Jump to content

Oxygen Phone Manager


trv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sas doulleuei to oxygen for Symbian me to 6600 kai bluetooth?

Ego ftano sto shmeio pou vriskei thn syskeuh alla otan tou zhtao na diavasei ta arxeia tou thlefonou vgazei sfalma.

Exo thn ekdosh 2.0.11 .

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 401
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kokalo

 

Παιδιά, μιας και τα αρχικά links δεν δουλεύουν, μήπως έχει κανείς την 2.1.5 και το crack?

 

 

Απολύτως κανείς?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pitsi

 

Sas doulleuei to oxygen for Symbian me to 6600 kai bluetooth?

Ego ftano sto shmeio pou vriskei thn syskeuh alla otan tou zhtao na diavasei ta arxeia tou thlefonou vgazei sfalma.

Exo thn ekdosh 2.0.11 .

 

Απο 2.0.3 και πάνω υποστηρίζει το 6600!

Δεν την έχω βρεί ακόμη!

Η 2.0.1 ήταν πολύ αίσχος πάντως! Τίποτα δεν έκανε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kokalo

 

Απολύτως κανείς?

 

 

Exw brei thn 2.1.9 kai exw Serial Number pou thn kanei Individual version!

diladi den pezeis me cracks kai m.... an endiafereste,steilte ena PM na sas dwsw to serial.

epeidh den exei crack h ekdosh 8a prepei na xreisimopoieisete thn epilogh register phone tou oxygen gia na kanete register to Kounito sas.

elpizw oti xwris crack (xrisimopoiontas to serial) 8a doulepsei kanonika to OPM kai de 8a exoume paratragouda tou styl "Molis esteila to kinito mou sthn NOKIA gia flasharima, epeidh to OPM den anebaze tous fakelous sto kinito."

eidou to link tis 2.1.9 (oxi trial)

hxxp://www.veroiasamo.de/klforum/opm2reg.rar

(an den epitrepetai na bazoume links,as bgalei kapoios Admin/moderator to link,h na mou pei na kanw edit to post)

kaneis me serial gia na thn kanoume Corporate?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kokalo (11 Δεκ. 2003 , 16:58)

 

Απολύτως κανείς?

 

 

Καλά ρε παιδιά τόσος κόσμος και δεν βρίσκεται ένας που να βοηθήσει?

 

Κρίμα...

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδες.

Είχα μια έκδοση παλιά και τα αποθήκευε τα backups του τηλεφωνικού καταλόγου σε .obk και τώρα που έβαλα νεότερη τα κάνει .pb2. αλλά θέλω να ανοίξω το παλιό... πώς γίνεται?

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα τα τελευταία νέα από το μέτωπο!!! :)

 

Τελικά μου αντικατέστησαν το 7250 μου, αφού το πήγα άλλες 7 φορές στη Νόκια για φλασαρισμα! :mad:

Το πρόβλημα ως γνωστών πλέον ήταν με το restore των sms... :'(

Η απορία μου η μεγάλη είναι γιατί ενώ υποτίθεται ότι θα μου δίνανε 7250i μου δώσανε πάλι 7250????? :wacko:

 

Τεσπά, δεν το έκανα και θέμα και βέβαια το πήρα!

 

Το θεϊκό όμως δεν σας το είπα ακόμα!

 

Θεϊκό σκηνικό πρώτο:

Μαζί με το 7250 μου είχα κολλήσει και το 6510 που χρησιμοποιούσα σαν ανταλλακτικό... Το παω και εγώ που λέτε στο Νokia Club για να μου το φλασάρουν, αν και εκτος εγγύησης και το αφήνω εκεί. Παω μετά από 3 μέρες και ακούστε τι ΘΕΙΚΟ μου είπε ο τυπάς που ήταν εκεί!!!

Λέει ότι το τηλέφωνο έχει σοβαρό πρόβλημα λόγω υγρασίας και θέλει αλλαγή η πλακέτα του συν κάτι άλλα μικροπραγματάκια (όπως το κουμπάκι που ανοιγοκλείνει η συσκευή, το πλαστικό που μπαίνει στο πληκτρολόγιο κτλ.) και μου το κοστολογεί €200 :blink: :blink: :blink:

Δηλαδή ο Χριστός και η Παναγία!!!!! :lol:

Βέβαια με το που μου το λέει πατάω ΚΑΤΙ γέλια!

Λέω καλά σοβαρολογείς ή με δουλεύεις????

Το κινητό δεν έχει απολύτως τίποτα, ούτε βέβαια πάσχει από υγρασία όπως λές! Εγώ προσωπικά το κόλλησα και ξέρω πολύ καλά ότι χρειάζεται μόνο ένα απλό φλασάρισμα! Τώρα αν εσύ θέλεις να κλέψεις τον κοσμάκι είναι άλλο θέμα αλλά θα πρεπε να ντρέπεσαι που είσαι εξουσιοδοτημένο σέρβις της Νόκια και να κοροϊδεύεις τον κόσμο έτσι!!!

Μου άρχισε τα μαααα και μουυυυ και δεν ξέρωωωω και εγώ απλά ένας υπάλληλος είμαι και έτσι μου είπε ο τεχνικός... και για να μη σας τα πολυλογώ την κοπάνησα με ελαφρά πηδηματάκια!

ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ!!!

 

Θεϊκό σκηνικό δεύτερο:

Πάω στο Γερμανό να ρωτήσω πόσο κάνει ένα καινούργιο 7250 και πόσο ένα 7250i και παίρνω τις εξής κουλές απαντήσεις:

 

7250i -----> 395€

7250 ------>.......460€

 

Και βέβαια εκεί είναι που παθαίνω λαλά!

Λέω καλά το 7250i είναι πιο ακριβό??? Αφού είναι πιό καινούργιο με καινούργιο software και περισσότερες δυνατότητες!

Ναι μου λέει, αλλά το 7250 είναι καλύτερο!

Λέω για πιό λόγο?

Ε...Νααα..... εεε..... δεν ξέρω.... αλλά είναι που σας λέω!

 

LLLLLLLOOOOOOLLLLLLLLL

 

Αιντεεεεεεεεεε......

Μα το απίστευτο είναι ότι ακριβότερη τιμή για το 7250 μου είπαν και στο Πλαίσιο και στα Telestet Centers... Εξηγήστε μου και μένα ρε παιδιάααα!!!

Και καλά ότι είχαν κάποια προσφορά στο 7250i, αλλά όχι για το 7250...

 

Χμμμμ.... δηλαδή εγώ το 7250 μου να το πουλήσω πόσο??? 300€??? :p

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς πάντως το πουλάω και έχει και 7μήνες εγγύηση μπας και πάρω το 6230 τώρα που θα βγεί!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evaki (16 Ιαν. 2004 , 19:51)

[/b] :blink: :blink: :blink:

Μου άρχισε τα μαααα και μουυυυ και δεν ξέρωωωω και εγώ απλά ένας υπάλληλος είμαι και έτσι μου είπε ο τεχνικός... και για να μη σας τα πολυλογώ την κοπάνησα με ελαφρά πηδηματάκια!

ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ!!!

 

 

 

 

Καλα και τελικά τι έγινε;; Το πήρες και έφυγες;; Δε σου κάνανε αναβάθμιση; Καλά κι εμένα τα ίδια μου είχανε πει, για απλή αναβάθμιση το πήγα το 7250 μου, τίποτα δεν είχε και μου λένε όταν πήγα να το πάρω ότι δε φτιαχνόταν γιατί είχε χαλάσει η πλακέτα και κάτι κουφά δηλαδή, τουλάχιστον εμέναήταν μέσα στην εγγύηση και μου δώσανε καινούργιο και μάλιστα το i. Μάλλον είναι ψιλοάσχετοι και τα χαλάνε μόνοι τους και εκεί που έχει λήξει η εγγύηση τα χτυπάνε στη διόρθωση για να βγάλουν τα σπασμένα. Έπρεπε να τους πεις να σου φέρουν ένα καινόύργιο που κοστίζει πιο φτηνά.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evaki (16 Ιαν. 2004 , 19:51)

[/b]

 

Θεϊκό σκηνικό δεύτερο:

Πάω στο Γερμανό να ρωτήσω πόσο κάνει ένα καινούργιο 7250 και πόσο ένα 7250i και παίρνω τις εξής κουλές απαντήσεις:

 

7250i -----> 395€

7250 ------>.......460€

 

Και βέβαια εκεί είναι που παθαίνω λαλά!

Λέω καλά το 7250i είναι πιο ακριβό??? Αφού είναι πιό καινούργιο με καινούργιο software και περισσότερες δυνατότητες!

Ναι μου λέει, αλλά το 7250 είναι καλύτερο!

Λέω για πιό λόγο?

Ε...Νααα..... εεε..... δεν ξέρω.... αλλά είναι που σας λέω!

 

LLLLLLLOOOOOOLLLLLLLLL

 

Αιντεεεεεεεεεε......

Μα το απίστευτο είναι ότι ακριβότερη τιμή για το 7250 μου είπαν και στο Πλαίσιο και στα Telestet Centers... Εξηγήστε μου και μένα ρε παιδιάααα!!!

Και καλά ότι είχαν κάποια προσφορά στο 7250i, αλλά όχι για το 7250...

 

Χμμμμ.... δηλαδή εγώ το 7250 μου να το πουλήσω πόσο??? 300€??? :p

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς πάντως το πουλάω και έχει και 7μήνες εγγύηση μπας και πάρω το 6230 τώρα που θα βγεί!

 

 

Α δεν ήταν καλά πληροφορημένος ο υπάλληλος σε αυτό το κατάστημα, εγώ που πήγα με μια φίλη μου μας είπε γιατί το 7250i δεν είναι καλό, πολύ απλά γιατί είναι ελλατωματικό και μάλιστα πολύ ελλατωματικό και δε πρέπει να το πάρουμε να πάρουμε άλλο κινητό είπε ή το απλό 7250. Aπίστευτοι;;;

Πάντως αυτό με τη τιμή είναι τρελλό μόνο το πλαίσιο έχει λογική τη τιμή του περίπου 300ευρώ το απλό 7250 και 340ευρώ το 7250i!! Ιδιαίτερα χαμηλή αν αναλογιστείται ότι παντού πωλείται κοντά στα 400ευρώ όπως και στα voda shop. Λέτε να τα κάνει παραεισαγωγή;; Πάντως έχουν κανονικά ελληνικά manual.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εχώ να παρακαλουθήσω το thread από τον Ιούλιο που η τότε νεότερη κρακαρισμένη έκδοση του OPM έστειλε το κινητό μου για flashάρισμα 1-2 φορές και την έκανα Uninstall... Αυτό το bug με το restore sms έχει διορθωθεί σε καμία νεότερη έκδοση ή θα έχω πάλι να ίδια παρατράγουδα????
Link to comment
Share on other sites

Μπααα.... Φίλε Αντώνη, απ'όσο γνωρίζω δεν έχει διορθωθεί... Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία αυτό έχει δείξει... Έτσι ήλπιζα και εγώ με το που βγήκε καινούργια έκδοση, αλλά.... όπως κατάλαβες έχω γίνει εξπέρ περί κολλημάτων των 7250 :p :p

 

Καλα και τελικά τι έγινε;; Το πήρες και έφυγες;; Δε σου κάνανε αναβάθμιση; Καλά κι εμένα τα ίδια μου είχανε πει, για απλή αναβάθμιση το πήγα το 7250 μου, τίποτα δεν είχε και μου λένε όταν πήγα να το πάρω ότι δε φτιαχνόταν γιατί είχε χαλάσει η πλακέτα και κάτι κουφά δηλαδή, τουλάχιστον εμέναήταν μέσα στην εγγύηση και μου δώσανε καινούργιο και μάλιστα το i.

 

Δεν παίζωωωωωω θέλω και εγώ 7250i!!!! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! :cry:

Όσο για το αν το πήρα ή όχι.... όχι απλά δεν το άφησα για αναβάθμιση, αλλά αφού πρώτα έκανα τον υπάλληλο να αισθανθεί σκουπίδι, τίναξα και το μαλλί μου μες τη μούρη του γυρνόντας προς την πόρτα! LLLOOOLLL

Τέτοια χρειάζονται παιδί μου αυτοί οι κλέφτες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η γενικώς όποια μπορεί να κάνει restore sms χωρίς προβλήματα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα υπάρχει τέτοια έκδοση που να κάνει restore sms και σε 7250 χωρίς να κολλάει το κινητό στείλτε τη και σε μένα παρακαλώ! ;)
Link to comment
Share on other sites

se 3510i τουλάχιστον η 2.0.9.8 είχε κάνει restore χωρίς κανένα πρόβλημα!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατάφερα και κόλλησα και το 6510 μου με τον ίδιο τρόπο... Οπότε λέω να μην το ξαναδοκιμάσω, αφού μάλιστα μου το αντικατέστησαν κιολας :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GsM (11 Δεκ. 2003 , 18:24)

 

hxxp://www.veroiasamo.de/klforum/opm2reg.rar

 

 

δεν δουλέυει το λινκ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SupraDiN (19 Ιαν. 2004 , 15:34)

 

Oxygen Phone Manager II for Symbian OS Phones v2.0.3

 

To parakatw site einai FTP

 

*tp://fixdown.com:down@sxdown.wqsky.com:8088/b-opm203-2004-01-17.rar

 

 

Se auth thn ekdosh mporoume na diorthosoume ton katalogo tou kinhtou mas?

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ Oxyzen cruck για νοκια 6600?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (19 Ιαν. 2004 , 12:44)

 

δεν δουλέυει το λινκ...

 

είναι λίγο παλίο το λινκ αντώνη, θα ψάξω να βρώ ομως αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evaki (19 Ιαν. 2004 , 14:11)

 

Εγώ πάντως κατάφερα και κόλλησα και το 6510 μου με τον ίδιο τρόπο... Οπότε λέω να μην το ξαναδοκιμάσω, αφού μάλιστα μου το αντικατέστησαν κιολας :)

 

Το πήρα πίσω χθες το κινητάκι αλλά και εγώ φοβάμαι να κάνω restore μέσω OPM! Πέρασα java, εικόνες, ήχους με MobiMB και τηλ. κατάλογο, ημερολόγιο χειροκίνητα... Να μην τρέχω πάλι στην νόκια... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Thn kaluterh douleia ekanes antwnh... :)

kai egw pleon xeirokinhta kai sugkekrimena pragmata...

ase mhn trexoume kai den ftanoume pali :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...