Jump to content

Smartphone 5''-5.5'' από scroutz μέχρι 300€


Jopar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Λόγω επιδότησης 246 euro θα πάρω κινητό μόνο από wind.Ειδικότερα από scroutzομάγαζο που δίνει και την επιδότηση.

Έχω L9ii και θέλω να ανέβω σε inches οθόνης από 4,7 σε 5,0 ως 5,5.

ενδιαφέρομαι για το καλύτερο σε: οθόνη, ποιότητα φωτογραφίας και βιντεο, ποιότητα κλήσης (receiver, ήχος), μουσική από τα ηχεία του αλλά και από τα ακουστικά, ποιότητα wifi k' GPS. Απαραίτητο το ράδιο.

 

ενδιαφέρομαι λιγότερο για: αυτονομία,

καθόλου για: λειτουργικό, επιδόσεις, root κλπ πειράγματα, μνήμες επεξεργαστές κτλ., bezels, βάρος -διαστάσεις.

Από εταιρίες αποκλείονται όλες οι μικρές κινεζικές και η samsung.

τέλος dual sim και card slot δεν μας χαλάνε αλλά και δεν είναι απαραίτητα...

τιμή ως 300€ από scroutz.

 

Μου έχουν κάνει κούκου τα : LG G2, G3s, Sony Z2, Oppo FIND 7a.

Με βάση τα παραπάνω κριτήρια δηλαδή ψάχνω για αντίπαλο του G2 ή G3s -- ακούω προτάσεις παιδιά...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Το oppo κινέζικο δεν είναι?

Εγώ πάντως μέχρι 250€ πήγα στο G2 και δεν το έχω μετανιώσει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το oppo κινέζικο δεν είναι?

Εγώ πάντως μέχρι 250€ πήγα στο G2 και δεν το έχω μετανιώσει

 

ναι και ειναι απο τα ποιοτικότερα κινιτα που κυκλοφορούν στην παγκόσμια αγορά (καμία σχέση με πλαστικουρες samsung/lg)

 

 

από όσα ανέφερε πάντως αν μπορεί να πάρει το g2 32 gb (οχι το 10 gb version)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Λόγω επιδότησης 246 euro θα πάρω κινητό μόνο από wind.Ειδικότερα από scroutzομάγαζο που δίνει και την επιδότηση.

Έχω L9ii και θέλω να ανέβω σε inches οθόνης από 4,7 σε 5,0 ως 5,5.

ενδιαφέρομαι για το καλύτερο σε: οθόνη, ποιότητα φωτογραφίας και βιντεο, ποιότητα κλήσης (receiver, ήχος), μουσική από τα ηχεία του αλλά και από τα ακουστικά, ποιότητα wifi k' GPS. Απαραίτητο το ράδιο.

 

ενδιαφέρομαι λιγότερο για: αυτονομία,

καθόλου για: λειτουργικό, επιδόσεις, root κλπ πειράγματα, μνήμες επεξεργαστές κτλ., bezels, βάρος -διαστάσεις.

Από εταιρίες αποκλείονται όλες οι μικρές κινεζικές και η samsung.

τέλος dual sim και card slot δεν μας χαλάνε αλλά και δεν είναι απαραίτητα...

τιμή ως 300€ από scroutz.

 

Μου έχουν κάνει κούκου τα : LG G2, G3s, Sony Z2, Oppo FIND 7a.

Με βάση τα παραπάνω κριτήρια δηλαδή ψάχνω για αντίπαλο του G2 ή G3s -- ακούω προτάσεις παιδιά...

 

Εγω θα σ προτεινα το Sony παροτι κατοχος G2, εχει θεματα με το GPS και ειναι αναλογα τις παρτιδες. G3s με 1GB Ram για κανενα λογο.

Link to comment
Share on other sites

είδα και το HTC 816 με boom sound διπλά ηχεία k' 5.5'' ... τι γνώμη έχετε γι αυτό σε σχέση με το G2;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

xperia z2 το μονο αρνητικο ειναι το design σε σχεση με τα αλλα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

g2 δαγκωτο... για τα λεφτα του ειναι κορυφη, με χαλαει η οθονη και τα bezel στο z2, κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο κινητο ομως
Link to comment
Share on other sites

Το Oppo που αναφέρεις δεν υπάρχει σε σκρουτζ και δεν είναι και μέχρι τα 300€ που αναφέρεις φίλε μου. Δεύτερον μας αναφέρεις οτι έχεις επιδότηση 249€ αλλα μας αναφέρεις για τιμές σκρουτζ. Ρωτάω γιατί αν είναι να πας στο σκρουτζ δωσε 20€ παραπάνω και πάρε το G3 η το xperia z2 και τα δυο εξαιρετικά κινητά με μικρές διαφορές μεταξύ τους και στην τελική ο παρατώντας θα είναι πιο σου αρέσει πιο πολύ στο χέρι οποτε για μένα πηγενε σε ένα κατάστημα δες τα και τα δυο κ διάλεξε στην τιμή αυτή δεν έχουν αντίπαλο
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, το OPPO δεν συνάδει με τις προδιαγραφές που έθεσα και το ξέρω, απλά κλείνοντας το ποστ είπα να αναφέρω τα κινητά που μου αρέσουν... το find 7a είναι το καλύτερο κινητό που θα ήθελα αλλά δε νομίζω να με συμφέρει να πληρώσω μόνος μου συσκευή 384 eur στο oppomart και να ωφεληθώ κάτω από 10 ευρώ επιδότηση παγίου...

από την άλλη ναι υπάρχουν σκρουτζομάγαζα που σου δίνουν την επιδότηση wind και συσκευή στις δικές τους τιμές...το έχω ήδη κάνει παλιά.

To Z2 για μένα που έχω πάρει πολλά σονυ κινητά είναι πολύ καλή επιλογή αλλά βγαίνει 350€ και είναι κομματάκι ακριβό.

Το G2 βγαἰνει στα 300€ ...και μια και η διαφορά είναι μικρή για πείτε, ποιο από τα 2 είναι πιο καινούρια συσκευή;;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, το OPPO δεν συνάδει με τις προδιαγραφές που έθεσα και το ξέρω, απλά κλείνοντας το ποστ είπα να αναφέρω τα κινητά που μου αρέσουν... το find 7a είναι το καλύτερο κινητό που θα ήθελα αλλά δε νομίζω να με συμφέρει να πληρώσω μόνος μου συσκευή 384 eur στο oppomart και να ωφεληθώ κάτω από 10 ευρώ επιδότηση παγίου...

από την άλλη ναι υπάρχουν σκρουτζομάγαζα που σου δίνουν την επιδότηση wind και συσκευή στις δικές τους τιμές...το έχω ήδη κάνει παλιά.

To Z2 για μένα που έχω πάρει πολλά σονυ κινητά είναι πολύ καλή επιλογή αλλά βγαίνει 350€ και είναι κομματάκι ακριβό.

Το G2 βγαἰνει στα 300€ ...και μια και η διαφορά είναι μικρή για πείτε, ποιο από τα 2 είναι πιο καινούρια συσκευή;;

Νομιζω θα σε βοηθησει πολυ αυτο εγω θα επαιρνα το g2 ανετα (αλλωστε το ειχα!) γιατι μου αρεσει πιο πολυ σαν συσκευη (μηδενικα bezel σε σχεση με z2), ομως και το z2 να παρεις ειναι πολυ καλο κινητο δεν το συζηταμε... δες ποιο σου αρεσει πιο πολυ και πηγαινε σε ενα μαγαζι και δες τα live διπλα διπλα για να αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

G2 είναι πιο δουλεμένο κινητό, πλέον με σταθερότατο λειτουργικό και εξαιρετική κάμερα. Θα στο πρότεινα και εγω αφου έχεις βάλει τέτοια πλαισια επιλογης.
Link to comment
Share on other sites

αναμένω αν κανείς ξέρει μια απάντηση για το ποιο είναι πιο καινούριο κινητό από τα Ζ2 και G2.

Επίσης κανείς δεν σχολίασε τίποτα για το HTC 816. Καμία γνώμη;;

Ευχαριστώ

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

αναμένω αν κανείς ξέρει μια απάντηση για το ποιο είναι πιο καινούριο κινητό από τα Ζ2 και G2.

Επίσης κανείς δεν σχολίασε τίποτα για το HTC 816. Καμία γνώμη;;

Ευχαριστώ

Πιο καινουργιο ειναι το z2 καθως κυκλοφορησε Φεβρουαριο 2014 ενω το g2 Σεπτεμβριο/Οκτωβριο 2013, οσο για το htc αν και δεν το εχω δει απο κοντα τα specs του υπολειπονται ελαφρως των αλλων δυο. Ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...