Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κοιτούσα περισσότερο από κάθε άλλη συσκευή.

Όπως και να έχει, είναι υπό νέα διεύθυνση κι ας έχει την ίδια ονομασία.

Κι εσύ με το όνομα τα έχεις ή με τη διοίκηση; ;)

Το όνομα σε πούλησε ή η παλιά διοίκηση (CEO);

 

Υπάρχει συνέχεια evris. Δεν αλλάζω πχ Ceo και καθάρισα. Και ο Ceo δεν φύτρωσε. Το συμβούλιο τον τοποθέτησε. Και η νοκια δεν είναι απλά 5 γράμματα. Κάποιοι είναι από πίσω οι οποίοι πολύ πιθανό να είναι και σήμερα (με γεμάτες τσέπες....)

Και τα λεφτουδακια σου τα έδινες στην νοκια, οποίοι κι αν ήταν οι μέτοχοι.

Και τώρα πάρε το nokia 6 που κοιτάς, της νέας nokia, της αγνής, που όμως σε έλκει λόγω παρελθόντος γιατί η συσκευή δεν θυμίζει την νοκια που γούσταρες. Δεν έχει clear black οθόνη, ούτε καν amoled, δεν έχει PureView κλπ κλπ δεν φέρνει κάτι καινούριο. Έχει μόνο ως δόλωμα το ονοματάκι και είναι νέα και αφθαρτη.... γκουχ γκουχ

Τελος το off topic από μένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα θα τα πεις; Εγώ δεν έγραψα πως όταν είμαι σε σημείο με χαμηλό σήμα με το S7 χάνει κλήσεις; Δε χρειάζεται να ανοίξω κανένα σύνδεσμο.

 

Ουδείς αναμάρτητος λένε και έτσι είναι. Ωστόσο εγώ δεν πήρα "shamesung" γιατί είναι το καλύτερο, αλλά γιατί σε αυτό βρήκα το πακέτο που ήθελα. Και εύκολα θα αγοράσω ξανά, γιατί μου αρέσει η σταθερότητα τους και οι ανεπαναληπτες οθόνες τους!! Πλέον είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν υπάρχει το παραμικρό που να έκανα με τα wp και δε μπορώ τώρα. Αντίστροφα, υπάρχουν ένα σωρό παραπάνω πράγματα που μου έχουν λύσει τα χέρια, όπως φωνητική πληκτρολόγηση, η οποία είναι απίστευτα ακριβής, φωνητική εύρεση σημείων πλοήγησης, δυνατότητα καρφιτσωματος δύο εφαρμογών που τις δουλεύεις παράλληλα και πόσα άλλα..

 

Είναι λοιπόν αυτά που θέλω από ένα smartphone. Να πω ακόμη ότι το shamesung είχε προεγκατεστημένο όλο το πακέτο των εφαρμογών της μικρομαλακης, που εννοείται δουλεύουν εξαιρετικά, για να μη πω καλύτερα. Μαζί με αυτό πήρα και 100gb δώρο για 2 χρόνια στο OneDrive!!!

 

Μετά αναρωτιόμαστε "γιατί πήγαν στο δ#@λο τα WP". Αφού ρε παλικάρια μου, εξέλιξε τις εφαρμογές της στην πλάτη μας και μετά μας έκλασε!! "Αλλού τρως, αλλού πίνεις, αλλού πας και τον δίνεις". Ακριβώς αυτό ταιριάζει.

 

Προσωπικά να πω πως αν ΔΕΝ υπήρχαν οι εφαρμογές της ΔΕ θα μπορούσα να φύγω!! Επίσης αν υπήρχε στη ΜΣ το πακέτο των εφαρμογών της Google, πάλι δε θα υπήρχε λόγος να φύγω... Αλλά μετά από ένα σημείο έγινε επιτακτικό.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι όμως, όσο κι αν με φαίνεται παράλογο, είναι λογικότατο να λειτουργούν καλύτερα οι εφαρμογές της στα άλλα λειτουργικά. Εκεί υπάρχει πολλαπλάσιο αγοραστικό κοινό. Μη το βλέπεις σαν λειτουργικό (δικό της, του αντιπάλου κλπ) δες το ως βάση χρηστών.

Υ. Γ. Στο s8+ δεν μου έδωσε 100gb που μου έδωσε στο S7e. Μήπως επειδή δεν έληξαν εκείνα?

Υ. Γ.2 Πράγματι φοβερές οι οθόνες της Sammy, όπως και τόσων ετών της Nokia. Και μετά πως να δεχτείς το Nokia 6 ως ΝΟΚΙΑ???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά αναρωτιόμαστε "γιατί πήγαν στο δ#@λο τα WP". Αφού ρε παλικάρια μου, εξέλιξε τις εφαρμογές της στην πλάτη μας και μετά μας έκλασε!! "Αλλού τρως, αλλού πίνεις, αλλού πας και τον δίνεις". Ακριβώς αυτό ταιριάζει.

Σε όλα συμφωνώ εκτός από την τελευταία φράση σου. Όχι ότι δεν ισχύει. Αλλά στο αν δικαιολογείται ή όχι. Και εμένα μου φαίνεται λογικότατο να συμβεί. Με κάλυψε παραπάνω ο Montoya. Μιλάμε για τραγικά ποσοστά με μηδενική δυναμική. Πόσο να ασχοληθούν περισσότερο; Με ποιους; Το 80% των χρηστών είχαν μείνει με συσκευές WP8.1 και συνεχώς χρήστες αποχωρούσαν από τη στιγμή που υπήρξαν και τα προβλήματα (κακώς) με τις συσκευές τους. Δεν υπήρχε καμία περίπτωση να αντιστραφεί η κατάσταση και είμαι σχεδόν σίγουρος πως αυτό (σε αυτούς) θα είχε φανεί από τις πρώτες πέντε-δέκα μέρες κυκλοφορίας τους. Μην ξαναρχίσουμε τα ίδια για bugs και τέτοια. Δεν έπαιξε ρόλο κατά τη γνώμη μου. Αν κάτι έχει δυναμική φαίνεται τις πρώτες μέρες.

Εγώ δεν αισθάνομαι ότι με πιάσανε κορόιδο. Σε καμία περίπτωση. Και κάθε φορά, που τρέχει το τηλέφωνό μου την ίδια εφαρμογή με το pc μου αισθάνομαι ότι έχουν κάνει καλή δουλειά. Αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια και ο καθένας «εντυπωσιάζεται» με διαφορετικά κριτήρια.

Αλλά ας μην επανερχόμαστε στα ίδια.

 

Πολύ σωστά έγραψε πιο πίσω ο @cb600f ότι η MS προτείνει android. Άρα τι συζητάμε... Πραγματικά χωρίς νόημα είναι πλέον όλα αυτά.

Υ.Γ. Θα συμφωνήσω και για τις εκπληκτικές πράγματι οθόνες της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα συμφωνώ εκτός από την τελευταία φράση σου. Όχι ότι δεν ισχύει. Αλλά στο αν δικαιολογείται ή όχι. Και εμένα μου φαίνεται λογικότατο να συμβεί. Με κάλυψε παραπάνω ο Montoya. Μιλάμε για τραγικά ποσοστά με μηδενική δυναμική. Πόσο να ασχοληθούν περισσότερο; Με ποιους; Το 80% των χρηστών είχαν μείνει με συσκευές WP8.1 και συνεχώς χρήστες αποχωρούσαν από τη στιγμή που υπήρξαν και τα προβλήματα (κακώς) με τις συσκευές τους. Δεν υπήρχε καμία περίπτωση να αντιστραφεί η κατάσταση και είμαι σχεδόν σίγουρος πως αυτό (σε αυτούς) θα είχε φανεί από τις πρώτες πέντε-δέκα μέρες κυκλοφορίας τους. Μην ξαναρχίσουμε τα ίδια για bugs και τέτοια. Δεν έπαιξε ρόλο κατά τη γνώμη μου. Αν κάτι έχει δυναμική φαίνεται τις πρώτες μέρες.

Εγώ δεν αισθάνομαι ότι με πιάσανε κορόιδο. Σε καμία περίπτωση. Και κάθε φορά, που τρέχει το τηλέφωνό μου την ίδια εφαρμογή με το pc μου αισθάνομαι ότι έχουν κάνει καλή δουλειά. Αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια και ο καθένας «εντυπωσιάζεται» με διαφορετικά κριτήρια.

Αλλά ας μην επανερχόμαστε στα ίδια.

 

Πολύ σωστά έγραψε πιο πίσω ο @cb600f ότι η MS προτείνει android. Άρα τι συζητάμε... Πραγματικά χωρίς νόημα είναι πλέον όλα αυτά.

Υ.Γ. Θα συμφωνήσω και για τις εκπληκτικές πράγματι οθόνες της Samsung.

 

Δεν χορταίνω να σε διαβάζω ρε φίλε......!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελος για το mobile γενικά ή για τα Windows mobile 10

Και πολύ καλά θα κάνεις.

Αλλά για πες μου, σε έπεισε η νοκια που γλυκοκοιτας και που τόσο εύκολα σε πούλησε για να κονομήσει? Μάλλον έχουμε ασθενική μνήμη (καλά, αυτό το ξέρουμε από τις εκλογές ακόμα).......

 

Nα σου πω εγω που είδα το Νοkia 6,και δεν με έπεισε.Γιατι πέρα απο το προφανές δέλεαρ του ονόματος κ το pure android δεν είδα καμμιά τρομερή διάφορα απο τους αντίπαλους...Design χάλια κατά την άποψη μου κ γενικά δεν ξερω πως να το περιγράψω κατι ΔΕΝ μου έβγαινε.Περισσότερο άνετα ένιωθα με ενα Asus παρα με κατι που γράφει Νοκια πανω αλλα δεν είναι κατι τέτοιο πραγματικά. Χωρία την πλύση εγκεφάλου που έφαγα απο την πωλήτρια για την μεγαλη επιστροφή της Νοκια κλπ.

Σε αντίθεση με τον evris εγω θα έπαιρνα χαλαρά ενα προϊόν της MS ακομα γιατι πολυ απλα τα 3 Lumia της οικογένειας έχουν βγει σκυλιά κ δεν εχω κανένα σοβαρό θέμα. Εχουμε ταιριαξει σουπερ.Παρολο που πιστεύω οτι η εταιρία έκανε τραγικά λάθη σε πολλα.Ειναι όπως κάτσει τελικά στον καθένα,άλλος εχει πρόβλημα με το τηλέφωνο του και βγάζει τα παντα άχρηστα και άλλος όχι και βλέπει τα πράγματα πιο χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει η Samsung πέρα από τις amoled οθόνες;

Μια χαρά Nokia είναι η Nokia. Μήπως να έβγαζε και Symbian; :lol:

Από τη στιγμή που δεν έχει τον ίδιο CEO που την πούλησε, καμία σχέση δεν έχει με τη παλιά!

 

@rafalef κι εγώ ξαναπήρα 950xl και όχι Nokia 6, εφόσον νόμιζα ότι είχα χάσει το παλιό, το οποίο βρήκα τελικά ξανά και έχω δύο 950xl τώρα!!!

Ξαναλέω, θα πάρω Nokia μόνο όταν εξαντληθούν τελείως οι δυνατότητες της συσκευής μου από το λειτουργικό! Έως τότε θα βγάλουν και με amoled οθόνες η Nokia. Ήδη το 9 έχει νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή έχουμε μπερδέψει το software με το hardware την sammy με την Microsoft τα χαμηλά ποσοστά των wp με την εξέλιξη των εφαρμογών.

Τι σχέση έχουν όλα αυτά;

Έχει αναφερθεί πολλάκις και συμφωνούμε όλοι ότι σαν απλότητα το λειτουργικό είναι σούπερ.

Οι συσκευές είναι ικανοποιητικες σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά μέχρι εκεί.

Δεν προσφέρει τίποτα άλλο για τον χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή έχουμε μπερδέψει το software με το hardware την sammy με την Microsoft τα χαμηλά ποσοστά των wp με την εξέλιξη των εφαρμογών.

Τι σχέση έχουν όλα αυτά;

Έχει αναφερθεί πολλάκις και συμφωνούμε όλοι ότι σαν απλότητα το λειτουργικό είναι σούπερ.

Οι συσκευές είναι ικανοποιητικες σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά μέχρι εκεί.

Δεν προσφέρει τίποτα άλλο για τον χρήστη.

Ακριβώς αυτό. Γι αυτό το κρατάω ακόμα. Για την απλότητα!!!

Μόνο που το 950xl το κρατάς και για περισσότερα ακόμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σαν να λέει η yugo "μην περιμένετε τίποτα από τα αυτοκίνητα μας. Και εμείς Toyota οδηγούμε πλέον"

 

Εγώ θα το κρατούσα μόνο αν δεν είχα αυτήν την στιγμή τα χρήματα να πάρω άλλο.

Απόλυτα σεβαστό.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Σαν να λέει η yugo "μην περιμένετε τίποτα από τα αυτοκίνητα μας. Και εμείς Toyota οδηγούμε πλέον"

 

Εγώ θα το κρατούσα μόνο αν δεν είχα αυτήν την στιγμή τα χρήματα να πάρω άλλο.

Απόλυτα σεβαστό.

Σωστό το παράδειγμα με τη yugo.

Το χρηματικό πάντως δε στέκει απαραίτητα.

Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που τους χαλάει να οδηγούν Toyota ή Subaru και.... αφού το Yugo μια χαρά κρατάει ακόμη (όπως κράταγε και πριν ένα χρόνο για τις απαιτήσεις τους), θα εξακολουθήσουν και θα οδηγούν Yugo μέχρι να μείνει από μηχανή. Εκτός... αν σταματήσει να κρατάει. Προς το παρόν δεν άλλαξε κάτι. Ό,τι ίσχυε, ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές και μου βγάζει σφάλμα Κωδικός: 0x80073D05. Περίμενα με update να στρώσει άλλα τίποτα. Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η Microsoft δεν είναι επιπέδου Zastava! ;)
Στο mobile κομμάτι που συζητάμε εδώ;;;; Αχαχαχαχαχχχα συγγνώμη αλλά μου φάνηκε αστείο.

Μην σου πω είναι χειρότερη

 

 

 

Προσπαθώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές και μου βγάζει σφάλμα Κωδικός: 0x80073D05. Περίμενα με update να στρώσει άλλα τίποτα. Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα;

 

Ίσως είναι προσωρινό

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile κομμάτι που συζητάμε εδώ;;;; Αχαχαχαχαχχχα συγγνώμη αλλά μου φάνηκε αστείο.

Μην σου πω είναι χειρότερη

 

 

 

 

 

Ίσως είναι προσωρινό

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σε καμία περίπτωση χειρότερη!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Evris αν έχεις κ δεύτερο yugo να μου δωσεις το ενα!Τον Έλληνα τον έφαγε η BMW ,τα καγιεν και η Μερσεντές και το κακό του το κεφάλι. Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Έχει και δεύτερο

 

Και τον ερωτούσαν τα πλήθη· “τι λοιπόν να κάμωμεν, δια να σωθώμεν από την οργήν της ΜS;”

**ἀποκριθεὶς δὲ λέγει αὐτοῖς· ὁ ἔχων δύο Yugo μεταδότω τῷ μὴ ἔχοντι.

Aκους Evris? :p :)

Link to comment
Share on other sites

Και τον ερωτούσαν τα πλήθη· “τι λοιπόν να κάμωμεν, δια να σωθώμεν από την οργήν της ΜS;”

**ἀποκριθεὶς δὲ λέγει αὐτοῖς· ὁ ἔχων δύο Yugo μεταδότω τῷ μὴ ἔχοντι.

Aκους Evris? :p :)

:lol::lol::lol::yahoo::yahoo:

Μόνο ένας ρώτησε..... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερα όταν έγραφα για Toyota.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Παντως εμενα μου εχουν βγει τα Lumia Toyota...

 

(Μιας και το πηγαμε στα αμαξια εγω είμαι Πεζω-Σιτροεν και Ρενω φιλος και οδηγος από παλια ,απ ότι φαινεται όμως με Yugo γυρναω εδώ στο myphone):p

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα μου εχουν βγει τα Lumia Toyota...

 

(Μιας και το πηγαμε στα αμαξια εγω είμαι Πεζω-Σιτροεν και Ρενω φιλος και οδηγος από παλια ,απ ότι φαινεται όμως με Yugo γυρναω εδώ στο myphone):p

Εγώ έχω δύο Lexus πάντως!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ας μην γράψω καλύτερα ότι έχω και μηχανή Honda γιατί θα βγει κανένας Πάγκαλος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε κανένα γερμανικό να σωθείτε....... :)

Υ. Γ. Τι έγινε και είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...