Jump to content

Το μυθιστόρημα του MyPhone


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω λέει ο AngeloDion, και βαράει μια σφαλιάρα στο διπλανό του στη στάση του μετρό, γδουπ. Τοτε...
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..."πήραν φωτιά" όλοι οι οι παρόντες και ξεκίνησε μια "συμπλοκή", χωρίς προηγούμενο...χτυπιόσαντε (sic...προς τιμήν των απανταχού, εξ Ηλείας ορμώμενων...) χωρίς έλεγχο... :ooch:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά πετάγεται ενας γεράκος και τους λέει: "Ρε σεις, που το ξεθάψατε αυτό το θέμα;"
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καθώς έλεγε αυτά ο γέρος, ένιωσε έναν πόνο στο στήθος κι έπεσε στα γόνατα...

Οι υπόλοιποι σταμάτησαν να μαλώνουν και μαζεύτηκαν γύρω από τον γέρο...

Ο AngeloDion πιάνει το χερι του γέρου και αφουγκράζεται τους χτύπους της καρδιάς του, για να πει μετα από λίγο... "Δυστυχώς, πέθανε..."

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οχι ομως!!!και που δεν το περιμενε κανεις,ξεπροβαλε ο xourxoulitsos και του εδωσε το φιλι της ζωης...μετα απο 15 λεπτα προσπαθειων,ο γερακος επανηλθε στη ζωη!!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αφού έσωσαν τον γεράκο, κατέβηκαν στην επόμενη στάση. "Ευαγγελισμός!" Είπε η γλυκιά φωνή της κοπέλας από τα μεγάφωνα. Και έδωσαν μια όλοι και βρέθηκαν έξω από το βαγόνι.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ας επιστρέψουμε, όμως, στον Τζακ και τον Πέδρο, που έχουμε χρόνια να μάθουμε την τύχη τους. Καθισμένοι στον πουπουλένιο καναπέ του Πέδρο, οι 2 φίλοι έτρωγαν πίτσα, που είχαν να γευτούν από τις 28 Μαΐου 2006 (αν θέλετε, δείτε την αντίστοιχη σελίδα!)

"Πέδρο", μίλησε πρώτος ο Τζακ, μόλις κατάπιε την τελευταία μπουκιά του δεύτερου κομματιού. "Δηλαδή ο αδερφός σου ο Χοσέ είναι σίγουρα ο περίφημος κύριος Hansa, ο βασιλιάς της τουλούμπας, που εφηύρε την ξακουστή τουλούμπα-πυραμίδα;"

"Φίλε μου, δεν υπάρχει αμφιβολία. Ο Χοσέ ήταν για χρόνια γνωστός με το όνομα αυτό".

"Τι πρέπει να κάνουμε τώρα;"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέδρο: "Τουλούμπες ή μετοχές τις εταιρίας του?"

 

Τζακ: "Μα και βεβαία ... τουλούμπες ... για βλάκα με περνάς?"

Link to comment
Share on other sites

"Πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσουμε έστω και μία τουλούμπα του... Είναι ζήτημα ζωης και θανάτου! Ο ύπουλος αδερφός μου Χοσέ Κλασμέ δεν πρέπει να πετύχει του δόλιους σκοπούς του!", ξέσπασε οργισμένος ο Πέδρο.

"Φίλε μου", προσπάθησε να τον ηρεμήσει ο Τζακ, "σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν θες τη γνώμη μου, χαλάρωσε και πάρε βαθιές ανάσες. Τώρα δώσε μου το...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τζακ: "... το τηλέφωνο του ζαραχοπλαστείου απέναντι .... η επιχείρηση Πάρε πίσω την τουλούμπα ξεκινά τώραααα" και γέλασε σαρδόνια...

Πέδρο:"να το τηλέφωνο ... μα ποιο είναι το σχέδιο σου?"

Τζακ: "θα εξαγοράσω από όλα τα ζαχοραπλαστεία της επικράτειας όλες τις τουλούμπες του ποταπού Κλασμέ... έτσι δεν θα του μείνει καμία"

Πέδρο: "φίλε με τρομάζεις είσαι τόσο... έξυπνος"...

Link to comment
Share on other sites

Τζακ: "...δεν είμαι απλά έξυπνος. Είμαι πανέξυπνος. Είμαι ιδιοφυία. Είμαι ένας από

τους πιό έξυπνους ανθρώπους, παγκοσμίως. Κανείς καταλαβαίνει πόσο

έξυπνος, εύστροφος και ικανός είμαι. Αισθάνομαι πολύ μόνος. Δύσκολα

συναντώ ανθρώπους του δικού μου επιπέδου εξυπνάδας και ευστροφίας για

να συνεννοηθώ και να συζητήσω ενδιαφέροντα θέματα. Πολλές φορές έχω

την αίσθηση ότι ζώ σε ένα ευρύ περιβάλλον λιγότερο έξυπνων ανθρώπων,

ατόμων πολύ χαμηλού νοητικού επιεπέδου και είναι κρίμα γιατί είμαι πολύ

έξυπνος και εύστροφος και νομίζω ότι φθείρομαι αφάνταστα..."

 

Πέδρο: "... :shock: ..."

 

Τζακ: "...είπες κάτι;.."

 

Πέδρο: "...και Μ' ΑΡΕΣΟΥΝ τα πορτοκάλια..."

 

Τζακ: "...κλάιν - μάιν...ηλίθιε..."

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πέδρο: "if this IS the case, I might as well leave"...

 

Τζακ: "you do that son"!

 

...έτσι, ο Πέδρο, έσκυψε το κεφάλι και απομακρύνθηκε τόσο ήσυχα, όσο ήσυχα πέφτουν οι νιφάδες του χιονιού...και μια κατ' επίφαση, πολιτισμένη σχέση δυο Κυρίων, έληξε τόσο σύντομα όσο διαρκεί η λάμψη μαις αστραπής...

 

Πέρασαν χρόνια από τότε...για τον Πέδρο δεν έμαθε, ποτέ, κανείς, οτιδήποτε...

Όσο για τον Τζακ, αποτελεί και σήμερα, ένα πρόσωπο αμφιλεγόμενο...αλλά κατά βάση, ο κόσμος συζητά γι΄αυτόν, περισσότερο διότι λίγους μήνες μετά τη σύγκρουση των δυο Κυρίων, ο Τζακ βρέθηκε τεμαχισμένος σε 23 κομμάτια κάτω από μια μηλιά...

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά το θάνατό του ο δικηγόρος του, μα πάνω από όλα φίλος του, Κύριος Μονταλ, έσπευσε να εκπληρώσει την τελευταία του επιθυμία, που είχε άμεση σχέση με...
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

την ενίσχυση της έρευνας για την αντιμετώπιση της σπάνιας ασθενειας που πλήττει τους νεαρούς χοίρους (γουρούνια) η οποία ονομάζεται...
Link to comment
Share on other sites

...Οξεία Εξωστρακίτιδα, κατά την οποία τα γουρούνια δεν μπορούν να πετύχουν τον "στόχο" για να διαιωνίσουν το είδος τους, με αποτέλεσμα ο αριθμός τους να μειώνεται δραματικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Η ασθενεια αυτη ειναι ακρως μεταδοτικη και στους ανθρωπους, μονο κατα την διαρκεια της σεξουαλικης επαφης (χοιροβασια)

 

Υ.Γ. Ο Τζακ επασχε απο την ασθενεια αυτη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρις ότου έμαθε πως στην Κούβα υπάρχει ένα σπάνιο είδους σκορπιού, το Scorpium Gigantum με θαυματουργές ιδιότητες στα υγρά του θηλυκού. :shifty: Καθώς όμως οι χοίροι δεν ήταν πρόθυμοι να συνευρεθούν με σκορπιούς, αποφάσισε αυτός να κάνει την αγγαρεία και να μεταδώσει ο ίδιος τα αντισώματα αυτά, στα γουρούνια.

 

http://www.retikeoj.com/images/scorpion.jpg

 

Πράκτορες όμως της Ηonsanto (μια σατανική εταιρία η οποία ξεκίνησε την παραγωγή υβριδίων χοίρων και ήθελε πάση θυσία οι κτηνοτρόφοι όλου του κόσμου να εξαρτώνται αποκλειστικά από αυτήν και όχι από την ευστοχία των αρσενικών χοίρων) τον ακολούθησαν ως την Κούβα, και μετά την τελευταία γι’ αυτόν σεξουαλική πράξη, τον έθαψαν κάτω από την γνωστή μηλιά αφού τον τεμάχισαν σε 24 κομμάτια.

 

Το 24 κομμάτι δεν βρέθηκε ποτέ. :cry:

 

Έτσι ο δικηγόρος και φίλος του (ο μόνος που γνώριζε για το ταξίδι του Τζακ στην Κούβα) κύριος Μονταλ, βλέποντας πως έλειπε το λιλί από το πτώμα του πελάτη του…

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισε να ειδοποίηση την δρ. Πουλχερία (Πόλυ για τους φίλους) Κοτίνοβιτς, μία Βιολόγος με ειδίκευση στην αντιμέτωπιση μολυσματικών ασθενειών περίμενε τον κ. Μόλαντ προκειμένου να μιλήσουν για την επιχόρηγηση του Τζάκ.

 

Η Βιολόγος φάνηκε έκπληκτη από τα θλιβερά νέα για τον τραγικό θάνατο του Τζακ αλλά ίσως είχε μια ιδέα για το που πήγε το "λιλι" του. Ωστόσο ήταν ιδιαίτερα ανήσυχη καθώς τις τελευταίες ημέρες είχε την εντύπωση ότι την παρακολούθουσαν. Είχε υποψίες ότι διάβαζαν την προσωπική ηλεκτρονική αλληλογραφία της. Ότι την ακολουθούσαν παντού...

 

Η αλήθεια είναι ότι η Δρ. Κοτίνοβιτς (Πόλυ για τους φίλους) είχε κάνει εντυπωσιακή πρόοδο στην 'ερευνα για την αντιμετώπιση της οξειας εξωστρακίτιδας. Ήταν πολύ κοντά στην ανακάλυψη της θεραπείας όμως φοβόταν ότι εκείνοι που τεμάχισαν τον Τζάκ δεν θα δίσταζαν να καταστρέψουν τα ευρήματα της.΄Μάλιστα η κοκκινομάλα Βιολόγος ήταν τόσο συγκλονισμένη από το άδοξο τέλος του Tζακ που φοβόταν μέχρι και για την ίδια της την ζωή.

 

Μα ξαφνικά η πόρτα του γραφείου της στην πτέρυγα "Sus scrofa" του Ιδρύματος Κοκκάλιους άνοιξε απότομα και...

http://www.in2.gr/photos/7412_experience1.jpg

Link to comment
Share on other sites

καθώς αυτή ήταν βυθισμένη σε σκέψεις,μέσα σε κλασματα δευτερολέπτου,βρέθηκε δεμένη στην καρέκλα της...
Link to comment
Share on other sites

μα ποιος ήταν αυτός που με έφερε σε αυτήν την κατάσταση αναρωτήθηκε...

και τότε μία γνώριμη φωνή ακούστηκε να λέει"..τα συμφέροντα των πολυεθνικών σκότωσαν τον Τζακ μα και εσύ άπληστε δεν πήγες πίσω"

μα αυτός ήταν ο ...

Link to comment
Share on other sites

...δικηγόρος και καρδιακος φιλος του Τζακ κος Μονταλ, μαζι με το φονικο του οπλο, ενα επαναφορτιζομενο δραπανοκατσαβιδο. Ολα πηγαίναν χαλια για την Πολυ, οταν μια σκια εμφανιστηκε στην ακρη του δωματιου, καταβροχθιζοντας με βουλιμια την τελευταια τουλουμπα-πυραμιδα απο το κουτι. Ηταν η σκια του δον Πεδρο, καρδιακου φιλου του νεκρου Τζακ, που τελευταια φορα τον ειχαμε συναντησει να απολαμβανει την πιτσα του με τον Τζακ, στις 7 Αυγουστου 2008.Ειπε τοτε ο Μολαντ με βαρια φωνη:...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

"Οϊμεεεεεεε, ποιος καταβροχθισε την τελευταια τουλουμπα-πυραμιδα και κατεστρεψε το ραδιουργο και σατανικο μου σχεδιο???"

 

"Εγω ειμαι σατανικε δολοπλοκε Μονταλ. Ο δον χουαν ντε ντολορεθ και δελα παρδον ολον Πεδρο. Ηρθα να εκδικηθω για τν χαμο του χαμου του φιλου μου, και για την απωλεια του λιλιου του, το οποιο σφετεριστηκες για προσωπικη ειδωνη."

Αυτα ειπε με τσιριχτη φωνη ο Πεδρο και αναφωνησε με εξισου τσιριχτη φωνη"Διψασμενα για αιμα και ανθρωπινη σαρκα σκυλια, γεμιστε το κενο που εχετε μεσα σας με τα σωθηκα τουτου του κτηνους" Αυτα ειπε και ελευθερωσε το αιμοβορο Πεκινουα ονοματι "Φιφις" και το κτηνοδες Τσιουαουα ονοματι "Λευκη" (ηταν θηλυκο).

 

 

Αυτο ηταν το τελος του σατανικου δικηγορου Μονταλ.

Ο Πεδρο και η Πουλχερια(Πόλυ για τους φιλους) παντρευτηκαν και καναν 12 παιδια. Ανοιξαν αλυσιδα ζαχαροπλαστειων με το ονομα τουλουμπα ρουαγιαλ, και το νεο τους προϊον, η τουλουμπα με γεμιση βατομουρο και με γεμιση καρπουζι (συντομα και με νεα γευση ανανα) εκαναν θραυση. Ομως η πιο συγκλονιστηκη εξελιξη αφορουσε τους αιμοβορους δολοφωνους μας, Φιφι και Λευκή...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

...δυο, εξ όψεως συνηθισμένα σκυλιά, τα οποία, όμως ήταν τρομακτικά ΘΕΡΙΑ...

 

...στην Επιστημονική Κοινότητα των Βιολόγων, ήταν κοινό μυστικό ότι τρομερά πειράματα γίνονταν σε πολλά μέρη του κόσμου...όχι κατ΄ανάγκη σε χώρες με τους απαιτούμενους πόρους, αλλά κυρίως σε χώρες του λεγόμενου Τρίτου Κόσμου και συγκεκριμένα σε σημεία τα οποία ήταν πέρα από κάθε υποψία και φαντασία...

 

Οι "Κυβερνήσεις" αυτών των χωρών (κατά βάση διεφθαρμένα καθεστώτα, συντηρούμενα από κρυφά και υπέρογκα κονδύλια, τα οποία διαχειρίζονταν οι Ειδικές Υπηρεσίες των λεγομένων, "Μεγάλων Δυνάμεων" [όπως λ.χ. οι Ενωμένες Πολιτείες της Ωκεανίας, η Κοινοπολιτεία των Αφρικανικών Τόπων και η Ένωση της Βόρειας Ευρώπης και Αρκτικής]), υποστήριζαν με "αρρωστημένο" πάθος και θέρμη [!] αυτόν τον παραλογισμό...

 

Και ποιός θα φανταζόταν, άραγε, ότι ο Πέδρο και η Πουλχερία, ήταν κατά βάση, εσωτερικοί ταχυδρόμοι αυτού του φρικτού κυκλώματος...

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

... αφου ενα απο τα 12 παιδια τους θα ηταν ο μεγαλος συνεχιστης της πλεκτανης τουτης. Το ονομα του δον Denis Epstein, και ο σατανικος του φιλος και ερωτικος συντροφος, δον κατσαβακεν. Το σατανικο τους σχεδιο ηταν να επαναφερουν τα σκυλια δολοφωνους, να τους χωριγισουν το αντιδοτο της οξειας εξωστρακιτηδας, (το οποιο η μητερα τους καταφερε να ανακαλυψει) μεταλασοντας τα σε.....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...