Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρομαι που λύθηκαν οι περισσότερες απορίες σου φίλε μου...

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι το αδύναμο σήμα WiFi.

Το έχω συγκρίνει σε πολλές περιπτώσεις με τη συσκευή του αβαταρ μου και υστερεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι που λύθηκαν οι περισσότερες απορίες σου φίλε μου...

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι το αδύναμο σήμα WiFi.

Το έχω συγκρίνει σε πολλές περιπτώσεις με τη συσκευή του αβαταρ μου και υστερεί πολύ.

 

Σε εμβέλεια ή έχεις διακοπές κτλ? Γιατί εμένα κλειδώνει σε χρόνο DT και έχει καλύτερη εμβέλεια ακόμα και απο το SONY VAIO που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμβέλεια ή έχεις διακοπές κτλ? Γιατί εμένα κλειδώνει σε χρόνο DT και έχει καλύτερη εμβέλεια ακόμα και απο το SONY VAIO που έχω.

 

Σε εμβέλεια υστερεί... με το L9 λαμβάνω 10 SSID με το Be Pro στο ίδιο ακριβώς σημείο μόνο 3-4 με το ζόρι !!!

Το κλείδωμα είναι ταχύτατο αλλά τι να το κάνω όταν δεν βλέπω το WiFi στα περισσότερα μαγαζιά που κάθομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμβέλεια υστερεί... με το L9 λαμβάνω 10 SSID με το Be Pro στο ίδιο ακριβώς σημείο μόνο 3-4 με το ζόρι !!!

Το κλείδωμα είναι ταχύτατο αλλά τι να το κάνω όταν δεν βλέπω το WiFi στα περισσότερα μαγαζιά που κάθομαι.

 

Πες με ποιο πρόγραμμα το μετράς και περίπου την απόσταση απο το modem σου να το τσεκάρω και εγώ. Εάν και απο modem σε modem υπάρχουν διαφορές από ότι γράφεις η κατάσταση είναι τραγική με το δικό σου τηλέφωνο και νομίζω πως είναι πρόβλημα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Με οτιδήποτε πρόγραμμα δοκιμάσω μέσα στο σπίτι για παράδειγμα με το L9 πιάνω 10 γειτονικά WiFi router με το Be Pro μόνο 3-4.

Στο δικό μου router σε απόσταση 1-2 μέτρα δε μου φουλάρει το σήμα... Ίσως είναι πρόβλημα hardware της δικής μου συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ μέχρι στιγμής με το Wifi δεν έχω θέμα. Για ακουστικά, ποια είναι καταλληλότερα; Γιατί θέλω να παραγγείλω, να τελειώνω και με αυτό ;)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μόνος σε κάποιο μαγαζί και δοκίμασε ποιο βύσμα κουμπώνει σωστά. Edited by Athlos_PDA
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις / περισσότερα / δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / προτιμώμενος τύπος δικτύου

Στο δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχει τα εξής (Σύνδεση δεδομένων, Υπηρεσία 4G/3G, Προτιμήσεις, Ονόματα σημείου πρόσβασης, Εταιρείες δικτύου). Σε κανένα από αυτά μέσα δεν έχει δυνατότητα για επιλογή δικτύου ). Εγώ θέλω να μην ψάχνει όλη την ώρα το τηλέφωνο το δίκτυο για την ποιότητα του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

4 ημέρες με το Be Pro και μπορώ να δηλώσω απόλυτα ικανοποιημένος. Απίστευτη ταχύτητα, πολύ όμορφος σχεδιασμός και οθόνη, σχετικά καλή μπαταρία.. ότι ζητάει δηλαδή κανείς από ένα σύγχρονο smartphone.

 

Στα αρνητικά που έχω προσέξει είναι η χαλαρή υποδοχή στα ακουστικά, ο σχετικά χαμηλός ήχος του ακουστικού όταν μιλάω(δυσκολεύομαι να ακούσω τον συνομιλητή σε περιβάλλον με φασαρία), και η μπαταρία που θα ήθελα να είναι μεγαλύτερη(με ανοιχτά δεδομένα βγάζεις δε βγάζεις μέρα).

 

Συμπερασματικά το προτείνω προς όλους, είναι ένα κινητό που δε θα μετανιώσετε!

Link to comment
Share on other sites

4 ημέρες με το Be Pro και μπορώ να δηλώσω απόλυτα ικανοποιημένος. Απίστευτη ταχύτητα, πολύ όμορφος σχεδιασμός και οθόνη, σχετικά καλή μπαταρία.. ότι ζητάει δηλαδή κανείς από ένα σύγχρονο smartphone.

 

Στα αρνητικά που έχω προσέξει είναι η χαλαρή υποδοχή στα ακουστικά, ο σχετικά χαμηλός ήχος του ακουστικού όταν μιλάω(δυσκολεύομαι να ακούσω τον συνομιλητή σε περιβάλλον με φασαρία), και η μπαταρία που θα ήθελα να είναι μεγαλύτερη(με ανοιχτά δεδομένα βγάζεις δε βγάζεις μέρα).

 

Συμπερασματικά το προτείνω προς όλους, είναι ένα κινητό που δε θα μετανιώσετε!

 

Για την μπαταρία κάντο root και βάλε Greenify και battery doctor και θα δεις μεγάλη διαφορά. Εμένα μου κρατάει 2 μέρες τώρα με χαλαρή χρήση ενώ πρώτα κρατούσε 1 μέρα. Επίσης με τον καιρό όσο δουλεύει η μπαταρία θα βλέπεις βελτίωση και εγώ στην αρχή απογοητεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Root δεν θέλω να μπλέξω. Δε θα μπω στη διαδικασία να το κάνω.. Τα φοβάμαι λίγο αυτά.. Όσο για τα προγραμματάκια που μου πρότεινες θα τα κατεβάσω! Ευχαριστώ πολύ.

 

Αα επίσης πήρα και ακουστικά, και είδα πως στο ραδιόφωνο δεν έχει καθόλου ρυθμίσεις(πχ για ήχο κτλ), ενώ μπορείς να αποθηκεύσεις και πολύ μικρό αριθμό σταθμών. Κακό αυτό. Πάντως έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου και στο ραδιόφωνο και στη μουσική ;)

 

Επίσης υπάρχει κάποιο άλλο προγραμματάκι ή οτιδήποτε που θα μπορούσε να βελτιώσει κάποια λειτουργία του κινητού, όπως πχ το battery doctor για την μπαταρία; Ρωτάω επειδή το έχω 4 μέρες και ακόμα το ψάχνω :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα κι εγώ... Περιμένω τώρα από εδώ και πέρα.. Η τιμή πολύ χαμηλή μπροστά σε αυτά που προσφέρει...ελπίζω βέβαια να να ισχύει και στην πράξη
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Στο δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχει τα εξής (Σύνδεση δεδομένων, Υπηρεσία 4G/3G, Προτιμήσεις, Ονόματα σημείου πρόσβασης, Εταιρείες δικτύου). Σε κανένα από αυτά μέσα δεν έχει δυνατότητα για επιλογή δικτύου ). Εγώ θέλω να μην ψάχνει όλη την ώρα το τηλέφωνο το δίκτυο για την ποιότητα του σήματος.

Με το mobileuncletools επελεξε mtk engineer mode και μετα , στην καρτελα telephony πεδιο bandmode θα επιλεξεις πιο sim slot θελεις και θα σου εμφανισει τις band λειτουργιας, αποεπιλεγεις αυτες που ΔΕΝ θελεις, νομιζω οτι πρεπει να εισαι root για κατι τετοιο αλλα δεν παιρνω κ ορκο.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Root δεν θέλω να μπλέξω. Δε θα μπω στη διαδικασία να το κάνω.. Τα φοβάμαι λίγο αυτά.. Όσο για τα προγραμματάκια που μου πρότεινες θα τα κατεβάσω! Ευχαριστώ πολύ.

 

Αα επίσης πήρα και ακουστικά, και είδα πως στο ραδιόφωνο δεν έχει καθόλου ρυθμίσεις(πχ για ήχο κτλ), ενώ μπορείς να αποθηκεύσεις και πολύ μικρό αριθμό σταθμών. Κακό αυτό. Πάντως έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου και στο ραδιόφωνο και στη μουσική ;)

 

Επίσης υπάρχει κάποιο άλλο προγραμματάκι ή οτιδήποτε που θα μπορούσε να βελτιώσει κάποια λειτουργία του κινητού, όπως πχ το battery doctor για την μπαταρία; Ρωτάω επειδή το έχω 4 μέρες και ακόμα το ψάχνω :)

Πολυ καλη ποιοτητα ηχου? Μαλλον αθλια εχει.... Δοκιμασμενο με ακουστικα creative alpha series x-fi και απεδωσε πολυ μα πολυ χαλια.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Με το mobileuncletools επελεξε mtk engineer mode και μετα , στην καρτελα telephony πεδιο bandmode θα επιλεξεις πιο sim slot θελεις και θα σου εμφανισει τις band λειτουργιας, αποεπιλεγεις αυτες που ΔΕΝ θελεις, νομιζω οτι πρεπει να εισαι root για κατι τετοιο αλλα δεν παιρνω κ ορκο.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ καλη ποιοτητα ηχου? Μαλλον αθλια εχει.... Δοκιμασμενο με ακουστικα creative alpha series x-fi και απεδωσε πολυ μα πολυ χαλια.....

 

Ναι όταν λέω για ποιότητα ήχου, εννοούσα την ένταση.. όντως από ποιότητα δε με τρέλανε... αλλά ντάξει μικρό το κακό.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αρχικά για να κρίνουμε ένα κινητό πρέπει πρώτα να δούμε το προφίλ του χρήστη:

Προσωπικά: Δεν παίζω βαριά παιχνίδια, δε βλέπω ταινίες. Μιλάω νορμάλ χρόνο (περίπου 2 ώρες την ημέρα), ασχολούμαι με διάφορες εφαρμογές, internet, youtube κτλ.

Το έχω κάνει root (πανεύκολα και απροβλημάτιστα μιας και εξακολουθώ να δηλώνω άσχετος με android) και εξακολουθώ να το έχω με τη εργοστασιακή rom (4.4.4).

 

Συμπερασματικά λοιπόν και με αναλογία τη χρήση που του κάνω είναι ένα άψογο κινητό για τα λεφτά του. Δε μετάνιωσα ούτε στιγμή για την αγορά του.

Όντως θέλει λίγο ψάξιμο στα ακουστικά, όντως πρέπει να "πειράξεις" λίγο τις ρυθμίσεις της κάμερας για την "κιτρινίλα" αλλά...

- Ο φόβος που είχα για τα android (πρώην χρήστης Iphone) "θα έχει αρκετό χώρο για τις εφαρμογές μου;" Ναι έχει!

- Αρκετά καλή μπαταρία για τη χρήση που του κάνω, και με ταχύτατη φόρτιση

- Θέμα με τα δίκτυα δεν έχω, κλειδώνει πάντα σε 4G (όταν είμαι σπίτι ή δουλειά)

- Έχει χορταστική οθόνη για οτιδήποτε χρειαστεί.

- To GPS αν και αργεί λίγο (Sygic) να βρει δορυφόρο, λειτουργεί μια χάρα

- Για παιχνίδια δεν είμαι ο ειδικότερος μιας που δεν παίζω απαιτητικά 3D

- Από ταχύτητα είμαι πολύ ικανοποιημένος.

- Κατά γενικότερη ομολογία για τα περίπου 140€ που το αγόρασα κάνει πολλά περισσότερα απ' ότι περίμενα.

 

Αυτή είναι η ταπεινή άποψη ενός απλού χρήστη που πήρε ένα κινέζικο κινητό και δεν το μετάνιωσε! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αρχικά για να κρίνουμε ένα κινητό πρέπει πρώτα να δούμε το προφίλ του χρήστη:

Προσωπικά: Δεν παίζω βαριά παιχνίδια, δε βλέπω ταινίες. Μιλάω νορμάλ χρόνο (περίπου 2 ώρες την ημέρα), ασχολούμαι με διάφορες εφαρμογές, internet, youtube κτλ.

Το έχω κάνει root (πανεύκολα και απροβλημάτιστα μιας και εξακολουθώ να δηλώνω άσχετος με android) και εξακολουθώ να το έχω με τη εργοστασιακή rom (4.4.4).

 

Συμπερασματικά λοιπόν και με αναλογία τη χρήση που του κάνω είναι ένα άψογο κινητό για τα λεφτά του. Δε μετάνιωσα ούτε στιγμή για την αγορά του.

Όντως θέλει λίγο ψάξιμο στα ακουστικά, όντως πρέπει να "πειράξεις" λίγο τις ρυθμίσεις της κάμερας για την "κιτρινίλα" αλλά...

- Ο φόβος που είχα για τα android (πρώην χρήστης Iphone) "θα έχει αρκετό χώρο για τις εφαρμογές μου;" Ναι έχει!

- Αρκετά καλή μπαταρία για τη χρήση που του κάνω, και με ταχύτατη φόρτιση

- Θέμα με τα δίκτυα δεν έχω, κλειδώνει πάντα σε 4G (όταν είμαι σπίτι ή δουλειά)

- Έχει χορταστική οθόνη για οτιδήποτε χρειαστεί.

- To GPS αν και αργεί λίγο (Sygic) να βρει δορυφόρο, λειτουργεί μια χάρα

- Για παιχνίδια δεν είμαι ο ειδικότερος μιας που δεν παίζω απαιτητικά 3D

- Από ταχύτητα είμαι πολύ ικανοποιημένος.

- Κατά γενικότερη ομολογία για τα περίπου 140€ που το αγόρασα κάνει πολλά περισσότερα απ' ότι περίμενα.

 

Αυτή είναι η ταπεινή άποψη ενός απλού χρήστη που πήρε ένα κινέζικο κινητό και δεν το μετάνιωσε! :D

 

Ακριβώς έτσι φίλε μου, σκοτώνονται όλοι να βρουν κινητό που να είναι σε όλα άριστο με 200 Ευρώ και λιγότερα. Το Be pro είναι ένα άριστο value for money Κινητό.

Εμένα το GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα, μήπως έχεις κλειστό το ιντερνετ όταν ανοίγεις το sigyc?

Εαν πειράξεις λίγο το miravision η φωτεινότητα και τα χρώματα τις οθόνης απλά είναι άπαιχτα.

Η μπαταρία με το Greenify και battery doctor που έχω εγκατεστημένα μου κρατάει 2 μέρες με την χρήση που κάνω.

Η κάμερα σε λήψεις με λίγο φωτισμό είναι το αδύνατο σημείο του αλλά διαβάζοντας στα νήματα άλλων κινητών που έχουν καλύτερες κάμερες απο 150 εως 200 Ευρώ φοβάμαι να αλλάξω κινητό γιατί σίγουρα θα μπλέξω σε προβλήματα. Διαβάστε και θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

Root είναι εύκολο να γίνει; Είναι αναγκαίο; Διότι είμαι άσχετος από αυτά...

Επίσης η Lollipop είναι έτοιμη; Αξίζει να την βάλουμε ή όχι ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Root είναι εύκολο να γίνει; Είναι αναγκαίο; Διότι είμαι άσχετος από αυτά...

Επίσης η Lollipop είναι έτοιμη; Αξίζει να την βάλουμε ή όχι ακόμα;

Root δεν είναι αναγκαίο... Αφού δεν έχεις ασχοληθεί με ρουτ, μην κάνεις μέχρι να αντιμετωπίσεις κάποια κατάσταση που θα το χρειαστείς...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω.. εχει μια ζελατινα πανω περασμενη και αλλη μια extra?

 

Εμένα απο το GearBest έχει μια ζελατίνα μέσα στο κουτί την οποία δεν την έβαλα. Καλύτερα να το κυκλοφορείς με την αυθεντική του θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...