Jump to content

Doogee DG280


kseftilas1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Σήμερα παρέλαβα από ταχυδρομείο, πέρασα και το update που πρότεινε το λειτουργικό σύστημα και από ότι φαίνεται πρόκειται για μια αρκετά τίμια αγορά. Αν και απέχω από τον κόσμο των smartphones, πιστεύω πως για πρώτο κινητό είναι ότι πρέπει για να εξοικειωθώ μαζί του.

Επόμενη κίνηση είναι η εγκατάσταση διάφορων εφαρμογών. Ισχύει ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 12 ώρες ; Είμαι στο 15% της μπαταρίας, να το αφήσω να κλείσει μόνο του ή να το βάλω τώρα για φόρτιση ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

 

Σήμερα παρέλαβα από ταχυδρομείο, πέρασα και το update που πρότεινε το λειτουργικό σύστημα και από ότι φαίνεται πρόκειται για μια αρκετά τίμια αγορά. Αν και απέχω από τον κόσμο των smartphones, πιστεύω πως για πρώτο κινητό είναι ότι πρέπει για να εξοικειωθώ μαζί του.

Επόμενη κίνηση είναι η εγκατάσταση διάφορων εφαρμογών. Ισχύει ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 12 ώρες ; Είμαι στο 15% της μπαταρίας, να το αφήσω να κλείσει μόνο του ή να το βάλω τώρα για φόρτιση ;

Ευχαριστώ.

Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Φαίνεται αναλυτικός οδηγός.

Έκλεισα το κινητό και το έβαλα να φορτίσει, βέβαια δε βλέπω σε τι ποσοστό είναι η φόρτιση οπότε φαντάζομαι θα το αφήσω γύρω στις 3μιση ώρες ξέρω γω :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω αυτο το τηλεφωνο, συνηθος με ενα στιγμιαιο πατημα στο κουμπι power βλεπεις που ειναι η μπαταρια :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω αυτο το τηλεφωνο, συνηθος με ενα στιγμιαιο πατημα στο κουμπι power βλεπεις που ειναι η μπαταρια :)

 

Καλημέρα,

ισχύει το ανακάλυψα χθες όταν πήγα να το ανοίξω και δεν πάτησα παρατεταμένα το κουμπί παρά μόνο λίγο και μου εμφάνισε την μπάρα φόρτισης :D

Τι να κάνουμε, έχουμε μείνει αρκετά πίσω σε τέτοιες τεχνολογίες :(

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις αναβαθμιση σε lollipop για να μας πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις αναβαθμιση σε lollipop για να μας πει εντυπώσεις?

 

 

Την έκανα εγώ αλλά το κακό είναι ότι δεν πρόλαβα να δω και πολλά, γιατί αντιμετωπίζω πρόβλημα με την υποδοχή στην φόρτιση του κινητού.!

 

Ξέρει κανείς κάποιο τηλ. για να επικοινωνήσω, και αν καλύπτει η εγγύηση το πρόβλημα.?

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως καλυπτεται απο εγγυηση.Μιλα με το μαγαζι.Ελλαδα (Αθηνα) αν το φτιαξεις το κοστος ειναι 25€.Ρωτα και σε κανα καταστημα Γερμανος.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως καλυπτεται απο εγγυηση.Μιλα με το μαγαζι.Ελλαδα (Αθηνα) αν το φτιαξεις το κοστος ειναι 25€.Ρωτα και σε κανα καταστημα Γερμανος.

 

Βρήκα τελικά το τηλ. από την ΟΕΒΕ και μου είπαν πως η εγγύηση δεν καλύπτει την ζημιά. :mad: Θα πάω σε Γερμανό που μου είπες αλλιώς θα αρχίσω να ψάχνω για άλλο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λόγω ban (με εχουν ταραξει εδω πέρα - δεν πειράζει όμως, να ναι καλα), δεν μπορουσα να γράψω για να πω ότι το κινητό το έχει η γυναικα μου σχεδόν 3 μήνες και είναι όλα καλά. Δουλευει ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εδω πιο ακριβο αλλα διαθεσιμο σε 2-3 ημερες σιγουρα δοκιμασμενο χωρις προβλημα , σιγουρα original και οχι αντιγραφη ή με ψευτικη camera ή μπαταρια και με 2 χρονια εγγυηση

http://www.mobiletech.com....ee.171744.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επ΄έυκαιρία πάνω σε αυτο να πώ ότι εκει στην εταιρεια ΟΕΒΕ, ειναι επαγγελματιες και τους ευχαριστω πολύ, (ασχετα αν σε εσενα δεν εκατσε η εγγυηση), και ας φαινετε σαν διαφήμηση, ειναι το λιγοτερο που μπορώ να πώ, μπραβο σε τετοιες εταιρειες και ετσι θα επρεπε να δουλευουν πολλοί "παπατζιδες" εδω στην Ελλαδα, που υποσχοντε service και μετα ή σου ζητανε τα μαλιά της κεφαλή σου ( σαν να το ξαναγόραζες το κινητο) ή δεν μπορούμε ρε! να ασχοληθούμε με την μαρκα σου , εμεις φτιαχνουμε μονο iphone ή Shamsung ..... Και για να σας δωσω να καταλαβετε, τι επαθα, με δυο λογια , εχω παρει το συγκεκριμενο κινητο (Doogee LEO DG280, σε κιτρινακι παρακαλω ;) δυστυχως απο την Κινεζιά εταιρεία , που να μου κοβοταν τα χερια, Focalprice. ) Το στειλανε 17 ιανουαριου 15, εφτασε τελος Φλεβαρη, ολα καλα ή σχεδων καλά μεχρι πριν κανα μηνα, που σταματησε να δουλευει το ακουστικο, με αποτελεσμα να μην μπορω να ακουσω τις κλισεις μου :( , Απο τοτε ξεκινησε ενας γολγοθας, για οποιον θελει εχω καταγραψει ολα οσα ειπωθηκαν σε καμια 20 μηνυματα με αυτους τους απατεωνες! για να φτασουν στο τελος να μου πουν οτι η εγγυηση μου ειναι σχεδον στο τελος και αν θελω 10$ για επομενη αγορα, και με τα πολλα να μην τους ζαλιζω... )Ευτυχως ομως απο εσας εδω μεσα, εμαθα για την εταιρεια ΟΕΒΕ, και με 8 € , μόνο!! λύθηκε το πρόβλημα μου και ολα καλα τωρα.

Σας ευχαριστω, για τις πληροφοριες ναστε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επ΄έυκαιρία πάνω σε αυτο να πώ ότι εκει στην εταιρεια ΟΕΒΕ, ειναι επαγγελματιες και τους ευχαριστω πολύ, (ασχετα αν σε εσενα δεν εκατσε η εγγυηση), και ας φαινετε σαν διαφήμηση, ειναι το λιγοτερο που μπορώ να πώ, μπραβο σε τετοιες εταιρειες και ετσι θα επρεπε να δουλευουν πολλοί "παπατζιδες" εδω στην Ελλαδα, που υποσχοντε service και μετα ή σου ζητανε τα μαλιά της κεφαλή σου ( σαν να το ξαναγόραζες το κινητο) ή δεν μπορούμε ρε! να ασχοληθούμε με την μαρκα σου , εμεις φτιαχνουμε μονο iphone ή Shamsung ..... Και για να σας δωσω να καταλαβετε, τι επαθα, με δυο λογια , εχω παρει το συγκεκριμενο κινητο (Doogee LEO DG280, σε κιτρινακι παρακαλω ;) δυστυχως απο την Κινεζιά εταιρεία , που να μου κοβοταν τα χερια, Focalprice. ) Το στειλανε 17 ιανουαριου 15, εφτασε τελος Φλεβαρη, ολα καλα ή σχεδων καλά μεχρι πριν κανα μηνα, που σταματησε να δουλευει το ακουστικο, με αποτελεσμα να μην μπορω να ακουσω τις κλισεις μου :( , Απο τοτε ξεκινησε ενας γολγοθας, για οποιον θελει εχω καταγραψει ολα οσα ειπωθηκαν σε καμια 20 μηνυματα με αυτους τους απατεωνες! για να φτασουν στο τελος να μου πουν οτι η εγγυηση μου ειναι σχεδον στο τελος και αν θελω 10$ για επομενη αγορα, και με τα πολλα να μην τους ζαλιζω... )Ευτυχως ομως απο εσας εδω μεσα, εμαθα για την εταιρεια ΟΕΒΕ, και με 8 € , μόνο!! λύθηκε το πρόβλημα μου και ολα καλα τωρα.

Σας ευχαριστω, για τις πληροφοριες ναστε καλα.

 

Καλησπερα. Τελικα το θεμα μου λυθηκε απλα και ωραια με την εταιρεια πριν απο λιγες ημερες. Για τον λογο οτι μου εβγαλε προβλημα και στο touch επικοινωνησα ξανα μαζι τους, το εστειλα με κουριερ, και τελικα μου αλλαξανε το κιν. με ενα καινουργιο.! Η αληθεια ειναι πως ολο το μπλεξιμο προκληθηκε περισσοτερο με το ιντερνετικο καταστημα που αγορασα το κιν. παρα με την εταιρεια γιατι με ενα μικρο συμπερασμα που βγηκε αλλο προβλημα ελεγε το καταστημα (που οντως δεν καλυπτε η εγγυηση) και αλλο εγω.!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το χει αναβαθμίσει κανείς σε Lollipop? Αν ναι, κατάφερε να το ρουτάρει? Παλεύω από χτες επί ώρες, έφτιαξα custom system.img, custom recoveries, unsecured boot.img και δεν έχω καταφέρει τίποτα, μια φορά rootαρε επιτυχώς αλλά μετά τo reboot δε ξαναbootαρε. κοντεύω να τρελαθώ, αν έχει κανείς υπόψιν κάτι ας μου πει :(
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το nvram.bin μου. Μπορεί κάποιος να το πάρει backup με readback απ το flash tool? Start address: 0x0000000000400000, Size: 0x0000000000500000

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
θα θελα καποια βοηθεια εχω καποιο κινητο το doogee 280 με android 4.4.2 KitKat μολις εκανα αναβαθμηση σε lollipop 5 ενώ όλα ηταν οκ μολις μπαινω στο play store εχω καποιο πρόβλημα με δυο εφαρμογες το είναι το app της cosmote και το άλλο είναι το app της Vodafone μου γραφει πως δεν είναι συνβατη η συσκευή και δεν κανει εγκαταστασει να πω πως με το android to κιτκατ 4,4,2 δεν ειχα τετοιο πρόβλημα με αυτεσ της εφαρμογεσ γιναντουσταν κανινικα εγκαταστασει εχει καποιος καμια ιδεα τι γινεται
Link to comment
Share on other sites

θα θελα καποια βοηθεια εχω καποιο κινητο το doogee 280 με android 4.4.2 KitKat μολις εκανα αναβαθμηση σε lollipop 5 ενώ όλα ηταν οκ μολις μπαινω στο play store εχω καποιο πρόβλημα με δυο εφαρμογες το είναι το app της cosmote και το άλλο είναι το app της Vodafone μου γραφει πως δεν είναι συνβατη η συσκευή και δεν κανει εγκαταστασει να πω πως με το android to κιτκατ 4,4,2 δεν ειχα τετοιο πρόβλημα με αυτεσ της εφαρμογεσ γιναντουσταν κανινικα εγκαταστασει εχει καποιος καμια ιδεα τι γινεται

 

Προβλημα συμβατοτητας ή μηπως δεν εχεις ελευθερο χωρο.? Το ειχα βαλει και γω το lollipop 5 αλλα ειχα μεγαλο προβλημα με τον χωρο που σου εδινε για να εγκαταστησεις εφαρμογες οποτε επεστρεψα ξανα στο 4.4.2.!

Link to comment
Share on other sites

Σε Lollipop ο αδελφός μ εχει κανονικά το My Vodafone. Ο χώρος που δινει για εφαρμογές είναι αν θυμαμαι καλα 1.5GB που αρκεί αν στείλεις τα apk στο partition εσωτερικής μνημης με μεταφορά απ τις ρυθμισεις τίποτα ιδιαίτερο. Είχα προσπαθησει να φτιάξω custom ebr για μεγαλυτερο /data αλλά το κινητό μετά το πρώτο boot δε ξαναbootαρε :/
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το θεμα χωρου οντος πιανει περισοτερο χωρο απο οτι το Κικατ το 4.4.2 βεβαια ενας φιλος που απαντησε λεει οτι η εφαρμογη του δουλευη κανονικα τουλαχιστον οσο για την εφαρμογη my vodafone.θα το ξαναπερασω και θα δω θα το κατεβασω απο το site της εταιριας το loĺlipop και θα δω.
Link to comment
Share on other sites

λογω καποιας ανεξηγητης αιτιας χαλασε η ποιοτητα της οθονης!!! η οθονη αναβει κανονικα αλλα ειναι σαν να εχει κατεβει η αναλυση και εχει κατι μαυρες γραμμες σε ολη την οθονη. με τη πρωτη ευκαιρια θα βαλω και screenshot. ξερετε τι μπορει να φταιει ή πως και που μπορω να το φτιαξω?απο vickmall το αγορασα
Link to comment
Share on other sites

λογω καποιας ανεξηγητης αιτιας χαλασε η ποιοτητα της οθονης!!! η οθονη αναβει κανονικα αλλα ειναι σαν να εχει κατεβει η αναλυση και εχει κατι μαυρες γραμμες σε ολη την οθονη. με τη πρωτη ευκαιρια θα βαλω και screenshot. ξερετε τι μπορει να φταιει ή πως και που μπορω να το φτιαξω?απο vickmall το αγορασα

 

http://www.oebesa.gr/index.php/contact-us <--- Το site της εταιρείας που έστειλα το κιν. μου όταν είχε χαλάσει το touch. Σε μενα μου το αλλάξαν με καινούργια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Στου αδελφού μου, με Lollipop, κάποιες φορές κατά την κλήση, παίζει η δόνηση ανά σταθερό διάστημα συνέχεια, χωρίς λόγο. Το χει κάνει σε κανέναν άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Lollipop πως πήρατε?

Μέσω ΟΤΑ?

ή τη φλασάρατε?

Επειδη της κόρης μου δε βγάζει ενημέρωση για νέο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Lollipop πως πήρατε?

Μέσω ΟΤΑ?

ή τη φλασάρατε?

Επειδη της κόρης μου δε βγάζει ενημέρωση για νέο λειτουργικο.

Τη κατεβάζεις απ το doogee.cc και τη φλασάρεις με sp flash tool

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τη κατεβάζεις απ το doogee.cc και τη φλασάρεις με sp flash tool

Χτες παρέλαβα και γω με lolipop από dx.com. Ειχε δυο πλατες. Κιτρινη και κοκκινη. Ήταν προεγκατεστημένο το λολιποπ ίσως επειδή ήταν καινούργια παραλαβή. Δεν έχω σκοπό για Ρουτ γιατί είναι της γυναίκας μου και μέχρι πριν λίγο που το σεταρα όλα πήγαιναν καλώς. So far so good. Ελπίζω να μην έχει προβλήματα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...