Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλει να μας πει οτι ο ελληνας ειναι τζαμπατζής και οτι κρύφτηκε στο χαλί για να

πάει κούτρα στην τουρκια??

 

Το ότι ο ελληνας είναι τζαμπατζής το ξέρουμε, ήταν ανάγκη να γίνει και διαφήμιση? :rolleyes: Αλλα σοβαρά τώρα, εμένα με προσβάλει

:worry:

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η διαφήμιση με το χαλί και τον οπαδό, μου αρέσει.

Βασικά μου αρέσει εκεί που κοιτάνε όλοι σα χαμένοι και γυρίζει και λέει στους πελάτες του "Μουσαφίρ" χαχαχαχαχα

 

Δε νομίζω πως η διαφήμιση θέλει να πει "οι Έλληνες είναι τόσο τζαμπατζήδες που θα κάνουν ακόμα και το πιο κουφό για να μην πληρώσουν". Νομίζω πως είναι προφανές πως θέλει να πει πως "οι Έλληνες είναι τόσο κολλημένοι με τη μπάλα που θα έρθουν στο mundobasket με όποιο τρόπο βρουν".

 

Σας έπιασαν όλους τα εθνικιστικά σας...

(και αναρωτιέμαι γιατί;; τζαμπατζήδες δεν είμαστε;; )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η διαφήμιση με το χαλί και τον οπαδό, μου αρέσει.

Βασικά μου αρέσει εκεί που κοιτάνε όλοι σα χαμένοι και γυρίζει και λέει στους πελάτες του "Μουσαφίρ" χαχαχαχαχα

 

Δε νομίζω πως η διαφήμιση θέλει να πει "οι Έλληνες είναι τόσο τζαμπατζήδες που θα κάνουν ακόμα και το πιο κουφό για να μην πληρώσουν". Νομίζω πως είναι προφανές πως θέλει να πει πως "οι Έλληνες είναι τόσο κολλημένοι με τη μπάλα που θα έρθουν στο mundobasket με όποιο τρόπο βρουν".

 

Σας έπιασαν όλους τα εθνικιστικά σας...

(και αναρωτιέμαι γιατί;; τζαμπατζήδες δεν είμαστε;; )

 

+1

 

Στο κάτω-κάτω δεν είναι τούρκικη διαφήμιση... Ελληνική δεν είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση της vodafone με έναν τύπο που γνώρισε μια κοπέλα σε ένα κατάστημα vodafone και αυτή του έδωσε το τηλέφωνό της αλλά σκίστικε το χαρτάκι με το τηλέφωνο και του λένε οι φίλοι του να πάρει όλα τα τηλέφωνα vodafone για να τη βρει.Ναι ρε θα πάρω μερικά εκατομμύρια τηλέφωνα μέχρι να τη βρω:blink:

Ποοο τη σκέφτηκαν πολύ πριν τη φτιάξουν?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση της vodafone με έναν τύπο που γνώρισε μια κοπέλα σε ένα κατάστημα vodafone και αυτή του έδωσε το τηλέφωνό της αλλά σκίστικε το χαρτάκι με το τηλέφωνο και του λένε οι φίλοι του να πάρει όλα τα τηλέφωνα vodafone για να τη βρει.Ναι ρε θα πάρω μερικά εκατομμύρια τηλέφωνα μέχρι να τη βρω:blink:

Ποοο τη σκέφτηκαν πολύ πριν τη φτιάξουν?

 

Όντως είναι πολύ κουφή...

Παρεπιπτόντως, χρόνια σου πολλά!! :)

 

Επείσης, να προσθέσω και εκείνη των ikea, που μια γυναίκα αφού τελειώσει τα ψώνια βλέποντας την απόδειξη αρχίζει να φωνάζει στον άντρα της "βάλε μπρος, βάλε μπρος".. Και στο τέλος φωνάζει και "γιαχουυυ"... Τη βρίσκω γελοία :fool: :down:

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Καλά κι αυτή τραγική είναι ναι.Επίσης άλλη μια που μου ήρθε στο μυαλό.Είναι λίγο παλιά αλλά δεν ξεχνιέται τέτοια βλακεία.Εκεί που μια γυναίκα παει σε ένα σούπερ μάρκετ να αγοράσει κασέρι ή τυρί δεν θυμάμαι και φεύγει έξω κρύβοντας το προσωπό της λες κι αγόρασε ναρκωτικά.Και όλα αυτά επειδή το κασέρι ήταν παχυντικό και την κοιταζαν όλοι.Και τη διαφήμιζαν?Κασέρι με χαμηλά λιπαρά!

Μα πόσο χαζοι μπορεί να είναι μερικοί διαφημιστες?

 

 

 

 

Ευχαριστώ :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία ερώτηση έχω γιατί θα σκάσω! Υήρχε μια διαφήμιση (μάλλον Κωτσόβολου ή Ηλεκτρονικής ήταν :wacko:) με έναν μαλλιά και μια γιαγιά που χάζευαν τιμές σε κάτι πλυντήρια. Όταν είδε την τιμή ο μαλλιάς μένει κάγκελο και πετάει ένα "ωωω να γα....ω!!!!" :X. Οπότε η γιαγιά παθαίνει πατατράκ και τον κοπανάει με την τσάντα και αυτός δεν ξέρει από που να φύγει... Αν την θυμάται κανένας και την βρει, πείτε καμιά κουβέντα! Ήταν απαράδεκτη αλλά καταντούσε κάφρικα αστεία...
Link to comment
Share on other sites

.....χαλια ειναι! οντος! .....οπως και μερικες του 11888 καποιες ειναι εξυπνες...αλλες ειναι........χαλια
Link to comment
Share on other sites

η νεα διαφημιση της voda με εναν περιεργο που τρεχει, δεν ειναι αθλια?

φιλε αυτην την διαφημηση δεν την εχω πετυχει ποτε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτην την διαφημηση δεν την εχω πετυχει ποτε

 

Περίεργο γιατί τη δείχνει συχνά... Την έχω πετύχει πολλές φορές στον ALPHA ειδικά μετά τον Καιρό γιατί χορηγός είναι η Vodafone..

 

Οι διαφημίσεις του 11880 έχουν καταντήσει απλά γελοίες... :down:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη με το dirollo.. Όπου όλη η οικογένεια είναι χαρούμενη που τρώνε dirollo, ενώ η άλλη τραγουδάει 'dirollo dirollo dirollo'.. Πωωπωωω.. ΈΛΕΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

ενώ η άλλη τραγουδάει 'dirollo dirollo dirollo'..

Και φυσικά δεν είναι η φωνή της...:lol:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά δεν είναι η φωνή της...:lol:

 

Εννοείται! Αυτό έλλειπε! :lol:

 

Επίσης και εκείνη η παλιά με το τυρί φινα.. 'βάλε φινα, βάλε φινα' :lol: :lol:

 

Η διαφημιση του reload του whats up και του jumbo στο ραδιο...απλα απαισιες....

 

Συμφωνώ απόλυτα.. Ειδικά αυτές οι διαφημίσεις του jumbo.. Χάλια..

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τους "νηστικούς πράκτορες" και το νέο βιβλίο συνταγών. :food: :down:

Ναι οντως πολυ σπαστικη διαφημιση.Οπως και οι διαφημισεις του 11880

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση του Deal ήταν ότι να'ναι... Ακόμη δεν μπήκε ο Σεπτέμβρης, και η διαφήμιση δείχνει έναν Άι Βασίλη να κάθεται στεναχωρημένος σ'ένα παγκάκι, από πάνω led φώτα να γράφουν Sorry Santa και από πίσω να παίζει το Santa Baby.. :blink: :wacko:

 

 

 

http://www.sherv.net/cm/emo/christmas/santa-dance.gif

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση του Deal ήταν ότι να'ναι... Ακόμη δεν μπήκε ο Σεπτέμβρης, και η διαφήμιση δείχνει έναν Άι Βασίλη να κάθεται στεναχωρημένος σ'ένα παγκάκι, από πάνω led φώτα να γράφουν Sorry Santa και από πίσω να παίζει το Santa Baby.. :blink: :wacko:

 

 

 

http://www.sherv.net/cm/emo/christmas/santa-dance.gif

 

Διαφωνώ! Το βρίσκω πολύ έξυπνο σαν mini trailer...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση του Deal ήταν ότι να'ναι... Ακόμη δεν μπήκε ο Σεπτέμβρης, και η διαφήμιση δείχνει έναν Άι Βασίλη να κάθεται στεναχωρημένος σ'ένα παγκάκι, από πάνω led φώτα να γράφουν Sorry Santa και από πίσω να παίζει το Santa Baby.. :blink: :wacko:

 

 

 

http://www.sherv.net/cm/emo/christmas/santa-dance.gif

Ειναι ωραιο και εξυπνο Mini τρειλερ.Το concept ειναι οτι λενε συγνωμη στον Αη Βασιλη που το deal θα μοιρασει φετος τα δωρα.Το μινι τρειλερ του ραδιο αρβυλα δεν μου αρεσε τοσο.Πολυ φουτουριστικο μου φανηκε.Σαν να βγηκε απο το μελλον.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει γιατί παίζει τώρα... Αν για παράδειγμα το έδειχναν από τις αρχές Δεκέμβρη θα μου άρεσε περισσότερο.. :cool:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει γιατί παίζει τώρα... Αν για παράδειγμα το έδειχναν από τις αρχές Δεκέμβρη θα μου άρεσε περισσότερο.. :cool:

Ε αφου τωρα θα αρχισει το deal

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει γιατί παίζει τώρα... Αν για παράδειγμα το έδειχναν από τις αρχές Δεκέμβρη θα μου άρεσε περισσότερο.. :cool:

 

Δεν έχει να κάνει με την εποχή... Απλά το trailer θέλει να περάσει το μήνυμα που περιέγραψε ο NetSurfer_g7 παραπάνω (και το πετυχαίνει μια χαρά κατά τη γνώμη μου).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...