Jump to content

Oxygen Phone Manager


trv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το oxyzen δεν μου περνά τις αποθηκευμένες μνήμες τηλεφώνων που εχω στον σκληρό στην μνήμη του τηλεφώνου ξανά?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 401
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δηλαδή δεν υπάρχει καθόλου αυτή η δυνατότητα;;; :worry:

 

Koutsodoylevi mia stis 3 pianei kai an.. pantws egw to apegatestisa giati gia defterh fora mou "kolise" to 3650 kai to epanefera me full format...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω πάει 2 φορές το 6510 μου σε διάστημα μιας βδομάδας.. άτιμο ΟΡΜ..γκρρ.. όπου να ναι πάλι.. θα το ξανακάνει.. δεν αμφιβάλλω.. :mad:
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

μόλις χθες πήρα πίσω το 6510 μου από τη ΝΟΚΙΑ.. έρχομαι σήμερα να κάνω back up, με τη ψυχή στο στόμα, έκανε restore τον τηλεφωνικό, μηνύματα,διαγραφές κλπ.. όλα καλά.. λέω εντάξει.. πάω να κάνω restore ένα φάκελο με sms, και τι το ήθελα..νατα μας πάλι.. τι να κάνω τώρα να το ξαναπάω στη ΝΟΚΙΑ?θα με βγάλουν έξω.. ξαναδιαβάζοντας τα posts προσεχτικότερα, είδα ότι και με την evaki σε restore φακέλου sms, έσβησε.. δε μπορώ να καταλάβω.. το χρησιμοποιώ σχεδόν ένα χρόνο και μόνο τώρα ένα μήνα μου κάνει νούμερα ..ίσως γιατί ήταν η πρώτη φορά που προσπάθησα να κάνω restore sms φάκελο..τι να πω..Μα 4 φορές στη NOKIA..πωπω...γκρρρ..και δε φταίει η έκδοση η καινούρια..εγώ το έπαθα με την παλιά.. :'( :'( :mad:
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τις 2 φορες στην επαναφορα των SMS καταστρεψε το κινητο.

Ενα restore λιγα λιγα ισως γλυτωσει το κινητο. Και επαναφορα μονο τα απαραιτητα.

Host

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το oxyzen δεν μου περνά τις αποθηκευμένες μνήμες τηλεφώνων που εχω στον σκληρό στην μνήμη του τηλεφώνου ξανά?

 

File lefkaditi, an to provlhma sou einai oti einai apenergopoihmeno to koumpaki send to phone, auto einai dioti oi sugkekrimenes eggrafes pou 8eleis na 3anaperaseis sto kinhto sou den exoun upostei kamia allagh! Hli8io akougetai, to 3erw alla etsi leitourgei to OPM. 8a prepei loipon na epile3eis oses epafes 8eleis na steileis sto kinhto, kai na tis kaneis "marked as changed" kai "mark selected contacts". Prosexe omws, 8a kanei copy sto kinhto sou MONO oses epafes exeis markarei ws changed (kai exoun ena mple velaki dipla tous)!

Elpizw auto na voh8hsei!

 

Oswn afora to 7250 mou... to phra apo th Nokia meta apo 2 vdomades!!!

:mad: :mad: :mad:

kai fusika oute logos gia antikatastash! (Nokia einai auth... :whistle: )

POTE 3ANA loipon restore ta sms... :!:

Me ton idio tropo katafera kai katestrepsa kai to efedriko 6510 pou eixa kai xrhsimopoiousa oso kairo to allo htan gia service, suskeuh h opoia dustuxws den einai sthn egguhsh kai 8a prepei na plhrwsw gia na flasharw... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Yparxoun pio panw link gia na to katevaseis. Ekdosh 2.1.5 h 2.1.6

Link to comment
Share on other sites

Για το 3650 ποιά ακριβώς είναι η τελευταία έκδοση του Oxygen....

ακόμα μήπως ξέριε κάποιος απο που μπορώ να κατεβάσω και το πρόγραμμα αλλα πιο πολύ το crack.........

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...... :worry: :worry: :worry:

NOTHING TO LOOSE..........
Link to comment
Share on other sites

Για το 6100 με το DKU-5 (καλώδιο) μόλις κατέβασα το OPM 2.1.8

 

To Nokia PC Suite 5.0 δεν εχει πλήρη λειτουργικότητα (δεν κανει browse files και εφαρμογές)

 

Το Nokia Suite 5.1 αδύνατον να δουλέψει στο μηχάνημά μου (όλο μου κολάει το PC)

 

Μέχρι τώρα δούλευα ένα χαριτωμένο command line tool για τις δουλιές τις παραπάνω που ήθελα ( upload / download files κλπ στο κινητό) - το Gammu (GNU All Mobile Management Utilities)

 

Το OPM 2.1.8 φαίνεται αρκετά καλό εκ πρώτης όψεως (και με συμπλήρωμα μερικά από τα utilities της Nokia PC Suite 5.0 ) με καλύπτει πλήρως.

 

Επειδή βλέπω την συζήτηση εδώ, υπάρχει κάποιο crack για την συγκεκριμένη version (2.1.8)?

Link to comment
Share on other sites

Loipon exw na mpw arketo kerouli se auto to thread!!!

Mhpws exoume kamia e3eli3h me to oxygen phone manager??? Poia inai h teleutaia ekdosh pou exei bgei?Yparxei crack? epishs yparxei symbatothta me to 3300 me syndesh F-Bus?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον M_e_v

 

μόλις χθες πήρα πίσω το 6510 μου από τη ΝΟΚΙΑ.. έρχομαι σήμερα να κάνω back up, με τη ψυχή στο στόμα, έκανε restore τον τηλεφωνικό, μηνύματα,διαγραφές κλπ.. όλα καλά.. λέω εντάξει.. πάω να κάνω restore ένα φάκελο με sms, και τι το ήθελα..νατα μας πάλι.. τι να κάνω τώρα να το ξαναπάω στη ΝΟΚΙΑ?θα με βγάλουν έξω.. ξαναδιαβάζοντας τα posts προσεχτικότερα, είδα ότι και με την evaki σε restore φακέλου sms, έσβησε.. δε μπορώ να καταλάβω.. το χρησιμοποιώ σχεδόν ένα χρόνο και μόνο τώρα ένα μήνα μου κάνει νούμερα ..ίσως γιατί ήταν η πρώτη φορά που προσπάθησα να κάνω restore sms φάκελο..τι να πω..Μα 4 φορές στη NOKIA..πωπω...γκρρρ..και δε φταίει η έκδοση η καινούρια..εγώ το έπαθα με την παλιά.. :'( :'( :mad:

 

 

Όταν είχα το 8310 μου παρουσίαζε το πρόβλημα που έχει αναφερθεί κατά την επαναφορά των SMS. Το τηλέφωνο έσβηνε κι έπρεπε να το πάω στη ΝΟΚΙΑ. Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το έκανε μόνο όταν προσπαθούσα να περάσω εικονομηνύματα ενώ με τα text sms δεν είχε πρόβλημα.

Επίσης (και συγκεκριμένα για το 8310) είχα διαβάσει σε κάποιος ξένο forum ότι αν λάβεις ένα εικονομήνυμα και τροποποιήσεις το κείμενο που έχει μαζί του και προσπαθησεις να το αποθηκεύσεις, τότε το τηλέφωνο πάλι σβήνει και θέλει τη ΝΟΚΙΑ του.

Θα πρότεινα την επαναφορά μόνο SMS με κείμενο για δοκιμή μήπως πρόκειται για το ίδιο πρόβλημα σε διαφορετικό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιός χειρίζεται το Yahoo Group jesal_apps ?

Έχω αιτηθεί Subscription με το nick pamponiros από την περασμένη εβδομάδα για να πάρω το Oxygen for Symbians κι ακόμα τίποτα.

Μήπως το έχει κανείς το Software να μου το δώσει ;

Link to comment
Share on other sites

Ε το "αναβαθμίσανε" το πρόβλημα φαίνεται !!

Πάντως πιστεύω ότι δε φταίει το Oxygen γιατί είναι αδιανόητο να συνδέεις μια συσκευή στον Η/Υ και κάποιο πρόγραμμα να στην αχρηστεύει! Σίγουρα είναι πρόβλημα της συσκευής που δεν έχει προβλέψει μια τέτοια κατάσταση !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το OPM 2.1.7 με το crack (δυστυχώς δεν έχω κάπου να το ανεβάσω για να το πάρει όποιος θέλει). Η έκδοση 2.1.5 που χρησιμοποιούσα πριν μου δημιούργησε τα γνωστά προβλήματα στο 7210 (μόλις χθες το πήρα από το Club Nokia μετά από 3 εβδομάδες).

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς την 2.1.7 ή αν έχει ακούσει κάτι σχετικό με προβλήματα, κολλήματα κλπ. Μη βάλω πάνω το τηλέφωνο και μετά το τρέχω πάλι στο Club Nokia για να το αναστήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stet

 

Καλημέρα,

Έχω το OPM 2.1.7 με το crack (δυστυχώς δεν έχω κάπου να το ανεβάσω για να το πάρει όποιος θέλει). Η έκδοση 2.1.5 που χρησιμοποιούσα πριν μου δημιούργησε τα γνωστά προβλήματα στο 7210 (μόλις χθες το πήρα από το Club Nokia μετά από 3 εβδομάδες).

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς την 2.1.7 ή αν έχει ακούσει κάτι σχετικό με προβλήματα, κολλήματα κλπ. Μη βάλω πάνω το τηλέφωνο και μετά το τρέχω πάλι στο Club Nokia για να το αναστήσουν...

 

 

Αν μπορείς να μου τη στείλεις με κάποιο τρόπο (ICQ, MSN κλπ) μπορώ να τη βάλω σε κάποιο Server για να την πάρουν και οι υπόλοιποι !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον trv

 

kai gw me tin seira mou molis prin ligo katevasa tin 2.1.8 me to crack tis.. ua tin dokimasw, kai mexri to vradi, an doulepsei swsta, 8a tin anevasw kapou gia to myphone...

 

 

na ypo8esoume oti telika to programma den doulebei swsta?

h mhpws leitourgei kai apo thn xara sou ksexases na mas to peis? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...