Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οι δυο αυτες (γιαννης slow και εσυ κλεισε) ειναι για τα μπαζα! Πρωτοτυπια καμια! Ειλικρινα απορω οταν τους πηγαν το project ενθουσιαστηκαν οι αλλοι και ειπαν το ΝΑΙ; Τι να πεις;
Link to comment
Share on other sites

Μακράν η πιο απάτη διαφήμιση του φετινού καλοκαιριού είναι αυτή της Cosmote με το G G G... Σήμα 3G και καλά παντού. Απάτη, διαφημιστικός εντυπωσιασμός και μόνο. Αν βασίζεις τη δουλειά σου στην κάλυψη 3G, είσαι χαμένος οπουδήποτε εκτός μεγάλων αστικών κέντρων και στα πέριξ τους. Ευτυχώς δεν έχω μεγάλη εξάρτηση στο διαδίκτυο, αλλά στα περισσότερα ελληνικά νησιά, πέραν της εκάστοτε «χώρας» του νησιού, δεν νοείται σήμα 3G. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σιχαμερή και εμετική διαφήμιση ever είναι αυτή του Listerine που δείχνει έναν με ανοιχτό το στόμα και τι μπαίνει μέσα σε αυτό κατά τη διάρκεια της ημέρας, από μυγάκια μέχρι να μην πω τι. :ooch:
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου η πιο απαίσια διαφημηση αυτη την στιγμή είναι αυτη με τον Φερεντινο για τα ΙΚΕΑ. Ειναι απλά ανουσια και δεν σου λέει τιποτα για το προίον!
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

πολεμαμε για εσας!!! παλι καλα το πηρανε χαμπαρι και χαμηλωσανε τη φωνη στις νεες τους διαφημισεις.....
Link to comment
Share on other sites

μου τη σπάει η διαφήμιση με τον slow

 

και σε μενα τα ιδια...εχω βαρεθει να την βλεπω

και το κινητο φαινεται τοσο ψευτικο...

εννοω οτι δεν ειναι ετσι τα γραφικα του...και τετοια..

επισης μου την σπαει και που λεει μην ανυσυχεις βαζω ενα ωραιο κομματι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Της Βονταφον "...κι εφυγε το μειιιιιλ"

-μονος σου το βρηκες?

-αμ τι με παρεα???

 

 

:angry::angry:

 

και ολες οι νεες του 11880...και με τον δημαρχο στην παραλια και με το βλαχαδερο που αποφασιζει να παει στη γερμανια : puke:

 

 

το κομφορτις μπρα!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η διαφημηση με την vodafone ειναι η χειροτερη που εχω δει ποτε.

απορω πως δεχτηκε να την βγαλουν. τοσο σπαστικη οσο τιποτα. ελεος

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση που απλά δεν αντέχω με την καμία, είναι της οζονοθεραπείας με την οζονομηχανή. Και όχι τίποτα άλλο αλλά... κρατάει και καμιά ώρα.

Φτάνω στο σημείο, την ώρα που ο παρουσιαστής μας εύχεται ''στην υγειά μας'' και ετοιμάζεται να πιει το οζονισμένο νερό, να σιγοψιθυρίζω ''στο λαιμό να σου κάτσει''! :D

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση που απλά δεν αντέχω με την καμία, είναι της οζονοθεραπείας με την οζονομηχανή. Και όχι τίποτα άλλο αλλά... κρατάει και καμιά ώρα.

Φτάνω στο σημείο, την ώρα που ο παρουσιαστής μας εύχεται ''στην υγειά μας'' και ετοιμάζεται να πιει το οζονισμένο νερό, να σιγοψιθυρίζω ''στο λαιμό να σου κάτσει''! :D

 

Kαι αν προσεξεις, το βαζει στο στομα αλλα δεν το πινει καν!

απλα κοιταει τρομοκρατημενος σχεδον την καμερα

 

:lol::lol::lol:

 

 

*επσιης η εισαγωγη της διαφημισης ειναι ολα τα λεφτα.

Αγγελοπουλική σχεδον: " Για μια.............ακομα.................φορα...............ειμαι .....................μαζι σας "

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και αυτη του ΚΕΕΛΠΝΟ gια τα κουνουπια...

ποιο σαινι το σκεφτηκε??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ακούτε ραδιόφωνο.. Πόσο μα πόσο είναι σπαστική η διαφήμιση του jumbo με τη νέα σχολική χρονιά και την οικονομική κρίση? Γενικά αυτήν την εταιρία την έχω σιχαθεί με τις διαφημίσεις.. Με το που βλέπω το σήμα jumbo μου ρχεται αναγούλα :O
Link to comment
Share on other sites

αυτη με το πιτσι πιτσι για ενα smartphone ποσο μου την σπαει :(

και αυτη με τον πατερα-γιο για το site

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση που απλά δεν αντέχω με την καμία, είναι της οζονοθεραπείας με την οζονομηχανή. Και όχι τίποτα άλλο αλλά... κρατάει και καμιά ώρα.

Φτάνω στο σημείο, την ώρα που ο παρουσιαστής μας εύχεται ''στην υγειά μας'' και ετοιμάζεται να πιει το οζονισμένο νερό, να σιγοψιθυρίζω ''στο λαιμό να σου κάτσει''! :D

 

 

Το ακόμα χειρότερο είναι ότι οι διαφημίσεις αυτές έχουν απαγορευτεί από τον ΕΦΕΤ αλλά ο ΣΚΑΪ (και καλά κανάλι κοντά στον πολίτη, το περιβάλλον και την υγεία) συνεχίζει να τη δείχνει και μάλιστα σε ώρες αιχμής :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αυτη του ΚΕΕΛΠΝΟ gια τα κουνουπια...

ποιο σαινι το σκεφτηκε??

 

Τραγικη διαφημιση.Λες και ερχονται για 1η φορα κουνουπια στην χωρα μας και δεν ξερουμε να προφυλαχθουμε.Οι ανεμιστηρες και τα κλιματιστικα δεν καταλαβαινω που κολλανε με τα κουνουπια.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη διαφημιση.Λες και ερχονται για 1η φορα κουνουπια στην χωρα μας και δεν ξερουμε να προφυλαχθουμε.Οι ανεμιστηρες και τα κλιματιστικα δεν καταλαβαινω που κολλανε με τα κουνουπια.

γιατι που σου λενε να κοιμασαι με μακρυμανικη πιζαμα??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οι ανεμιστηρες και τα κλιματιστικα δεν καταλαβαινω που κολλανε με τα κουνουπια.

 

Μάλλον βασίζεται στο γεγονός ότι τα κουνούπια δε μπορούν να πετάξουν όταν φυσάει και, βεβαίως, το χειμώνα δεν έχουμε καθόλου κουνούπια. Άρα αν βάλουμε ανεμιστήρα ή A/C δε θα μας τσιμπήσουν. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια οι διαφημήσεις των Jumbo γενικά μου αρέσουν!:p

Και αυτήν για τα κουνούπια δεν την βρίσκω ιδιαίτερα σπαστική. Απλά άχρωμη.:O

Γούστα είναι αυτά.:p

Επαναλαμβάνω τις κατ'εμέ 3 χειρότερες αυτήν τη στιγμή: Vodafone Γιάννης, Vodafone Ζαφείρης, Cosmote GGG...:angry:

Link to comment
Share on other sites

Με τρόμο αντιλήφθηκα χθες το μεσημέρι την επάνοδο του ''θρυλικού'' CAPILARINE! Η διαφήμιση υπέστη ένα μικρό facelift, παραμένει όμως το ίδιο ανυπόφορη. Καλώς την (ξανα)δεχτήκαμε! :D
Link to comment
Share on other sites

Με τρόμο αντιλήφθηκα χθες το μεσημέρι την επάνοδο του ''θρυλικού'' CAPILARINE! Η διαφήμιση υπέστη ένα μικρό facelift, παραμένει όμως το ίδιο ανυπόφορη. Καλώς την (ξανα)δεχτήκαμε! :D

 

Kαι το τραγικο ειναι οτι η συγκεκρειμενη διαφημιση εχει αναφερθει στο συγκεκρειμενο thread απο τα πρωτα Posts το 2004.Θα το δειτε αμα πατε στην 1η σελιδα.Τωρα εχουν περασει 7 χρονια και ακομα υπαρχει:lol:Και εχει και μεγαλη διαρκεια.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...