Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά εκνευριστικές όλες οι διαφημίσεις του είδους... Ο Αρναούτογλου δεν τις ξεκίνησε? :confused:

 

Nαι αλλά του Αρναούτογλου δεν είναι τόσο.... :down:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τη σπαει μια για ενα απορρυπαντικο που ριχνουν πανω τους λεκεδες και το χαιρονται!!ειδικα μια με σατεν φουστα στο συνεργειο λεει και ευχαριστω!

Πολύ καλή αυτή! Ειδικά το σημείο με την κοπέλα :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι σας αρέσει η διαφήμιση της Fanta με την αντιπαθέστατη ατάκα stay bubancha!! Έλεοοος. Υποτιμούν τη νοημοσύνη μας
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι σας αρέσει η διαφήμιση της Fanta με την αντιπαθέστατη ατάκα stay bubancha!! Έλεοοος. Υποτιμούν τη νοημοσύνη μας

 

Eμένα ναι.....γιατί έχω γελάσει πολύ με κάτι που έχει σχέση με αυτήν τη διαφήμιση...... :p

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

και μενα αστεία μου φένεται. Δεν κατάλαβα γιατί λές ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

και μενα αστεία μου φένεται. Δεν κατάλαβα γιατί λές ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας?

Γιατί η διαφήμιση δεν σημαίνει ακριβώς τίποτα. Εκτός και άν εγώ είμαι τόσο ηλίθιος που δεν την καταλαβαίνω. Αυτό το stay bubuncha τι σκατά σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναχτύπησε η κυρία με τα εμπριμέ μαλλιά και το χαρακτηριστικό ψεύδισμα στη φωνή που διαφημίζει ή κρέμες ή ζελατίνες ή κάτι τέτοιο για αδυνάτισμα. Βάζουν τις κρέμες ή τυλίγονται στη ζελατίνα και αδυνατίζουν.

Αντιπαθέστατη κι αυτή και η διαφήμιση της.

 

Η παρακμή σε όλο της το μεγαλείο!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η διαφήμιση δεν σημαίνει ακριβώς τίποτα. Εκτός και άν εγώ είμαι τόσο ηλίθιος που δεν την καταλαβαίνω. Αυτό το stay bubuncha τι σκατά σημαίνει?

 

:!: :!: :!: Να τι σημαίνει :!: :!: :!:

Τι είναι, όμως, Bambaacha ;;;

 

Bambaacha! Πολυνησιακή λέξη που σημαίνει να ζεις τη ζωή σου στο maximum!

Πρωταγωνιστές στην τηλεοπτική διαφήμιση, είναι ο Jimmy Humuhumunukunukuapa-a , ο μικρός αδελφός του και οι φίλοι τους, οι οποίοι ζουν σε ένα εξωτικό, Πολυνησιακό μέρος και μας εξηγούν βήμα προς βήμα τον τρόπο με τον οποίο μπορούμε να βιώνουμε την κάθε στιγμή της ζωής μας με

 

στυλ... Bambaacha

 

Τα μηνύματα μιας Bambaacha ζωής είναι: «Να είσαι ανοιχτός σε νέες εμπειρίες», «Να ζεις τη ζωή με πάθος και ένταση...», «Να διασκεδάζεις με απλά πράγματα...», «Να απολαμβάνεις τη ζωή και ότι σου προσφέρει...»

 

Όπως η Bambaacha συμβολίζει τον αυθορμητισμό και τις μοναδικές εμπειρίες που προτιμούν οι νέοι, έτσι και η Fanta ταυτίζεται απόλυτα με την αγαπημένη γεύση τους.

 

πηγή http://www.presspoint.gr/release.asp?id=63191

 

πάντως και τίποτε να μη σήμαινε πάλι έξυπνη διαφήμιση θα μου φενόταν δηλαδή και η διαφήμιση της Q με τα Q που σε όλη την διαφήμιση έλεγε το ένα στο άλλο q q q q q υποτιμούσε και αυτή την νοημοσύνη μας? :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Θέμα αισθητικής lefkal ...

Προσωπικά αυτό το bambaκάτι, με εκνευρίζει και μένα.

Το qqqq πάλι, όχι. Ισως έχω δει πολλά κινούμενα και αυτόματα με παραπέμπει σε γνωστά και αγαπητά θέματα, τι να σου πω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά ο Αντένα είναι πρώτος σ' αυτά. Δε θυμάσαι την περσυνή, η ζωή θέλει Αντένα?

Η τελευταία του Κωτσόβολου, κάτι με χορό, χορεύεται, κάτι τέτοιο.

Και κλασικά τα γιαούρτια. Ενας που βγαίνει και λέει ότι τον πλησιάσαν και του ζητήσαν να κάνουν γιαούρτια με το γάλα του!!!

Link to comment
Share on other sites

hahahaha

sosth h garfield...

giati h allh?

xoriseS?pes to me ena sms...

agapas?pes to me ena sms...

eroteythkes?pes to me ena sms...

exeis kopsimo?oes to me ena sms...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια ραδιοφωνική του jumbo.. να μου πείτε και οι παλιότερες χάλια ήταν αλλά η καινούργια είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει την τελευταία δεκαετία.Απορώ πως τους πληρώνουν αυτούς που την έφτιαξαν.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτές των Jumbo είναι διαχρονικές βλακείες...:down::spam:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Eμένα αυτή η διαφήμιση μου αρέσει garfield ειδικά άμα τη συγκρίνω με αυτές του Αnt1...(Έλεος δηλαδή...το καταλάβαμε πως όλα παίζουν στο Αnt1 :cry: )

Στo mega έχει και ωραία χρώματα.... :p και γενικά είναι καλύτερο!

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γραφικά (από τα Χριστούγεννα νομίζω άρχισαν να παίζουν) του Mega, είναι τα καλύτερα που έχω δει ever. Φυσικά η νέα "σειρά" δε θα μπορούσε παρά να είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα. :up:
Link to comment
Share on other sites

Νέα είσοδος στις ΑΘΛΙΕΣ διαφημίσεις, αυτή του ΠΡΟΠΟ. Τόσο οι τηλεοπτικές όσο, κυρίως, οι ραδιοφωνικές... :knife::fool:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια ραδιοφωνική του jumbo.. να μου πείτε και οι παλιότερες χάλια ήταν αλλά η καινούργια είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει την τελευταία δεκαετία.Απορώ πως τους πληρώνουν αυτούς που την έφτιαξαν.. :confused:
μα γιατίιιιιι έχουν πλάκα οι τελευταίες :D αδελφοί κατσάμπα...αρίμπα αρίμπα :lol:

 

άλλαξαν και την ατάκα "τα παιχνίδια είμαστε εμείς"( καιρός ήταν....)

Link to comment
Share on other sites

O Big Brother έγραψε ιστορία. Τώρα ξαναγύρισε!!! Με τη μαμά του... :wacko: :cry: :alien:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

off topic:

 

Bayern, κορυφαία υπογραφή ;)

 

Όσο για διαφημίσεις, προσθέστε μια αρνητική ψήφο στα Jumbo και τον μεξικανοτυπάκο που (κλασσικά) ξηλώνεται για σχολικά ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΤΩΝ ΣΩΝΟΥΝ (μπλιάαααααααααχ), και της Autoplus ραδιοφωνική πάλι με έναν μπάρμπα που ζητάει πλατοκαθίσματα (yuck!!!!)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...