Jump to content

Student Pack απο τον ΟΤΕ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφαιρεθηκε, λογω παλαιοτητας.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

To μηνυμα μου. Δε μπορεσα να το διαγραψω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα το student pack ισχυει. Κανω λάθος

4 ευρω δωρεαν ΕΠΑΚ

4 ευρω δωρεαν Υπερασικές

 

για τους φοιτητες που εχουν γραμμη στο όνομα τους.

Νομίζω όμως οτι τα ανωτέρω είναι εφ'απαξ. :down:

Link to comment
Share on other sites

To student pack εξακολουθει να ισχυει κανονικα. Το μηνυμα μου αφαιρεθηκε.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας που υπάρχει, να ρωτήσω τι ακριβώς είναι; Έχεις σε κάθε λογαριασμό τα ποσά αυτά; Και αν ναι, εγώ που έχω ήδη μια ISDN στο όνομά μου (και είμαι και φοιτητής) τι πρέπει να κάνω για να ενταχθώ στο πρόγραμμα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ και στην συνέχεια να κάνεις ένα τηλέφωνο στο 134 (χωρίς χρέωση) και να ρωτήσεις για περισσότερες λεπτομέρειες (δικαιολογητικά κλπ.). :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (11 Νοέ. 2004 , 10:49)

 

Νομίζω όμως οτι τα ανωτέρω είναι εφ'απαξ. :down:

 

 

Οχι ισχυει για καθε διμηνο!Βεβαια δεν ξερω αν θελει τπτ τρελα ποσα για ενεργοποιησεις κλπ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξοδεύονται τόσο!!!! Δηλαδή από τα 100 ευρώ που δίνω τηλέφωνο, ο ΚΑΛΟΣ μας ΟΤΕ (Μπράβο, μπράβο!) θα σε κάνει να πληρώνεις....ΜΟΝΟ 96!!!!!!! Τι τύχη Θεέ μου, είναι αυτή; Ευχαριστούμε ΚΑΛΕ μας ΟΤΕ:):):)

 

Αίσχος.........

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ ΡΕ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:

 

ΕΙΣΤΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ (κατι που δεν αναφερεται στο oteshop.gr λεει φοιτητες Α.Ε.Ι. κλπ δε λεει εξαιρουνται μεταπτυχιακοι,να φανταστειτε εχω ασφαλιση πανεπιστιμιακη,συνδεση στο ιντερνετ απο πανεπηστημιο πασο,ολα κανονικα) ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ.ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΑΡΗ ΔΗΛΑΔΗ.

 

Ως ποτε λεει ειναι η σχολη?Αλλο ενα χρονο ειναι λεω αλλα στο site λετε εχει και παραταση 4 εξαμηνα αλλωστε....ετσι δεν ειναι?

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

 

 

ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ.ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ 8 ΕΥΡΩ ΤΟ 2ΜΗΝΟ

 

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλα εχω αγανακτησει με τον ΟΤΕ (ακομα θυμαμαι που εμεινα ξαφνικα 5 μερες χωρις τηλεφωνο γιατι κοψαν ενα καλωδιο οι τεχνικοι και περασα μια Οδυσσεια μεχρι να ρθουν οι τεχνικοι)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (15 Νοέ. 2004 , 19:09)

 

Μην ξοδεύονται τόσο!!!! Δηλαδή από τα 100 ευρώ που δίνω τηλέφωνο, ο ΚΑΛΟΣ μας ΟΤΕ (Μπράβο, μπράβο!) θα σε κάνει να πληρώνεις....ΜΟΝΟ 96!!!!!!! Τι τύχη Θεέ μου, είναι αυτή; Ευχαριστούμε ΚΑΛΕ μας ΟΤΕ:):):)

 

Αίσχος.........

 

Τι περιμένεις και σύ...

 

Στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα..

 

Δεν αλλάζει μυαλό ο ΠΟΤΕ με τίποτα.

 

Πρέπει να του ρθει ένα γερό ταμπλας(να σαρώσει η vivodi η forthner) μπας και στρώσει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (19 Νοέ. 2004 , 04:09)

 

ΑΝΤΕ ΡΕ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:

 

ΕΙΣΤΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ (κατι που δεν αναφερεται στο oteshop.gr λεει φοιτητες Α.Ε.Ι. κλπ δε λεει εξαιρουνται μεταπτυχιακοι,να φανταστειτε εχω ασφαλιση πανεπιστιμιακη,συνδεση στο ιντερνετ απο πανεπηστημιο πασο,ολα κανονικα) ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ.ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΑΡΗ ΔΗΛΑΔΗ.

 

Ως ποτε λεει ειναι η σχολη?Αλλο ενα χρονο ειναι λεω αλλα στο site λετε εχει και παραταση 4 εξαμηνα αλλωστε....ετσι δεν ειναι?

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

 

 

ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ.ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ 8 ΕΥΡΩ ΤΟ 2ΜΗΝΟ

 

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια αλλα εχω αγανακτησει με τον ΟΤΕ (ακομα θυμαμαι που εμεινα ξαφνικα 5 μερες χωρις τηλεφωνο γιατι κοψαν ενα καλωδιο οι τεχνικοι και περασα μια Οδυσσεια μεχρι να ρθουν οι τεχνικοι)

 

 

Έχουμε πολλές ομοιότητες! :p

1. Είμαι στην Πάτρα

2. Είμαι μεταπτυχιακός

3. Μου έχουν κόψει από λάθος κι εμένα το τηλέφωνο (2 φορές επί 5~10) ημέρες

Αλλά δεν έχω κάνει ακόμα την αίτηση και γιαυτό σε ρωτάω μιας που θα ξέρεις:

Εκτός την αίτηση, χρειάζεται κάτι άλλο; Κάποιο (κρυφό ή φανερό) πάγιο; Έτσι απλά σου δίνουν 4 ευρώ το μήνα; (Όχι ότι είναι κανένα φοβερό ποσό αλλά όπως και να το κάνεις, είναι περίεργο να το δίνει έτσι ο ΟΤΕ ).

Έχω γραμμή ISDN. Δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

4.εχουμε ISDN

 

δε θελει αιτηση,βεβαιωση φοιτησης θελει

 

(-4)+(-4) ευρω το διμηνο σου δινουν (ανα εκδοση λογαριασμου)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα από την πρώτη μέρα (14 Σεπτεμβρίου ) Ισχύει μάλιστα και για δυό χρόνια μετά το κανονικό τέλος των Σπουδών.

Προσοχή! Στην βεβέωση πρέπει να αναφέρεται

1ον. Το εξάμηνο φοίτησης

2ον Τα συνολικά εξάμηνα του τμήματος .

Απαιτείται επίσης

Το τηλέφωνο να είναι στον ίδιο νομό με το Πανεπιστήμιο

(αυτό είναι ένα πρόβλημα για κάποιν Π.Χ που μένει Θήβα και φοιτεί στο ΤΕΙ Χαλκίδας.... ή

4ον Το τηλέφωνο πρέπει να είναι στο όνομα του φοιτητή!

5ον Ο φοιτητής πρέπει να είναι 18 ετών .

Γνωστός μου στα ΤΕΙ Λαμίας ζήτησε από τον ΟΤΕ να πάρει το τηλέφωνο στο όνομα του . Τού είπαν να Πάει να βγάλει ΑΦΜ -Πήγε!

Μετά του αρνήθηκαν διότι ήταν 17 ετών και 7 Μηνών . Συκεκριμένα του είπαν ότι ο Κανονισμός του ΟΤΕ απαιτεί ηλικία 18 ετών ....

Φοιτητικό πακέτο λοιπόν δικαιούνται μόνο οι μισοί από όσους βρίσκονται στο πρώτο έτος ...Οι άλλοι ας κάνουν υπομονή!!

Η προσφορά είναι για 2 ευρώ δηλαδή 32 λεπτά τον Μήνα ( με ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ μπορεί να πάει 37!)

Θεωρώ τέλος Αίσχος το ότι σύμφωνα μνε την σελίδα του ΟΤΕ

To πρόγραμμα απευθύνεται σε φοιτητές Δημόσιων Α.Ε.Ι

. και ιδιωτικών πανεπιστημιών και κολεγίων :alien: καθώς και σε σπουδαστές Τ.Ε.Ι. που είναι ή που επιθυμούν να γίνουν κάτοχοι απλών (PSTN) ψηφιακών τηλεφωνικών ή ISDN συνδέσεων

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι αισχος αυτο; Εαν οι φοιτητες ιδιωτικων πανεπιστημιων δεν ειχαν το προνομιο αυτο, καποιος αλλος θα το θεωρουσε αισχος.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αίσχος βρίσκεται στο γεγονός ΟΤΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ουτε υπάρχουν ούτε αναγνωρίζονται στη Έλλάδα. Κέντρα ελευθέρων σπουδών ίσως... Κολέγια άντε να το δεχθώ! Αλλά από πότε ο ΟΤΕ ανακάλυψε ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ????
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει, δεν ειναι και αισχος αυτο. Νομιζω με τον ορο "Ιδιωτικα πανεπιστημια" εννοει τα Κεντρα ελευθερων σπουδων.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε μήνα έχουμε έκπτωση 2 ευρώ σε υπεραστικές κ 2 ευρώ σε κλήσεις internet, σωστά; Αν εγώ πχ κάνω 4 ευρώ κλήσεις στον πρώτο μήνα και καθόλου στον 2ο, στον λογαριασμό θα έχω έκπτωση 2 ή και τα 4 ευρώ; (όσον αφορά στις κλήσεις; )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Η εκπτωση ειναι ανα λογαριασμο, αρα θα εχεις 4 Ευρω εκπτωση στις κλησεις.

 

Δεν καταλαβαινω γιατι τον κραζετε τον πΟΤΕ? Σας ζητησε κατι?ΤΖΑΜΠΑ τα δεινει ρε παιδια ελεος βγαλτε τις παροπιδες :blink: Αντι να πειτε ευχαριστω τον βριζετε και απο πανω λες και οι αλλες εταιριες μας εχουν τρελανει στα δωρα :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβρισα γιατι μου τα καναν ZEPPELIN για μια σκατοεκτπτωση και ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ στο κρανιο οταν αλλα γραφουν στα site και τις ανακοινωσεις του και αλλα μου λεν οι ηλιθιοι (και δε το περνω πισω αυτο) στα καταστηματα τους.Ακομα θυμαμαι τι τραβηξα για το σκατοnetmod τους που με ετεχαν σε ολη την Πατρα (ευτυχως εχω μηχανακι!) χωρις αποτελεσμα.........

 

ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΣΕ ΟΛΑ.........

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον ΟΤΕ της περιοχής μου αλλά δεν δέχτηκαν να με γράψουν γιατί "Οι μεταπτυχιακοί δεν είναι φοιτητές..." :mad:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Egv phga sthn Kyprou padws.......koda sto Vasilopoulo.Deikstous to paso sou k pes ime foithths gamo to kerato sas!
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πήγα κι εγώ αλλά επειδή έχω βαρεθεί να τους βλέπω και να ασχολούμαι μαζί τους (πότε βλάβη, πότε το ένα, πότε το άλλο), πήρα στο 134 από όπου μου είπαν ότι μπορώ κανονικά να ενταχθώ στο πρόγραμμα.. Έτσι πήγα στο κεντρικό στη Γούναρη. Βέβαια 1. δε μου έδωσαν να συμπληρώσω αίτηση και 2. εκεί που πάτησε το Οκ για να ενεργοποιηθεί η προσφορά στο νούμερό μου, του έβγαζε ένα μήνυμα ότι δεν είναι δυνατό να γίνει (δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε). Προσπάθησε μερικές φορές και μετά μου λέει "είσαι εντάξει". Μου φάνηκε σαν να βαριόταν να το ψάξει άλλο και να με έδιωξε.

Υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσω ότι έγινε κανονικά η ένταξη;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Να καλέσεις στο 134 κανά δυό μέρες μετά και να το επιβεβαιώσεις! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 (23 Νοέ. 2004 , 13:41)

 

Εκεί πήγα κι εγώ αλλά επειδή έχω βαρεθεί να τους βλέπω και να ασχολούμαι μαζί τους (πότε βλάβη, πότε το ένα, πότε το άλλο), πήρα στο 134 από όπου μου είπαν ότι μπορώ κανονικά να ενταχθώ στο πρόγραμμα.. Έτσι πήγα στο κεντρικό στη Γούναρη. Βέβαια 1. δε μου έδωσαν να συμπληρώσω αίτηση και 2. εκεί που πάτησε το Οκ για να ενεργοποιηθεί η προσφορά στο νούμερό μου, του έβγαζε ένα μήνυμα ότι δεν είναι δυνατό να γίνει (δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε). Προσπάθησε μερικές φορές και μετά μου λέει "είσαι εντάξει". Μου φάνηκε σαν να βαριόταν να το ψάξει άλλο και να με έδιωξε.

Υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσω ότι έγινε κανονικά η ένταξη;

 

 

Εκεινος ο 35αρης με τα γυαλια?Προκειτε για μεγαλο καθικι,διαψευδει τα μισα ισχυοντα που διαβαζω παντου (προς οφελος του ΟΤΕ παντα) παρ ολα αυτα με εγραψε τι να πω.......Παντως θα τον πλακωνα πολυ ανετα στις σφαλιαρες.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...