Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Only 11 Windows Phones will get the Windows 10 Creators Update https://mspoweruser.com/11-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

Μόνο τα 640/XL έχει από αυτά που προέρχονται με 8.1! Τα άλλα όλα τα απορρίπτουν παρ' όλο που είχαν τα λιγότερα προβλήματα!

Μάλλον ημερολογιακά πάνε οι αναβαθμίσεις. Μόλις συμπληρώσουν 36 μήνες, τέρμα!

Αλλά και πάλι το 830 τα 3 χρόνια τα κλείνει το 2017 τον Σεπτέμβρη! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί το 535; πόσο καιρό έχει;

Πιο καινούργιο από το 830! Τα Microsoft βγήκαν μετά τα Nokia. Οπότε θεωρητικά θα έπρεπε να ήταν και αυτό μέσα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...το πρώτο σχόλιο ταιριάζει απόλυτα στην περίσταση...

When your market share is very small, but not small enough...

Τα εξηγεί ολα σε μια γραμμή..

Link to comment
Share on other sites

τι τριετη καλυψη ρε παιδια,εδω το μονο που ηταν καπως πιο αλλαγμενο ηταν απο τα 8,1 στα 10 απο κει και υστερα ολο bug fixes ηταν...δεν μας εδινε και τπτ της προκοπης και απο εφαρμογες τα γνωστα..και το αποκορυφωμα ηταν να μας αφησει και απεξω στα updates τι να πω ηταν και η εταιρια που θα χτιπουσε την apple με το λειτουργικο σε ολες τις συσκευες της και με χρονια καλυψη...κριμα διοτι ειναι και μεγαλη εταιρια η microsoft και δεν της αρμοζε τετοια συμπεριφορα!
Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα της υποστηριξης ειναι πολυ μεγαλυτερο και για ολες τις εταιριες.

Παρολα αυτα η ms δεν παρειχε αυτα που υποσχεθηκε και ουσιαστικα ειμαστε ολοι beta testers διαρκειας.

 

Μαλιστα ουσιαστικα παραταει το τμημα κινητων οχι μονο στο hardware αλλα και στο software.

Θα εχει ενα elite business λειτουργικο για μερικες πανακριβες συσκευες τριτων κατασκευαστων και αυτο ειναι.

Χωρις ιχνος προκαταληψης θα πω οτι γενικως βαζει τρικλοποδιες στον εαυτο της απο τα πρωτα κιολας υπεροχα windows mobile με οθονες αφης. Εχει κανει τοσα λαθη marketing που αργοτερα θα διδασκονται στα πανεπιστημια ολου του κοσμου...

 

Οσο για το 950 μου δεν περιμενω τιποτα παραπανω. Μετα απο 5-6 εχασα το λογαριασμο updates μονο η υπερθερμανση κατα τη φορτιση βελτιωθηκε αισθητα. Η μπαταρια για 3000mAh εχει μικρη αυτονομια. Η διαχειριση ενεργειας και θερμοκρασιας ειναι ανεπαρκης.

Η καμερα ξεσκιζει αλλα μονο στο manual mode. Και το χειροτερο: Τοσες υπεροχες τεχνολογιες καταδικασμενες να χαθουν ή να περιοριστουν μονο σε 2-3 πανακριβες συσκευες.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Only 11 Windows Phones will get the Windows 10 Creators Update https://mspoweruser.com/11-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

Πάντως δεν μπορείς να μην τους το αναγνωρίσεις... Κάνουν ότι μπορούν. Μέχρι και το παράθυρο του insider προγράμματος κλείνουν...

Ότι μπορούν πραγματικά.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει πάντως η MS δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Να πεις ότι σταματούσε εντελώς την ανάπτυξη να πει κανείς ΟΚ. Το να συνεχίζει όμως την ανάπτυξη του λειτουργικού και να πετάει έξω συσκευές χωρίς λόγο και αιτία και χωρίς να έχει κανέναν σκοπό να παρουσιάσει νέα μοντέλα, είναι κάτι που ειλικρινά δεν έχει κάποια εξήγηση. Στο τέλος δηλαδή τι θα κάνει; Θα αναπτύσσει ένα λειτουργικό το οποίο δεν θα φοριέται σε καμία συσκευή;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είναι προφανές είναι ότι ξεφορτώνεται το Nokia brand.

Το 535 είναι Microsoft! ;) Κι όμως μένει κι αυτό απ' έξω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν κάτοχος του 735 τι επιλογές έχω τώρα; Είτε να πάρω ένα υποδεέστερο 650 ή να σκάσω ένα μηνιάτικο για το 950 (μην κοιτάτε τιμές σκρουτζ και μεταχειρισμένα, μιλάω για επίσημες τιμές τις οποίες θα έπρεπε να κοιτάει η MS). 'Η μήπως να πάω σε τρίτο κατασκευαστή ο οποίος δεν ξέρω μέχρι πότε θα υποστηρίζει την συσκευή του;

 

Να μου έβγαζε συσκευές η MS να πω οκ, καλά κάνει. Αλλά δεν γίνεται να σταματάει την υποστήριξη και την ίδια στιγμή να έχει σταματήσει να βγάζει και συσκευές.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν κάτοχος του 735 τι επιλογές έχω τώρα; Είτε να πάρω ένα υποδεέστερο 650 ή να σκάσω ένα μηνιάτικο για το 950 (μην κοιτάτε τιμές σκρουτζ και μεταχειρισμένα, μιλάω για επίσημες τιμές τις οποίες θα έπρεπε να κοιτάει η MS). 'Η μήπως να πάω σε τρίτο κατασκευαστή ο οποίος δεν ξέρω μέχρι πότε θα υποστηρίζει την συσκευή του;

 

Να μου έβγαζε συσκευές η MS να πω οκ, καλά κάνει. Αλλά δεν γίνεται να σταματάει την υποστήριξη και την ίδια στιγμή να έχει σταματήσει να βγάζει και συσκευές.

Το 650 ίσως να είναι στη κάμερα μόνο υποδεέστερο! Παρ' όλο τον 212 φαίνεται ότι πηγαίνει καλύτερα κι από το 640 με τα 10άρια!

Στη θέση σου θα το έπαιρνα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται όμως να αλλάζεις ένα mid range κινητό για ένα low και να μην έχεις επιλογή να παραμείνεις εκεί που ήσουν. Ναι, το 650 είναι το ίδιο με το 735 επειδή κυκλοφόρησε και δύο χρόνια πιο μετά, αλλά εγώ θα ήθελα σήμερα να πάρω ένα 750 και όχι ένα 650 διότι θα ήθελα ένα κινητό το οποίο να μου κρατήσει για άλλα 2-3 χρόνια. Ήδη το δικό μου έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του, γιατί λοιπόν να πάω στο 650;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται όμως να αλλάζεις ένα mid range κινητό για ένα low και να μην έχεις επιλογή να παραμείνεις εκεί που ήσουν. Ναι, το 650 είναι το ίδιο με το 735 επειδή κυκλοφόρησε και δύο χρόνια πιο μετά, αλλά εγώ θα ήθελα σήμερα να πάρω ένα 750 και όχι ένα 650 διότι θα ήθελα ένα κινητό το οποίο να μου κρατήσει για άλλα 2-3 χρόνια. Ήδη το δικό μου έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του, γιατί λοιπόν να πάω στο 650;

Διότι δεν υπάρχει άλλη πιο φθηνή συσκευή και μάλιστα η πιο καινούργια της Microsoft! Εκτος αν βρεις κανένα 640 XL καινούργιο!

Αλλιώς σε βλέπω για Android!!!... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς σε βλέπω για Android!!!... ;)

Σε παρακαλώ πολύ να μου μιλάς καλύτερα... εγώ δεν σου έριξα κατάρες... :p

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ να μου μιλάς καλύτερα... εγώ δεν σου έριξα κατάρες... :p

Χάχα με τέτοια υπογραφή, μόνο κατάρα δεν είναι.... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χάχα με τέτοια υπογραφή, μόνο κατάρα δεν είναι.... :lol:

Αφού το παρακολουθείς το φόρουμ... την υπογραφή την έβαλα διότι κάτι γνωστοί άγνωστοι μοίραζαν "τσουρέκια" πριν το Πάσχα, και είπα να τους κάνω το χατίρι μπας και ηρεμήσουμε λίγο από δαύτους... έχω βαρεθεί να προσπαθώ να εξηγήσω σε ορισμένους ότι το κινητό που έχω στα χέρια μου δεν το έχω επειδή αποτελεί εμπορική επιτυχία και επειδή το έχουν οι περισσότεροι, αλλά επειδή εμένα προσωπικά με εξυπηρετεί για την χρήση που το χρειάζομαι. Πόσο πιο απλό; Και όμως αυτό παραμένει πολύ δυσνόητο για ορισμένους οι οποίοι σου κουνάνε και το δάχτυλο και το παίζουν και συνειδητοποιημένοι καταναλωτές, τρομάρα τους.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και προσωπικά αγαπάω το λογισμικό και θα ήθελα πολύ να μείνω, με τέτοιες τακτικές πιστεύω το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε σαν χρήστες είναι ένα mail παραπόνων στην εταιρία και γεια σας. Και ποιος μου λέει εμένα ότι αν πάρω το 950 αντί του 930 μετά θα συνεχίσει την υποστήριξη η δεν θα σταματήσει τελείως το λογισμικό; δεν είναι η πρώτη φορά που απογοητεύει η εταιρία. Θα ήθελα πραγματικά να δω τον πραγματικό λόγο που πέταξαν έξω τόσες συσκευές χωρίς προβλήματα και άφησαν άλλες όπως το 640 και το nuhans neo. Δεν λέω να αφήσουν έξω αυτά και να υποστηρίξουν άλλα. Εταιρία όμως όπως έχω ξανά πει με τέτοιο market share συνεχίζει να πείθει ότι αυτοκτονεί με τέτοιες κινήσεις
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Τα lumia 435-532-535-540 Microsoft γραφουν επανω..μέχρι και Microsoft 735 είχε βγει..απλα για να ξέρουμε τι λεμε...

Επίσης όταν βγαίνει η Dona και λεει ξεκαθαρα πως <<και καλα>> οσες συσκευες δεν παρουν το update ευθυνεται το κακο feedback τοτε δεν καταλαβαίνω γιατί απορείτε για αυτές τις κινήσεις

https://mspoweruser.com/windows-phones-wont-get-windows-10-insider-preview-builds-now/

Δηλ. σηκώνει το update ο snap 400 του 640 και όχι ο ίδιος snap 400 των 730-830 ε;;Ή ο πολυ πιο ισχυρός snap 800 των 930-1520.

Και όταν κατά γενική ομολογία το creator update λειτουργεί καλυτερα σε ολες τις συσκευές ετσι;

Μιλάμε για ξεκαθαρες επαναλαμβανομενες ψευτιες-αρλουμπες, όπως όταν δεν έδωσε τα 10 όταν το είχε υποσχεθεί επίσημα για τους ιδιους αστείους λογους όπως και τωρα, Απλα απέλυσε τόσο κόσμο ώστε το ελάχιστο team μου αφησε να <<τρέχει>> τα updates όπως ειναι λογικό δεν είχε την δυνατότητα να κάνει optimization σε όλες τις σειρές, αυτη ήταν η δήθεν υποστήριξη από την Ms κύριοι. Και φυσικά το ίδιο θα κάνει και μέχρι να κλείσει το κεφάλαιο Wm 10 με την σημερινή μορφή.

 

Πάρτε το χαμπάρι, πριν ακομα βγάλει τα 950 βρομαγε η κατάσταση...απλα με την έλευση τους επιβεβαιώθηκαν οι τοτε φόβοι μου..

Με 2 κουβέντες...Ποτε μα Ποτε τα Wm 10 δεν τα πήραν σοβαρά..ηταν απλα ενα σκηνικο beta testing..με οσο το δυνατον λιγοτερο κόστος για αυτους και οτι προεκυπτε...απλα ειναι ένα μεταβατικό στάδιο μέχρι το επόμενο λειτουργικό Αν και Οποτε το βγαλουν..απλα θα κρατήσουν τα θετικά των wm10 ώστε να τα συνδυάσουν με το νέο εγχείρημα τους. Ούτε ειμαι μαντης ούτε κανένας έξυπνος. Απλή λογικη και λιγο διάβασμα σε ξένα forums και φτάνεις εύκολα σε αυτο το συμπέρασμα...

 

Πάνω από ολα ομως για να μην ξεχνιόμαστε...

Καλές γιορτές σε όλους παιδια!!!!!

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι μένουν έξω συσκευές στις οποίες η παρεχόμενη εμπειρία χρήσης δεν είναι ικανοποιητική. Τα δεδομένα προέρχονται από τους χρήστες αυτών των συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει πάντως η MS δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Να πεις ότι σταματούσε εντελώς την ανάπτυξη να πει κανείς ΟΚ. Το να συνεχίζει όμως την ανάπτυξη του λειτουργικού και να πετάει έξω συσκευές χωρίς λόγο και αιτία και χωρίς να έχει κανέναν σκοπό να παρουσιάσει νέα μοντέλα, είναι κάτι που ειλικρινά δεν έχει κάποια εξήγηση. Στο τέλος δηλαδή τι θα κάνει; Θα αναπτύσσει ένα λειτουργικό το οποίο δεν θα φοριέται σε καμία συσκευή;

 

Το παράξενο είναι ότι αφήνει συσκευές απ έξω ενώ θα μπορούσαν να αναβαθμιστουν λες και έχουν βγάλει νέες και θέλουν να τις προωθήσουν.

Της δίνω μόνο το ελαφρυντικό ότι θέλει να τελειώνει με τα Nokia τώρα μάλιστα που κυκλοφορούν Nokia με Android.

Σε όλα αυτά όμως θα πω κι ένα μπράβο που υποστηρίζει ακόμη αυτό το 0,1% που της απέμεινε κάτι που δεν θα έκανε άλλος κολοσσός.

Ένα φάουλ και ένα καλό λοιπόν.

Υ. Γ. Stewe, με το 950xl στα 170€ (μεταχειρισμένο) είναι έγκλημα να κοιτάς 650 κλπ

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι μένουν έξω συσκευές στις οποίες η παρεχόμενη εμπειρία χρήσης δεν είναι ικανοποιητική. Τα δεδομένα προέρχονται από τους χρήστες αυτών των συσκευών.

Θες να πεις ότι από το 640 είχαν όλοι καλή εμπειρία χρήσης;

Τα περισσότερα προβλήματα αυτό τα είχε. Ή τα είχε μόνο στη χώρα μας ενώ έξω πήγαιναν καλύτερα; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι από το 640 είχαν όλοι καλή εμπειρία χρήσης;

Τα περισσότερα προβλήματα αυτό τα είχε. Ή τα είχε μόνο στη χώρα μας ενώ έξω πήγαιναν καλύτερα; :worry:

 

Το αντίθετο λέει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λινκ στο οποίο μπορούμε να εκφράσουμε παράπονα στην εταιρία;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λινκ στο οποίο μπορούμε να εκφράσουμε παράπονα στην εταιρία;

 

Το "Κέντρο σχολίων" μέσα από τις εφαρμογές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...