Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ τον Μπέζο με τον οργανισμό του :cry: δεν πρέπει να υπάρχει ποιο εκνευριστική διαφήμιση...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ τον Μπέζο με τον οργανισμό του :cry: δεν πρέπει να υπάρχει ποιο εκνευριστική διαφήμιση...

 

 

Υπαρχει

 

το Call 600 του what's up... τι σιχαμα διαφημιση ? πω πωαηδιαζω. Αυτο το δημιουργικο δεν εχει φαντασια? Ασχημες φατσες , χαζο σεναριο ... νομιζουν οτι αμα βαλουν 10 χρωματα θα ενθουσιαστει η πιτσιρικαρια ? Αισχος.... :mad:

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απαίσια είναι η διαφήμιση που παίζεται (ευτυχώς μόνο στο Alter) με το περιοδικό Avanti.Απαίσια.

Σωστά...!!!Και αυτό το χαδοτράγουδο...Έλεος...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διαφήμιση TIM με τους "παρα πέντε". Οικτρό και ανάλατο χιούμορ, χλιαρές και κλισε ατάκες, κακές ερμηνείες, κακή εκτέλεση... Σε κάνει να σκεφτείς (ίσως κάπως εσφαλμένα επαγωγικά) ότι ένα χρόνο υποστήριζες... αυτό. (ναι δεν ισχύει, αλλά με χαλάει)

 

Γιατί μα γιατί τέτοια κατάντια;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το Nirvana και τον πολυέλαιο...Μπρρρ
Link to comment
Share on other sites

Απαίσια είναι η διαφήμιση που παίζεται (ευτυχώς μόνο στο Alter) με το περιοδικό Avanti.Απαίσια.

 

Καλά, κλασική περίπτωση βλάβης! Ό,τι έχει να κάνει με ALTER εκπέμπει μια απίστευτη κακογουστιά και μιζέρια. Ακόμα ένα παράδειγμα είναι οι διαφημίσεις του (θου Κύριε...) John Greek! :cry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μισώ τη νέ διαφήμιση των γιαουρτιών Silhouette, που είναι πιστή αντιγραφή της διαφήμισης της Dolby στους κινηματογράφους, αυτή με τους άλλους που χτυπάνε τα καπάκια από τους κάδους, πετάνε κλειδιά στον αέρα και φοράνε τενεκέδες στα πόδια και περπατάνε. Μα καθόλου φαντασία; Καθόλου;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

αυτή με τους άλλους που χτυπάνε τα καπάκια από τους κάδους, πετάνε κλειδιά στον αέρα και φοράνε τενεκέδες στα πόδια και περπατάνε.

 

(offtopic, αλλά πληροφοριακά) αυτοί είναι συγκρότημα, οι "Stomp". Και είναι πολύ ενδιαφέρουσα η μουσική και η θεατρικότητα τους.

 

ontopic. Με εκνευρίζει και η διαφήμιση με το Mythos που ο λοχαγός (ή δε ξέρω γω τι) κερνάει μπύρες στους στρατιώτες που αγγάρεψε, όταν κατάρρεει το -ό,τι και-αν-στήνανε. Μου θυμίζει αντίστοιχη σχετικά πρόσφατη αληθινή φάση που σκοτώθηκαν άδικα στρατιώτες από κάτι τέτοιο... Μη πω ότι εκεί στηρίζεται κιόλας το spot και ακουστω πιο μακάβριος. Βρε Ουστ.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μια της cosmote,Που παει μια παλαβή ξανθια και λεει το κινητο μου δεν εχει πληκτρα,και της λεει ο αλλος εχει πληκτρα αφης(ενα Lg ήταν)και στο τελος να λεει η χαζη ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΠΛΗΚΤΡΑ ΑΦΗΣ!!αίσχος!
Link to comment
Share on other sites

Διαφημίσεις για σκότωμα:

 

- AVANTI - ένα μεγάλο έλεος! :help:

 

- Λαμπατέρ [Παγωτο Νιρβάνα] :chair:

 

- Όλες οι "ΒΟΛΤΑ;" του Γερμανού

 

- "Και το μπικινι; ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!" :knife:

 

- Επιστροφή χρημάτων "Έχει κάτι που δεν έχω;"

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Μια διαφήμιση που είναι ένα ζευγάρι στο σπίτι και λέει η γυναίκα ότι έχασε κάποσες χιλιάδες ευρώ. Και μετά ψάχνουν με τον άντρα της (ο οποίος κάνει κάτι ηλίθιες εκφράσεις) να τα βρουν, και πετάγεται αυτή σε μια φάση ΄και λέει Τα βρήκα! δείχνοντας το τηλέφωνο... (κάτι για δάνειο είναι πάλι)

:chair:

 

Αντίθετα μαρέσει η διαφήμιση (λίγο παλιά) με το ζευγάρι που τσακώνεται καταστρέφοντας πράγματα του άλλου, και στο τέλος λέει "όχι τη euroline..."

Φανταστείτε θυμάμαι ακόμα το όνομα! :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θυμάμαι εγώ ότι είναι της Nova αυτή η διαφήμιση;

 

Ο σκύλος του Γερμανού δημιουργήθηκε για να είναι γλυκούλης αλλά καταφέρνει το αντίθετο...

 

Η άλλη διαφήμιση με τον διαιτητη που τον κυνηγάνε οι φίλαθλοι και κρύβεται πίσω απο αυτό το... τι στο **** είναι.

 

"Αστραπή, αστραπή..." :kill:

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τα μάτια που περπατάνε στον δρόμο... θέλω παγωτό, θέλω παγωτο... Ο ποιητής τι θέλει να πει?

Χαχαχαχα! Η αρχική διαφήμιση (teaser) έλεγε "τα μάτια σας 400! Έρχονται σύντομα". Και έδειχνε εκείνα τα ματάκια. Προφανώς τους καλάρεσε η ιδέα (ή απλά είχαν δώσει πολλά για να τα δείξουν μόνο σε μία διαφήμιση) και έτσι.... την πληρώνουν τα δικά μας ματάκια!

 

Εγώ πάντως έχω αγανακτήσει που όλες ΜΑ ΟΛΕΣ οι διαφημίσεις αναφέρονται και στο Mudial. Αυτοκίνητο διαφημίζει; Αναψυκτικό; Σερβιέτες; Έχει και τον ξεδοντιάρη στο βάθος να κάνει τα κόλπα του ή περνά καμιά μπάλα από το πλάνο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα ο Ronaldinho με τα κολπάκια του. Μα και πακοτίνια να διαφημίζει, πάλι με τη μπάλα του. Έχει χ***ει στο τάλιρο και σε ένα οδοντίατρο βαριέται να πάει. Και πρέπει να τον βλέπουμε και σε όλες τις διαφημίσεις. Ήμαρτον

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Που μέχρι και η πολιτισμένη συνοδηγός-μαζώχτρα συμπεριφέρεται σαν τη βλαχούτσα-χωριάτα φωνάζοντας "Κυρ Φάάάάάάάάάν". Μπρρρρρρ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Είναι να με πιάσει ο οίστρος μου. Άπαξ και με πιάσει, δε μ'αφήνει σε χλωρό κλαρί. Με συγκινείς :cry: :cry:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Που μέχρι και η πολιτισμένη συνοδηγός-μαζώχτρα συμπεριφέρεται σαν τη βλαχούτσα-χωριάτα φωνάζοντας "Κυρ Φάάάάάάάάάν". Μπρρρρρρ.

Όντως :rotfl:

Κι εμένα μου τη σπάει, αλλά ομολογουμένως είναι έξυπνο το slogan:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο (ένα άλλο σλόγκαν που ταυτίζεται μ'αυτό)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν αρέσει η διαφήμηση με τον κυρ-Φαν μπορεί να απευθηνθεί σε εμένα ώστε να κανονίσω συνάντηση με το παλικάρι που βρίσκεται πίσω απο τον κυρ-Φαν (ναι, αυτό που μοιάζει σαν πρεζάκι) και να βγάλει το άχτι του πάνω του. Ευχαριστώ

 

May I have your attention please...

 

:lol:

 

Υ.Γ. Μπορεί να είναι κολλητός μου, να μοιάζει σαν πρεζάκι αλλά είμαστε καλά παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...