Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι προστεθηκε κι αλλη μια στη λίστα μου: η διαφημιση της cote για το smart play!!!Πωπω τι αισχος, τί εκνευριστικηηηηηηη!!!!!μπιρι-μπιρι-, κλικ-κλικ, μπλα-μπλα. Τα νευρα μου!!!!!!!

+1.

Δεν αντέχεται με τίποτα:chair:.Επίσης δεν μου αρέσουν οι διαφημίσεις της Nova (όχι με τις ειδικότητες).:down::down:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι προστεθηκε κι αλλη μια στη λίστα μου: η διαφημιση της cote για το smart play!!!Πωπω τι αισχος, τί εκνευριστικηηηηηηη!!!!!μπιρι-μπιρι-, κλικ-κλικ, μπλα-μπλα. Τα νευρα μου!!!!!!!

 

+1

Ειναι Ε-Κ-Ν-Ε-Υ-Ρ-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο-Τ-Α-Τ-Η!!!!!!!Δεν μπορω με τιποτα να την δω κατευθειαν αλλαζω καναλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμενα κατι με πιανει οταν πετυχαινω τη διαφ των φρυγανιων Παπαδοπουλου κ θέλω να σπάσω την τηλεόραση!...αυτό το τραγουδάκι είναι τόσο ελεινό (ειδικα εκει που λέει "για νέους και για νιες" που κανει ριμα με το "φρυγανιές":chair:)και με την εντελως ψευτικη χαζοχαρα που εχουν όλοι, βγαζει ταυτόχρονα μια θλιψη γιατι σκέφτομαι οτι αυτοι που παιζουν θα θελαν να γινουν σπουδαιοι ηθοποιοι και κατεληξαν εκει...
Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι με πιανει οταν πετυχαινω τη διαφ των φρυγανιων Παπαδοπουλου κ θέλω να σπάσω την τηλεόραση!...αυτό το τραγουδάκι είναι τόσο ελεινό (ειδικα εκει που λέει "για νέους και για νιες" που κανει ριμα με το "φρυγανιές":chair:)και με την εντελως ψευτικη χαζοχαρα που εχουν όλοι, βγαζει ταυτόχρονα μια θλιψη γιατι σκέφτομαι οτι αυτοι που παιζουν θα θελαν να γινουν σπουδαιοι ηθοποιοι και κατεληξαν εκει...

 

Εμένα πάλι μου τη δίνει γιατί μου κολλάει του τραγούδι κι εκεί που λύνω ήρεμα κι ωραία τα σταυρόλεξά μου, με πιάνω να τραγουδάω "για νέους και για νιες.. Παπαδοπούλου είιιιιιιιιιιιιιιιιιιιναι οι μόνες φρυγανιές". :mad::mad:

 

Έχει μπει στην κατηγορία "Αλλάζω το κανάλι ακαριαία". Κέρδισε επάξια μία θέση δίπλα στο "Χώρος έκφρασης coca cola light", "Τραγουδάω το αν μ' αγαπάς και ξυπνάω τους νεκρούς" και το ζωντοβολό καρτοπρό-αηδιαστικό-θα κάνω εμετό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτή τραγουδιστή; Να ξέρω να φυλάγομαι; :p

Όχι δεν είναι τραγουδιστή,αλλά έχει χάλια μουσική επένδυση.:mad::down:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει η καινούργια διαφήμιση με τα πουράκια Παπαδοπούλου.Χάλια....:down::down::chair:

 

Αν την δεις στο mute είναι ωραία διαφήμιση.Με ήχο όμως, είναι από τις πιο αποκρουστικές διαφημίσεις που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου αρέσει αυτή η καινούρια του 11888. Απλά γελοία...
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια ραδιοφονική του Jumbo... :chair::rocket::knife:

Απαίσια, οι διαφημιστές αυτής της σειράς διαφημίσεων είναι για ΣΚΟΤΩΜΑ.

 

Επίσης μου τη δίνει στα νεύρα και η ραδιοφωνική διαφήμιση του νέου Colt.

"Πατέρα, πάμε να δούμε το νέο Colt? Βγαίνει στα 1100 και 1300 κυβικά, έχεις μπλα μπλα μπλα, μπλα μπλα μπλα, είναι το πιο δυνατό και οι γερμανοί το βγάλανε πρώτο." ΣΚΑΣΕ, ΣΚΑΣΕ, ΣΚΑΣΕ, SHUT UP, SHUT UUUUUUUUUPPPP... :dash:

Αυτες οι διαφημισεις του τζαμπο ειναι ΧΑΛΙΑ! τι το χουν δει αυτοι ρε παιδια? τι διαφημισεις ειναι αυτες για ενα καταστημα οπως το τζαμπο? ασε που καθε βδομαδα ανοιγει και ενα τζαμπο παραπανω, που τα βρηκαμε ολα αυτα τα παιδια στην ελλαδα να ψωνιζουν? να καταργηθουν οι διαφημισεις του τζαμπο

Για χάρη σας εγινα κλεφτης....Θεωδορος Κολοκοτρωνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΡΑΤΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου αρέσει αυτή η καινούρια του 11888. Απλά γελοία...
Αυτο με την πιτιριδα λες?Ναι ειναι ακρως σπαστικο και εκνευριστικο και επιπλεον η διαφημιση ειναι ασχετη με το προϊον.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου τη δίνει γιατί μου κολλάει του τραγούδι κι εκεί που λύνω ήρεμα κι ωραία τα σταυρόλεξά μου, με πιάνω να τραγουδάω "για νέους και για νιες.. Παπαδοπούλου είιιιιιιιιιιιιιιιιιιιναι οι μόνες φρυγανιές". :mad::mad:

χαχα :lol: ακριβώς το ίδιο παθαίνω κι εγώ! ρε παιδια κανα ψυχολόγο έχουμε στην παρέα να μας εξηγήσει πως αυτό που μας τη δίνει στα νεύρα αυτό μας κολλάει κ πιο εύκολα;:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισε επάξια μία θέση δίπλα στο "Χώρος έκφρασης coca cola light", "Τραγουδάω το αν μ' αγαπάς και ξυπνάω τους νεκρούς" και το ζωντοβολό καρτοπρό-αηδιαστικό-θα κάνω εμετό.

Ποιο είναι αυτό; Δεν το έχω δει...

Αυτο με την πιτιριδα λες?Ναι ειναι ακρως σπαστικο και εκνευριστικο και επιπλεον η διαφημιση ειναι ασχετη με το προϊον.

Η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι όντως τελείως άκυρη, αλλά σατιρίζει τις διαφημίσεις που έπαιζαν στα τέλη του '80-αρχές '90 (ακόμα και ο εκφωνητής είναι ο ίδιος).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την πιτιριδα λες?Ναι ειναι ακρως σπαστικο και εκνευριστικο και επιπλεον η διαφημιση ειναι ασχετη με το προϊον.

Ναι οντος...καμια σχεση και γενικοτερα εκτος κλιματος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι με πιανει οταν πετυχαινω τη διαφ των φρυγανιων Παπαδοπουλου κ θέλω να σπάσω την τηλεόραση!...αυτό το τραγουδάκι είναι τόσο ελεινό (ειδικα εκει που λέει "για νέους και για νιες" που κανει ριμα με το "φρυγανιές":chair:)και με την εντελως ψευτικη χαζοχαρα που εχουν όλοι, βγαζει ταυτόχρονα μια θλιψη γιατι σκέφτομαι οτι αυτοι που παιζουν θα θελαν να γινουν σπουδαιοι ηθοποιοι και κατεληξαν εκει...

 

Όταν πρωτοδιάβασα το post δεν την είχα πετύχει και απορούσα για το "νέους και για νιες"..Την είδα τις προάλλες..Πολύ χάλι...!!!

 

Εμένα δεν μου αρέσει η καινούργια διαφήμιση με τα πουράκια Παπαδοπούλου.Χάλια....:down::down::chair:

 

Και αυτήν πολύ χάλια...

 

 

 

Αυτη με τους ghostbusters που διαφημιζουν ενα citroen(c3 νομιζω)

 

citroen c3 picasso...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

η διαφήμιση με τις σαλάτες του υφαντή

 

τζατζίκι φίνο,τυροσαλάτα χάρμα κτλ...

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Jumbo χορεύωωωω και σε μαγεύωωω...Έλεος,έχει κολλήσει σε όλους αυτή η φραση,ας μας πουν κ το παρακάτω επιτέλους,μας έχουν σπάσει τα....νεύρα :p
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό; Δεν το έχω δει...

 

Σε ποιο από τα 3 αναφέρεσαι;

- Χώρος έκφρασης

Το κλασσικό πλέον "παίρνω το ρυθμό από το 'χαροπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ' και βάζω σαν στίχοι ό,τι μου έρθει στο μυαλό και τραγουδάω όσο πιο γρήγορα μπορώ." :X

- Τραγουδάω και ξυπνάω τους νεκρούς

Που κάθονται όλοι στο καφενεδάκι του Λουμίδη και ρωτάνε τον τύπο "πάλι σε ξενύχτησε ο έρωτας;" κι αυτός τραγουδά ΟΣΟ ΠΙΟ ΦΑΛΤΣΑ ΜΠΟΡΕΙ το "αν μ' αγαααααααπααααααααααααας" :ρ

- Καρτοπρό-εμετό

Οι δύο πανίβλακες μέσα στο τραμ.

- Τι 'ν' αυτό;

- Κινητό.

- Τι κινητό;

- Καρτοπρό.

- Καλό;

- Φανταστικό!

Και συνεχίζουν μέχρι να εξαντλήσουν όλες τις λέξεις που λήγουν σε "ο" και τονίζονται στη λήγουσα. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο από τα 3 αναφέρεσαι;

- Χώρος έκφρασης

Το κλασσικό πλέον "παίρνω το ρυθμό από το 'χαροπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ' και βάζω σαν στίχοι ό,τι μου έρθει στο μυαλό και τραγουδάω όσο πιο γρήγορα μπορώ." :X

- Τραγουδάω και ξυπνάω τους νεκρούς

Που κάθονται όλοι στο καφενεδάκι του Λουμίδη και ρωτάνε τον τύπο "πάλι σε ξενύχτησε ο έρωτας;" κι αυτός τραγουδά ΟΣΟ ΠΙΟ ΦΑΛΤΣΑ ΜΠΟΡΕΙ το "αν μ' αγαααααααπααααααααααααας" :ρ

- Καρτοπρό-εμετό

Οι δύο πανίβλακες μέσα στο τραμ.

- Τι 'ν' αυτό;

- Κινητό.

- Τι κινητό;

- Καρτοπρό.

- Καλό;

- Φανταστικό!

Και συνεχίζουν μέχρι να εξαντλήσουν όλες τις λέξεις που λήγουν σε "ο" και τονίζονται στη λήγουσα. :mad:

Χα χα! :lol: Αναφερόμουν στο 2ο, το είχα κάνει bold άλλωστε! Το πρώτο και το τρίτο δεν με ενοχλούν τόσο!

 

Εμένα μου τη σπάει μια ραδιοφωνική διαφήμιση για τυριά, την οποία μάλιστα τη βάζουν και από πρωί-πρωί (δηλ. ξυπνάς και ακούς για τυριά), όπου ένα κακομαθημένο γκρινιάζει επειδή η μαμά του παίρνει άγευστο τυρί. Και επειδή και καλά δεν θέλουν καν να ακούν τη μάρκα του τυριού, βάζουν "μπιιιιπ".

Έτσι, όχι μόνο ξυπνάς και ακούς για τυριά, αλλά έχεις και απανωτά "μπιιιιπ μπιιιιπ" να σου τρυπάνε τα αυτιά... :down: :protest:

Η διαφήμιση είναι τόσο άθλια που από αντίδραση δεν θυμάμαι καν τη μάρκα τυριού που διαφημίζεται.

Link to comment
Share on other sites

- Καρτοπρό-εμετό

Οι δύο πανίβλακες μέσα στο τραμ.

- Τι 'ν' αυτό;

- Κινητό.

- Τι κινητό;

- Καρτοπρό.

- Καλό;

- Φανταστικό!

Και συνεχίζουν μέχρι να εξαντλήσουν όλες τις λέξεις που λήγουν σε "ο" και τονίζονται στη λήγουσα. :mad:

 

Καλά όποτε παίζεται η συγκεκριμένη διαφήμιση αλλάζω κανάλι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλά όποτε παίζεται η συγκεκριμένη διαφήμιση αλλάζω κανάλι :wacko:

 

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ!

Και κυρίως εκεί στο τέλος που φωνάζουν στο αυτί της γιαγιάκας "Είναι τρελό, είναι τρελό το καρτοπρόοοοο". Βγάζει τον κακό εαυτό μου, θέλω να πιάσω στα χέρια μου αυτόν που το εμπνεύστηκε και να... :X:kill::knife::chair::shoot::rocket:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το διαφημιστικο του Καρτοπρο-

Καλα ρε Voda, λίγη δημιουργικη φαντασια δεν εβλαψε ποτε κανεναν!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...