Jump to content

s3 neo VS g2 mini VS g3 s (mini) VS moto g 2014


padodinamos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μαζεψει 200 ευρω για κινητο αλλα δεν θα ελεγα οχι και στο να παρω και κατι φθηνοτερο.(πχ g2 mini)

Χρηση: Φωτογραφιες, internet (e-mαil, fb κτλ), κανα παιχνιδακι-εφαρμογη...

 

Μετα απο παρα πολυ ψαξιμο εχω καταληξει σε αυτα τα 4 κινητα που εγραψα στον τιτλο του θεματος. Ποιο απο τα 4 ειναι καλύτερο?

Εχω ξεχασει καποιο ή εχετε να προσθεσετε καποιο αλλο στα 200 ευρω?

 

ΥΓ: Δεν θελω κινεζικο, αλλα απο σκρουτζ.

Edited by padodinamos
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κινηθείς στα δυο πιο φρέσκα μοντέλα, moto g 2014 και g3s με εγγυημένες αναβαθμίσεις. Το LG έχει και καλύτερη αυτονομία και design (υποκειμενικό αυτό βέβαια)
Link to comment
Share on other sites

Εχω μαζεψει 200 ευρω για κινητο αλλα δεν θα ελεγα οχι και στο να παρω και κατι φθηνοτερο.(πχ g2 mini)

Χρηση: Φωτογραφιες, internet (e-mαil, fb κτλ), κανα παιχνιδακι-εφαρμογη...

 

Μετα απο παρα πολυ ψαξιμο εχω καταληξει σε αυτα τα 4 κινητα που εγραψα στον τιτλο του θεματος. Ποιο απο τα 4 ειναι καλύτερο?

Εχω ξεχασει καποιο ή εχετε να προσθεσετε καποιο αλλο στα 200 ευρω?

 

ΥΓ: Δεν θελω κινεζικο, αλλα απο σκρουτζ.

 

Aν θες να πας στο φθηνότερο τότε πας σε g2 mini/l90. Έχει καλή αυτονομία και κάμερα.

Για τα λεφτά του όμως (+20/30euro) αξίζει να πας σε moto g 2014 λόγω οθόνης και αναβαθμίσεων.

Με το g3s παίρνεις καλύτερη αυτονομία από το moto g, διαστάσεις και ίσως κάμερα. Όσο για την τιμή η διαφορά δεν θα είναι τόσο μεγάλη μιας και τα moto δεν έχουν φορτιστή και ακουστικά...

 

Εγώ ίσως πήγαινα σε moto g λόγω ότι μου αρέσει και η ποιότητα κατασκευής τους. Από την άλλη η διαφορά σε αυτονομία θα είναι αρκετή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

 

και για να βρω εναν φορτιστη για το moto ποσο κανει? ειναι ο ιδιος που χρησιμοποιουν και τα υπολοιπα smartphone? (πχ http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2012/04/ep851-main-image-620x440.png )

 

Και 2 ακομα ερωτησεις που πραγματικα οσο και αν το εψαξα δεν καταλαβα :p

1)Αξιζει να παρω το G3 s ενω με 60 ευρω λιγοτερα παιρνω το G2 mini που ειναι και ιδιων χαρακτηριστικων με μονη και μικρη διαφορα την οθονη (5 -> 4,7)?

2)Και το S3 neo γιατι οχι? αφου εχει και απο τα 3 υπολοιπα κινητα: διπλασια εσωτερικη μνημη και παραπανω RAM οπως βλεπω στα χαρακτηριστικα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

 

και για να βρω εναν φορτιστη για το moto ποσο κανει? ειναι ο ιδιος που χρησιμοποιουν και τα υπολοιπα smartphone? (πχ http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2012/04/ep851-main-image-620x440.png )

 

Και 2 ακομα ερωτησεις που πραγματικα οσο και αν το εψαξα δεν καταλαβα :p

1)Αξιζει να παρω το G3 s ενω με 60 ευρω λιγοτερα παιρνω το G2 mini που ειναι και ιδιων χαρακτηριστικων με μονη και μικρη διαφορα την οθονη (5 -> 4,7)?

2)Και το S3 neo γιατι οχι? αφου εχει και απο τα 3 υπολοιπα κινητα: διπλασια εσωτερικη μνημη και παραπανω RAM οπως βλεπω στα χαρακτηριστικα...

 

Από τη στιγμή που έχεις ήδη φορτιστή δεν χρειάζεται να ψάχνεις για άλλον. Το g3s έχει και μεγαλύτερη ανάλυση. Τώρα επεξεργαστή δεν βλέπω τι έχει.

 

Για μένα πάρε το moto g που είναι ανάμεσα στα LG. Αλλιώς και με το g2mini θα την κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ενω το s3 neo ειναι καλυτερο απο αποψη χαρακτηριστικων δεν το αναφερετε καν :confused:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι ακριβως και γω σ'αυτο το διχασμο! Μεταξύ moto g 2014 & LG G3 mini!

Το S3 neo αστο φιλε μου, ασε γενικα το touchwiz.. Και ιδια specs να εχει με τα αλλα το κινητο δε παει σχετικα με το moto g.

Τωρα ενω ημουν ετοιμος για το moto g 2ndgen, παω κ κοιταω το LG 3 Mini και με εκοψε. Το μοτορολα ειναι γλυκουλι και μ'αρεσει, δε με νοιαζει τα ακουστικα κ ο φορτιστης.

Εχει τα ιδια specs με το lg, απλα οπως ειπε καποιος ισως εχει καλύτερη αυτονομία λογω μπαταριας κ εικόνα. Το moto εχει νομιζω gorilla glass 3, το lg νομιζω τιποτα.

Βοηθεια χωριανοι, ποιο απο τα 2? Επισης στη γνωστή κοινότητα γινεται χαμός για το moto απο roms..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το moto G 2014 από ποιο κατάστημα από όσα εμφανίζονται στο skroutz με κάτω από 199 € είναι της αντιπροσωπείας και όχι παραεισαγωγής;

http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.html

 

έχω καταλήξει σε αυτό το κινητό αν και με έχει ψιλοκολλήσει το υψηλό sar.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία. Όλοι όσοι το πουλάνε, μόνοι τους το εισάγουν.

 

συνεπώς δεν παίζει καμία διαφορά μεταξύ των καταστημάτων; πχ κάποια έκδοση του κινητού με ελλειπή χαρακτηριστικά ή κάτι άλλο που να αφορά hardware (μπαταρία κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις διίστανται βλεπω για moto g - g3 s :p

 

Να ρωτησω και κατι τελευταιο. Ποια η διαφορα αναμεσα σε G2 mini - G3 s εκτος τα 60 ευρω στην τιμη και 0.3 inch. στην οθονη? :confused:

αξιζουν 60 ευρω για αυτη τη μικρη διαφορα?

 

Παντως τεινω προς moto g.

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις διίστανται βλεπω για moto g - g3 s :p

 

Να ρωτησω και κατι τελευταιο. Ποια η διαφορα αναμεσα σε G2 mini - G3 s εκτος τα 60 ευρω στην τιμη και 0.3 inch. στην οθονη? :confused:

αξιζουν 60 ευρω για αυτη τη μικρη διαφορα?

 

Παντως τεινω προς moto g.

 

Μπες gsmarena και σύγκρινε. Εκτός από το μέγεθος το g3s έχει και καλύτερη ανάλυση.

 

Το πιο πιθανό είναι να έχεις περισσότερη υποστήριξη με το g3s λόγω νεότητας. Το αν αξίζει εσύ θα το κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα καλύτερα σαφώς G3s από G2 mini...

α) Οθόνη: 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density) vs 540 x 960 pixels (~234 ppi pixel density)

β) Camera με laser auto focus: η κάμερα του g2 mini είναι αρκετά καλή, αλλά αργεί να εστιάσει, με το laser auto focus εκτιμώ ότι θα δουλεύει πολύ πιο γρήγορα...

γ) To g3s μάλλον έχει notification led, το g2mini ΔΕΝ έχει!

 

---ΣΗΜΕΙΩΣΗ--- Μεταξύ moto και lg σαφώς καλύτερες οι κάμερες των lg!

 

-Σημείωση 2- Όπως και το γερο-g2mini, δεν έχει αισθητήρα φωτεινότητας... άντε βάλε Lux Lite και το λύνεις χρησ/ντας την μπροστά κάμερα.\

 

 

Εάν έπρεπε να επιλέξω, θα κινούμουν ανάμεσα σε g3s και moto, πιθανόν να ξαναεπέλεγα lg λόγω design και λεπτομερειών όπως η camera και η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως,ουτε το g3 s μου αρεσει,ουτε και το motorola.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...