Jump to content

Doogee DG280


kseftilas1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς; Δεν την ανοίγει καν;

Ναι. Ανοίγοντάς την μένει ''κολλημένη'' η εφαρμογή. όλα παγωμένα δηλαδή. δεν αποκρίνεται σε κανένα κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και οι 2 καρτες ενεργες για data η μονο καποια απο τις 2 ? Αυριο θα το εχω στα χερια μου και επειδη εχει μια καρτα κανονικη και μια micro θελω να δω ποια θα κανω micro !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι. Ανοίγοντάς την μένει ''κολλημένη'' η εφαρμογή. όλα παγωμένα δηλαδή. δεν αποκρίνεται σε κανένα κουμπί

 

Έχεις δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ανοίγοντάς την μένει ''κολλημένη'' η εφαρμογή. όλα παγωμένα δηλαδή. δεν αποκρίνεται σε κανένα κουμπί

 

αυτο ειναι σοβαρο...:(

 

εχουμε κανενα νεο;

Link to comment
Share on other sites

μολις το ελαβα και εγω σημερα μου αρεσει πολυ , του εχω βαλει αρκετες εφαρμογες και εχει εντυπωσιακη κυληση και γενικα συμπεριοφορα

Η camera λειτουργει κανονικα . Ανεβασα μερικες φωτο απο το τηλεφωνο και 2φωτο που εβγαλα μ αυτο (ενα iphone 6 plus) ειναι αρκετα καλες

με μια πρωτη αναγνωση !!! οποιος θελει να δει εδω !!

Α και γι αυτο που ειχα ρωτησει για τα δεδομενα εχω βαλει μονο τη μεγαλη καρτα (sim2) και εχω 3G κανονικα, αρα (χωρις να εχω βάλει τη sim1

μαλλον επιλεγεις απο ποια καρτα θες να εχεις 3G

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τσέκαρα το tracking number και είδα ότι εφτασε σήμερα στις 10 και κάτι στο αεροδρόμιο στην Αθήνα. Φαντάζομαι αυριο ή το πολύ μεθαύριο να είναι στα χέρια μου και να γράψω εντυπώσεις, πριν το πάρει η γυναίκα μου και δεν το ξαναδώ :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Αν και το βρήκα σε άλλο site λιιιγο φθηνότερα το παραγγέλνω και εγώ απο το vickmall γιατί έχω ψωνίσει πολλές φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος ...

Ελπίζω να βγει καλό ... γιατί το προορίζω για δωράκι στο γυναικάκι μου ... ... να μην μου το φέρει στο κεφάλι ε ... :lol:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και το βρήκα σε άλλο site λιιιγο φθηνότερα το παραγγέλνω και εγώ απο το vickmall γιατί έχω ψωνίσει πολλές φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος ...

Ελπίζω να βγει καλό ... γιατί το προορίζω για δωράκι στο γυναικάκι μου ... ... να μην μου το φέρει στο κεφάλι ε ... :lol:

 

Αδερφε, δεν είναι πολυ βαρυ, αν μη γένη τω στο φερει στο κεφάλι, καμια διασεισουλα θα είναι, θα γλυτωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα. Πως κάνουμε?

 

Είναι το λεγόμενο HARD RESET. Οι οδηγίες είναι αυτές.

 

Αφού κλείσεις το κιν. τελείως, πατάς ταυτόχρονα το κουμπί on/off και το κουμπί που της έντασης (+) για να ανοίξει στο εργοστασιακό μενού.

Μόλις το κάνεις αυτό θα σου βγάλει μια μαύρη οθόνη και θα γράφει.

 

Select Boot Mond:

[VOLUME_UP to select. VOLUME_DOWN is OK.]

 

[Recovery Mode] <<==

[Fastboot Mode]

[Normal Mode]

 

Σε αυτή την την φάση εσύ θα πατήσεις το κουμπί της εντάσεις (-).

 

Στην συνέχει θα σε πάει σε μία άλλη οθόνη που θα έχει το ρομποτάκι της Android και θα λέει Καμία εντολή. Για να συνεχίσεις θα πατήσεις ένα τακ το κουμπί on off.

 

Έτσι μετά θα σε πάει στο εργοστασιακό μενού που θα σου έχει τις εξής επιλογές.

 

reboot system now

apply update from ABD

apply update from sdcard

apply update from cache

wipe data/factory reset

κτλ κτλπ.

 

Με το κουμπί πάλι της εντάσεις (-) θα πας στην επιλογή wipe data/factory reset και μετά θα πατήσεις το κουμπί της εντάσεις (+).

Μόλις κάνει την διαδικασία θα πας πάλι με το κουμπί της εντάσεις (-) στο reboot system now και θα πατήσεις πάλι το κουμπί της εντάσεις (+).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα. Πως κάνουμε?

Λογικά μπορείς να κάνεις και μέσα από το τηλέφωνο.

Πας ρυθμίσεις -> αντίγραφα ασφαλείας & επαναφορά -> επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων -> επαναφορά τηλεφώνου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού και τις εντολές αλλά τίποτα. Κάνει ακριβώς τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μενει τωρα ειναι να φλασαρεις παλι την rom.

Κατεβασε τη rom απο εδω http://www.needrom.com/download/dg280-official-firmware/

και ακολουθησε τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μενει τωρα ειναι να φλασαρεις παλι την rom.

Κατεβασε τη rom απο εδω http://www.needrom.com/download/dg280-official-firmware/

και ακολουθησε τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία. Θα διαβάσω τον οδηγό να δω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πολυ καλα τον οδηγο και βημα-βημα θα τα καταφερεις, ειναι πολυ εικολο :)

Για περισσοτερη ευκολια βρες windows μεχρι 7 (οχι 8 και πανω), συνδεεις το usb καλωδιο απευθειας στο pc/laptop (οχι μεσω hub).

Αν παλι δεν μπορεσεις ρωτησε μηπως ειναι καποιος κοντα στα μερη σου να βρεθειτε να πατε για εναν καφε και να σου το φλασαρει ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία. Θα διαβάσω τον οδηγό να δω.

 

Θα σου συνιστούσα να κάνεις και μία προσπάθεια με τις οδηγίες που σου έδωσα. Από την στιγμή που δεν λειτουργήσει ούτε και το HARD RESET επικοινώνησε με το μαγαζί ή site που πήρες το κιν. ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΉΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΆΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΊΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΙΣ ROM γιατί έτσι χάνεται η εγγύηση της εταιρείας.!

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία. Θα διαβάσω τον οδηγό να δω.

Από ποιό κατάστημα το αγόρασες ? Το τηλέφωνο είναι root ?

Θα σου συνιστούσα να κάνεις και μία προσπάθεια με τις οδηγίες που σου έδωσα. Από την στιγμή που δεν λειτουργήσει ούτε και το HARD RESET επικοινώνησε με το μαγαζί ή site που πήρες το κιν. ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΉΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΆΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΊΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΙΣ ROM γιατί έτσι χάνεται η εγγύηση της εταιρείας.!

Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα τού παιδιού από πάνω έχει δοκιμάσει ήδη και με τούς δύο τρόπους, και με αυτόν που έγραψες εσύ και με αυτόν που έγραψα εγώ.

Η rom πού τού γράφω να φλασαρει είναι official firmware. Δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό κατάστημα το αγόρασες ? Το τηλέφωνο είναι root ?

 

Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα τού παιδιού από πάνω έχει δοκιμάσει ήδη και με τούς δύο τρόπους, και με αυτόν που έγραψες εσύ και με αυτόν που έγραψα εγώ.

Η rom πού τού γράφω να φλασαρει είναι official firmware. Δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

 

Εγώ πάλι κατάλαβα ότι δεν έχει δοκιμάσει με τον τρόπο που του είπα. :P Επίσης δεν παίζει ρόλο άμα είναι official η μηOfficial η ROM. Είναι τακτική της κάθε εταιρείας να σου κόβει την εγγύηση από την στιγμή που επεμβαίνεις εσύ στο κιν. με μηOfficial προγράμματα.! Στο official site της εταιρείας υπάρχει η εξής απάντηση στο πρόβλημα που είχε ένας χρήστης:

 

From Ahmad FK at 2/11/2015 5:06 PM

I just bought this model recently and I am very satisfied with the phone, very nice phone. The only problem is that back camera is not working at all. Can you please help me to solve the problem? Thank you.

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

Mobile phone unable to connect the camera may be caused by mobile phone system, you can go to system camera settings - Application - all, remove the cache and the data, then open the camera try can not normal, if not work, you can backup data restore factory settings. If you restore the factory settings remains unable to connect the camera, may you mobile phone camera have problems.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Dealsmachine. Δεν είναι root. Έκανα hard reset. Αυτό που λένε στην απάντηση να πας system camera settings - Application - all, remove the cache and the data δεν μπορώ να το βρω. Αλλά ούτως η άλλως έκανα το δεύτερο βήμα τους.

Στο τέλος λένε αν δεν πιάσουν αυτά, μπορεί να έχει πρόβλημα η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατάλαβα ότι δεν έχει δοκιμάσει με τον τρόπο που του είπα. :P Επίσης δεν παίζει ρόλο άμα είναι official η μηOfficial η ROM. Είναι τακτική της κάθε εταιρείας να σου κόβει την εγγύηση από την στιγμή που επεμβαίνεις εσύ στο κιν. με μηOfficial προγράμματα.! Στο official site της εταιρείας υπάρχει η εξής απάντηση στο πρόβλημα που είχε ένας χρήστης:

 

From Ahmad FK at 2/11/2015 5:06 PM

I just bought this model recently and I am very satisfied with the phone, very nice phone. The only problem is that back camera is not working at all. Can you please help me to solve the problem? Thank you.

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

Mobile phone unable to connect the camera may be caused by mobile phone system, you can go to system camera settings - Application - all, remove the cache and the data, then open the camera try can not normal, if not work, you can backup data restore factory settings. If you restore the factory settings remains unable to connect the camera, may you mobile phone camera have problems.

Έχεις κάποιο λινκ να διαβασουμε σχετικά με την τακτική της εταιρείας πού να αναφέρει στο site της αυτά πού γράφεις ?

Το official πρόγραμμα πού χρησιμοποιεί η dogee για να βάλουμε rom ποιό είναι ?

 

Είναι αυτό http://www.doogeemobile.com/download το επίσημο site της εταιρείας ? Αν είναι βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμη η ίδια rom (με αυτή πού υπάρχει στο needrom) για download και φυσικά το sp flashtool για download για να περαστεί η rom.

 

Το αγόρασα από Dealsmachine. Δεν είναι root. Έκανα hard reset. Αυτό που λένε στην απάντηση να πας system camera settings - Application - all, remove the cache and the data δεν μπορώ να το βρω. Αλλά ούτως η άλλως έκανα το δεύτερο βήμα τους.

Στο τέλος λένε αν δεν πιάσουν αυτά, μπορεί να έχει πρόβλημα η κάμερα.

Θα έλεγα ότι οι επιλογές πού έχεις είναι:

-Ανοίγεις dispute στο PayPal, γράφεις ότι παραλαβές το προϊόν και είναι ελαττωματικό και ότι θες να στείλεις πίσω το τηλέφωνο και να πάρεις πίσω τα χρήματα σου.

-Φλασαρεις την rom για να δεις μήπως φτιάξει. Αν φτιάξει όλα καλά αν δεν φτιάξει ανοίγεις dispute στο PayPal και μπλα-μπλα.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ να διαβασουμε σχετικά με την τακτική της εταιρείας πού να αναφέρει στο site της αυτά πού γράφεις ?

Το official πρόγραμμα πού χρησιμοποιεί η dogee για να βάλουμε rom ποιό είναι ?

 

Είναι αυτό http://www.doogeemobile.com/download το επίσημο site της εταιρείας ? Αν είναι βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμη η ίδια rom (με αυτή πού υπάρχει στο needrom) για download και φυσικά το sp flashtool για download για να περαστεί η rom.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146 Διάβασε καλά τι λέει για το rootαρισμα.! Ναι οκ αναφέρει ότι άμα το ξεrootαρεις έχεις ξανά την εγγύηση άλλα πες σπάει ο διάολος το ποδάρι του και γίνει κάτι στο κιν. και δεν έχεις πρόσβαση για να το ξεrootαρεις, ποιος θα το καλύψει.? Κάλο θα είναι να διαβάζεις και να το ψάχνεις πριν το παίξεις ήρωνας φίλε μου. Συν ότι πρόγραμμα για root στο συγκεκριμένο κιν. αξιόπιστο δεν έχει βγει ακόμη. Όσο για τις οδηγίες της εταιρείας νομίζω πως αναφέρεται στην εφαρμογή της κάμερας.

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Δεν ξέρω να φλασάρω την rom. Επειδή δεν είχε χρειαστεί μεχρι τώρα, δεν είχα κάνει ποτέ despute στο paypal. Ο χρόνος είναι το αργότερο 45 ημέρες από την πληρωμή? και πόσες ελπίδες έχεις να βρεις μία λύση? ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...