Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρες κάποιο κατάστημα με σέρβις κινητών στην περιοχή σου και ρώτα τους...

Πιθανότατα να έχουν λύση για το πρόβλημα σου.

 

Εγώ που κατέστρεψα το σλότ της SIM κάρτας που θα μπορέσω να βρω ανταλλακτικό ;;;

Γνωρίζει κανείς ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

 

Το παρήγγειλα και γώ απο Vickmall, δεν άντεξα:lol:!!

 

Όταν με το καλό το παραλάβω τι τσεκάρουμε/αλλάζουμε πριν το θέσουμε για πρώτη φορα σε λειτουργία?

 

Ευχαριστώ,

Τζίμης

Link to comment
Share on other sites

.

Καλημέρα, είχα πάρει 2 be pro σε μια φιλη και την μανα μου και Αποτι βλέπω είναι ακόμα με kitkat και δεν έχει ερθει καμια ota για lollipop. Πρεπει να κάνω manually install την lollipop απο 20150507 οπως λέει στο παρακάτω link?????

http://ulefans.com/tips-tricks/final-public-lollipop-release-for-be-pro-available-with-instructions/

Το έχετε δοκιμάσει?? Λύνει τουλαχιστον το πρόβλημα με τις κίτρινες φωτο που ηταν εξαρχής καραμπινατο λάθος software optimization???

Link to comment
Share on other sites

Για τους δυο που ρωτησαν παραπανω ναι πρεπει να φλασαρεις και ναι υποστηριζει double tap to wake το δουλευω ολη μερα, σχεδον ποτε το κουμπι που το φοβαμε λιγο. Νομιζω θα με αφησει συντομα γιατι θελει ολο και περισσοτερο πιεση για να πιασει.
Link to comment
Share on other sites

έχει χαλάσει εντελώς το κουμπί οπότε αφού υποστηριζει double tap to wake θα είναι λειτουργικό το τηλέφωνο. σαν γενική εμπειρία χρήσης πως θα το χαρακτηρίζατε?και σε σχεση με lenovo k3 note είναι το ίδιο ποιοτικό?
Link to comment
Share on other sites

έχει χαλάσει εντελώς το κουμπί οπότε αφού υποστηριζει double tap to wake θα είναι λειτουργικό το τηλέφωνο. σαν γενική εμπειρία χρήσης πως θα το χαρακτηρίζατε?και σε σχεση με lenovo k3 note είναι το ίδιο ποιοτικό?

Στην μια απο τις 2 συσκευές χάλασε τελείως το κουμπί on off νέκρωσε δεν πατιεται πια καθόλου όσο πίεση και να βάλεις. Το κακάο είναι οτι το κιν της φίλης έκλεισε απο μπαταρία οποτε τώρα δεν ανοίγει καθόλου... Υπάρχει κάποιος τροπος να ανοίξει χωρίς το κουμπί?? Στην φόρτιση εμφανίζει κανονικά το battery icon και τώρα είναι full charged. Έστειλα και στο gear best που υα είχα αγοράσει ανοιξα ticket στην εξυπηρέτηση τους απο τις 9/9 αλλά ακόμα καμια απάντηση...

Καμια συμβουλη??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τους δυο που ρωτησαν παραπανω ναι πρεπει να φλασαρεις και ναι υποστηριζει double tap to wake το δουλευω ολη μερα, σχεδον ποτε το κουμπι που το φοβαμε λιγο. Νομιζω θα με αφησει συντομα γιατι θελει ολο και περισσοτερο πιεση για να πιασει.

Σευχαριστω για την απάντηση, σε αυτή τη φαση είναι τώρα το 2ο be pro... είναι αναποφευχτο Αποτι φαινεται να χαλάσει το παλιοκουμπο. Όσο μπορείτε χρησιμοποιειστε το λιγοτερο:O

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κουμπί του Be Pro φαίνεται να είναι από τα αδύνατα σημεία του...

Αν ψάξετε λίγο, θα δείτε πολλές αναφορές για χαλασμένα τέτοια κουμπιά - και στο youtube αρκετά βίντεο με τη διαδικασία αντικατάστασής του (για όσους πιάνουν τα χέρια τους δε φαίνεται και τραγικά δύσκολο).

Θα σας έλεγα να παραγγείλετε κανένα ανταλλακτικό και ή να δοκιμάσετε να το αντικαταστήσετε μόνοι σας, ή να απευθυνθείτε σε κάποιο από τα μαγαζιά που αναλαμβάνουν επισκευές για να σας το τοποθετήσει (δείτε και εδώ για... ιδέες)

και από εκεί και ύστερα χρήση του double tap για αφύπνιση και κανενός widget όπως π.χ. αυτό για σβήσιμο της οθόνης, ώστε να ταλαιπωρείται το κουμπί όσο γίνεται λιγότερο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κουμπί του Be Pro φαίνεται να είναι από τα αδύνατα σημεία του...

Αν ψάξετε λίγο, θα δείτε πολλές αναφορές για χαλασμένα τέτοια κουμπιά - και στο youtube αρκετά βίντεο με τη διαδικασία αντικατάστασής του (για όσους πιάνουν τα χέρια τους δε φαίνεται και τραγικά δύσκολο).

Θα σας έλεγα να παραγγείλετε κανένα ανταλλακτικό και ή να δοκιμάσετε να το αντικαταστήσετε μόνοι σας, ή να απευθυνθείτε σε κάποιο από τα μαγαζιά που αναλαμβάνουν επισκευές για να σας το τοποθετήσει (δείτε και εδώ για... ιδέες)

και από εκεί και ύστερα χρήση του double tap για αφύπνιση και κανενός widget όπως π.χ. αυτό για σβήσιμο της οθόνης, ώστε να ταλαιπωρείται το κουμπί όσο γίνεται λιγότερο...

 

Εχει δυο βιντεακια στο youtube για αντικατασταση κουμπιου και αυτο που μας αφορα ( δηλ του power και οχι των volume) δεν ειναι καθολου ευκολο αν ειδα καλα εχει και κολλητηρι ...

Link to comment
Share on other sites

τελικά μιας και το gearbest με έγραψε κανονικά και ούτε καν απαντά για να μου δώσει τουλάχιστον ανταλακτικό πήρα παρομιο κουμπί από άλλο κινητό και με 2 μικρά καλώδια το ένωσα στις επαφές του κινητού στο 1 και 2 pin δουλευει τέλεια και έχει πολύ καλή αίσθηση όποιος ασχολείται με αυτά δεν είναι κάτι δύσκολο. το wifi είναι αρκετά αδύναmο στα 20 βήματα χάνει σήμα είναι πρόβλημα του κινητού η είναι θέμα rom???
Link to comment
Share on other sites

τελικά μιας και το gearbest με έγραψε κανονικά και ούτε καν απαντά για να μου δώσει τουλάχιστον ανταλακτικό πήρα παρομιο κουμπί από άλλο κινητό και με 2 μικρά καλώδια το ένωσα στις επαφές του κινητού στο 1 και 2 pin δουλευει τέλεια και έχει πολύ καλή αίσθηση όποιος ασχολείται με αυτά δεν είναι κάτι δύσκολο. το wifi είναι αρκετά αδύναmο στα 20 βήματα χάνει σήμα είναι πρόβλημα του κινητού η είναι θέμα rom???

 

Εγώ χρησιμοποιώ πάντα flip case οπότε το κουμπί το πατάω σπανίως. Το wifi είναι οκ σε μένα. Έχω την rom της μαμάς 4.4.4. Αλήθεια ποιος ο λόγος να αλλάζετε rom αφού δεν διορθώνει ή βελτιώνει κάτι; Για το περιβάλλον;

Link to comment
Share on other sites

εμένα πρέπει να έχει την 5rom έτσι το αγόρασα και επειδη δεν έχω την εμπειρία από την εργοστασιακή ρομ για αυτό ρωτάω, έχω πλέον και εγώ flip case και με το κουμπί δεν νομίζω να ξανά έχω πρόβλημα αλλά από ότι είδα και τα κουμπιά της έντασης είναι πολύ ευαισθητα
Link to comment
Share on other sites

εμένα πρέπει να έχει την 5rom έτσι το αγόρασα και επειδη δεν έχω την εμπειρία από την εργοστασιακή ρομ για αυτό ρωτάω, έχω πλέον και εγώ flip case και με το κουμπί δεν νομίζω να ξανά έχω πρόβλημα αλλά από ότι είδα και τα κουμπιά της έντασης είναι πολύ ευαισθητα

 

Έχεις την 5 lolipop; Το θέμα με την κιντρινίλα όταν τραβάς με λίγο φωτισμό το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

σε φωτεινό περιβάλλον βγάζει καλές φωτογραφίες όταν είναι πιο σκοτεινό της βγάζει πιο σκουρες ίσως ένα τόνο η δύο προς το κίτρινο ας πούμε, αν εννοείς αυτό. προβλήματα που έχω είναι πολύ χαμηλή ένταση ήχου στο μεγάφωνο το οποίο λύθηκε με εφαρμογή μέτρια ένταση ήχου στο ακουστικό και το wifi μετά από 20 βήματα δεν έχει σήμα.
Link to comment
Share on other sites

σε φωτεινό περιβάλλον βγάζει καλές φωτογραφίες όταν είναι πιο σκοτεινό της βγάζει πιο σκουρες ίσως ένα τόνο η δύο προς το κίτρινο ας πούμε, αν εννοείς αυτό. προβλήματα που έχω είναι πολύ χαμηλή ένταση ήχου στο μεγάφωνο το οποίο λύθηκε με εφαρμογή μέτρια ένταση ήχου στο ακουστικό και το wifi μετά από 20 βήματα δεν έχει σήμα.

 

Όταν λέω κιτρινίλα λέω για πολύ. Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις μια φωτό απο εσωτερικό χώρο με το φως της λάμπας;

Η ένταση του ήχου δεν λύνεται με το - ΜΤΚ engineering ή Mobileuncle tools ή άλλη παρόμοια εφαρμογή που μπορείς να πειράξεις εντάσεις; Και εμένα ήταν λίγο χαμηλα στην 4.4.4 και τώρα εδικά το ακουστικό σε ξεκουφαίνει. Με το wifi δοκίμασες σε άλλο router;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω κιτρινίλα λέω για πολύ. Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις μια φωτό απο εσωτερικό χώρο με το φως της λάμπας;

Η ένταση του ήχου δεν λύνεται με το - ΜΤΚ engineering ή Mobileuncle tools ή άλλη παρόμοια εφαρμογή που μπορείς να πειράξεις εντάσεις; Και εμένα ήταν λίγο χαμηλα στην 4.4.4 και τώρα εδικά το ακουστικό σε ξεκουφαίνει. Με το wifi δοκίμασες σε άλλο router;

για την ένταση έβαλα εφαρμογή και λύθηκε το θέμα. μαζί με το be pro έχω και ένα k3 note και άλλες συσκευές που δεν έχουν πρόβλημα με το wifi.

Edited by dimitris_1987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε το κινητο και εχω παθει την πλακα μου!!!Ηρθε μεσα σε δεκα ημερες απο vickmall πακεταρισμενο και τσεκαρισμενο,ολα κομπλε δλδ, με Kit Kat 4.4.4 εκανα και καποια updates που μου εβγαλε & ολα super!
Link to comment
Share on other sites

για την ένταση έβαλα εφαρμογή και λύθηκε το θέμα. μαζί με το be pro έχω και ένα k3 note και άλλες συσκευές που δεν έχουν πρόβλημα με το wifi.

Καλησπέρα. Ποια εφαρμογή έβαλες για την ένταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποια εφαρμογή έβαλες για την ένταση?

Δες αυτό που αναφέρει ο dimitris_1987 παραπάνω - μεταβοή της έντασης μέσω του engineering menu. Υπάρχει πλήρης οδηγός εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που αναφέρει ο dimitris_1987 παραπάνω - μεταβοή της έντασης μέσω του engineering menu. Υπάρχει πλήρης οδηγός εδώ.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να ρουταρω το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να ρουταρω το κινητό

Από τα όσα διαβάζω (γιατί εγώ όσες φορές το έχω κάνει ήταν σε rooted κινητό), μάλλον το root δε χρειάζεται για να μπορέσεις να περάσεις τις νέες τιμές για τις εντάσεις, αλλά για να μπορέσουν να μείνουν. Φαίνεται ότι χωρίς root οι αλλαγές χάνονται όταν βγεις από το engineer menu και κάνεις reboot...

 

Αν και είπα αρχικά να το αποφύγω, θα σε ρωτήσω τελικά...: Γιατί δε θέλεις να το ρουτάρεις...;

Link to comment
Share on other sites

Από τα όσα διαβάζω (γιατί εγώ όσες φορές το έχω κάνει ήταν σε rooted κινητό), μάλλον το root δε χρειάζεται για να μπορέσεις να περάσεις τις νέες τιμές για τις εντάσεις, αλλά για να μπορέσουν να μείνουν. Φαίνεται ότι χωρίς root οι αλλαγές χάνονται όταν βγεις από το engineer menu και κάνεις reboot...

 

Αν και είπα αρχικά να το αποφύγω, θα σε ρωτήσω τελικά...: Γιατί δε θέλεις να το ρουτάρεις...;

Γιατί με το ρουταρισμα δεν κάνει OTA update θα πρέπει να φλασαρω Ρομ κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με το ρουταρισμα δεν κάνει OTA update θα πρέπει να φλασαρω Ρομ κάθε φορά

Σ' αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο! (παθών κι εγώ, που με το που πιάσω τηλέφωνο στα χέρια μου, πρώτη δουλειά είναι να το ρουτάρω - και έχω... ξεφτιλιστεί στο φλασάρισμα! :()

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο! (παθών κι εγώ, που με το που πιάσω τηλέφωνο στα χέρια μου, πρώτη δουλειά είναι να το ρουτάρω - και έχω... ξεφτιλιστεί στο φλασάρισμα! :()

 

Και εγώ το ίδιο. Ότι κινητό πέρασε από τα χέρια μου δεν το άφησα σε ησυχία ότι ρομ έβγαινε την πέρναγα. Αυτό είπα μιας και ήταν καθαρό από κινεζιες και με υποστήριξη από την εταιρεία να μην το πειράξω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...