Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας παιδιά,και εγώ έχω κάποια μικρό προβλήματα,όπως και μερική πιο πάνω,κάνει παράσιτα, όταν περνούν τηλέφωνο καμια φορα είναι μαύρη η οθόνη,και διαφορα αλλα χαζά,μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί είμαι και λίγο αρχάριος,από ενημέρωσης τα έχω κάνει,έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων,χρειάζεται να βάλω αυτήν την rom 20150314_c211_τζ_3m_k268_b1_3_7_20??αν ναι και δεν βαριετέ κάποιος ας μου γράψει αναλυτικά τι πρέπει να κάνω, η εκτος αν υπάρχει άλλη λύση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας παιδιά,και εγώ έχω κάποια μικρό προβλήματα,όπως και μερική πιο πάνω,κάνει παράσιτα, όταν περνούν τηλέφωνο καμια φορα είναι μαύρη η οθόνη,και διαφορα αλλα χαζά,μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί είμαι και λίγο αρχάριος,από ενημέρωσης τα έχω κάνει,έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων,χρειάζεται να βάλω αυτήν την rom 20150314_c211_τζ_3m_k268_b1_3_7_20??αν ναι και δεν βαριετέ κάποιος ας μου γράψει αναλυτικά τι πρέπει να κάνω, η εκτος αν υπάρχει άλλη λύση.

 

Ρε φίλε, καταρχάς γιατί έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

Δεν σου αρκούσε μόλις το άνοιξες να κατεβάσεις όλα τα διαθέσιμα updates και να είσαι οκ ?

Επιπλεόν το κινητό ΔΕΝ έρχεται ROOT. Ούτε υπάρχει λόγος να το κάνει κανείς. Όλα δουλεύουν ρολόϊ.

Αναλυτική περιγραφή έχω κάνει στο #119.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Ειμαι νεος σε τετοιου ειδους κινητά.Μολις το παρελαβα . Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο αλλα......Τρεχω το antutu στο νεο kingzone n3 plus και βγαζει χαμηλο σκορ περιπου 21600. Απογοητευση. Εμφανιζει προβλημα στο antutu video κai antutu officer. Οταν ζητω λεπτομερειες στο τεστ μου βγαζει τις επισυναπτομενες εικονες.

Σε εσας τι γινεται? Μπορειτε να βοηθησετε? Τι προτεινετε? Ειναι σοβαρό? Μηπως πρεπει να το επιστρεψω???????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Ειμαι νεος σε τετοιου ειδους κινητά.Μολις το παρελαβα . Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο αλλα......Τρεχω το antutu στο νεο kingzone n3 plus και βγαζει χαμηλο σκορ περιπου 21600. Απογοητευση. Εμφανιζει προβλημα στο antutu video κai antutu officer. Οταν ζητω λεπτομερειες στο τεστ μου βγαζει τις επισυναπτομενες εικονες.

Σε εσας τι γινεται? Μπορειτε να βοηθησετε? Τι προτεινετε? Ειναι σοβαρό? Μηπως πρεπει να το επιστρεψω???????

 

Αφού το λέει καθαρά. Δεν ολοκλήρωσε την αξιολόγηση. Πως να βγάλει αποτελέσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παλι με εβγαλε λιγο πριν τα 32000 ...παραθετω φωτο.:)

 

Σωστός !!!

Εγώ έκανα 2-3 αξιολογήσεις και έβγαζε διαφορετικές τιμές κάθε φορά (30.917, 33.179, 31.814).

Η μικρότερη (!!!) τιμή που πέτυχα ήταν: http://i.imgur.com/GfIiuMc.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Γεια σου και σε σενα φιλε manollia.

Σχετικα με την διακοπη αξιολογησης απο το antutu για το παραπανω κινητο. Τι μπορει να συμβαινει και διακοπτεται η αξιολογηση με αποτελεσμα το χαμηλο σκορ? Ετρεξα το antutu αρκετες φορες και βγαζει το ιδιο χαμηλο αποτελεσμα. Ξαναεπανεφερα τις εργοστασιακες ρυθμισεις και πάλι το ιδια. Πως πιστευετε οτι θα μπορουσα να ξεπεράσω το προβλημα χωρις να διακοπτεται η αξιολογηση????

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις χρησιμοποιησει? Εγω εχω χρησιμοποιησει αυτην. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&utm_source=www.apk4fun.com

 

Δοκιμασε την αλλα να εχεις το τηλεφωνο συνδεμενο στο ρευμα....μηπως ηταν κατω απο 30% η μπαταρια και παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, καταρχάς γιατί έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

Δεν σου αρκούσε μόλις το άνοιξες να κατεβάσεις όλα τα διαθέσιμα updates και να είσαι οκ ?

Επιπλεόν το κινητό ΔΕΝ έρχεται ROOT. Ούτε υπάρχει λόγος να το κάνει κανείς. Όλα δουλεύουν ρολόϊ.

Αναλυτική περιγραφή έχω κάνει στο #119.

 

Για σου mannolia,την περιγραφή σου την έχω διάβαση και έκανα αυτά που έγραψες,αλλα μετά από λίγο άρχισαν αυτά τα προβλήματα που ανέφερα πιο πάνω,και πίστευα με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα φτάξει το πράμα.τεσπα από δω και πέρα τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω τα δεδομένα κ δεν συνδέετε. Μήπως πρέπει να κατεβάσω της ρυθμίσεις της Vodafone? κ πως γίνεται αυτό? Στα μηνύματα στα ελληνικά προβλέψει λέξεων ορθογραφία τ9 πως μπαίνουν (ελληνικό λεξικό)? Μέθοδο πληκτρολόγησης με σύρσιμο υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε, 140€ έχει καινούργιο (και αρκετά λιγότερο με κάποιο κουπόνι) και θα το αγοράσουμε από εσένα 135€ μεταχειρισμένο ενός μήνα; Το βλέπεις λογικό;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα πριν κανα μηνα και το πουλαω.....αν ενδιαφερετε καποιος αν αφησει μην....135Ε

 

Το σκάλισες και λίγο με το θέμα ROOT, του άλλαξες τα φώτα και τώρα θέλεις να το ξεφορτωθείς.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6001544#post6001544

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω τα δεδομένα κ δεν συνδέετε. Μήπως πρέπει να κατεβάσω της ρυθμίσεις της Vodafone? κ πως γίνεται αυτό? Στα μηνύματα στα ελληνικά προβλέψει λέξεων ορθογραφία τ9 πως μπαίνουν (ελληνικό λεξικό)? Μέθοδο πληκτρολόγησης με σύρσιμο υπάρχει?

 

Θα πας ρυθμίσεις-περισσότερα-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-ονόματα σημείου πρόσβασης και θα τσεκάρεις VF internet

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την τιμή http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-kingzone-n3-plus

Μην βλέπεται τιμή σε € σε Κινέζικα σαιτ.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59732&stc=1&d=1429459803

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και εγω το κινιτο και εκανα οτι επρεπε να κανω.μεχρι στιγμης ολα καλα.και ηρθε και γρηγορα μεσα σε 13 μερες απο bangood το πηρα.ιδωμεν!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, παρατηρεί κανείς άλλος προβλήματα με το bluetooth ή είμαι ο μόνος???

 

Εγώ που χρησιμοποιώ το bluetooth για σύνδεση κινητού στο αμάξι, δουλεύει κανονικά, όπως πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τυχαία και το ανεβάζω για ενημέρωση.

 

Στο dealsmachine μόνο 135€.

http://www.dealsmachine.com/affordable-kingzone-n3-plus/

Δεν διαβάζεις :p http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411155&page=7

τιμή σε USD159.99 η ισοτιμία του κινέζου είναι για τον π@@@σο

δεν χρεώνει € αλλα $ και το βλέπεις στην πληρωμή :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας αν είναι εφικτό!

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει ο φίλος μου εδώ και 3 εβδομάδες και από τότε αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: δεν του έρχονται όλα τα SMS.

Έχει Cosmote, χρησιμοποιεί την εφαρμογή ChompSMS (αν και δε νομίζω ότι φταίει αυτό) και το φαινόμενο έχει παρουσιαστεί με τουλάχιστον 3 άτομα από τις επαφές του που του έχουν στείλει κάποιο μήνυμα και δεν το έλαβε ποτέ. Το περίεργο είναι ότι από την ίδια επαφή κάποια μηνύματα τα λαμβάνει και κάποια άλλα όχι. Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό και πώς θα μπορούσε να διορθωθεί;;

Edited by taniapil
Link to comment
Share on other sites

Στις κριτικες της εφαρμογης που διαβασα καποιος αναφερει προβλημα οτι τα μνμ του ερχονται διπλα.Καποιος αλλος αναφερει σε αλλο νημα για το αποθηκευτικο χωρο που κρατιουνται τα μνμ, αλλος για τον τροπο γραφης και πολλα αλλα.Για αρχη ας δοκιμασει να καθαρισει τα μνμ και να διαγραψει και να ξαναφορτωσει την εφαρμογη.Α και κατι τελευταιο...Πολλοι εχουν παραπονα για την cosmote σε πολλα νηματα για την αποστολη-ληψη μνμ κατι που η cosmote φυσικα το αρνειται. Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

OK θα τα δοκιμάσουμε όλα αυτά και ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα. Ίσως θα ήταν καλό να δοκιμάσει και για λίγες μέρες τη stock εφαρμογή μηνυμάτων για να δούμε αν εμφανίζεται και εκεί το ίδιο πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...