Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Den yparxei application data pouthena apoti mporw na katalavw.epsaksa ekei pou eipes tipota.pathsa sto search "application data"pali tipota.

 

p.s:Ton fakelo me ton mozilla ton palio ton antegrapsa ksexwrista, apla katevasa kai ekana install thn 3h ekdosh.

 

Epomeno vhma?:(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτός ο φάκελος, απλά δεν βλέπεις τα κρυφά αρχεία...

Control Panel --> Folder options --> View --> Show hidden files and folders.

 

Γενικά, μην κάνεις copy-paste folders με εγκαταστάσεις ή settings προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw para poly gia thn voitheia.to vrhka telika se enan fakelo bookmarkbackups...mia extra erwthsh twra.

 

Mporw na kanw copy paste kapou afto to arxeio wste na prostethoun aftomata ta palia bookmarks sto neo firefox 3 pou exw egkatasthsei?

 

Eyxaristw ksana osous apanthsan. Na ste kala paidia:)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με το tab mix plus???? εμενα καμια φορα δεν πιανει το x για να κλεισω τις καρτερες με τιποτα.... και ασε που παει περα δωθε οταν παω να το πατησω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

searchingfor αφού βρήκες το αρχείο αυτό δοκίμασε να πας bookmarks-->organize bookmarks-->import and backup-->import HTML....lucky day???:)

αν όντως επανέλθουν το αρχείο που βρήκες μπορείς να το κρατήσεις και ως backup ή να πάρεις πλέον και νέο backup με τον ίδιο τρόπο που θα τα κάνεις import..;)

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw ksana

 

Na kanw mia mini erwthsh twra?Otan anoigw polla tabs pws ginetai na mou exei arketa anoixta taftoxrona me mikra eikonidia kai oxi na mou stelnei ta prwta pou exw anoiksei aristera, kati pou synepagetai oti den einai sthn arxikh mou selida kai prepei na pathsw to aristero velaki gia na paw safta?thanks again

Link to comment
Share on other sites

πολυ αργος και προβληματικος ο νεος 3 παιδια

 

μηπως βγηκε βιαστικα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πολυ αργος και προβληματικος ο νεος 3 παιδια

 

μηπως βγηκε βιαστικα?

 

Που είναι αργός και τι προβλήματα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αργός και τι προβλήματα έχει;

μου φαινεται πιο βαρυς απο τον 2

επισης καταναλωνει περισσοτερη μνημη - αυτο φαινεται ευκολα με τα

σχετικα προγραμματα και απο τον task manager.

 

ακομα καποιες ρυθμισεις που τις συνηθισαμε δεν υπαρχουν ή εχουν αλλαξει σημειο!

 

δεν υπαρχουν νεες εκδοσεις για πολλα απο τα addons που ειχε ο 2 ...

δηλαδη τοσο καιρο προετοιμασια δεν ηταν ετοιμοι να εχουν ηδη νεες εκδοσεις...

και γιατι επρεπε να εισαι τοσο ασυμβατος με αυτα τα προγραμματακια και να θελει

νεες εκδοσεις?

Τα πολλα tabs πανω απο 10 δεν τα χειριζεται καλα...κολλαει και γινεται αργος..

και αλλες φορες κλεινει εντελως...

και αλλα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw ksana

 

Na kanw mia mini erwthsh twra?Otan anoigw polla tabs pws ginetai na mou exei arketa anoixta taftoxrona me mikra eikonidia kai oxi na mou stelnei ta prwta pou exw anoiksei aristera, kati pou synepagetai oti den einai sthn arxikh mou selida kai prepei na pathsw to aristero velaki gia na paw safta?thanks again

 

όλα οκ με τα bookmarks..??:)

αν ναι...1ον σου προτείνω να ξανακάνεις clean install τον firefox3 αφού πρώτα κάνεις full uninstall και απλά από το ίδιο αρχείο επαναφέρεις τα bookmarks σου...είναι ''λάθος'' να δουλεύει ο 3 με φάκελο του 2...:!:

κατα τ'άλλα το θέμα με τις καρτέλες προφανώς οφείλεται σε κάποιο addon που έχεις εγκαταστήσει και διαχειρίζεται τις καρτέλες...αν θες γράψε μου ποια πρόσθετα έχεις βάλει και βλέπουμε..;)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα η πλήρης έκδοση του Windows Live Mail δεν είναι συμβατή... :wacko:

 

Στον 2 ήταν οκ!

Τώρα πρέπει να περιμένουμε απ'το Windows Live να το υποστηρίξει? :confused:

Ή μελλοντικό update του FF...?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δε μου ήρθε ειδοποίηση.

Εννοούσα αυτό:

http://img340.imageshack.us/img340/3549/screenshot002ol8.th.jpg

 

Τελικα αυτο ειταν :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οταν ειμαι σε ενα παραθυρο sto FF3 μεσα κ παταω δεξι κλικ κ ζηταω να ανοιξει νεο tab απο καποιο link τοτε μετα με παει στο νεο tab, ενω στο FF2 εμενα στο αρχικο.

Μηπως ξερει καποιοs πως μπορω να παραμενω στο αρχικο tab οταν ζηταω να ανοιξω νεο?

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

επιλογές-->καρτέλες--άμεση εστίαση στο άνοιγμα ενός δεσμού σε νέα καρτέλα (ξε-τσεκαρισμένο) :)
Link to comment
Share on other sites

επιλογές-->καρτέλες--άμεση εστίαση στο άνοιγμα ενός δεσμού σε νέα καρτέλα (ξε-τσεκαρισμένο) :)

 

thanks a lot!!!:D

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

firefox 3 για rss reader add on κανενα καλο;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά από φορματ που έκανα ο firefox (3) στην αρχη πριν σηκωθεί μου βγάζει ένα παραθυράκι που μου δίνει κάτι επιλογές ή να ξεκινήσω σε safe mode. Και το πρόβλημα μου είναι οτι δεν μπορώ να έχω πλέον κάνοντας δεξί κλικ σε ένα λινκ του rapidshare το "download link with IDM". Πατώντας στο tools και μετά add ons και μετα extensions βλέπω οτι μου λέει οτι all add ons have been disable by safe mode. Το ερώτημά μου είναι, δεν γίνετε να απενεργοποιήσω αυτό το παράθυρο στην αρχή; ώστε να μην έχω αυτό το πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο που πατάς για να ανοίξει ο firefox και διάλεξε properties...αν γράφει κάτι στο target μετά το firefox.exe σβήστο..(πχ για safe mode πρέπει να έχει το ''-safe-mode'')
Link to comment
Share on other sites

firefox 3 για rss reader add on κανενα καλο;;

 

Το Sage χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένη, απλό και καλό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το mozilla....λοιπον,δν εμφανιζει μερικες ιστοσελιδες που λειτουργουνε κανονικα ενω δειχνει οτι φορτωνει.....π.χ. δν εμφανιζει hi5,myspace,δν κανει αναζητηση στο google ktl.

μου ειπαν να το απεγκαταστησω και να το βαλω ξανα,αλλα τιποτα!Μετα μου ειπαν κατι για registry,που δν καταλαβα....Αυτα

Ξερετε κατι....?Please Help:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τον εχω εγκαταστησει ακομα.....

 

Εχω τον 2 full customised ακριβως οπως τον θελω. Και επειδη τα περισσοτερα add ons και Themes, δεν θα λειτουργησουν, εχω το set up και το καμαρωνω καθε μερα :p

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι στον ffox 3 στο βελακι αριστερα επανω που σε παει "πισω" σελιδα ΔΕΝ δειχνει μια drop-down list με τις προηγουμενες σελιδες που εχεις επισκευτει?ενω στο "μπροστα" βελακι υπαρχει το μικροτερο βελακι που ανοιγει drop-downlist!κριμα γιατι ηταν χρησιμο αν θες να πας δυο σελιδες πριν και οχι μια μια!
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι στον ffox 3 στο βελακι αριστερα επανω που σε παει "πισω" σελιδα ΔΕΝ δειχνει μια drop-down list με τις προηγουμενες σελιδες που εχεις επισκευτει?ενω στο "μπροστα" βελακι υπαρχει το μικροτερο βελακι που ανοιγει drop-downlist!κριμα γιατι ηταν χρησιμο αν θες να πας δυο σελιδες πριν και οχι μια μια!

 

Η Drop-down list ελέγχει και τις σελίδες μπροστά και τις σελίδες προς τα πίσω ...;)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...