Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς που είσαι κι εσύ faast και μπαίνω να διαβάσω, είσαι κόσμημα για τα WP και πιστεύω στην αντικειμενικότητά σου!

Thanks duc αν και δε θεωρώ πως είμαι αντικειμενικός καθώς δεν έχω κρύψει τη συμπάθειά μου προς το mobile λειτουργικό της MS, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχω ιδία άποψη για τα άλλα δύο.(έχω πιάσει το android από την έκδοση 2.2 και έπειτα, ενώ το ios από την έκδοση 6 και μετά)

 

Σχετικά με το πότε θα κλείσουμε την πόρτα.

Με βρίσκει σύμφωνο ένα πολύ ωραίο ποστ -κατά τη γνώμη μου- του @colossus_r στη σελίδα 8 του άρθρου με τίτλο: "Η Microsoft μόλις σκότωσε τα Windows 10 Mobile: Δείτε εδώ γιατί!".

 

Και μια συμπλήρωση στα παραπάνω σχετικά με τη βιασύνη.

Αν δεν είχε βιαστεί με τα WM10 θα βρισκόμασταν στην ίδια κατάσταση που βρισκόμαστε τώρα.

 

Μια διευκρίνιση.

Δεν υπάρχουν windows 10 ARM,απλα τα windows 10 Cloud,θα τρέχουν και σε ARM soc,αυτη ειναι ολη η ιστορια!

Σωστό

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς που είσαι κι εσύ faast και μπαίνω να διαβάσω, είσαι κόσμημα για τα WP και πιστεύω στην αντικειμενικότητά σου!

Μην του αλλάζεις το όνομα...δεν είναι και τόοοοσο γρήγορος...:lol::lol::lol:

Πέραν της πλάκας το παλικάρι - εκτός του ότι χάρη στην εφαρμογή του βλέπω τιβι, ακούω ραδιο, βλέπω και ταινίες με υπότιτλους κλπ κλπ-

είναι πραγματικά ο λόγος που μπαίνω πια στο φόρουμ να ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ για την πλατφόρμα από κάποιον που γνωρίζει και γράφει με βάση γεγονότα κι όχι με βάση το τι φαντάζεται, με βάση το θυμικό του ή τα ψυχολογικά του. Ούτε CEO το έχει παίξει, ούτε προκλήσεις ούτε τίποτα.

Κρίνει με βάση ότι ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ κι όχι ότι γράφεται δεξιά κι αριστερά.

Απλά respect.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή και επειδή έχω αρκετό καιρό να κάνω αναβάθμιση. Δε σημαίνει πως με έχουν προλάβει τα τελευταία γεγονότα και υπάρχει απογοήτευση. Απεναντίας. Διευκρινίζω πως πλέον το χορό το σέρνει το Xbox στις uwp εφαρμογές (σε αυτές που έχουν παρουσία σε όλες τις συσκευές) και προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα -και μάλιστα στη χειρότερη περίοδο του mobile λειτουργικού- και λόγω υποχρεώσεων (σπουδές), έχει πάει πίσω. Σύντομα θα την ξαναπιάσω. Μόλις προχθές εγκατέστησα το Creators στο pc (πολύ καλό, κατά τη γνώμη μου), μαζί με το Visual Studio 2017. Ενώ από ότι βλέπω, υπάρχει ήδη αρκετή κίνηση στη redstone3 αν και είναι πολύ νωρίς.

Αυτά από εμένα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε στο Xbox να παίζει υπότιτλους και θα είσαι Θεός.

Και εκεί μισές δουλειές η MS.

Κατά τα άλλα, γράφουν όλοι οι γνώστες και μετά άνοιξαν το PS4

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

 

Edit. Πριν πεταχτεί κανένας έξυπνος, ξέρω δεν είναι θέμα του κάθε ένα αλλά του ίδιου του Xbox/MS

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Κάνε στο Xbox να παίζει υπότιτλους και θα είσαι Θεός.

Και εκεί μισές δουλειές η MS.

Κατά τα άλλα, γράφουν όλοι οι γνώστες και μετά άνοιξαν το PS4

 

Edit. Πριν πεταχτεί κανένας έξυπνος, ξέρω δεν είναι θέμα του κάθε ένα αλλά του ίδιου του Xbox/MS

Μα παίζει...όπως λειτουργεί στο mobile λειτουργεί και στο xbox. Η ίδια εφαρμογή είναι. Με την προσθήκη υποστήριξης για remote control και του controller. Έχεις διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα;

Γιατί μισές δουλειές; Δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Από τον περασμένο Σεπτέμβριο όλες οι uwp εφαρμογές, εφόσον έχουν παρουσία και στο Xbox είναι διαθέσιμες στο store. Λειτουργούν όπως στα pc ή στα mobiles, αφού είναι οι ίδιες, ενώ με το Creators Update στο Xbox έχει ενσωματωθεί σχεδόν το 100% του api.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

@faasf η Microsoft βιάστηκε για τα wm10 mobile, αλλά δεν βιάζεται για την επόμενη της αλλαγή!

Αλλά από ότι βλέπω εδώ, μερικοί βιάζονται περισσότερο από την ms σε όλα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι μερικοι. Ενας συγκεκριμενος είναι που βιαζεται εδώ και εναμιση χρονο που αναπαραγει κάθε τι αρνητικο που κυκλοφορει στο διαδυκτιο.

Αντίθετα ποτε δεν εχει σχολιασει κατι θετικο.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Κάνε στο Xbox να παίζει υπότιτλους και θα είσαι Θεός.

Και εκεί μισές δουλειές η MS.

Κατά τα άλλα, γράφουν όλοι οι γνώστες και μετά άνοιξαν το PS4

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

 

Edit. Πριν πεταχτεί κανένας έξυπνος, ξέρω δεν είναι θέμα του κάθε ένα αλλά του ίδιου του Xbox/MS

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Εγω που εχω το xbox one s εχω μια χαρά υποτίτλους.

Link to comment
Share on other sites

@faasf η Microsoft βιάστηκε για τα wm10 mobile, αλλά δεν βιάζεται για την επόμενη της αλλαγή!

Αλλά από ότι βλέπω εδώ, μερικοί βιάζονται περισσότερο από την ms σε όλα! ;)

Δεν κρίνω αν η MS βιάστηκε ή όχι. Η γνώμη μου ήταν ότι ναι μεν βιάστηκε, αλλά όχι και τόσο πολύ όσο της καταλογίζεται. Τα αποτελέσματα της μη βιασύνης τα βλέπουμε τώρα.

Έγραψα το εξής: Είτε θα την κράζουμε τότε που βιάστηκε, είτε θα την κράζουμε τώρα που δε βιάζεται. Είναι παράδοξο να την κράζουμε και για τα δύο ταυτόχρονα. Τους λόγους τους εξήγησα πιο πίσω. Αυτή είναι η γνώμη μου.

 

Σχετικά τώρα με την βιασύνη αρκετών ή την αρνητική κριτική.

Σίγουρα υπάρχει και δίκαια κριτική. Δε θεωρώ ότι όλοι οι χρήστες βλέπουν τα γεγονότα με κόκκινα γυαλιά. Υπήρχαν και υπάρχουν χρήστες που έχουν ταλαιπωρηθεί από τις συσκευές τους, ίσως περισσότερο από το αναμενόμενο, ενώ κάποιοι άλλοι θεωρούν συγκεκριμένες ελλείψεις σημαντικές.

Από την άλλη υπήρξε και (μάλλον εξακολουθεί και υπάρχει) έλλειψη ενημέρωσης (φταίει και η ίδια η MS). Ιδιαίτερα με την uwp πλατφόρμα. Αφού στην αρχή αμφισβητήθηκε, έπειτα υποτιμήθηκε και εξακολουθεί να υποτιμάται.

Θα εξακολουθήσει να υποτιμάται μέχρι να εμφανιστεί το photoshop ή το (full) office ως uwp εφαρμογή. Το καταλαβαίνω και το είχα αντιληφθεί από την πρώτη στιγμή. Χωρίς να θεωρώ ότι πρέπει ντε καλά να δούμε το photoshop στα κινητά, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα. Είναι αυτό που λέω εφαρμογές κράχτες.

 

Αυτό που μπορώ να κρίνω είναι -από τα λίγα που βλέπω- ότι το έδαφος όσον αφορά το επίπεδο λογισμικού είναι σχεδόν στρωμένο (υπάρχει μεγάλη πρόοδος).

Λείπει το κομμάτι του υλικού (ισχύς mobile επεξεργαστών). Όταν συγκλίνουν περισσότερο τα δύο, θα μπορούμε να πούμε περισσότερα για την επιτυχία ή την αποτυχία. Δεν ξέρω αν φτάνει ο 835. Το σίγουρο είναι ότι κανείς δεν μπορεί να προδιαγράψει με σιγουριά το μέλλον στην τεχνολογία. Το κοινό αποφασίζει, με το μάρκετινγκ να παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Ναι. Τα WM10 εμπορικώς απέτυχαν, αλλά όχι η πλατφόρμα.

 

Στα δικά μας. Την πόρτα θα την κλείσουμε, όπως σωστά έγραψε ο φίλος, όποτε θέλουμε εμείς ή όποτε -αναγκαστικά- μας τελειώσουν(σταματήσουν να λειτουργούν οι συσκευές μας).

.

 

Εγω που εχω το xbox one s εχω μια χαρά υποτίτλους.

Και στο δικό μου μια χαρά λειτουργούν. Μάλλον πρόκειται για παρεξήγηση από το φίλο. Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Μην του αλλάζεις το όνομα...δεν είναι και τόοοοσο γρήγορος...:lol::lol::lol:

Πέραν της πλάκας το παλικάρι - εκτός του ότι χάρη στην εφαρμογή του βλέπω τιβι, ακούω ραδιο, βλέπω και ταινίες με υπότιτλους κλπ κλπ-

είναι πραγματικά ο λόγος που μπαίνω πια στο φόρουμ να ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ για την πλατφόρμα από κάποιον που γνωρίζει και γράφει με βάση γεγονότα κι όχι με βάση το τι φαντάζεται, με βάση το θυμικό του ή τα ψυχολογικά του. Ούτε CEO το έχει παίξει, ούτε προκλήσεις ούτε τίποτα.

Κρίνει με βάση ότι ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ κι όχι ότι γράφεται δεξιά κι αριστερά.

Απλά respect.

 

Πείτε κι εμάς ποια είναι η εφαρμογή να την κατεβάσουμε

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Πείτε κι εμάς ποια είναι η εφαρμογή να την κατεβάσουμε

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/best-player/9wzdncrdpqsx

Link to comment
Share on other sites

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

Εγώ έκανα χρήση του πρώτου από πάνω! ;) Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά,αφού εσείς δεν βιάζεστε και είναι όλα καλά με restart κάθε 3 και λίγο,καθίστε να παίρνετε ακριβά τηλέφωνα και να κάνετε πειράματα.

Υπάρχει και ο κόσμος που μπούχτισε από αυτό το πράγμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρυσόστομε, δηλαδή όλα τα άλλα είναι ρόδινα και μόνο τα wp έχουν προβλήματα;

Κινητό Samsung του 2016 και δεν θα πάρει nougat που η αξία του ήτα πάνω από 200€ το 2016 και εμείς έχουμε (εγώ τουλάχιστον το πήρα 90€)τηλέφωνα του 15 και περνούν έστω αυτές τις αναβαθμίσεις που δίνει η ms και εκτός από facebook και messenger όλα πηγαίνουν μια χαρά (facebook messenger δεν είχα ποτέ).Τωρα τελευταία υπάρχουν προβλήματα με το facebook και στο android και μην μου πείτε όχι γιατί παρακολουθώ τα πάντα.

Μην μιλήσω για την ζωντανή φωτογραφία που αν έχεις μικρά παιδιά είναι ότι καλύτερο και δεν υπάρχει πουθενά αλλού, Τουλάχιστον αφού δεν σας αρέσει κάτι μην ασχολείστε αλλά αν θέλετε να ασχολείστε μην πετάτε συνέχεια χολή δεν βοηθάει.

 

Υ.γ.Δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν απλά βαρέθηκα την τόσο αρνητικότητα εδώ μέσα, ευτυχώς που υπάρχει και ο faasf.

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια,τίποτα δεν είναι (σχεδόν)ρόδινο,αλλά εδώ λέμε για τα wp οπότε για αυτά και μόνο θα πω εδώ.

Δεν θα αρχίσω να λέω τα αρνητικά των άλλων για να νιώσω λίγο καλύτερα.

Με το faasf συμφωνώ απόλυτα και το έχω γράψει αρκετές φορές παλιότερα.

έχουμε ένα πολύ καλό μεν,αλλά αποτυχημένο λειτουργικό.

Και αυτό δεν αλλάζει όση υπομονή και να κάνουμε.

όσο για την χολή,να την επιστρέψετε εκεί που πρέπει,εμένα η παρουσία μου στο νήμα,είναι παραπάνω από ελάχιστη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά,αφού εσείς δεν βιάζεστε και είναι όλα καλά με restart κάθε 3 και λίγο,καθίστε να παίρνετε ακριβά τηλέφωνα και να κάνετε πειράματα.

Υπάρχει και ο κόσμος που μπούχτισε από αυτό το πράγμα.

Δεν έγραψα αυτό φίλε Chryss.

 

Μετά διάβασε και τα παρακάτω. Τα έχω γράψει αρκετές φορές, αλλά ο φίλος @geoponer, τα έχει γράψει καλύτερα.

Από geoponer:

 

θα βάλω και μερικές ημερομηνίες στο τραπέζι, για να μιλάμε με δεδομένα (ελπίζοντας ότι δεν έχουμε ήδη βγει off-topic):

 

Windows Mobile 6: Κυκλοφορία: Φλεβάρης 2007 - τελευταίο update (6.5): Φλεβάρης 2010. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα CE/WM5.

Windows Phone 7: Κυκλοφορία: Οκτώβρης 2010 - τελευταίο update (7.8): Μάρτης 2013. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα 6.1/6.5.

Windows Phone 8: Κυκλοφορία: Οκτώβρης 2012 - τελευταίο update: Απρίλης 2014. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα 7/7.5/7.8

Windows Phone/Mobile 10: Κυκλοφορία: Γενάρης 2015. Για πρώτη φορά συμβατά με την προηγούμενη έκδοση (Windows Phone 8), τουλάχιστον για τις περισσότερες συσκευές. Για πόσο ακόμη δεν ξέρουμε.

 

Φαίνεται ότι υπάρχει ένα pattern πίσω από τη λογική της MS - λειτουργικό μη αναβαθμίσιμο μετά από 3 το πολύ χρόνια. Όποιος μπορεί θα ζήσει με αυτό - αλλιώς αλλάζει πλατφόρμα

 

Συμπέρασμα: Κανείς δεν κατηγορεί κανέναν. Δικαίωμά σου -και πολύ καλά θα κάνεις- να αλλάξεις πλατφόρμα.

Αλλά...

1.Τα WM10 δεν είναι άχρηστο λειτουργικό

2.Η UWP δεν είναι άχρηστη.

Δε θα μπω στη διαδικασία να διαφωνήσω με κανέναν, ούτε να του εξηγήσω για ποιους λόγους. Αυτή είναι η γνώμη μου. Και εννοείται δικαίωμα του καθενός να πιστεύει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα αυτό φίλε Chryss.

 

 

Συγνώμη,αλλά είδες να έχω απαντήσει σε εσένα;

Καμία σχέση.

δες το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα μου και μη βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα για το τι γράφει ο καθένας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον faasf για τον κωδικό.

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει την εφαρμογή του. Ελπίζω να το κάνω αργότερα.

Κατέβασα πριν μέρες μια ταινία που ήθελα να δω και δυστυχώς δεν την έβρισκα με τους συνηθισμένους τρόπους στο Android.

Άνοιξα λοιπόν το torrex pro, βρήκα την ταινία και ω του θαύματος παίζει πριν κατέβει ολόκληρη!

Βάζω και τους υπότιτλους, ανοίγω το one s στέλνω την εικόνα..... τζιφός.

Η εικόνα μία χαρά, υπότιτλοι τίποτα.

Επειδή έχω συνδεδεμένο το Chromecast στο Xbox, έστειλα την ταινία εκεί.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά είδες να έχω απαντήσει σε εσένα;

Καμία σχέση.

δες το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα μου και μη βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα για το τι γράφει ο καθένας.

Γράψε λάθος. Συγνώμη. Βιάστηκα:)

Ευχαριστώ τον faasf για τον κωδικό.

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει την εφαρμογή του. Ελπίζω να το κάνω αργότερα.

Κατέβασα πριν μέρες μια ταινία που ήθελα να δω και δυστυχώς δεν την έβρισκα με τους συνηθισμένους τρόπους στο Android.

Άνοιξα λοιπόν το torrex pro, βρήκα την ταινία και ω του θαύματος παίζει πριν κατέβει ολόκληρη!

Βάζω και τους υπότιτλους, ανοίγω το one s στέλνω την εικόνα..... τζιφός.

Η εικόνα μία χαρά, υπότιτλοι τίποτα.

Επειδή έχω συνδεδεμένο το Chromecast στο Xbox, έστειλα την ταινία εκεί.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Δε θα παίζουν με casting. Αφού ανοίγει την εφαρμογή του xbox. Αυτό εννοούσες. Νόμιζα ήθελες να συνδέσεις σκληρό δίσκο.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτά που έγραψε ο tasose νόμιζα πως τα έγραψε ο faasf....

Μάλλον επειδή τα έγραψε τόσο καλά..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα αυτό φίλε Chryss.

 

Μετά διάβασε και τα παρακάτω. Τα έχω γράψει αρκετές φορές, αλλά ο φίλος @geoponer, τα έχει γράψει καλύτερα.

Από geoponer:

 

θα βάλω και μερικές ημερομηνίες στο τραπέζι, για να μιλάμε με δεδομένα (ελπίζοντας ότι δεν έχουμε ήδη βγει off-topic):

 

Windows Mobile 6: Κυκλοφορία: Φλεβάρης 2007 - τελευταίο update (6.5): Φλεβάρης 2010. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα CE/WM5.

Windows Phone 7: Κυκλοφορία: Οκτώβρης 2010 - τελευταίο update (7.8): Μάρτης 2013. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα 6.1/6.5.

Windows Phone 8: Κυκλοφορία: Οκτώβρης 2012 - τελευταίο update: Απρίλης 2014. Εντελώς ασύμβατα με τα προηγούμενα 7/7.5/7.8

Windows Phone/Mobile 10: Κυκλοφορία: Γενάρης 2015. Για πρώτη φορά συμβατά με την προηγούμενη έκδοση (Windows Phone 8), τουλάχιστον για τις περισσότερες συσκευές. Για πόσο ακόμη δεν ξέρουμε.

 

Φαίνεται ότι υπάρχει ένα pattern πίσω από τη λογική της MS - λειτουργικό μη αναβαθμίσιμο μετά από 3 το πολύ χρόνια. Όποιος μπορεί θα ζήσει με αυτό - αλλιώς αλλάζει πλατφόρμα

 

Συμπέρασμα: Κανείς δεν κατηγορεί κανέναν. Δικαίωμά σου -και πολύ καλά θα κάνεις- να αλλάξεις πλατφόρμα.

Αλλά...

1.Τα WM10 δεν είναι άχρηστο λειτουργικό

2.Η UWP δεν είναι άχρηστη.

Δε θα μπω στη διαδικασία να διαφωνήσω με κανέναν, ούτε να του εξηγήσω για ποιους λόγους. Αυτή είναι η γνώμη μου. Και εννοείται δικαίωμα του καθενός να πιστεύει το αντίθετο.

 

Δεν είναι ότι το έχει σύστημα να τα σκοτώνει κάθε 3 χρόνια. Απλά τα δίνει 3 χρόνια να δίνουν ότι μπορούν να της δώσουν ένα ικανοποιητικό ποσοστό. Όταν μένει πχ στο 0,1 τι να κάνει?

Για μένα όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. Τα wp10 είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό (καλά, σε σχέση με το ios υπάρχει χάος υπέρ των 10ριων) που όμως αχρηστεύτηκε λόγω store.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ντροπή, δεν έχω καμία σχέση με τον faasf ό άνθρωπος είναι ο καλύτερος!!!!

 

Ε ναι, ο faasf είναι μια κατηγορία μόνος του. Απλά κι εσύ τα υπέρ τόσο καλά που με μπέρδεψες...... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι το έχει σύστημα να τα σκοτώνει κάθε 3 χρόνια. Απλά τα δίνει 3 χρόνια να δίνουν ότι μπορούν να της δώσουν ένα ικανοποιητικό ποσοστό. Όταν μένει πχ στο 0,1 τι να κάνει?

Για μένα όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. Τα wp10 είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό (καλά, σε σχέση με το ios υπάρχει χάος υπέρ των 10ριων) που όμως αχρηστεύτηκε λόγω store.

Ούτε εγώ πιστεύω ότι το έχει σύστημα εκ πεποιθήσεως, αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό. Πάντως με την έλευση των WP8.1 φαίνεται ότι ξεκίνησε να ακολουθεί ένα συγκεκριμένο πλάνο. Πάντως αν το πλάνο είναι η ενοποίηση του λειτουργικού της σε όλες τις συσκευές (που αυτό φαίνεται να είναι), ούτως ή άλλως, τουλάχιστον άλλη μια μετάβαση πιθανώς θα χρειαζόταν, ακόμη και αν τα WM10 είχαν εμπορική επιτυχία. Αλλά δε θα γινόταν με αυτόν τον τρόπο και τόσο σύντομα. Επειδή όμως είχαν μεγάλη εμπορική αποτυχία τώρα ίσως προτιμηθεί και μια περίοδος αποχής στα mobiles.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πιστεύω ότι το έχει σύστημα εκ πεποιθήσεως, αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό. Πάντως με την έλευση των WP8.1 φαίνεται ότι ξεκίνησε να ακολουθεί ένα συγκεκριμένο πλάνο. Πάντως αν το πλάνο είναι η ενοποίηση του λειτουργικού της σε όλες τις συσκευές (που αυτό φαίνεται να είναι), ούτως ή άλλως, τουλάχιστον άλλη μια μετάβαση πιθανώς θα χρειαζόταν, ακόμη και αν τα WM10 είχαν εμπορική επιτυχία. Αλλά δε θα γινόταν με αυτόν τον τρόπο και τόσο σύντομα. Επειδή όμως είχαν μεγάλη εμπορική αποτυχία τώρα ίσως προτιμηθεί και μια περίοδος αποχής στα mobiles.

Αποχή από το mobile να εχει αν είναι απαραίτητο. Τις υπάρχουσες συσκευές θα τις υποστηρίξει για 36 μήνες όμως; πχ το 950xl βγήκε τον Δεκέμβριο του '15. Μέχρι τον Δεκέμβρη του '18 θα έχω υποστήριξη από την MS; Ή θα αρχίσω να το εγκαταλείπω σιγά σιγά πριν λήξει το '17 λόγο του restart που θα ξανακάνει!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...