Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά αν έχει κάποιος δεύτερη θήκη σιλικόνης και να μην την χρειάζεται θα την ήθελα έχω κοιτάξει και δεν βρισκω πουθενά ας μου στείλει ένα μήνυμα εννοείτε θα την πληρώσω ευχαριστώ

 

Το γραψα και πιο πανω εχει στο mynia.gr με 3.5€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το γραψα και πιο πανω εχει στο mynia.gr με 3.5€

 

ευχαριστω φιλε μου εκανα την αναζητηση στο mynia.gr αλλα δεν βρηκα θηκη για το be x αν μπορεις στειλε μου το λινκ στο νημα να παω απευθειας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου εκανα την αναζητηση στο mynia.gr αλλα δεν βρηκα θηκη για το be x αν μπορεις στειλε μου το λινκ στο νημα να παω απευθειας

 

Εχεις δικιο πρεπει να τους τελειωσε μπορεις να επικοινωνισης μαζι τους και να τους ρωτησεις ποτε θα την ξαναφερουν εγω εκει την ειδα και την πηρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1. Κατεβάζεις το αρχείο https://yadi.sk/d/2MxAwuXMmSMwn

2. Κάνεις εγκατάσταση με το TWRP

3. Wipe Chache & Dalvik

4. Reboot... περιμένεις να ανοίξει

5. Από το market κατεβάζεις το MoreLocale2

6. Επιλέγεις Custom Locale

Language: el ISO639

Country: GR ISO3166

πατάς SET και το έχεις ρυθμίσει στα Ελληνικά

 

https://yadi.sk/i/j_i15NPomSN9u

https://yadi.sk/i/6OxfsOgLmSN9p

 

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Έβαλα την MIUI 5.9.17, όλα καλά!

Πέρασα μετά το αρχείο "MIUI_5.9.17_BeX_EL_Fix_231215_Christmas" στην sd για τα ελληνικά.

Πρώτα κάνω "wipe cache & dalvik" και μετά κάνω install το Fix (όπως κάναμε δηλαδή όταν εγκαταστήσαμε την miui rom),

ή πρώτα κάνω install το Fix και μετά "wipe cache & dalvik"?

Παρατήρησα οτι ο ήχος του ξεκλειδώματος της οθόνης είναι πολύ δυνατός και οτι το touchscreen θέλει λίγη δύναμη παραπάνω για να δεχθεί εντολή.

Με την "μαμά" ρομ η οθόνη ήταν πιο ευαίσθητη....

>

EDIT:

OK, το έκανα!

>

πώς αλλάζω το google πληκτρολόγιο? Μέσω playstore?

Ποιό προτείνετε?

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια αλλαγή έκανα κι εγω, έβαλα το swiftkey και δεν ξαναασχολήθηκα μαζί του... τόσο καλό είναι
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύουν 13 μήνες που έχω πάρει το κινητό αυτό στη μικρή μου αδερφή (16 χρ) και ακόμα δεν το έχει διαλύσει! Παίζει να είναι το μόνο που άντεξε τόσο πολύ στα χέρια της! :lol:

 

Το μόνο παράπονο που έχει, είναι η διάρκεια της μπαταρίας (εξαρχής το είχε) και τίποτα άλλο ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύουν 13 μήνες που έχω πάρει το κινητό αυτό στη μικρή μου αδερφή (16 χρ) και ακόμα δεν το έχει διαλύσει! Παίζει να είναι το μόνο που άντεξε τόσο πολύ στα χέρια της! :lol:

 

Το μόνο παράπονο που έχει, είναι η διάρκεια της μπαταρίας (εξαρχής το είχε) και τίποτα άλλο ως τώρα.

 

Εγω φιλε το χω 16 μηνες ολα οκ η μπαταρια μου παει μια ημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχω το κινητό 2 χρονια περίπου φανταστικό κάνα θέμα μέχρι πρότινος . μου έχει φούσκωση η μπαταρία τώρα και θέλει άλλαγμα . είναι κανεις που έχει καμια καβάτζα να την πουλάει γιατί αθηνα που ψάχνω δεν βρίσκω πουθενά ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 2 χρονια περίπου φανταστικό κάνα θέμα μέχρι πρότινος . μου έχει φούσκωση η μπαταρία τώρα και θέλει άλλαγμα . είναι κανεις που έχει καμια καβάτζα να την πουλάει γιατί αθηνα που ψάχνω δεν βρίσκω πουθενά ευχαριστώ.

 

Μπορεις να βρεις απο το wish στα 15€ η απο το minya.gr στην θεσσαλονικη ειναι με 19€.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ . της θεσσαλονίκης τα κατάστημα το ξέρω αλλα έχουν ξεμείνει . το wish δεν το ξέρω μπορείς να δόσης link ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να βρεις απο το wish στα 15€ η απο το minya.gr στην θεσσαλονικη ειναι με 19€.

σε ευχαριστώ παρα πολύ . της θεσσαλονίκης τα κατάστημα το ξέρω αλλα έχουν ξεμείνει . το wish δεν το ξέρω μπορείς να δόσης link

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ . της θεσσαλονίκης τα κατάστημα το ξέρω αλλα έχουν ξεμείνει . το wish δεν το ξέρω μπορείς να δόσης link ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ παρα πολύ . της θεσσαλονίκης τα κατάστημα το ξέρω αλλα έχουν ξεμείνει . το wish δεν το ξέρω μπορείς να δόσης link

 

Πληκτρολογησε κατευθειαν wish.com μπες στο σαιτ και παρε οτι θες ερχονται ολα.

Link to comment
Share on other sites

βρίσω μπαταρία για αλλα upefone . δεν κάνει η μπαταρία από κανένα άλλο μοντέλο ?

 

Οχι περιμενε λιγο καιρο θα ξαναφερει φιλε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πρόσφατα έβαλα την MIUI 7 v5.9.17 και έχω το εξης πρόβλημα. Ενω στις ρυθμίσεις μου δείχνει την εσωτερική και εξωτερική μνήμη όταν ανοίγω τoν file explorer δεν υπάρχει η εσωτερική μνήμη, παρα μόνο η εξωτερική sd καρτα. Στην ουσία είναι σαν να μην υπάρχουν τα 8gb του τηλεφώνου αφού δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Rootarismeno είναι. Miui έχεις και λειτουργεί κανονικά η εσωτερική μνήμη?

Λειτουργεί κανονικά, μπορεις να την δείς στην συσκευή, όχι στο PC. Άμα θες βάλε miui 8, στον υπολογιστή θα βλέπεις και τις δύο, αλλά δεν θα έχεις gps.

Για οδηγίες εγκατάστασης και άλλα rom, πχ cyanogen εδώ, μαζί με google translate.

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά, μπορεις να την δείς στην συσκευή, όχι στο PC. Άμα θες βάλε miui 8, στον υπολογιστή θα βλέπεις και τις δύο, αλλά δεν θα έχεις gps.

Για οδηγίες εγκατάστασης και άλλα rom, πχ cyanogen εδώ, μαζί με google translate.

 

Να την δω μπορώ, να αποθηκεύσω κάτι όμως όχι. Για να καταλάβεις χωρίς κάρτα μνήμης δεν μπορώ να βγάλω ουτε φωτογραφία. Εν τέλει γύρισα στην stock rom. Θα ψηνόμουν για cm άλλα είναι στα ρώσικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@thracian: :D:D:D

Μιας και το κατέχεις το έργο, δεν κάνεις το ψυχικό να μας δώσεις κι εμάς τη cyanogen με Ελληνικά να την εγκαταστήσουμε;

αν δεν είναι ακατόρθωτο...

και σε ένα μήνα να το κάνεις, όποτε βρεις εσυ χρόνο, καλά θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
βρίσω μπαταρία για αλλα upefone . δεν κάνει η μπαταρία από κανένα άλλο μοντέλο ?

 

Φιλε εαν δεν πηρες ακομη μπαταρια σε ενημερωνω οτι το minya εφερε με 17€.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λειτουργεί κανονικά, μπορεις να την δείς στην συσκευή, όχι στο PC. Άμα θες βάλε miui 8, στον υπολογιστή θα βλέπεις και τις δύο, αλλά δεν θα έχεις gps.

Για οδηγίες εγκατάστασης και άλλα rom, πχ cyanogen εδώ, μαζί με google translate.

Καλημέρα Thracian.

Μια ερώτηση: ποιά από όλες τις miui έχει πλήρες ελληνικό μενού?

Να μην είναι πχ μισά αγγλικά και μισά translated ελληνικά σαν την 5.9.17 αν θυμάμαι καλά.

Thx.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Τα 3 κουμπιά αφής (home, πίσω και εφαρμογές) στο κάτω μέρος του κινητού δεν λειτουργούν πλέον. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Και αν ναι βρήκε λύση για να τα ξαναδουλέψει? Τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Τα 3 κουμπιά αφής (home, πίσω και εφαρμογές) στο κάτω μέρος του κινητού δεν λειτουργούν πλέον. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Και αν ναι βρήκε λύση για να τα ξαναδουλέψει? Τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

 

Απο αλλον φιλο ακουσα οτι με επαναφορα εργοστασιακων λειτουργησαν,αλλιως βαζεις μια εφαρμογη απο το store και ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...