Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως ξερει κανεις,με ποσα νεκρα πιξελ δεχονται αντικατασταση???

 

Παντο πισω τώρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος. Βρήκα κι αυτό με περισσότερο υλικό: http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/general/lg-gpad-8-0-lg-v490-t3116981

 

Eπιτέλους έστω ξεχωριστό θέμα, να έχουμε να λέμε. Αλλά είναι πολύ πίσω σε σχέση με το 8.3. Κρίμα, να μην μπορούμε να παίξουμε με καμία ρομ, γιατί η 5.0 δεν παλεύεται.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους έστω ξεχωριστό θέμα, να έχουμε να λέμε. Αλλά είναι πολύ πίσω σε σχέση με το 8.3. Κρίμα, να μην μπορούμε να παίξουμε με καμία ρομ, γιατί η 5.0 δεν παλεύεται.

 

τόσο χάλια είναι; γιατί;.. .έχω το 8.3 και περιμένω να μου έρθει η 5.... και δεν έρχεται η ρημάδα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Έχει πάρει η κοπέλα μου το ταμπλετάκι από τη ψηφιακή αλληλεγγύη και μέχρι χθες όλα μια χαρά

Χθες λοιπόν εκεί που βλέπαμε ταινία ξαφνικά κόλλησε, έκλεισε και μπήκε σε boot loop. Όλο το βράδυ άνοιγε-έκλεινε μόνο του. Το πρωί που τελικά έμεινε ανοιχτό, πήγα να του περάσω τη lollipop ota μήπως και στρώσει και ενώ η εγκατάσταση προχωρούσε κανονικά, σε κάποια φάση που το κοίταξα είχε βγάλει το robot με το θαυμαστικό σα να μπρiκαρε

Τι παίχτηκε?

Να το στείλω κατευθείαν procordia ή να πάω από γερμανό πρώτα?

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια είναι; γιατί;.. .έχω το 8.3 και περιμένω να μου έρθει η 5.... και δεν έρχεται η ρημάδα :P

 

Πίστεψε με η λολιποπ η 5.0 δεν είναι ότι καλύτερο έχει πολλά bug κανονικά το ταμπλετακι μας έπρεπε να πάρει απευθείας την 5.1 αλλά η. Lg δεν το έκανε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια είναι; γιατί;.. .έχω το 8.3 και περιμένω να μου έρθει η 5.... και δεν έρχεται η ρημάδα :P

 

Εάν πάρεις την αναβάθμιση σε 5.0 είναι χάλια. Θεωρώ ότι έχει περισσότερα lag. Πριν δεν γινόταν αυτό... Και ουσιαστικά δεν έχει τρελή διαφορά από την KK.

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα ταμπλετ, γιατί με το lg g3 σε 5.0 δεν γίνεται αυτό. Βέβαια το ταμπλετ ουτε 3gb ram έχει ούτε 4πυρηνο είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παίδες

Έχει πάρει η κοπέλα μου το ταμπλετάκι από τη ψηφιακή αλληλεγγύη και μέχρι χθες όλα μια χαρά

Χθες λοιπόν εκεί που βλέπαμε ταινία ξαφνικά κόλλησε, έκλεισε και μπήκε σε boot loop. Όλο το βράδυ άνοιγε-έκλεινε μόνο του. Το πρωί που τελικά έμεινε ανοιχτό, πήγα να του περάσω τη lollipop ota μήπως και στρώσει και ενώ η εγκατάσταση προχωρούσε κανονικά, σε κάποια φάση που το κοίταξα είχε βγάλει το robot με το θαυμαστικό σα να μπρiκαρε

Τι παίχτηκε?

Να το στείλω κατευθείαν procordia ή να πάω από γερμανό πρώτα?

 

Τώρα δλδ δεν ανοίγει καθόλου; έχει κολλήσει στο ρομποτάκι; Αν ναι, κοίτα να μπεις σε recovery mode. Πατάς volume down+power button, μόλις δει το σήμα της lg πατάς κατευθείαν στο volume up(+) και σε βάζει. Κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις, δες εάν μπαίνεις ξανά. Εάν μπεις, τότε δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε λολλιποπ από τον υπολογιστή σου.

υ.γ. Να κατεβάσεις το LG PC Suite και μόλις το ανοίξεις, θα δεις ότι μπορείς να του κάνεις αναβάθμιση.

Σε προλαβαίνω όμως να ξέρεις ότι η λολλιποπ έχει lag αρκετά...!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρεις την αναβάθμιση σε 5.0 είναι χάλια. Θεωρώ ότι έχει περισσότερα lag. Πριν δεν γινόταν αυτό... Και ουσιαστικά δεν έχει τρελή διαφορά από την KK.

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα ταμπλετ, γιατί με το lg g3 σε 5.0 δεν γίνεται αυτό. Βέβαια το ταμπλετ ουτε 3gb ram έχει ούτε 4πυρηνο είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τώρα δλδ δεν ανοίγει καθόλου; έχει κολλήσει στο ρομποτάκι; Αν ναι, κοίτα να μπεις σε recovery mode. Πατάς volume down+power button, μόλις δει το σήμα της lg πατάς κατευθείαν στο volume up(+) και σε βάζει. Κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις, δες εάν μπαίνεις ξανά. Εάν μπεις, τότε δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε λολλιποπ από τον υπολογιστή σου.

υ.γ. Να κατεβάσεις το LG PC Suite και μόλις το ανοίξεις, θα δεις ότι μπορείς να του κάνεις αναβάθμιση.

Σε προλαβαίνω όμως να ξέρεις ότι η λολλιποπ έχει lag αρκετά...!

 

To tablet ειναι 4 πυρήνο 1 gb ram

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

To tablet ειναι 4 πυρήνο 1 gb ram

 

Με έπιασες, αμάν ρε Πάνο δεν προλαβαίνω. Τεσπα, εννοούσα ότι δεν είναι lg g3 (δεν μου κάνει κουλά όπως του ταμπλετ). Γνωρίζω για το ταμπλετ και τα χαρακτηριστικά του.:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με έπιασες, αμάν ρε Πάνο δεν προλαβαίνω. Τεσπα, εννοούσα ότι δεν είναι lg g3 (δεν μου κάνει κουλά όπως του ταμπλετ). Γνωρίζω για το ταμπλετ και τα χαρακτηριστικά του.:lol:

 

Το ξέρω ότι μπερδεύτηκες και σε πειραξα λίγο. Έχεις δίκιο το ταμπλετ με την μετάβαση στην λολιποπ είναι για κλάματα και εγώ τώρα τελευταία έχω lag και ζεσταίνεται ενώ η κιτ κατ είναι κορυφή. Τουλάχιστον να το αναβάθμιση σε 5.1 θα είναι καλύτερα. Α ρε lg κατέστρεψες το ταμπλετ. Εγώ έχω και 4g καδεν μπορώ να κάνω σέρφινγκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι μπερδεύτηκες και σε πειραξα λίγο. Έχεις δίκιο το ταμπλετ με την μετάβαση στην λολιποπ είναι για κλάματα και εγώ τώρα τελευταία έχω lag και ζεσταίνεται ενώ η κιτ κατ είναι κορυφή. Τουλάχιστον να το αναβάθμιση σε 5.1 θα είναι καλύτερα. Α ρε lg κατέστρεψες το ταμπλετ. Εγώ έχω και 4g καδεν μπορώ να κάνω σέρφινγκ.

 

Eγω Σκ που θα βρω χρόνο, θα το γυρίσω πίσω στο kk. Μια από τα ίδια και εγώ με 4g που έπιανε, τώρα δείχνει μεν αλλά δεν πάει παραπέρα.

Δεν φαντάζομαι να μας υπολογίζει η LG για 5.1.

 

υ.γ. Επειδή είμαι τσατισμένη, τους έστειλα και μαιλ, να με ενημερώσουν εάν θα γίνει νεότερη ανάβαθμιση. Θα περιμένω απάντησή τους.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. Επειδή είμαι τσατισμένη, τους έστειλα και μαιλ, να με ενημερώσουν εάν θα γίνει νεότερη ανάβαθμιση. Θα περιμένω απάντησή τους.

 

εγώ πάντως που είχα στείλει για να ρωτήσω αν θα πάρει Lollipop το 8.3, μου είπαν δεν ξέρουν τίποτα (ενώ έχει βγει στην Κορέα και Χονγκ Κονγκ 5.0.1... άρα θα έπρεπε να υπάρχει και κάποια ενημέρωση για Ευρώπη, Αμερική χοντρικά). Προβλέπω ότι τα ίδια θα σου πούνε κι εσένα....

Βασικά σ'αυτά η LG είναι... τρέχα γύρευε. Αν δεν το ξέρετε, μπορείτε να ακολουθείτε το λογαριασμό:

https://twitter.com/lg_firmware

ανακοινώνει τις νέες εκδόσεις για όλες τις συσκευές της LG.

Link to comment
Share on other sites

Eγω Σκ που θα βρω χρόνο, θα το γυρίσω πίσω στο kk. Μια από τα ίδια και εγώ με 4g που έπιανε, τώρα δείχνει μεν αλλά δεν πάει παραπέρα.

Δεν φαντάζομαι να μας υπολογίζει η LG για 5.1.

 

υ.γ. Επειδή είμαι τσατισμένη, τους έστειλα και μαιλ, να με ενημερώσουν εάν θα γίνει νεότερη ανάβαθμιση. Θα περιμένω απάντησή τους.

 

Σιγά μην πάρεις απάντηση. Εγώ τηλέφωνο τους πήρα και δεν ξέρουν καν που πήρε λολιποπ την 5.0

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρεις την αναβάθμιση σε 5.0 είναι χάλια. Θεωρώ ότι έχει περισσότερα lag. Πριν δεν γινόταν αυτό... Και ουσιαστικά δεν έχει τρελή διαφορά από την KK.

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα ταμπλετ, γιατί με το lg g3 σε 5.0 δεν γίνεται αυτό. Βέβαια το ταμπλετ ουτε 3gb ram έχει ούτε 4πυρηνο είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τώρα δλδ δεν ανοίγει καθόλου; έχει κολλήσει στο ρομποτάκι; Αν ναι, κοίτα να μπεις σε recovery mode. Πατάς volume down+power button, μόλις δει το σήμα της lg πατάς κατευθείαν στο volume up(+) και σε βάζει. Κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις, δες εάν μπαίνεις ξανά. Εάν μπεις, τότε δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση σε λολλιποπ από τον υπολογιστή σου.

υ.γ. Να κατεβάσεις το LG PC Suite και μόλις το ανοίξεις, θα δεις ότι μπορείς να του κάνεις αναβάθμιση.

Σε προλαβαίνω όμως να ξέρεις ότι η λολλιποπ έχει lag αρκετά...!

 

Κολλούσε στο ρομπότ και έμπαινε σε reboot loop μέχρι που έσβησε από μπαταρία και το άφησα

Προσπάθησα να μπω σε recovery όταν ανοιγοέκλεινε αλλά δεν

Επικοινώνησα με LG και θα στείλουν κούριερ αύριο να το πάρει στο σέρβις, έκανε και παλιότερα κάτι κουλά περιστασιακά, έσβηνε μόνο του και για κάνα 5λεπτο δεν άνοιγε

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eγω Σκ που θα βρω χρόνο, θα το γυρίσω πίσω στο kk. Μια από τα ίδια και εγώ με 4g που έπιανε, τώρα δείχνει μεν αλλά δεν πάει παραπέρα.

Δεν φαντάζομαι να μας υπολογίζει η LG για 5.1.

 

υ.γ. Επειδή είμαι τσατισμένη, τους έστειλα και μαιλ, να με ενημερώσουν εάν θα γίνει νεότερη ανάβαθμιση. Θα περιμένω απάντησή τους.

 

Αν τελικα βρεις χρονο και το γυρισεις σε κκ,αν δεν σου κανει κοπο γραψε εδω την διαδικασια.Τελικα η λολιποπ ειναι για κλαμματα.

Link to comment
Share on other sites

Από απλή περιέργεια και μόνο όσοι κάνατε την αναβάθμιση θα ήθελα να ρωτήσω εάν οι συσκευές σας είναι παραεισαγωγής γτ εγώ ακόμη και τώρα που είναι ελληνική η συσκευή δεν έλαβα ειδοποίηση. Φυσικά από ότι διαβάζω καλύτερα θα παραμείνω σε KK.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κολλούσε στο ρομπότ και έμπαινε σε reboot loop μέχρι που έσβησε από μπαταρία και το άφησα

Προσπάθησα να μπω σε recovery όταν ανοιγοέκλεινε αλλά δεν

Επικοινώνησα με LG και θα στείλουν κούριερ αύριο να το πάρει στο σέρβις, έκανε και παλιότερα κάτι κουλά περιστασιακά, έσβηνε μόνο του και για κάνα 5λεπτο δεν άνοιγε

 

Καλά. Εκανες και το εστειλες στο σερβις. Να μας πεις και τι αποτελεσμα ειχες. Νομιζα παντως οτι σε recovery θα σε εβαζε πάντως.

 

Αν τελικα βρεις χρονο και το γυρισεις σε κκ,αν δεν σου κανει κοπο γραψε εδω την διαδικασια.Τελικα η λολιποπ ειναι για κλαμματα.

 

Μου απαντησαν απο lg οτι εαν γυρίσω απο λολλιποπ σε Κκ χανω την εγγυηση των 2 ετων. Παιρνεις τηλ και στο κανουν οι ιδιοι με πληρωμη. Ειναι τρελοι οι τυποι... Βέβαια δεν εχουν φυσικά καμια ενημέρωση για update. Εαν το κάνω τελικα θα σας πω οδηγιες. Ειμαι υπο σκέψη.

 

Από απλή περιέργεια και μόνο όσοι κάνατε την αναβάθμιση θα ήθελα να ρωτήσω εάν οι συσκευές σας είναι παραεισαγωγής γτ εγώ ακόμη και τώρα που είναι ελληνική η συσκευή δεν έλαβα ειδοποίηση. Φυσικά από ότι διαβάζω καλύτερα θα παραμείνω σε KK.

 

Η δικη μου προσωπικα ειναι απο Οτε οποτε και ελληνικό. Καλυτερα μεινε εκει. Μεγα λαθος η αναβάθμιση και ουσιαστικά μικρες διαφορές.

 

Καλα εννοειτε οτι καθεσαι στην ΚΚ,με την καμια στην Lolipop.Πως βλεπουμε αν ειναι παραεισαγωγης η συσκευη?

 

Στο κουτί του ταμπλετ εκει που γράφει για IMEI και Serial number θα δειτε κατω απο το made in china την χωρα για το οποιο προορίζεται. Εμενα γραφει GRC που σημαίνει οτι ειναι για Ελλαδα. Άρα δεν ειναι παραεισαγωγής. Και ουτε καθεξης.

Επίσης οι πρωτοι αριθμοι απ το serial number είναι και ο αρθμος παρτιδας. Π.χ. εμενα γραφει 412CQWκαι λοιπα... Σημαινει οτι ειναι Δεκέμβριος τυ 2014. Το εμαθα και εγώ διαβάζοντας! (Να μην το παιξω και εξυπνη!)

 

Υ.γ. με συγχωρείται για την μη χρήση τονων στο κείμενο μου αλλα γραφω απ το ταμπλετακι μου.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ το ταμπλετάκι με την 5άρα... Κρίμα γιατί με την KitKat πήγαινε σφαίρα και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Τώρα λαγκάρει, η μπαταρία κρατάει λιγότερο, ζεσταίνεται περισσότερο και ο launcher κάνει restart κάθε φορά που βγαίνεις από κάποια βαριά εφαρμογή (FB, browser, games...)

Χίλιες φορές να περιμέναμε κι άλλο και να πέρναμε την 5.1, μπας και δούλευε καλύτερα, αλλά τώρα που μας έκανε την χάρη η LG και μας έδωσε την 5.0 δεν νομίζω να ξαναασχοληθεί μαζί μας...

Ούτε το factory reset βοήθησε ούτε το clean install.

Κρίμα και πάλι κρίμα γιατί ήταν μια χαρά ταμπλετάκι. :(

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ το ταμπλετάκι με την 5άρα... Κρίμα γιατί με την KitKat πήγαινε σφαίρα και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Τώρα λαγκάρει, η μπαταρία κρατάει λιγότερο, ζεσταίνεται περισσότερο και ο launcher κάνει restart κάθε φορά που βγαίνεις από κάποια βαριά εφαρμογή (FB, browser, games...)

Χίλιες φορές να περιμέναμε κι άλλο και να πέρναμε την 5.1, μπας και δούλευε καλύτερα, αλλά τώρα που μας έκανε την χάρη η LG και μας έδωσε την 5.0 δεν νομίζω να ξαναασχοληθεί μαζί μας...

Ούτε το factory reset βοήθησε ούτε το clean install.

Κρίμα και πάλι κρίμα γιατί ήταν μια χαρά ταμπλετάκι. :(

 

Κοίτα επειδή μας λένε να μην πάμε στην ΚΚ πίσω, δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε. Εάν βάλουμε την ελληνική, άντε να αποδείξει ο άλλος γιατί δεν έκανα update.

Τώρα μου ήρθε, να δοκιμάσω κανένα άλλον launcher εκτός της lg. Ο nova launhcer ίσως να βελτιώσει λίγο την κατάσταση. Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι.

 

Επίσης, και σε προηγούμενα πόστ, αναφέρθηκε για το xda, Έλληνας το παιδί drikinukoda έφτιαξε τόπικ για το ταμπλετ μας, όλα μαζί συνοπτικά. Εκεί γράφει και πως βάζεις stock rom -->Flash KDZ Files (Stock ROMs) on your LG GPad 8.0 [LG v490]

ALL YOU NEED FOR LG GPAD 8.0 (A.K.A. LG V490)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια προβληματα κι εγω. Το αγορασα, εκανα αμεσως αναβαθμιση σε 5 κ τι ταμπλετ σερνεται. Ειναι οτι χειροτερο εχω δει ποτε. Εμπειρια 4 ετων πισω. Ντροπη.

Επικοινωνησα με lg και μου παν οτι ειναι φυσιολογικο να ναι αργο το ταμπλετ. Επισης με πληρωμη μπορουν να κανουν υποβαθμιση λογισμικου.

Ρε παιδια δε μπορω να κανω αλλαγη ουτε αναμεσα σε 2 εφαρμογες. Πραγματικα, εχω εκνευριστει.

 

Θα τ αφησουμε ετσι;;; ειναι ντροπη σαν καταναλωτες να δεχομαστε τετοιες συμπεριφορες. Ηδη μπηκα στο σκρουτζ κ αφησα αξιολογηση ενος αστεριου στο wifi μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν απο lg οτι εαν γυρίσω απο λολλιποπ σε Κκ χανω την εγγυηση των 2 ετων. Παιρνεις τηλ και στο κανουν οι ιδιοι με πληρωμη. Ειναι τρελοι οι τυποι... Βέβαια δεν εχουν φυσικά καμια ενημέρωση για update. Εαν το κάνω τελικα θα σας πω οδηγιες. Ειμαι υπο σκέψη.

 

 

 

Η δικη μου προσωπικα ειναι απο Οτε οποτε και ελληνικό. Καλυτερα μεινε εκει. Μεγα λαθος η αναβάθμιση και ουσιαστικά μικρες διαφορές.

 

 

 

Στο κουτί του ταμπλετ εκει που γράφει για IMEI και Serial number θα δειτε κατω απο το made in china την χωρα για το οποιο προορίζεται. Εμενα γραφει GRC που σημαίνει οτι ειναι για Ελλαδα. Άρα δεν ειναι παραεισαγωγής. Και ουτε καθεξης.

Επίσης οι πρωτοι αριθμοι απ το serial number είναι και ο αρθμος παρτιδας. Π.χ. εμενα γραφει 412CQWκαι λοιπα... Σημαινει οτι ειναι Δεκέμβριος τυ 2014. Το εμαθα και εγώ διαβάζοντας! (Να μην το παιξω και εξυπνη!)

 

Υ.γ. με συγχωρείται για την μη χρήση τονων στο κείμενο μου αλλα γραφω απ το ταμπλετακι μου.

 

Και εγω απο τον ΟΤΕ το πηρα,GRC γραφει και εμενα.Απο την LG σου ειπαν οτι αν γυρισεις σε ΚΚ χανεις την εγγυηση.Αν στο γυρισουν αυτοι και τους πληρωσεις,μετα δεν χανεις την εγγυηση?Πολυ εξυπνοι ειναι να τους πεις.Τεσπα,δεν μπορω να πω οτι ειναι τραγικα τα πραγματα με λολιποπ,απλα ενα μικρο κολληματακι μου κανει μολις βγω απο τον chrome,κανει 1-2 δευτερολεπτα να δειξει τα εικονιδια,με τον στοκ browser δεν κανει κιχ.Απο αυτονομια εχω 10 ωρες περιπου με φωτεινοτητα στο 20-30%Τι να πω,δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθω με φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο τον ΟΤΕ το πηρα,GRC γραφει και εμενα.Απο την LG σου ειπαν οτι αν γυρισεις σε ΚΚ χανεις την εγγυηση.Αν στο γυρισουν αυτοι και τους πληρωσεις,μετα δεν χανεις την εγγυηση?Πολυ εξυπνοι ειναι να τους πεις.Τεσπα,δεν μπορω να πω οτι ειναι τραγικα τα πραγματα με λολιποπ,απλα ενα μικρο κολληματακι μου κανει μολις βγω απο τον chrome,κανει 1-2 δευτερολεπτα να δειξει τα εικονιδια,με τον στοκ browser δεν κανει κιχ.Απο αυτονομια εχω 10 ωρες περιπου με φωτεινοτητα στο 20-30%Τι να πω,δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθω με φλασαρισμα.

 

Δεν έδωσα καν βάση, δλδ ποιος θα μου πει εάν το κάνω downgrade ότι θα το καταλάβουν; Απλά δεν το έκανα update!

Εμένα μου κολλάει στον chrome, όταν μπαίνω fbook ή κανένα παιχνίδι. Βγαίνω και μένει η οθόνη 2 δευτ. περίπου χωρίς να φαίνεται τίποτα από εικονίδια κλπ και τσουπ. Τραγικό lag δλδ. Έχω διαφορά στην αυτονομία, το ξεζουμίζει εάν δω κανενα βίντεο, παιχνίδια όχι το ίδιο πριν.

υ.γ. Σας βάζω από κάτω να δείτε και από μόνοι σας τι μου απάντησαν, έβαλα τα γέλια... και για αναβάθμιση ούτε λόγος.

 

Αγαπητή κυρία τάδε(για ευνόητους λόγους!),

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη πληροφόρηση σχετικά με την κυκλοφορία νεότερης έκδοσης λογισμικού για το μοντέλου LG G Pad 8.0 LTE (V490).

H επαναφορά μιας συσκευής Android της εταιρείας μας σε προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού, δεν είναι εφικτή από τους τελικούς χρήστες. Καθώς η διαδικασία αυτή δεν αφορά κατασκευαστικό πρόβλημα της συσκευής, δεν καλύπτεται από την διετή εργοστασιακή εγγύηση της.

Για πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση παλαιότερης έκδοσης του λειτουργικού Android στην συσκευή σας καθώς και το αντίστοιχο κόστος αυτής, μπορείτε να απευθυνθείτε στο εξουσιοδοτημένο μας τεχνικό τμήμα Procordia στο τηλέφωνο 210 77 77 076, Κριμαίας 7 - 9 στο Νέο Ψυχικό, από Δευτέρα ως Παρασκευή μεταξύ 09:00 - 17:00.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην αγχώνεστε :P Θα σας πω τη γνώμη μου, αν και εγώ δεν έχω το 8" LTE, έχω το 8.3, αλλά τελευταία σας διαβάζω για να δω εντυπώσεις. Προφανώς από ό,τι λέτε, δεν είναι βελτιστοποιημένη η έκδοση... στο 8.3 που έχει 2GB ram, η επίσημη lollipop της Κορέας, άφησε καλές εντυπώσεις (και γρήγορο και καλύτερη διαχείριση ενέργειας - αυτά από αναφορές, εγώ περιμένω την επίσημη της Ελλάδας)

Οπότε τώρα: ή περιμένετε μήπως και έρθει η 5.1 που έχει διορθωμένο το memory leak (φέξε μου και γλύστρησα δηλ - 'ισως να μη γινει ποτέ αυτό, ίσως σε 6 μήνες) ή βάζετε custom ROM. Επειδή δεν είναι η συσκευή μου, δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι στο xda θα έχει CM12.1 που ακόμα και bugs να έχει τώρα, πολύ σύντομα θα λυθούν.

 

Και επειδή για κινητό έχω το LG Optimus 2x, μόνο να ξέρατε τι περάσαμε μέχρι να πάρουμε ICS εκεί! Άργησε 1μιση χρόνο!!! Και ήρθε... και επειδή το κινητό δεν έχει πολλή RAM ήταν χάλια. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Από τη στιγμή που σου την προσφέρει επίσημα την έκδοση, σου λέει live with it. Μέχρι εκεί φτάνουν οι προγραμματιστές μας. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι μελλοντικά να αναφέρεις (όπως κάναμε κι εμείς τότε με το κινητό) ότι οι αναβαθμίσεις λογισμικού της LG είναι της πλάκας. Να το μάθει κόσμος που ενδιαφέρεται... Σίγουρα πάντως είναι εξοργιστικό (σου ζητάνε και λεφτά για το downgrade??? μην τυχόν πληρώσετε... κάντε το μόνοι σας καλύτερα, με την απαραίτητη προσοχή)

 

Επίσης, στο Optimus 2x υπήρξε περίπτωση που έβαλε κάποιος custom ROM και του χάλασε κάτι (πχ οθόνη), το πήγε στην αντιπροσωπεία και δεν του είπαν τίποτα περι εγγύησης (δεν ασχολήθηκαν καν, ίσως βέβαια και να έτυχε η περίπτωση του υπαλλήλου). Σε άλλη περίπτωση, είχε custom ROM, πέρασε μετά την επίσημη τρέχουσα έκδοση και το πήγε για επισκευή κ δεν κατάλαβαν τίποτα. Οπότε μη σκάτε σ'αυτό... το μόνο που θέλει προσοχη είναι οι οδηγίες, μην γίνει κάποιο λάθος βήμα και μπλοκάρει το τάμπλετ για ψύλλου πήδημα.

 

ΥΓ: θα το ξέρετε, αλλά λέω μήπως: πριν και μετά την αναβάθμιση, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σε πολλούς λύθηκαν κολλήματα έτσι

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω 100% με αυτα που λες.Εννοειται οτι πριν βαλεις οποιαδηποτε ρομ σε μια συσκευη(πλην της official),παντα κοιτας feedback και παντα διαβαζεις τις οδηγιες 10 φορες πριν κανεις οτιδηποτε.Τεσπα,προσωπικα πιστευω οπως εγραψα και πιο πανω οτι η Lolipop δεν ειναι και τελειως χαλια,ισως μου φαινεται εμενα διοτι ειχα αρκετα κινεζικα ταμπλετ και ημουν συνηθισμενος ενα πραμα. :lol: :lol:

 

Εγω επειδη το δουλεψα σχετικα πολυ λιγο με την ΚΚ,αμεσως μετα την αναβαθμιση στην lolipop το ταμπλετ δουλευε αρκετα καλα.Μετα απο καμια δεκαρια μερες ειπα:δεν του κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?Απο τοτε αρχισε τα κουλα με τα στατιστικα της μπαταριας.Μολις το βγαζω απο την πριζα,θα το δουλεψω πχ 1-1,5 ωρα και θα παει στο 91% περιπου.Αν το κλεισω,την επομενη που θα το ανοιξω μηδενιζει,δεν εχει την ωρα που το δουλεψα.Συνολικα παντως την αυτονομια την εχει απλα ειναι λιγο ξενερωμα αυτο που κανει.Αυτο και ενα μικρο lag που εχει ο launcer ειναι τα μονα θεματα στο δικο μου.Παντως περιμενα πολυ περισσοτερα απο ρομ επωνυμου κατασκευαστη,η Onda που πιστευω οτι τις ρομ τις γραφουν υδραυλικοι(αποκλειεται να τις γραφουν developers) 1-2 θεματακια που ειχε το v975m στην JB,στην KK τα διορθωσαν τελειως και η LG καταφερε απο αριστο ταμπλετ να του χαρισει bugs?Τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...