim). Έχω και ένα μικρούλι power bank 2200 mAh και μια χαρά. Σε 30', απο το 30% το πάει στο 70% (λογω ταχείας φόρτησης που έχει το κινητό) και έχω και υπόλοιπο για άλη μια φόρτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω προσέξει ότι όσοι ΔΕΝ έκαναν root το κινητό, ΔΕΝ είχαν κανένα πρόβλημα.

Η διαπίστωση είναι αποτέλεσμα των αναρτήσεων εδώ μέσα.

Όλα λειτουργούν μια χαρά. Η μπαταρία 2 μερούλες νορμάλ (με 1 sim). Έχω και ένα μικρούλι power bank 2200 mAh και μια χαρά. Σε 30', απο το 30% το πάει στο 70% (λογω ταχείας φόρτησης που έχει το κινητό) και έχω και υπόλοιπο για άλη μια φόρτηση.

 

Εδω ροοταρισμενο δεν υπαρχει κανενα προβλημα...το προβλημα του ηχου εντασης και παρασιτων διορθωθηκαν μεσω ΜTK :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει έστω και με 1 γραμμή στο σήμα.

το πρόβλημα είναι ότι η μπαταρία φεύγει σαν νερό .

 

ευχαριστώ specguard και ειδικά τον NickThebig που βρήκε την λύση στο πρόβλημα μας

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...