Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Εχω εγκαταστση το AliveGR σε ενα tv bo που εχω μεσω του fusion αλλα δεν μπορω να δω τα ελληνικα καναλια.Οταν παταω σε καποιο καναλι ξεκιναει να φορτωνει και μετα απο λιγο μου λεει αποτυχια αναπαρωγης.Το εχω εγκαταστησει και απεγκαταστησει αλλα τιποτα.Στο pc που το δοκιμασα παιζουν κανονικα.Καποια ιδεα η βοηθεια απο καποιον ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχεις σίγουρα την πιο πρόσφατη έκδοση 0.6.2.1? Αν θες πάντως εναλλακτικά βάλε το Greek TV. Είναι κι αυτό στο fusion στο ίδιο repo που είναι και το AliveGR.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα την πιο πρόσφατη έκδοση 0.6.2.1? Αν θες πάντως εναλλακτικά βάλε το Greek TV. Είναι κι αυτό στο fusion στο ίδιο repo που είναι και το AliveGR.

Την τελευταία έκδοση έχω και έβαλα και το Greek Tv και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/8cecc4873872fcfa309bfdbf472b8e9a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/7acba3bb55325f6500d2431eb69abffd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις τα δοκίμασα και μου παίζουν κανονικά. Δες αρχική οθόνη Kodi, πάνω δεξιά, λέει σωστή ημερομηνία και ώρα?

 

Η ημερομηνια και η ωρα ειναι σωστη.Δεν ξερω τι φταει.Δοκιμασα καποιους οδηγους που βρηκα στο ιντερνετ για αυτο το θεμα αλλα τιποτα.Σε αλλα προσθετα που δοκιμασα παιζουν ολα κανονικα.Μονο στο AliveGr μου βγαζει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση του cache απο τις ρυθμισεις του alive και μετά τα cacje του kodi και ξαναδοκιμασε να δεθς αν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση του cache απο τις ρυθμισεις του alive και μετά τα cacje του kodi και ξαναδοκιμασε να δεθς αν παίζει.

 

Το εκανα κι αυτο τιποτα.Εδω εκανα επαναφορα ολο το tv box και το εστησα απο την αρχη και δεν εφτιαξε.Το μονο καναλι που παιζει απο το AliveGR ειναι ο Alpha σε ολα τα υπολοιπα μου βγαζει το ιδιο σφαλμα.Υπαρχει καποιο αλλο addon παρομοιο εκτος απο το AliveGr και το GreekTv για να δοκιμασω.Βρηκα ενα παλιο addon μαλλον που ονομαζoταν Lamda γιατι το εβαλα και δεν το εγκαθιστουσε.

Link to comment
Share on other sites

Το opensubtitles σας δουλεύει κανονικά; έχω βάλει τα στοιχεία μου αλλά βγάζει σφάλμα.μπήκα και από browser και έκανα log in κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το opensubtitles σας δουλεύει κανονικά; έχω βάλει τα στοιχεία μου αλλά βγάζει σφάλμα.μπήκα και από browser και έκανα log in κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ναι δεν έχω θέμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το opensubtitles σας δουλεύει κανονικά; έχω βάλει τα στοιχεία μου αλλά βγάζει σφάλμα.μπήκα και από browser και έκανα log in κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ποιο opensubtitles τα βάζεις γιατί μου φαίνεται ότι έχει 2

Εγώ έχω την έκδοση 5.0.16

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κι αυτο τιποτα.Εδω εκανα επαναφορα ολο το tv box και το εστησα απο την αρχη και δεν εφτιαξε.Το μονο καναλι που παιζει απο το AliveGR ειναι ο Alpha σε ολα τα υπολοιπα μου βγαζει το ιδιο σφαλμα.Υπαρχει καποιο αλλο addon παρομοιο εκτος απο το AliveGr και το GreekTv για να δοκιμασω.Βρηκα ενα παλιο addon μαλλον που ονομαζoταν Lamda γιατι το εβαλα και δεν το εγκαθιστουσε.

 

Ο lamda τα εχει παρατησει τα project του, λογικό να μη σου εγκαθίστανται. Το alivegr απο που το εγκαθιστας; Μηπως απο το addon installer;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το opensubtitles σας δουλεύει κανονικά; έχω βάλει τα στοιχεία μου αλλά βγάζει σφάλμα.μπήκα και από browser και έκανα log in κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατρβασε μονο το subtitles.gr το οποιο κατεβαζει στην database του και απο το opensubtitles και απο το subz.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ενημέρωση στο alivegr και πλέον υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία μόνο για τα παιδικά. Το περίεργο είναι πως μέχρι τώρα δεν έπαιζαν τα λινκς απο flashx. Τώρα ας απούμε για παράδειγμα στο angry birds όταν πατάω να το δω μοτ βγάζει μόνο ένα λινκ απο flashx και πάιζει ένα 5λεπτο βίντεο απο το σινικό τείχος...!!! Ότι να'ναι :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ενημέρωση στο alivegr και πλέον υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία μόνο για τα παιδικά. Το περίεργο είναι πως μέχρι τώρα δεν έπαιζαν τα λινκς απο flashx. Τώρα ας απούμε για παράδειγμα στο angry birds όταν πατάω να το δω μοτ βγάζει μόνο ένα λινκ απο flashx και πάιζει ένα 5λεπτο βίντεο απο το σινικό τείχος...!!! Ότι να'ναι :wacko::wacko::wacko:

 

 

 

Αυτό είναι όμως επικίνδυνο!!

Να βάλουν να δουν κανένα στρουμφακι,και να παίξουν τίποτε αλλά στρουμφακια!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όμως επικίνδυνο!!

Να βάλουν να δουν κανένα στρουμφακι,και να παίξουν τίποτε αλλά στρουμφακια!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Απ'ότι είδα το κάνει σε όλα τα παιδικά που χρησιμοποιούν flashx links. Κάτι παίζει....Κάποιος αν γνωρίζει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, στο twilight repository δεν βγάζει το alivegr, βγάζει το Greek TV, το Toronto και ένα Greek voice αν θυμάμαι καλά, μπορεί κάποιος να βοηθήσει, έχω android box με κάρφωμενο το Kodi 14.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, στο twilight repository δεν βγάζει το alivegr, βγάζει το Greek TV, το Toronto και ένα Greek voice αν θυμάμαι καλά, μπορεί κάποιος να βοηθήσει, έχω android box με κάρφωμενο το Kodi 14.2

Κάνε αναβάθμιση στο kodi ....Όσο θα εισαι σε 14.2 Πάντα θα έχεις προβλήματα,ασυμβατότητες !!

Δοκίμασε χειροκίνητα https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/plugin.video.AliveGR/ ...install from zip

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από alivegr δοκίμασα καμία 10αρια παιδικά, το καθένα από 3-4 sources (Exashare, nowvideo, streamin, YouTube, και αλλα) και μόνο ένα έπαιξε...

Πρεπει ο να κατεβάσω κάποιο άλλο πρόσθετο για να παίξει;

Το τελευταίο alivegr έχω, το έβαλα μετά από καθαρή εγκατάσταση του Kodi

Link to comment
Share on other sites

Οχι και σε εμας ετσι κανει. Απο τα ποσα λινκ συνηθωε παιζει 1 ή 2. Τα παιδικά που εχουν flashx δε παιζουν καθολου. Δε ξερω τι συμβαίνει. Άσε που σε κάποια οπως παράδειγμα τα angry birds μου παίζει ενα 20λεπτο βιντεο με εκατομμύριούχους κινέζους!!!Οτι να'ναι. Πάντως δε παιζουν αρκετά παιδικά. Ας ελπίσουμε να διορθωθούν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και χρόνια πολλά! Μόλις πήρα ένα Dolamee D9.ειχε μέσα το kodi αλλά λέω να τα κάνω όλα από την αρχή.να βάλω kodi η spmc όπως λέει ο οδηγός για amlogic επεξεργαστές;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το kodi από το play store και θα είσαι μία χαρά. Αν δεις ότι σου κλείνει το kodi στα καλά καθούμενα, τότε απενεργοποίησε τους επιταχυντές 1 και 3 όπως τους βλέπεις (δε θυμάμαι τώρα τις ακριβείς ονομασίες τους) από τις ρυθμίσεις/βίντεο/επιταχυντές. Τις ρυθμίσεις μη ξεχάσεις να τις κάνεις ''για προχωρημένους'' αλιώς δε θα σου εμφανίσει επιταχυντές.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Μέσω του plexus επαιζα κάποια τοπικά torrents που είχα κατεβάσει. Τώρα όταν πάω να φορτώσω κάποιο δε παίζει. Καμία ιδέα γιατι; Μήπως επειδή δεν έχω καθόλου αποθηκευτικό χώρο; Εχω ενα tv box και έχω ελεύθερο 700mb και το torrent που προσπαθω να παίξω ειναι μία ταινία γυρω στα 1500mb. Να φταίει αυτό λέτε;;;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα και χρονια πολλα με υγεια.μια ερωτηση στο subtitles.gr βγαζει error οταν προσπαθω να κατεβασω εναν υποτιτλο και σε win 7 και σε win 10 υπαρχει καποια λυση σε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα και χρονια πολλα με υγεια.μια ερωτηση στο subtitles.gr βγαζει error οταν προσπαθω να κατεβασω εναν υποτιτλο και σε win 7 και σε win 10 υπαρχει καποια λυση σε αυτο;

 

 

 

Κάνε εγγραφή στο xsubs.tv και μετά πήγαινε στα addons,configure στο subtitles.gr και βάλε τα User name και password από το xsubs.tv

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...