Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό ρωτάω, που αλλού διαφημίζονται;....

 

Ραδιόφωνο, τηλεόραση, τοπικές και μη εφημερίδες, περιοδικά, ταμπέλες στην πόλη, λεωφορεία, φανέλες ομάδων, ταμπέλες σε γήπεδα, χορηγίες..... Να πω κι άλλα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έβαλα και εδώ μιας και έχει σχέση με τις τακτικές της Google τελευταία. Λογικό αφού έγινε βεζίρης στη θέση του βεζίρη.

Σχετικό με την καθυστέρηση του YouTube στους FireFox, Edge σε σχέση με τον Chrome.

https://twitter.com/cpeterso/status/1021626510296285185

Επειδή χρησιμοποιώ edge στον υπολογιστή, ακολούθησα την λύση του WC. Μια χαρά πλέον.

Θέλαμε και εφαρμογές της Google στα wm.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εδώ μιας και έχει σχέση με τις τακτικές της Google τελευταία. Λογικό αφού έγινε βεζίρης στη θέση του βεζίρη.

Σχετικό με την καθυστέρηση του YouTube στους FireFox, Edge σε σχέση με τον Chrome.

https://twitter.com/cpeterso/status/1021626510296285185

Επειδή χρησιμοποιώ edge στον υπολογιστή, ακολούθησα την λύση του WC. Μια χαρά πλέον.

Θέλαμε και εφαρμογές της Google στα wm.

Καλά να πάθουμε faasf...Μας "αξίζει" ο βεζίρης...

ΥΓ. Ποια λύση προκρίνεις για το pc σου;

Τροποποίησες το cookie ή πρόσθεσες το extension;

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο, τηλεόραση, τοπικές και μη εφημερίδες, περιοδικά, ταμπέλες στην πόλη, λεωφορεία, φανέλες ομάδων, ταμπέλες σε γήπεδα, χορηγίες..... Να πω κι άλλα?

Είναι όμως χρονοβόρα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε evris.....

Κι εγώ δυίλιζω τον κώνωπα, μόνο εσείς θα το κάνετε; ;)

Για να μή πω ότι ίσως πάρω και Huawei αντί για Nokia! Λόγω τιμών, όχι γιατί μ' αρέσουν πιο πολυ από τα Nokia!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυίλιζω τον κώνωπα, μόνο εσείς θα το κάνετε; ;)

Για να μή πω ότι ίσως πάρω και Huawei αντί για Nokia! Λόγω τιμών, όχι γιατί μ' αρέσουν πιο πολυ από τα Nokia!

Προτίμησε κάνα android one της αρεσκείας σου (Nokia,Xiaomi) έτσι κατάφερα και έκανα ένα πιο εύκολη αλλαγή από windows phone σε android.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε κάνα android one της αρεσκείας σου (Nokia,Xiaomi) έτσι κατάφερα και έκανα ένα πιο εύκολη αλλαγή από windows phone σε android.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει κι ένα Huawei με Android One, αλλά δεν θυμάμαι πιο είναι!

Εκτός κι αν κάνω λάθος και είναι Xiaomi και όχι Huawei.

Πάντως σε Windows θα ξαναγυρίσω μόνο, αν και όταν δω οτι έχει πραγματικές προοπτικές και μέλλον για να επιβιώσει!

Βέβαια όχι σε τιμές iPhone... ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυίλιζω τον κώνωπα, μόνο εσείς θα το κάνετε; ;)

Για να μή πω ότι ίσως πάρω και Huawei αντί για Nokia! Λόγω τιμών, όχι γιατί μ' αρέσουν πιο πολυ από τα Nokia!

 

Όπως θα είδες και σε άλλα νήματα, εγώ θα σου πρότεινα Samsung. Amoled και σε low συσκευές, καλή κάμερα, ποιότητα κατασκευής τιμή μεταπώλησης. Κάτι σαν την παλιά καλή Nokia δηλαδή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε low end πολύ πλαστική η Samsung ομως! Ακόμα και το Nokia 2 πολύ καλύτερη κατασκευή έχει. Μόνο το Nokia 1 είναι πλαστικό!

Σε λάθος νήμα μιλάμε ομως για Samsung...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε low end πολύ πλαστική η Samsung ομως! Ακόμα και το Nokia 2 πολύ καλύτερη κατασκευή έχει. Μόνο το Nokia 1 είναι πλαστικό!

Σε λάθος νήμα μιλάμε ομως για Samsung...

 

Και τα νοκια σε άλλο νήμα είναι......;)

Απλά σου έκανα μια σύγκριση. Το αν είναι πλαστικό ή μέταλλο δεν παίζει κανέναν ρόλο για μένα. Μέσα σε θήκη θα είναι ούτως ή άλλως. Όμως η οθόνη, η κάμερα και η σβελταδα παίζουν τον κύριο ρόλο. Εκεί φαίνεται η συσκευή. Κι εκεί δυστυχώς η samsung έγινε Nokia στη θέση της Nokia......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τα νοκια σε άλλο νήμα είναι......;)

Απλά σου έκανα μια σύγκριση. Το αν είναι πλαστικό ή μέταλλο δεν παίζει κανέναν ρόλο για μένα. Μέσα σε θήκη θα είναι ούτως ή άλλως. Όμως η οθόνη, η κάμερα και η σβελταδα παίζουν τον κύριο ρόλο. Εκεί φαίνεται η συσκευή. Κι εκεί δυστυχώς η samsung έγινε Nokia στη θέση της Nokia......

Η Nokia ξανάγινε προ πολλού Nokia! Έφτασε στη τέταρτη θέση μόλις 1 χρόνο μετά. Μη σε πω οτι από το Nokia 9 και μετά θα ανέβει κατακόρυφα!

Θα έρθει γρήγορα στη θέση της....

Τώρα δεν την εμποδίζει καμιά Microsoft πλέον. Θα κάνει αυτό που ξέρει. Το 9 θα βγει σίγουρα με τον 845. Οπότε η επόμενη mid range συσκευή θα είναι με τον 710!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia ξανάγινε προ πολλού Nokia! Έφτασε στη τέταρτη θέση μόλις 1 χρόνο μετά. Μη σε πω οτι από το Nokia 9 και μετά θα ανέβει κατακόρυφα!

Θα έρθει γρήγορα στη θέση της....

Τώρα δεν την εμποδίζει καμιά Microsoft πλέον. Θα κάνει αυτό που ξέρει. Το 9 θα βγει σίγουρα με τον 845. Οπότε η επόμενη mid range συσκευή θα είναι με τον 710!

 

Όταν ΘΑ φτάσει ίσως την συγχωρησουμε. Και Nokia δεν είναι ο 845, 710 ή όποιος άλλος κυκλοφορήσει. Δεν νομίζω να θυμάσαι τι επεξεργαστή είχε πχ το Ν86....

Τα υπόλοιπα στο σχετικό νήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ίσως ειμαι λιγο οφτοπικ. Αλλα δε ξερω και που να το ποσταρω....

Λόγω του p20 pro σκέφτομαι τη μεταπιδηση απο το 950 σε αντροιντ. (γουστάρω καλες κάμερες). Όμως προβληματίζομαι με τα living images. Επειδή με το λουμια, εχω άπειρες τέτοιες φωτός, καιωδε θελω να χάσω την κίνηση τους. Αν μεταφέρω άραγε στο αντροιντ ολα τα αρχεια εικόνων, όσες ειναι κινούμενες, θα φαίνονται και εκει κινούμενες; γιατι αν όχι θα παρακαλαω να βγάλει η μαικροσοφτ κινητο με κάμερα σαν του 1020... Ναστέ καλα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν να το σκέφτεσαι πως θα έχεις τις κινούμενες εικόνες σε Android.... Θα πρέπει να έχεις και το 950 και ένα android για να τα έχεις όλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεια αυτο φιλε. Υπαρχει άραγε τρόπος να επεξεργαστώ τις κινούμενες σε αλλο εθδος αρχείου που να το αναγνωρίζει το αντροιντ; αντίστοιχα, απο αντροιντ αμα πήγαινες σε μαικροσοφτ θα είχες ιδιο θεμα να φανταστώ. Τελευταία ερώτηση. Αμα παμε σε σερφες φον, αμα και όταν βγούμε, θα υποστηριζονται οι κινούμενες; γιατι αν δεν, και εκει, παει χάσαμε....το καλυτερο θα ηταν να μπορούν να γίνουν ιμπορτ σε αλλο είδος αρχείου, ή πχ να γινόντουσαν.mov
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεια αυτο φιλε. Υπαρχει άραγε τρόπος να επεξεργαστώ τις κινούμενες σε αλλο εθδος αρχείου που να το αναγνωρίζει το αντροιντ; αντίστοιχα, απο αντροιντ αμα πήγαινες σε μαικροσοφτ θα είχες ιδιο θεμα να φανταστώ. Τελευταία ερώτηση. Αμα παμε σε σερφες φον, αμα και όταν βγούμε, θα υποστηριζονται οι κινούμενες; γιατι αν δεν, και εκει, παει χάσαμε....το καλυτερο θα ηταν να μπορούν να γίνουν ιμπορτ σε αλλο είδος αρχείου, ή πχ να γινόντουσαν.mov

Αυτό ούτε εγώ το σκέφτηκα... Κι εγώ κάποια στιγμή σκέφτομαι για μετάβαση σε Android με Nokia ή Huawei.

Ήλπιζα οτι δεν είχα θέμα με τέτοιες εικόνες!

Νομίζω τα Samsung S βγάζουν τέτοιες φωτογραφίες από το 6 και μετά. Δεν ξέρω αν τις κρατάει όμως σε περίπτωση μετάβασης στα συγκεκριμένα κινητά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ίσως ειμαι λιγο οφτοπικ. Αλλα δε ξερω και που να το ποσταρω....

Λόγω του p20 pro σκέφτομαι τη μεταπιδηση απο το 950 σε αντροιντ. (γουστάρω καλες κάμερες). Όμως προβληματίζομαι με τα living images. Επειδή με το λουμια, εχω άπειρες τέτοιες φωτός, καιωδε θελω να χάσω την κίνηση τους. Αν μεταφέρω άραγε στο αντροιντ ολα τα αρχεια εικόνων, όσες ειναι κινούμενες, θα φαίνονται και εκει κινούμενες; γιατι αν όχι θα παρακαλαω να βγάλει η μαικροσοφτ κινητο με κάμερα σαν του 1020... Ναστέ καλα

 

Να σου πω την αλήθεια με πιάνεις αδιάβαστο. Και δεν έχω μαζί μου ζωντανές φωτογραφίες για να τσεκάρω. Πάντως με το Note 8 βγάζω κινούμενες φωτογραφίες ίδιες με αυτές του lumia 950.

Αν θέλεις στείλε μου μια να τσεκάρω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι διακοπές και θα αργήσω να γυρισω. Αν εχω καλώδιο usb c, θα σου στείλω αλλιώς θα το θυμάμαι για οταν επιστρέψω, γιατι θεωρώ οως ειναι ενα σημαντικό θεμα. Νασαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω εγώ, εγώ που έχω αποθηκευμένες ζωντανές φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης με κινητά xiaomi δεν φαίνονται σε κίνηση... Τώρα σε κινητά Samsung ίσως να γίνεται αυτό δεν το ξέρω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι διακοπές και θα αργήσω να γυρισω. Αν εχω καλώδιο usb c, θα σου στείλω αλλιώς θα το θυμάμαι για οταν επιστρέψω, γιατι θεωρώ οως ειναι ενα σημαντικό θεμα. Νασαι καλα

 

Ανέβασε μια στο cloud και στείλε link.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σας πω εγώ, εγώ που έχω αποθηκευμένες ζωντανές φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης με κινητά xiaomi δεν φαίνονται σε κίνηση... Τώρα σε κινητά Samsung ίσως να γίνεται αυτό δεν το ξέρω.

 

Γεια σου Κώστα.

Ποιο έχεις τώρα? Βλέπω στο νήμα των φωτογραφιών ότι το mi mix 2s σπέρνει.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα, το mi note 3 έχω και τι να πω... Είναι κάπου αλλού το τηλέφωνο.... Καταπληκτικό σε όλα του και με πολύ καλή φωτογραφική ακόμη και βράδυ..... Κάποια στιγμή θα πάω για το mi 8 αλλά θα περιμένω λίγο να πέσει η τιμή.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

οι live εικόνες μπορούν να εμφανιστούνε σε Η/Υ με Windows 10 και παίζουν κανονικά. Αν δε θελεις να τις χάσεις...
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...