Jump to content

Επιλογή κινητού μέχρι 200 ευρώ


frygania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε haki προσπαθώ να καταλάβ τη λογικη σου πριν λίγα ποστ αναφερόσουν στη Lenovo ως εξής...

«Kοντεύεις να το πιάσεις το θέμα! Όπως λέμε ότι τα Huawei είναι κινέζικα ενώ τα Doogee είναι "κινέζικα" και τα Lenovo είναι διασταύρωση κινέζου με "κινέζα"!»

 

Αναφερόταν στο α806.

 

Απο την άλλη ομως το vibe z2 έχει το ευρωπαϊκό σύνδρομο, είναι πανάκριβο για αυτά που προσφέρει. Έχει hardware που βρίσκεις σε κινητά των 150 ευρώ + 1gb ram παραπάνω. Το p7 και το g2 είναι καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβες την διαφορά του κινέζου από τον "κινέζο". Τα Lenovo είναι κάπου ενδιάμεσα και τα ακριβά τους μοντέλα είναι στην καλή μεριά. Δεν είναι επιπέδου επωνύμων αλλά είναι σχετικά ικανοποιητικά. Αυτό φοράει και Qualcomm εξ' ου και η υψηλότερη τιμή του. Πλησιάζει προς Huawei μεριά...πλησιάζει λέμε...όχι έφτασε.

 

Με κάλυψες απόλυτα! Πλησιάζει προς....αλλά ακόμη δεν έφτασε! Άρα η αναζήτηση αυτή τη στιγμή για εμένα παραμένει στο ερωτηματικό lg g3 (το οποίο τελευταίες μέρες έχει ανεβάσει τιμή 400+) Huawei mate 7 (το οποίο θα το έχω μόνο εγώ σε όλο το νόμο,αν αυτό λέει κάτι) και note 3. :O:O

Link to comment
Share on other sites

...και είναι και διασταύρωση ημίαιμου με pedigree! :bear:

Ποιό είναι πάλι αυτό? το VIBE X2 ή το vibe Z2? Μπερδεύτηκα πάλι...:dizzy:

Αφού τη lenovo την είχες για διασταύρωση Κινέζου με "Κινέζα"...:confused:

Στο τέλος μου φαίνεται θα μιλάμε Κινέζικα, μπας και καταλαβαινόμαστε!! :lol: :lol:

Για να ακούμπησαν σχεδόν 400.000.000 ευρώ και οι τρείς, συμπεραίνω μετ' απολύτου βεβαιότητος ότι θα την (τις) χρησιμοποιήσουν και οι τρείς...πολύ σύντομα...αν δεν την χρησιμοποιεί η Wind ήδη!!!;) Eπίσης είμαι βέβαιος ότι οι περισσότεροι δεν έχουν την παραμικρή ιδέα ότι μιλάμε για τέτοιο ιλιγγιώδες ποσό. Είναι πολλά τα λεφτά για να τις πήραν "έτσι για να βρίσκονται"!

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0339.html

Στην περίπτωση λοιπόν που δεν σε ενδιέφερε καθόλου το 4G (και καλά...) και δεν είχες ανάγκη αυτη τη ρημάδα την παλιοσυχνότητα 800, άξιζε να το πάρεις το X2 από Κίνα με το 200ρικο (με όλα τα ρίσκα και τα μείον που έχουν επανειλλημένως αναφερθεί) αντί του Z2 από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι πάλι αυτό? το VIBE X2 ή το vibe Z2? Μπερδεύτηκα πάλι...:dizzy:

Αφού τη lenovo την είχες για διασταύρωση Κινέζου με "Κινέζα"...:confused:

Στο τέλος μου φαίνεται θα μιλάμε Κινέζικα, μπας και καταλαβαινόμαστε!! :lol: :lol:

 

Στην περίπτωση λοιπόν που δεν σε ενδιέφερε καθόλου το 4G (και καλά...) και δεν είχες ανάγκη αυτη τη ρημάδα την παλιοσυχνότητα 800, άξιζε να το πάρεις το X2 από Κίνα με το 200ρικο (με όλα τα ρίσκα και τα μείον που έχουν επανειλλημένως αναφερθεί) αντί του Z2 από Ελλάδα?

 

Φανταζομαι οτι γνωρίζεις οτι υπαρχουν καποια καταραμένα κινεζικα που εχουν 800mhz lte? ή μηπως οχι?

Επισης 2 ερωτήσεις ακομα:

Κατα μ.ο. Ποσο καιρο κρατάς ενα κινητο? και τελος τα ρουταρεις?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Λεφτα υπαρχουν!!

 

Στο θέμα τωρα υπαρχουν τα παρακάτω κινεζικα κινητα που υποστηρίζουν τα 800mhz lte .

Ενδεικτικά :

 

Jiayu s3

Ecoo e04

King zone z1

King zone n3 plus

Zopo z999 στα 240 ευρω.

 

Τα υπόλοιπα εχουν κατω απο 200. Δλδ δεν χρειάζεται να ματώσει κάποιος για να αποκτήσει τέτοιων προδιαγραφών κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτα υπαρχουν!!

 

Στο θέμα τωρα υπαρχουν τα παρακάτω κινεζικα κινητα που υποστηρίζουν τα 800mhz lte .

Ενδεικτικά :

 

Jiayu s3

Ecoo e04

King zone z1

King zone n3 plus

Zopo z999 στα 240 ευρω.

 

Τα υπόλοιπα εχουν κατω απο 200. Δλδ δεν χρειάζεται να ματώσει κάποιος για να αποκτήσει τέτοιων προδιαγραφών κινητο.

 

προσθεσε και το ulefone be pro...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον γκουρού όμως, τα παραπάνω είναι "κινεζιές", εκτός ίσως του zopo.

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για το vibe x2 εξ Κίνας και όχι από Ελλάδα, το οποίο είναι διασταύρωση Κινέζου και "Κινέζας"...:lol:

Εκτός της 800ρας συχνότητας, που δεν πιάνει, κατά τ' άλλα τα σπάει ή όχι??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον γκουρού όμως, τα παραπάνω είναι "κινεζιές", εκτός ίσως του zopo.

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για το vibe x2 εξ Κίνας και όχι από Ελλάδα, το οποίο είναι διασταύρωση Κινέζου και "Κινέζας"...:lol:

Εκτός της 800ρας συχνότητας, που δεν πιάνει, κατά τ' άλλα τα σπάει ή όχι??:blink:

 

Τοτε απορώ γιατι μπαίνεις σε δημόσιο φόρουμ! Γιατι δεν ανταλλάσσεται πμ , emails ή πιείτε έναν καφε γιατι ρωτάς εδω δημόσια αφου περιμένεις απαντηςη συγκεκριμένη , με κλειστά τα αυτιά για οτιδήποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον γκουρού όμως, τα παραπάνω είναι "κινεζιές", εκτός ίσως του zopo.

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για το vibe x2 εξ Κίνας και όχι από Ελλάδα, το οποίο είναι διασταύρωση Κινέζου και "Κινέζας"...:lol:

Εκτός της 800ρας συχνότητας, που δεν πιάνει, κατά τ' άλλα τα σπάει ή όχι??:blink:

 

αν δουλευουν σωστα ας ειναι και απο την ουγκαντα!!

 

περα απο την πλακα,επελξα το ulefone be pro γιατι εχει φοβερα χαρακτηριστικα και πολλες μπαντες,οπως και την 800 που εχει γινει πολυς ντορος...και λογω τιμης!επισης εχει καλα reviews μεχρι τωρα(αν και νωρις).πρωτη φορα παιρνω κινητο απο κινα.το περιμενω..αν δουλεψει σωστα,θα αγοραζω συνεχεια απο εκει!περιμενω ομως να δω πρωτα και μετα να γραψω.

Edited by johnmlrs
Link to comment
Share on other sites

αν δουλευουν σωστα ας ειναι και απο την ουγκαντα!!

 

περα απο την πλακα,επελξα το ulefone be pro γιατι εχει φοβερα χαρακτηριστικα και πολλες μπαντες,οπως και την 800 που εχει γινει πολυς ντορος...και λογω τιμης!επισης εχει καλα reviews μεχρι τωρα(αν και νωρις).πρωτη φορα παιρνω κινητο απο κινα.το περιμενω..αν δουλεψει σωστα,θα αγοραζω συνεχεια απο εκει!περιμενω ομως να δω πρωτα και μετα να γραψω.

 

Που πας και εσυ χωρις διετή εγγύηση και χωρις ευρωπαϊκές προδιαγραφές! Λογικα θα σου χαλάσει στον μήνα ασε που δεν θα παιζει κιόλας! Που πας με 150 ευρω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους μετράει πολύ η εγγύηση. Αν τώρα κάποιον τον ενδιαφέρει τόσο δεν μπορείτε να του προτείνετε αγορά απο Κίνα όπου σε περίπτωση στραβής θα πρέπει να περιμένει πόσο καιρό χωρίς συσκευή και αν το αναγνωρίσει ο Κινέζος έχει καλώς...

 

Επίσης με τις μπάντες είναι θέμα που παίζει σημαντικό ρόλο... Και για μένα προσωπικά στα παλιά μου τα παπούτσια το 4g. Οι άλλες όμως με ενδιαφέρουν....

 

 

Και ένα τελευταίο.... Στην χώρα μας αν πάρεις συσκευή που δεν ήταν προορισμένη για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης δεν στο αναγνωρίζουν τα service points. Άρα δεν ξέρω κατά πόσο το κινέζικο lenovo αν στο περάσουν εγγύηση εδώ....

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους μετράει πολύ η εγγύηση. Αν τώρα κάποιον τον ενδιαφέρει τόσο δεν μπορείτε να του προτείνετε αγορά απο Κίνα όπου σε περίπτωση στραβής θα πρέπει να περιμένει πόσο καιρό χωρίς συσκευή και αν το αναγνωρίσει ο Κινέζος έχει καλώς...

 

Επίσης με τις μπάντες είναι θέμα που παίζει σημαντικό ρόλο... Και για μένα προσωπικά στα παλιά μου τα παπούτσια το 4g. Οι άλλες όμως με ενδιαφέρουν....

 

 

Και ένα τελευταίο.... Στην χώρα μας αν πάρεις συσκευή που δεν ήταν προορισμένη για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης δεν στο αναγνωρίζουν τα service points. Άρα δεν ξέρω κατά πόσο το κινέζικο lenovo αν στο περάσουν εγγύηση εδώ....

 

Σεβαστές οι στάσεις του καθένα. Σχετικα με την εγγύηση εμενα προσωπικα 17 χρονια τωρα που ειμαι με κινητα ποτε δεν πηγα κινητο για να με κάλυψει εγγύηση. Προφανώς έτυχε θα μπορούσα και να ειχα παει.

Αλλα και ακομα ας πούμε οτι κάποιος αγοράζει για να εχει 2 έτη εγγύηση. Το κρατάει 2 χρονια? εδω υπαρχει κοσμος που αλλάζει κινητα καθε εξάμηνο! Επισης ποσοι τα κρατούν με την μαμά ρομ χωρις να τα πειράζουν άρα να χάνουν και την εγγύηση?!

Επισης αν πάρεις ενα τηλέφωνο απο σκρουντζομαγαζα και ειναι παραεισαγωγη πχ Samsung απο εξω πχ τσέχικο και το πας στην εδω αντιπροσωπεία θα σου πουν έλα! βεβαίως απο εξω το πήρες? μην σε νοιάζει εμεις ειμαστε εδω! Οι αντιπροσωπείες χτυπούν σοτν υπολογιστή το ΙΜΕΙ που θα τους πεις αν δεν το βρουν να εχει εισαχθεί απο αυτους σου λενε ενα λυπάμαι δεν το αναγνωρίζουμε και μετα πρεπει εσυ να κατεβάζεις νόμους καντήλια και αλλα για να βρεις το δίκιο σου!

 

Τωρα εκει που θα διαφωνήσω ειναι το κόλλημα που τραβούν πολλοι με τις μπάντες!

 

Σορρυ ρε παιδιά αγοράζετε προϊόντα τεχνολογίας smartphone που απαιτείται να κανουν παπάδες και δεν μπορείτε να μάθετε σε ποιες μπάντες παίζουν τα 2-3-4g στην ελλαδα? προς τι ο φόβος για το αν θα παίξει στην ελλαδα?! Αυτα μου ακούγονται πολυ φοβικά και σκοταδιστικά!

Δεν λεω να πάτε να αγοράσετε κινεζικό απο εταιρεία που πουλά 50 συσκευές ! Ψαχτε το! Υπαρχουν μάρκες που πωλούν εκατομμύρια συσκευές στον κόσμο αλλα επειδη δεν ετσι εχει ο Γερμανός δεν τις εμπιστευόμαστε!

Απο την αλλη δικαιωμα του καθένα ειναι να δώσει και 600 ευρω για να πάρει μια συσκευη που κανει οτι και μια με 150!

Απλα βλέπω τελευταια κάποιοι να τραβούν ζόρι γιατι πλεον η τεχνολογια των smartphone με τις fhd οθόνες και τις τρελές κάμερες εχει γίνει προσιτή σε όλους και ...τρελένονται!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστές οι στάσεις του καθένα. Σχετικα με την εγγύηση εμενα προσωπικα 17 χρονια τωρα που ειμαι με κινητα ποτε δεν πηγα κινητο για να με κάλυψει εγγύηση. Προφανώς έτυχε θα μπορούσα και να ειχα παει.

Αλλα και ακομα ας πούμε οτι κάποιος αγοράζει για να εχει 2 έτη εγγύηση. Το κρατάει 2 χρονια? εδω υπαρχει κοσμος που αλλάζει κινητα καθε εξάμηνο! Επισης ποσοι τα κρατούν με την μαμά ρομ χωρις να τα πειράζουν άρα να χάνουν και την εγγύηση?!

Επισης αν πάρεις ενα τηλέφωνο απο σκρουντζομαγαζα και ειναι παραεισαγωγη πχ Samsung απο εξω πχ τσέχικο και το πας στην εδω αντιπροσωπεία θα σου πουν έλα! βεβαίως απο εξω το πήρες? μην σε νοιάζει εμεις ειμαστε εδω! Οι αντιπροσωπείες χτυπούν σοτν υπολογιστή το ΙΜΕΙ που θα τους πεις αν δεν το βρουν να εχει εισαχθεί απο αυτους σου λενε ενα λυπάμαι δεν το αναγνωρίζουμε και μετα πρεπει εσυ να κατεβάζεις νόμους καντήλια και αλλα για να βρεις το δίκιο σου!

 

Τωρα εκει που θα διαφωνήσω ειναι το κόλλημα που τραβούν πολλοι με τις μπάντες!

 

Σορρυ ρε παιδιά αγοράζετε προϊόντα τεχνολογίας smartphone που απαιτείται να κανουν παπάδες και δεν μπορείτε να μάθετε σε ποιες μπάντες παίζουν τα 2-3-4g στην ελλαδα? προς τι ο φόβος για το αν θα παίξει στην ελλαδα?! Αυτα μου ακούγονται πολυ φοβικά και σκοταδιστικά!

Δεν λεω να πάτε να αγοράσετε κινεζικό απο εταιρεία που πουλά 50 συσκευές ! Ψαχτε το! Υπαρχουν μάρκες που πωλούν εκατομμύρια συσκευές στον κόσμο αλλα επειδη δεν ετσι εχει ο Γερμανός δεν τις εμπιστευόμαστε!

Απο την αλλη δικαιωμα του καθένα ειναι να δώσει και 600 ευρω για να πάρει μια συσκευη που κανει οτι και μια με 150!

Απλα βλέπω τελευταια κάποιοι να τραβούν ζόρι γιατι πλεον η τεχνολογια των smartphone με τις fhd οθόνες και τις τρελές κάμερες εχει γίνει προσιτή σε όλους και ...τρελένονται!

 

+10000000

Πεστα επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστές οι στάσεις του καθένα. Σχετικα με την εγγύηση εμενα προσωπικα 17 χρονια τωρα που ειμαι με κινητα ποτε δεν πηγα κινητο για να με κάλυψει εγγύηση. Προφανώς έτυχε θα μπορούσα και να ειχα παει.

Αλλα και ακομα ας πούμε οτι κάποιος αγοράζει για να εχει 2 έτη εγγύηση. Το κρατάει 2 χρονια? εδω υπαρχει κοσμος που αλλάζει κινητα καθε εξάμηνο! Επισης ποσοι τα κρατούν με την μαμά ρομ χωρις να τα πειράζουν άρα να χάνουν και την εγγύηση?!

Επισης αν πάρεις ενα τηλέφωνο απο σκρουντζομαγαζα και ειναι παραεισαγωγη πχ Samsung απο εξω πχ τσέχικο και το πας στην εδω αντιπροσωπεία θα σου πουν έλα! βεβαίως απο εξω το πήρες? μην σε νοιάζει εμεις ειμαστε εδω! Οι αντιπροσωπείες χτυπούν σοτν υπολογιστή το ΙΜΕΙ που θα τους πεις αν δεν το βρουν να εχει εισαχθεί απο αυτους σου λενε ενα λυπάμαι δεν το αναγνωρίζουμε και μετα πρεπει εσυ να κατεβάζεις νόμους καντήλια και αλλα για να βρεις το δίκιο σου!

 

Τωρα εκει που θα διαφωνήσω ειναι το κόλλημα που τραβούν πολλοι με τις μπάντες!

 

Σορρυ ρε παιδιά αγοράζετε προϊόντα τεχνολογίας smartphone που απαιτείται να κανουν παπάδες και δεν μπορείτε να μάθετε σε ποιες μπάντες παίζουν τα 2-3-4g στην ελλαδα? προς τι ο φόβος για το αν θα παίξει στην ελλαδα?! Αυτα μου ακούγονται πολυ φοβικά και σκοταδιστικά!

Δεν λεω να πάτε να αγοράσετε κινεζικό απο εταιρεία που πουλά 50 συσκευές ! Ψαχτε το! Υπαρχουν μάρκες που πωλούν εκατομμύρια συσκευές στον κόσμο αλλα επειδη δεν ετσι εχει ο Γερμανός δεν τις εμπιστευόμαστε!

Απο την αλλη δικαιωμα του καθένα ειναι να δώσει και 600 ευρω για να πάρει μια συσκευη που κανει οτι και μια με 150!

Απλα βλέπω τελευταια κάποιοι να τραβούν ζόρι γιατι πλεον η τεχνολογια των smartphone με τις fhd οθόνες και τις τρελές κάμερες εχει γίνει προσιτή σε όλους και ...τρελένονται!

 

Πόσοι κάνουν root;;;; ελάχιστοι κάνουν... Όσο για το πόσοι κρατάνε δύο χρόνια και παραπάνω τις συσκευές τους, εγώ κάτω από δύο χρόνια τα τελευταία χρόνια δεν έχω κρατήσει συσκευή....

 

Σχετικά με το service εγώ δεν έχω στείλει συσκευή ποτέ μου. Σε κοντινά μου πρόσωπα έχει τύχει όμως να στείλουν. Και μετά το πρώτο έτος κάποιοι εξ αυτών.

 

Ο καθένας τα ζυγίζει... Όπως κάποιοι μιλάνε για σκοταδισμό έτσι δεν πρέπει να έχουμε και κινεζολαγνεία για οτιδήποτε κινέζικο. Και όπως έχουμε αυτούς που δεν γουστάρουν τις μη φιρματες έτσι έχουμε και αυτούς που πουλάνε μούρη με τις no name συσκευές...

 

 

Έχω δει να προτείνουν συσκευή από Κίνα αντί του g2 για 20-30€ διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

Που πας και εσυ χωρις διετή εγγύηση και χωρις ευρωπαϊκές προδιαγραφές! Λογικα θα σου χαλάσει στον μήνα ασε που δεν θα παιζει κιόλας! Που πας με 150 ευρω! :lol:

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι κάνουν root;;;; ελάχιστοι κάνουν... Όσο για το πόσοι κρατάνε δύο χρόνια και παραπάνω τις συσκευές τους, εγώ κάτω από δύο χρόνια τα τελευταία χρόνια δεν έχω κρατήσει συσκευή....

 

Σχετικά με το service εγώ δεν έχω στείλει συσκευή ποτέ μου. Σε κοντινά μου πρόσωπα έχει τύχει όμως να στείλουν. Και μετά το πρώτο έτος κάποιοι εξ αυτών.

 

Ο καθένας τα ζυγίζει... Όπως κάποιοι μιλάνε για σκοταδισμό έτσι δεν πρέπει να έχουμε και κινεζολαγνεία για οτιδήποτε κινέζικο. Και όπως έχουμε αυτούς που δεν γουστάρουν τις μη φιρματες έτσι έχουμε και αυτούς που πουλάνε μούρη με τις no name συσκευές...

 

 

Έχω δει να προτείνουν συσκευή από Κίνα αντί του g2 για 20-30€ διαφορά....

 

Ε οχι και ποσοι κανουν ρουτ?! Ειναι αρκετοι και συνήθως οσο πιο πολυ ασχολούνται αγοράζουν αλλάζουν κινητα τοσο και περισσότερο τα πειράζουν.

Εγω πρώτος μίλησα για κινέζο λαγνεία οταν είπα ψάξε , ρωτά πριν αγοράσεις . Κοιτά αυτοι που πουλάνε μούρη υπαρχουν παντα εδω και χρονια!

Ειναι αυτοι που πριν 20 χρονια αγόραζαν ψεύτικα κινητα που τα πάταγαν και άναβε λαμπακι και κουδουνιζαν, και αργότερα αγόραζαν οτι κλώνο εύρισκαν που έμοιαζε με iPhone και κρατούσε μια βδομάδα! Νομιζω οι περισσότεροι που σημερα αγοράζουν κινεζικές μάρκες δεν ειναι τέτοιοι τύποι.

Εγω θα πω για τον εαυτό μου. Βαρέθηκα να μου υπερκοστολογουν με 2πλασια + τιμες κινητών.

 

Επισης κούρασε λίγο και τα φοβικά σύνδρομα μερικών για την αποφυγή αγορας κινεζικών , που θυμίζει τον σαμαρα προεκλογικά!

 

Μακρια απο τα κινεζικα δεν εχουν 2ετη εγγύηση

Θα χαλάσουν και θα κανεις 3 μηνες να τα πάρεις πισω

Δεν εχουν ποιοτητα κατασκευής, ενω στην πράξη για αυτο που πληρωνεις εχουν αναλογικά πολυ καλυτερη ποιοτήτα απο το iPhone των 800 ή το note 4 των 600 παραεισαγωγη άρα περίπατο η εγγύηση , ή το note4 των 849 με εγγύηση Γερμανού!

Δεν εχουν ευρωπαϊκές προδιαγραφές και μάλλον δεν θα λειτουργούν στην ελλαδα ( αυτο εχει την πιο πολυ πλακα τελικα!)

 

Τωρα που η κινεζική αγορα ωρίμασε και μπορούμε να αγοράζουμε με σχετική ασφαλεια θα τους προτιμώ. Αν το Jiayu s4 εκτοξευθεί στα 350 ευρω απο 160 που εχει τωρα το s3 θα του γυρίσω την πλάτη. Τοσο απλα. Δεν εχω παρωπίδες ουτε μετοχές σε κανέναν.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αν είσαι στην κατηγορία των ιδιαίτερα έξυπνων, στην οποία ανήκουν ελάχιστοι, με 150 ευρώ παίρνεις κάτι εντελώς ίδιο, ή και καλύτερο, από αυτό που οι μπούφοι πληρώνουν 600 ευρώ! :dizzy: :dash: Ι-Δ-Ι-Ο σου λέω!:tease:

 

Θα σου ήταν εύκολο να προτείνεις 3-4 συσκευές που να ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία των...150€;;; Για να αρχίζουν να βλέπουν φως...και οι τυφλοί εδώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι το ισχυρίζονται αυτό με γνώμονα την τεράστια εμπειρία τους (που μπορεί να ελεγχθεί πανεύκολα με μιά αναζήτηση σε όλα τα ποστ που έχουν κάνει) σε σχέση με μένα που αλλάζω συσεκυή ανά δεκαήμερο και ποστάρω τις εντυπώσεις μου! Είναι όπως λέμε ότι είναι δικαίωμα του καθενός να δώσει 60000 ευρώ για μιά Mercedes για να κάνει ότι και ένα Kia Ceed των 15000 ευρώ, δηλαδή να τον πηγαίνει όπου θέλει. Έτσι κι αλλιώς 130 χιλιόμετρα, που είναι το όριο, και τα δύο το πιάνουν! :dash:

 

Φίλε haki αν καταλαβαίνω καλά το ύφος σου...το προηγούμενο σχόλιο σου ήταν ειρωνικό όσον αφορά ότι υπάρχουν κάποιοι έξυπνοι...που παίρνουν κινητό με 150€ το οποίο κάνει τα ...ΊΔΙΑ ακριβώς με ένα των 600€ κινητό! Μάλλοναναφέρεσαι στο γεγονός ότι η πλειοψηφία τωνχρηστών που που απαιτεί από ένα κινητό Μία τίμια καλή κάμερα να κάνει κλήσεις Μία φωτεινή οθόνη και να παίρνει τηλέφωνο μπορεί να το βρει και στα κινέζικα των...150€.

Όσοι όμως έχουμε ποιο αυξημένες απαιτήσεις...τι επιλογες έχουμε;

Edited by bekatakis
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Φίλε haki αν καταλαβαίνω καλά το ύφος σου...το προηγούμενο σχόλιο σου ήταν ειρωνικό όσον αφορά ότι υπάρχουν κάποιοι έξυπνοι...που παίρνουν κινητό με 150€ το οποίο κάνει τα ...ΊΔΙΑ ακριβώς με ένα των 600€ κινητό! Μάλλοναναφέρεσαι στο γεγονός ότι η πλειοψηφία τωνχρηστών που που απαιτεί από ένα κινητό Μία τίμια καλή κάμερα να κάνει κλήσεις Μία φωτεινή οθόνη και να παίρνει τηλέφωνο μπορεί να το βρει και στα κινέζικα των...150€.

Όσοι όμως έχουμε ποιο αυξημένες απαιτήσεις...τι επιλογες έχουμε;

 

αυτά τα κάνεις κα με κινητό των 80 ευρώ,με 150 παίρνεις αυτό http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-nubia-z5s-16gb με ίδιο hardware με to g2 πλην μπαταρίας και κάμερας

edit:συγνώμη,ξέχασα οτι δεν είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...